Skip to content

Sarlacc kontra Krayt Dragon: który potwór z Gwiezdnych Wojen jest silniejszy?

22 de październik de 2022
Sarlacc vs. Krayt Dragon

Tatooine jest domem dla jednych z najstraszniejszych potworów w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen. W końcu musisz być bardzo silnym i przerażającym potwornym stworzeniem, aby przetrwać w surowych piaskach opustoszałej planety, takiej jak Tatooine. Dwie z najbardziej potwornych bestii na Tatooine to Sarlacc i Krayt Dragon. Ale który potwór z Gwiezdnych Wojen jest silniejszy?

Zarówno Sarlacc, jak i Krayt Dragon są szczytowymi potworami na Tatooine. Jednak ze względu na doskonałą mobilność i prawdopodobnie większy rozmiar, Krayt Dragon jest pewnym zwycięzcą w tej bitwie. Sarlacc nie będzie miał nawet szans przeciwko Krayt Dragonowi, chyba że ten ostatni potknie się w jamie Sarlacca.

Nie ma wątpliwości, że śmierć w dole Sarlacca jest najgorszą drogą w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen ze względu na to, jak bolesna i powolna będzie śmierć. Niemniej jednak, pomimo legendarnej reputacji Sarlacca, Krayt Dragon stoi jako drapieżnik wierzchołkowy na całej planecie Tatooine. Zobaczmy teraz, dlaczego Krayt Dragon jest lepszym potworem.

Biologia

Sarlacc jest jednym z największych potworów w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen, ponieważ może osiągnąć nawet 100 metrów długości. Ponadto wyrastają mu macki i kilka wyrostków, które pozwalają mu usidlić swoją ofiarę, zwłaszcza gdy niedoszły pokarm Sarlacca przypadkowo wejdzie do dołu Sarlacca.

W międzyczasie rozmiar Krayt Dragon trochę nigdy nie jest stały, ponieważ termin „Krayt Dragon” obejmuje wiele różnych typów gadów z piasku na Tatooine. Niemniej jednak zwykły Krayt Dragon może urosnąć do 45 metrów długości. Tymczasem ten, którego widzisz w The Mandalorian, który jest często uważany za Wielkiego Smoka Krayt, ale w rzeczywistości jest niezidentyfikowanym podgatunkiem Smoka Krayt, jest znacznie większy niż zwykły Smok Krayt.

Pod względem wielkości dorosły Sarlacc jest zwykle większy niż większość smoków Krayt. Jednakże, jeśli Sarlacc zmierzy się z Krayt Dragon w Mandalorian, to zupełnie inna historia. Dlatego jest to remis dla obu potworów.

Punkty: Sarlacc 0, Krayt Dragon 0

Zachowanie

Sarlacc jest w rzeczywistości stacjonarnym drapieżnikiem, który zagrzebuje się w piasku przez całe dorosłe życie. Podczas gdy młodsze Sarlacc są bardziej mobilne, więksi i bardziej przerażający dorośli są jak rośliny mięsożerne w tym sensie, że nigdy nie ruszają się z miejsca, w którym są. Zwykle po prostu trzymają usta na powierzchni piasku i zjadają wszystko, co wpadnie do jamy Sarlacca.

Z drugiej strony Krayt Dragons to aktywni myśliwi, którzy pływają po całych piaszczystych równinach Tatooine. Wiadomo, że są bardzo zwinni, jeśli chodzi o poruszanie się po piasku, ponieważ są to myśliwi, którzy polują na wszystko, co wyczują, że porusza się w ich pobliżu.

ZWIĄZANE Z:

Sarlacc: 11+ ważnych rzeczy na temat stworzenia z Gwiezdnych Wojen

Ponieważ Krayt Dragons są bardziej zwinnymi potworami w porównaniu do stacjonarnego Sarlacca, są one o wiele bardziej przerażające, ponieważ ucieczka przed nimi byłaby prawie niemożliwa, gdy jesteś na piaskach Tatooine. Jednak z Sarlaccami łatwiej sobie poradzić, ponieważ wystarczy, że nie wejdziesz do ich jamy.

Punkty: Sarlacc 0, Krayt Dragon 1

Umiejętności

Sarlaccs są zazwyczaj stacjonarnymi myśliwymi, które potrafią tworzyć doły w miejscach, w których się zakopują. Gdy są zagrzebani, mają możliwość użycia swoich macek, aby usidlić wszystko, co znajduje się w pobliżu jego jamy. Po połknięciu swoich ofiar w całości, Sarlacc zwykle potrzebuje setek, a nawet tysięcy lat, aby w pełni strawić swoją ofiarę, co kończy się śmiercią nie dlatego, że jest trawiona, ale z powodu braku składników odżywczych w brzuchu Sarlacca.

Krayt Dragons potrafią pływać przez piaski Tatooine z dużą prędkością. Podczas gdy Krayt Dragons wykorzystują swój ogromny rozmiar do pożerania swojej zdobyczy, są w stanie rozpylać jad Krayt, który jest substancją podobną do kwasu, którą ich ciała wytwarzają, aby pomóc w ich trawieniu.

Podczas gdy zarówno Sarlacc, jak i Krayt Dragon mają różne zdolności, które pozwalają im przetrwać piaski Tatooine, Krayt Dragon bierze tę rundę, ponieważ ma zdolności, które pozwalają mu stać się lepszym i bardziej przerażającym myśliwym.

Punkty: Sarlacc 0, Krayt Dragon 2

Słabości

Smok Krayta

Sarlacc nie ma wielu słabości, ponieważ ma wystarczająco twarde zewnętrzne ciało, które chroni go, nawet jeśli jest nieruchomym potworem. Jednak wystarczająco silna eksplozja w pobliżu ust może uszkodzić lub nawet zabić Sarlacca, nawet jeśli tylko część ust lub głowy jest wystawiona na eksplozję, jak widać w Return of the Jedi, kiedy statek Jabby rozbił się i eksplodował w Sarlacca. doły i ranny lub prawdopodobnie zabił bestię. Tymczasem, jak widać w Księdze Boby Fetta, dobrze uzbrojona i wyposażona osoba może zabić bit od środka.

Z drugiej strony Krayt Dragon ma mniejsze szanse na jakiekolwiek widoczne słabości, które z łatwością go zabiją, w porównaniu do Sarlacca. Ma problem z odróżnieniem obrazów dwuwymiarowych od trójwymiarowych, a zamiast tego może nawet atakować cienie. Jednak Krayt Dragon ma wyjątkowo twardą powierzchowność. W Mandalorianie byli w stanie zabić Smoka Krayta jedynie poprzez zdalne zdetonowanie materiałów wybuchowych, które połknął.

Krayt Dragon, ze względu na to, że jest trudniejszy do zabicia, również powinien wziąć udział w tej rundzie. Chociaż trudno jest zabić Sarlacca, eksplodujący statek wystarczył, aby go zranić, a nawet zabić w Powrocie Jedi. Tymczasem w Mandalorianie kilka grup wymagało wysiłku, aby pokonać Krayt Dragon.

Punkty: Sarlacc 0, Krayt Dragon 3

Sarlacc kontra Krayt Dragon: kto wygrałby?

Jak widać, na podstawie naszej dyskusji na temat Sarlacca i Smoka Krayt jest oczywiste, że Smok Krayt jest lepszym potworem z tych dwóch. Dzieje się tak dlatego, że Krayt Dragon jest znacznie bardziej mobilny niż Sarlacc i może z łatwością zjeść nieruchomą bestię bez większego wysiłku. A jeśli mówimy o znacznie większym Smoku Krayt w Mandalorianie, to byłby to bezkonkurs. W końcu ten Krayt Dragon w Mandalorianie faktycznie zabił i zjadł Sarlacca.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?