Skip to content

Superman kontra Iron Man: kto wygrałby?

9 de listopad de 2022
superman iron man 1

Każdy fanatyk superbohaterów zna Supermana i Iron Mana. Są dwoma najbardziej znanymi superbohaterami na całym świecie i być może oglądałeś ich filmy, czytałeś komiksy, natknąłeś się na plakaty i banery lub po prostu słyszałeś o nich od przyjaciela lub kolegi. Dzieci, a nawet dorośli uwielbiają je za ich wyjątkowe i niepowtarzalne zdolności.

Dzięki połączonej mocy i sile bez wątpienia wyślą swoich wrogów w wir porażki. Jednak niektórzy z nas mogli mieć pewne przemyślenia na temat ich walki na polu bitwy i zastanawiać się, kto wygra starcie Supermana z Iron Manem.

Najwyraźniej Iron Man polega na swojej superzbroi i bez niej niezaprzeczalnie zmierzy się z porażką w uczciwej i totalnej walce z Supermanem. Co więcej, moce i umiejętności Iron Mana są ograniczone do pełnej pojemności jego zbroi. Tymczasem Superman posiadał nadprzyrodzone atrybuty, które stawiały go o kilka poziomów wyżej niż Iron Man.

Niezależnie od tego, kto wygra, a kto nie, moce Supermana i Iron Mana są naprawdę nie z tego świata i obaj są na swój sposób wyjątkowe. Czytając dalej, dowiesz się więcej o indywidualnych możliwościach Supermana i Iron Mana oraz o tym, dlaczego Człowiek ze Stali ma większą przewagę nad swoim przeciwnikiem.

Moce i umiejętności Iron Mana

Na początek kombinezon Iron Mana jest jego główną bronią przeciwko rywalowi. Jego genialny poziom intelektu umożliwiło mu wynalezienie i opracowanie zbroi wspomaganej, która jest wyposażona w różne potężne bronie i zapewnia mu nadludzka siłajak również wyostrzone zmysły które przekraczają ludzkie możliwości. Niektóre moce i umiejętności Tony’ego Starka, znanego również jako Iron Man, obejmują jego niezwykłą umiejętność w walka wręcz oraz sztuki walki.

Potężne wybuchy repulsora są jedną z głównych broni ofensywnych jego skafandra. Te wybuchy repulsora znajdują się na jego dłoniach i mogą generować potężne i skoncentrowane wiązki. Ponadto unibeamktóry znajduje się na klatce piersiowej Iron Mana, jest znacznie potężniejszy od repulsorów ręcznych, ale także najbardziej energochłonną bronią w jego skafandrze.

Z pomocą dysze wspomagające, ma również zdolność do lewitacji z prędkością ponaddźwiękową. Dodatkowo kombinezon Iron Mana może generować tarcze energetyczne który może zmniejszyć obrażenia i zwiększyć wytrzymałość jego zbroi. Pochłanianie energii to także jedna ze szczególnych cech jego skafandra, która podobno jest drugim sposobem strzelania wielowiązkowy. Pochłania i wysysa energię z otoczenia Iron Mana. Jego skafander został również zaprojektowany do pochłaniania i przekształcania różnych rodzajów zasobów energii, które można znaleźć w pobliżu lub z odległych miejsc.

Jego zbroja może emitować gaz do spania który jest uwalniany przez rękawice jego dłoni, które mogą wprowadzić ludzi w głęboki sen na wiele godzin. On może produkować kwas także który można mieszać z kriogenikami w celu wytworzenia kwaśnego lodu. Te kriogenika odpowiada za wypuszczanie bomb lodowych i kryształków chemicznych, które mogą zamrażać powietrze wokół przeciwnika.

Jego garnitur jest również wyposażony w ataki laserowe, inteligentne pociski, oraz uderzenie rakiety który może celować w słabe punkty wroga i zadawać maksymalne obrażenia. Pancerz Iron Mana może również emitować wysoką częstotliwość sygnały naddźwiękowe które mogą całkowicie wyłączyć ludzki mózg. W zależności od rodzaju używanej broni, zasięg waha się od kilkudziesięciu kilometrów do odległości planetarnej.

Co więcej, jego garnitur ma Wizja 360 stopni, pełen zakres telekomunikacji, zaawansowana sztuczna inteligencja, oraz ekskluzywny system czujników, który zapewnia mu radar, noktowizor, skanery i dane fizjologiczne. Z jego Umiejętność inżynierska, jest w stanie budować i naprawiać wszystko, na co wpadnie mu umysł. Stworzył również specjalistyczne kombinezony o różnych specyfikacjach i z tego powodu jest znany jako Armored Avenger.

Moce i zdolności Supermana

Z drugiej strony Superman, znany również jako Człowiek ze Stali, był obdarzony ogromnymi supermocami i ekstremalnymi zdolnościami. Posiadał Super prędkość co sprawia, że ​​porusza się szybciej niż światło. To pozwala mu pokonywać duże odległości w krótkim czasie. Dzięki tej zdolności może przemierzać odległe galaktyki i inne wszechświaty. Nie dość, że potrafi jednym skokiem przeskakiwać z wysokich budynków na inne, to… umiejętność latania i przeciwstawianie się grawitacji to także jedna z jego specjalności.

Superman też ma nietykalność oraz nadludzka siła który mógłby poruszyć całą planetę i wytrzymać eksplozję atomową. Co więcej, jego odporność na wszystkie ludzkie choroby, wirusy, choroby i wszystkie rodzaje promieniowania, z wyjątkiem czerwonego słońca i kryptonitu, jest jedną z jego zalet. On również otrzymał wyostrzone zmysły Jak na przykład prześwietlenie rentgenowskie w którym doskonale widzi przez przedmioty stałe, wizja ciepła co daje mu możliwość emitowania potężnych wiązek laserowych przez oczymikroskopijny oraz widzenie teleskopowe.

Supermana super-oddech może schłodzić wszystko do temperatury poniżej zera, powszechnie znanej jako Zamrożony oddechi generować potężne wiatry, które mogą przenosić masywne obiekty i całkowicie gasić pożar. Potrafi również wstrzymywać oddech na czas nieokreślony, dzięki czemu jest w stanie podróżować poza kosmos i pod wodą przez długi czas bez wsparcia jakiegokolwiek rodzaju aparatu oddechowego. Jego poprawiony słuch pozwala mu wychwytywać dźwięki z dużej odległości. Dzięki temu może słyszeć szczegółowe dźwięki, takie jak bicie serca człowieka, a nawet odgłosy z innych planet. Odgrywa to również ważną rolę, gdy ludzie wykonują telefony w trudnej sytuacji, zwłaszcza gdy potrzebują pomocy Supermana.

Co więcej, ma szczególnie wysoki poziom inteligencji oraz zdolności umysłowe Jak na przykład wchłanianie ogromnej ilości informacji i umiejętność rozumienia i mówienia dowolnym językiem. On ma moc hipnozy którym często hipnotyzował ludzi, aby wykonywali jego polecenia, usuwali określone wydarzenia i zabezpieczali swoją prawdziwą tożsamość. Podobnie, może również wymazać czyjąś pamięć prostym pocałunkiem, a ta jego umiejętność nazywa się pocałunek na pamięć.

Jest nie tylko odporny na obrażenia fizyczne, ale Superman może również przetrwać bez jedzenia, wody i odpoczynku dzięki swoim niezwykła wytrzymałość szczególnie będąc wystawionym na działanie żółtego światła słonecznego i zdolność leczenia które mogą regenerować obrażenia fizyczne w zaawansowanym tempie. Może z łatwością leczyć swoje rany i rany z własnej woli i po prostu używając swoich zdolności. Ze względu na adaptację do cięższej grawitacji Kryptona, siła mięśni i zdolności Supermana są podtrzymywane przez energię słoneczną.

Superman kontra Iron Man: kto wygrałby?

Superman kontra Iron Man

Fani byli zachwyceni, gdy Stephen Byrne, ten sam artysta, który narysował miniseriale Marvel Twins i Justice League, umieścił na swoim koncie na Twitterze kilka swoich osobistych ilustracji przedstawiających starcie między słynnymi superbohaterami Marvela i DC. To była dość krótka bitwa między Avengersami; Kapitan Ameryka, Iron Man i Thor kontra Trinity Heroes z DC; Batman, Superman i Wonderwoman. Ludzie byli zachwyceni walką i nie mogą się doczekać znacznie bardziej szczegółowej wersji.

W rzeczywistości Marvel i DC Comics miały w ostatnich latach kilka crossoverów z popularnymi superbohaterami walczącymi ze sobą. W nowej grafice crossovera opublikowanej na Twitterze przez Byrne’a zilustrował, jak Superman może łatwo zniszczyć zbroję Iron Mana. W tle panelu zwrotnicy widać, że tarcza Kapitana Ameryki jest uszkodzona w połowie, a miejsce jest w totalnym nieładzie. Widać, że bohaterowie Marvela i DC nie byli na tej samej stronie i jakoś skończyło się to kompletnym chaosem.

Iron Man wykonuje swój wyliczony ruch, wystrzeliwując w przeciwnika kilka rakiet i promieni repulsorowych. Ale niestety, gdy dym się rozwiał, spotkał się z ostrym spojrzeniem Supermana, które krzyczy o absolutnym zagrożeniu i niebezpieczeństwie. Następną rzeczą, jaką wiedział Iron Man, był już twarzą w twarz z szalejącą pięścią Człowieka ze Stali. Potężny cios Supermana zadał krytyczne obrażenia pancerzowi przeciwnika, aż do rozbicia go na kawałki.

To wyraźnie pokazuje, jak niezwykła siła Supermana może z łatwością przewyższyć opancerzony kombinezon Iron Mana. Chociaż niektórzy fani wciąż udowadniają, kto naprawdę wygra między tymi dwoma superbohaterami, oczywiste jest, że ta walka jest jedną ekscytującą bitwą.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?