Skip to content
TV

Jeden z najlepszych szkiców SNL Willa Ferrella pochodzi z jego przesłuchania

23 de lipiec de 2023
l intro 1689955525

Telewizja

Will Ferrell wykonujący monolog SNL

Wylądowanie w „Saturday Night Live” to nie lada wyczyn, a nawet po zdobyciu tej upragnionej pozycji nie każdy członek obsady tworzy klasyczny skecz wszechczasów. Willowi Ferrellowi udało się to zrobić na taśmie z przesłuchania.

Kiedy Ferrell dołączył do „SNL” w 1995 roku, była to epoka przejściowa dla skeczu komediowego. Mike Myers, Adam Sandler i Chris Farley odeszli po sezonie 20, a Ferrell został sprowadzony wraz z Cheri Oteri i Darrellem Hammondem. Przed dołączeniem do obsady Ferrell zaimponował Lorne’owi Michaelsowi swoim przesłuchaniem, które obejmowało wczesną wersję szkicu „Get Off the Shed”, z którego stał się znany.

„To szkic, który zrobiłem w The Groundlings i odniósł wielki sukces” – wyjaśnił Ferrell w The Dan Patrick Show. Ferrell prowadzi pogawędkę z niewidzialnymi bywalcami grilla, od czasu do czasu przerywając, by ukarać swojego lekkomyślnego syna, który wspina się na szopę. Ojciec coraz bardziej się wścieka, ale zawsze wraca do chłodnego i spokojnego gospodarza.

„Teraz robię to w pustym studiu” – kontynuował Ferrell. „Nie ma tam nikogo oprócz kamerzysty i boommana, a Lorne Michaels jest w cieniu. [Can’t hear anyone laughing] Jestem w pustce, po prostu to robię i myślę: „Mam nadzieję, że to zadziała”. Ale stałem się znany z przesłuchań jako facet z „Get Off the Shed”.

Get Off the Shed stał się klasykiem SNL

Rutyna Willa Ferrella zadziałała tak dobrze, że „Get Off the Shed” stało się jego pierwszym skeczem jako członka obsady „Saturday Night Live” w premierowym sezonie 21. Na szkicu do Ferrella dołączają David Koechner, Nancy Walls i gospodarz Mariel Hemingway.

„Najbardziej podoba mi się w tym fragmencie” – kontynuował Ferrell w swoim występie w Dan Patrick Show – „z kreatywnego punktu widzenia, dlaczego szopa jest tak ważna? I co to jest? Co to jest szopa? Czy to tylko mała szopa ogrodnicza? Ale on szaleje”. Wraz z dodaniem jego współpracowników, jesteśmy świadkami odpowiednio przerażonej reakcji na występ Ferrella.

Szkic oficjalnie umieścił Ferrella na mapie, więc naturalnie nadal darzył go uczuciem. „Nadal kocham ten skecz” – powiedział Ferrell The Guardian w 2015 roku. „Częściowo dlatego, że to było to, z czym przesłuchiwałem”. Szkic zapoczątkował także powtarzający się schtick dla Ferrella, w którym gra pozornie normalnego człowieka, którego intensywna wściekłość bulgocze pod powierzchnią, mogąc wylać się w każdej chwili. „Granie tego typu facetów, którzy odwracają się od grosza, jest naprawdę zabawne”.

Ferrell mógł być znany jako facet z „Get Off the Shed”, ale to nie była jedyna część jego przesłuchania, która dostała się do wielkiego show. Wcielił się również w nadawcę Harry’ego Caraya, postać, którą odwiedzał przez cały czas w „SNL”.

Czy ten post był pomocny?