Skip to content
TV

Good Omens: Co Bentley posiada Crowley i czym różni się od książki?

22 de lipiec de 2023
l intro 1689686493

Telewizja

Crowley przemawia ze złością na lotnisku

Serial komediowy fantasy „Good Omens” jest w swej istocie opowieścią o aniele Azirafale (Michael Sheen) i demonie Crowleyu (David Tennant), którzy zostali zesłani na Ziemię wkrótce po jej stworzeniu i podczas swojego pobytu ogromnie polubili tę planetę. Kiedy dowiadują się, że biblijna apokalipsa jest nieuchronna, dwaj nieprawdopodobni przyjaciele współpracują, aby zapobiec Armageddonowi i ocalić świat, ku wielkiemu rozczarowaniu ich kolegów w niebie i piekle.

Częścią tego, co odróżnia Azirafala i Crowleya od innych aniołów i demonów, jest ich uznanie dla wszystkiego, co Ziemia ma do zaoferowania. Crowley w szczególności lubi pielęgnować swoje rośliny doniczkowe i słuchać Queen, chociaż jego najcenniejszym posiadaniem jest Bentley z 1933 roku, którym jeździ przez cały sezon 1. Chociaż samochód jest dla niego niezwykle ważny, niektórzy fani mogli zauważyć, że w rzeczywistości jest to inny model niż ten z powieści „Dobry omen”, czyli Bentley z 1926 roku.

W rzeczywistości istnieje bardzo dobry powód tej zmiany: współautorzy, Neil Gaiman i Terry Pratchett, wybrali model z 26 roku, ponieważ brzmiał dobrze, nie zdając sobie sprawy, jak tak naprawdę wygląda. Jednak, jak powiedział Gaiman Business Insiderowi, „To było w czasach przed Google”, a Bentley z 1933 roku jest znacznie bliższy samochodowi, który wyobrażali sobie za kierownicą Crowleya.

Bentley Crowleya jest jedyny w swoim rodzaju

Chociaż ta zmiana może nie brzmieć zbyt dobrze dla fanów „Dobrego omenu” niezaznajomionych z historią Bentleya, w rzeczywistości istnieją pewne dramatyczne różnice między modelem z 1926 r. a modelem z 1933 r. Po tym, jak Rolls-Royce Ltd. kupił Bentleya w 1931 roku, firma połączyła elegancki wygląd Rolls-Royce’a ze znaczną mocą silnika Bentleya, aby wyprodukować Bentleya 3½ litra z 1933 roku.

Tak zwany „Rolls-Bentley” był nazywany „cichym samochodem sportowym” i był znacznie cichszy i znacznie bardziej luksusowy niż Bentley z 1926 roku. Oprócz modyfikacji wnętrza wprowadzonych w 33 roku, każdy klient mógł dostosować nadwozie swojego samochodu do ulepszonego silnika i podwozia. W związku z tym możliwe, że sam Crowley miał jakiś wkład w projekt swojego samochodu i być może dlatego uwielbia go tak, jakby to było jego dziecko. Chociaż model, który widzimy w „Good Omens” Amazon Prime, to bardzo wyraźnie Bentley z 1933 roku, warto zauważyć, że Crowley dał mu kilka unikalnych demonicznych ulepszeń.

Najbardziej godny uwagi jest fakt, że Bentley Crowleya może osiągnąć prędkość 90 mil na godzinę, co byłoby niemożliwe dla prawdziwego Bentleya używanego na planie i dlatego musiało zostać sfałszowane za pomocą efektów specjalnych. W każdym razie jasne jest, że zespół produkcyjny poświęcił dużo czasu i wysiłku na stworzenie idealnego samochodu dla Crowleya i trzeba mieć nadzieję, że zobaczymy więcej tego ukochanego samochodu w 2. sezonie „Dobry omen”.

Czy ten post był pomocny?