Skip to content

Czym jest system Cortana w Halo i czym różni się od gier?

31 de sierpień de 2022
E5sXoh64g8VQ3ThFpzRitP

Podczas gdy spora część całego uniwersum Halo skupia się na Master Chief Petty Officer John-117, prawdopodobnie drugą najważniejszą postacią w serii jest Cortana. Serial telewizyjny Halo w końcu ujawnił swoją wersję Cortany w odcinku 3, kiedy został zintegrowany z Master Chief dzięki wysiłkom dr Halsey. Czym więc jest system Cortana w programie Halo i czym różni się od gier?

System Cortana, lub po prostu Cortana, to system sztucznej inteligencji opracowany przez dr Catherine Halsey przy użyciu klonu jej mózgu. Celem Cortany jest służenie jako towarzysz AI Master Chief w Halo i ma przejąć całe jego ciało, ale zamiast tego służy jako partner.

Cortana jest jedną z najważniejszych postaci w całej serii Halo ze względu na to, jak dużą rolę odgrywa jako towarzyszka Master Chiefa. To powiedziawszy, interesujące jest obserwowanie, jak serial telewizyjny postępuje z jej postacią i jak zamierza pomóc w kształtowaniu wydarzeń w przyszłości. To powiedziawszy, spójrzmy, co wiemy o wersji Cortany w serialu Halo TV.

Co to jest Cortana w Halo?

Każdy, kto wie coś o serii gier wideo Halo, wiedziałby, że najważniejszą postacią jest Master Chief Petty Officer John-117, lub po prostu Master Chief. W końcu jest twarzą serii i był głównym bohaterem wszystkich głównych gier Halo od pierwszego wydania w 2001 roku. Oczywiście jedna postać jest prawie tak samo widoczna jak Master Chief.

Drugą najważniejszą postacią w całej serii Halo jest Cortana, która nie jest dokładnie osobą. Od czasu jej wprowadzenia w Halo: Combat Evolved była towarzyszką AI Master Chiefa i zawsze była z nim aż do swojej „śmierci” w Halo 4. Mimo to powróciła w Halo 5: Guardians i jest jedną z najważniejszych postaci które ukształtowały wydarzenia Halo Infinity.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w porządku

W związku z tym nie ma wątpliwości, że Cortana jest jedną z najważniejszych postaci w całej serii. Oznacza to, że w końcu miała zamiar wystąpić na żywo w serialu Halo TV na Paramount +.

Seria zajęła trzy odcinki, aby w końcu ujawnić Cortanę publiczności, gdy zadebiutowała na ekranie w trzecim odcinku serialu. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy ludzie, którzy oglądają serial telewizyjny Halo, znają wszystkie postacie, ważne jest, abyśmy porozmawiali o tym, kim jest Cortana w serialu Halo.

W grach Cortana, jak wspomniano, jest towarzyszem AI, który pomaga Master Chief w jego misjach na polu i jest pozornie „przywiązany” do niego w tym sensie, że jest z nim zintegrowana. Często analizuje dane i analizuje liczby w całej serii gier wideo Halo, oferując jednocześnie cenne informacje Master Chief, aby Spartan mógł bardziej skupić się na swojej misji i mógł wykonywać swoje misje w bardziej efektywny sposób.

Cortana jest w rzeczywistości dziełem dr Halseya, którego być może znasz jako tego, który rozpoczął cały program Spartan-II. Stworzyła Cortanę, klonując siebie flashem i używając mózgów swoich klonów do stworzenia systemu sztucznej inteligencji, który został zaprojektowany tak, aby miał jej wspaniałą siłę umysłu i część jej procesu myślowego.

Czym jest system Cortana w Halo i czym różni się od gier?

Z 20 klonów tylko dwa były w stanie przeżyć. Drugi mózg został użyty na sztucznej inteligencji zwanej Kalmiya, która jest równie inteligentna jak Cortana, ale nie była tak ważna w grach Halo. „Zmarła” w 2552 roku, a to oznacza, że ​​Cortana jest jedynym pozostałym programem AI zaprojektowanym po mózgu Halseya.

W serialu Halo TV Cortana została stworzona w podobny sposób. Dr Halsey stworzyła swojego klona flashowego i użyła mózgu klona do stworzenia Cortany, która, jak powiedziała, miała być w stanie całkowicie przejąć kontrolę nad Spartaninem i kontrolować jego ciało. W tym przypadku Spartanin, o którym mówimy, to Master Chief.

Celem Cortany w serii Halo jest służenie jako rodzaj systemu, który mógłby kontrolować Spartan, aby byli bardziej zgodni z ich dyrektywami. Stało się to w wyniku tego, że Master Chief stał się nieuczciwy w odcinkach 1 i 2 Halo, zanim wrócił do UNSC pod koniec odcinka 2.

Co więcej, Cortana służy również jako system, który może pomóc Spartanom w analizie danych i analizowaniu liczb. Możesz myśleć o niej jako o autonomicznej towarzyszce smartfona w tym sensie, że jest w stanie wykonać wszystkie czynności analityczne, podczas gdy Spartanie skupiają się bardziej na akcji rozgrywającej się na boisku.

Oczywiście dla tych, którzy nie wiedzą, Cortana w serialu jest przedstawiana przez aktorkę głosową (Jen Taylor) z Cortany w grach. Jednak jej wygląd w serialu jest bardziej zgodny z jej prawdziwym wyglądem. Tymczasem projekt Cortany w grach zmieniał się z jednej gry na drugą.

Historia i cel Cortany w grach i serii są do siebie dość podobne. Mimo to istnieją między nimi pewne różnice. I o tym będziemy więcej mówić w dalszej części tej dyskusji.

Czym Cortana w programie telewizyjnym różni się od gier?

Chociaż wspomnieliśmy, że historia i funkcje Cortany w grach i seriach akcji na żywo są do siebie podobne, wiemy, że pokaz Halo nie wstydzi się wprowadzać zmian do postaci i wydarzeń. W związku z tym istnieją również pewne różnice między wersją Cortany w grach a wersją z serii.

Pierwsza różnica między Cortanami polega na tym, jak zostali przedstawieni Master Chiefowi. W grach Cortana specjalnie wybrała Johna-117 ze względu na jego osiągnięcia i umiejętności jako Spartan w porównaniu z innymi superżołnierzami służącymi UNSC. Jednak w serialu Halsey był tym, który wybrał Johna-117 na towarzysza Cortany ze względu na związek Master Chiefa z artefaktem znalezionym na Madrigalu.

Czym jest system Cortana w Halo i czym różni się od gier?

Tymczasem w serii Halo głównym celem Cortany było faktyczne przejęcie ciała Spartanina i w zasadzie posiadanie nad nim pełnej kontroli. Niemniej jednak Halsey zdecydowała się ograniczyć dostęp Cortany do ciała Master Chiefa, ponieważ czuła, że ​​jego związek z artefaktem i jego wspomnieniami były ważne, aby dowiedzieć się więcej o tajemnicy samego artefaktu. W grach nigdy nie ustalono, że Cortana może przejąć całe ciało Spartanina.

Jest też fakt, że związek Cortany z Master Chief w grach jest w rzeczywistości dość interesujący, ponieważ troszczą się o siebie nawzajem, a nawet mogą mieć uczucia do tego stopnia, że ​​Cortana często żartuje, że jest w związku z Johnem-117. Tymczasem Master Chief tak bardzo dbał o Cortanę, że w Halo 5: Guardians zbuntował się, gdy miał powody, by sądzić, że Cortana wciąż gdzieś tam jest.

ZWIĄZANE Z:

Czy Master Chief jest zakochany w Cortanie (i dlaczego)?

Z drugiej strony związek Cortany z Master Chief w serialu jest dość trudny, ponieważ John-117 nawet nie chciał jej w pobliżu. Były chwile, w których czuł się zirytowany jej obecnością i rzeczywiście czuł, że Cortana narusza jego prywatność. Jednak może to być dopiero początek, ponieważ możemy zobaczyć, że będą mieli lepsze relacje w przyszłości.

Czy ten post był pomocny?