Skip to content

Optimus Prime kontra Megatron: kto wygrałby?

9 de listopad de 2022
Optimus vs Megatron 1

Nasze porównanie przenosi nas po raz pierwszy do świata Transformatory. Transformujące roboty prezentują teraz jedną z największych popkulturowych marek i z pewnością zasługują na naszą uwagę, tutaj na Fikcja Horyzont. Zgodnie z oczekiwaniami, nasze pierwsze porównanie skupi się na głównym bohaterze serii, Optimus Prime, i jego głównym antagoniście, Megatronie. W pewnym momencie obaj byli sojusznikami, ale ich zaciekła rywalizacja i różne światopoglądy stanowią teraz centrum całej serii. Więc kto jest silniejszy? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Pomimo różnych podejść do postaci w całej historii serii, możemy stwierdzić, że Optimus Prime jest silniejszy od Megatrona i pokonałby go w walce, tak jak robił to wielokrotnie wcześniej.

W 1984 roku Hasbro i Takara Tomy wypuścili linię zabawek, która obejmowała roboty, które mogły przekształcić się w pojazdy. Były to japońskie zabawki przemianowane na rynek zachodni w oparciu o Diaklon oraz Mikroman linie zabawek. Linia zabawek została nazwana Transformatory i wkrótce stanie się filarem współczesnej popkultury, z serią animowanych programów, komiksów, gier wideo, a następnie – filmów akcji na żywo, które stworzyły jedną z najważniejszych franczyz na świecie.

Kim jest Optimus Prime?

Optimus Prime to fikcyjny robot i bohater Transformatory franczyzowa. Pomimo tego, że jest tylko fragmentem stale rozwijającej się mitologii serii, Optimus Prime jest praktycznie najbardziej znanym Transformerem – wraz ze swoim rywalem, Megatronem – i jest dziś swego rodzaju synonimem całej serii.

Optimus Prime to Cybertronianin i, w prawie każdej iteracji mitu, przywódca Autobotów, frakcji Transformerów, która rywalizuje z Decepticonami, inną frakcją. Jest zdefiniowany przez jego silny charakter moralny i prawie zawsze jest przedstawiany jako główny bohater opowieści, przeciwstawiający się złemu przywódcy Decepticonów Megatronie.

Optimus Prime, dawniej znany jako Orion Pax, jest zwykle przedstawiany jako członek starożytnej rasy Transformerów zwanej Dynastią Najwyższych, często otrzymując tytuł „Ostatni Prime” w wielu opowieściach, w których jest przedstawiany jako ostatni z oryginalne Primes; jest to czasami identyczne z rolą Trzynastego Przybocznego. w Transformers: Przymierze Primusarzeczywiście ustalono, że Optimus Prime był ostatnim urodzonym z oryginalnych Trzynastu Transformatorów.

To właśnie jego wyjątkowa iskra i inspirujące zapewnienie, że „Wszyscy są jednym”, pozwoliły Najwyższym zjednoczyć się i odnieść sukces w walce z Unicronem Siewcy Chaosu. Kiedy tragedia w końcu zakończyła erę Najwyższych i wydał nową rasę pomniejszych potomków Transformerów, on sam wybrał odrodzenie się w Studni Wszystkich Iskier jako jeden z nich, ale stracił całą pamięć o swoim poprzednim życiu.

Przyjął imię Orion Pax i szukał swojej drogi jak każdy inny robot w nowym świecie, stając się ponownie Optimus Prime po otrzymaniu Matrycy Przywództwa, gdy Cybertron stawił czoła nowemu wrogowi w swoim byłym przyjacielu Megatronie i jego armii wyznawców, Decepticonach . To prowadzi do Wielkiej Wojny na ich planecie Cybertron.

Kim jest Megatron?

Megatron to fikcyjny robot z Transformatory franczyza, robot supervillain i przywódca złych Decepticonów; był integralną częścią całej serii i jej najsłynniejszym antagonistą, mimo że nie był najsilniejszym.

Optimus Prime kontra Megatron: kto wygrałby?

Oryginalny Megatron był przywódcą i watażką Decepticonów. Służy jako nemezis lidera Autobotów Optimusa Prime. W większości wcieleń, po spotkaniu z jego śmiercią, zwykle z rąk Optimusa, Megatron został wskrzeszony jako Galvatron.

Megatron jest zwykle przedstawiany jako ten, który wyrósł z skromnego robotnika, by zostać mistrzem w walkach gladiatorów. Jako gladiator przyjął imię legendarnego „Megatronusa” – jednego z pierwotnych Trzynastu Najwyższych, który zdradził swoich towarzyszy i stał się pierwszym Decepticonem – jako swoje własne, i podobnie zainspirował późniejszą nikczemną postać. Został aktywistą, próbującym zreformować skorumpowany organ zarządzający Cybertronem i zakończyć jego niesprawiedliwy system kastowy.

We wczesnych latach był mentorem młodego Oriona Paxa i razem bronili uciskanych i głosili, że wolność samostanowienia jest prawem wszystkich czujących istot. Orion Pax stał się później Optimusem Prime i wykorzystał nauki Megatrona przeciwko niemu, gdy został zepsuty.

Megatron mógł przekształcić się w trzy rodzaje broni: pistolet Walther P38, broń z wiązką cząstek i teleskopowe działo laserowe. Ma zdolność transformacji między swoim kształtem robota a różnymi broniami lub pojazdami, ale te „alternatywne tryby”, jego pochodzenie, a nawet osobowość, mogą się różnić w zależności od „pokolenia”, w którym jest przedstawiony.

Kto jest silniejszy?

Analiza mocy tych dwóch postaci nie jest zbyt intrygującym zadaniem, ponieważ ich moce są bardzo podobne. Mogą się nieznacznie różnić w zależności od pewnych iteracji, ale tak naprawdę nie ma tu zbyt wiele do porównania. Ale zrobimy co w naszej mocy.

Optimus Prime kontra Megatron: kto wygrałby?

Zarówno Megatron, jak i Optimus Prime mogą przekształcać się w różne obiekty. W większości przypadków Optimus przekształca się w pojazd (zwykle ciężarówkę), podczas gdy Megatron przekształca się w broń (zwykle broń) i musi połączyć się z innymi Decepticonami, aby był całkowicie użyteczny. Pod tym względem w walce jeden na jednego Prime jest bardziej przydatny, ponieważ jego transformacja jest samodzielna, ale mniej praktyczna, ponieważ ciężarówka nie może wiele zdziałać w walce (chyba że jesteś Spielbergiem, oczywiście).

Jeśli chodzi o ich siłę fizyczną, są prawie równe. Oba są niezwykle potężne i mogą przyjąć i zadać cios, ale w porównaniu – są w większości takie same. Jedyną różnicą jest to, że Optimus jest w rzeczywistości Najwyższym, co oznacza, że ​​jego pierwotne moce (stracił wspomnienia bycia Trzynastoma Najwyższymi, jeśli pamiętasz) są znacznie większe niż Megatron, ale wydaje się, że nie ma do nich żadnego dostępu . Dlatego ta kategoria jest również równa.

Optimus Prime kontra Megatron: kto wygrałby?

W kategorii broni Megatron wydaje się mieć silniejszy arsenał (jego armaty i pistolety są silniejsze niż tradycyjny pistolet Optimusa), ale topór laserowy (lub miecz) Optimusa jest znacznie silniejszy niż laserowa gwiazda poranna Megatrona, która często była obecna w Serial animowany G1. Oznacza to, że Megatron miałby lepszą pozycję w walce na daleki dystans, ale Optimus jest wystarczająco dobrym wojownikiem, aby zneutralizować broń Megatrona i dać sobie lepszą pozycję w tej walce.

Więc jaki jest nasz wniosek? Ich moce są w większości równe, a różne iteracje serii pokazały nam, że obaj mogą wygrywać w różnych momentach. Powinny być wtedy równe, nieprawdaż? Cóż… nie do końca.

Megatron jest złoczyńcą i, jak większość złoczyńców, kieruje się swoją agresją i gniewem, które mogą zaciemnić osąd. Z kolei Optimus Prime ma na myśli większe dobro i ma bardzo mocny kompas moralny, co w takich przypadkach jest zaletą, ponieważ Optimus potrafi myśleć bardziej racjonalnie. Poza tym wiemy, że Megatron zabiłby Optimusa, gdyby mógł, bez namysłu, podczas gdy Optimus generalnie by tego nie zrobił (no dobrze, tak, ale bardziej jako wyjątek niż z reguły).

Mimo to liczba sytuacji, w których Optimus ocalił życie Megatrona, była znacznie większa niż sytuacji, w których Megatron mógł zabić Optimusa, ale nie zrobił tego z różnych powodów. Optimus Prime mógł zabić Megatrona, ale zdecydował się tego nie robić, podczas gdy Megatron nie był w stanie tego zrobić. Dlatego uważamy, że Optimus Prime jest potężniejszy niż Megatron i ostatecznie pokonałby go w walce.

Optimus Prime kontra Megatron: 10 największych walk

Ponieważ ten temat jest tak interesujący, a rywalizacja między Optimusem Prime i Megatronem jest tak ważna dla serii, postanowiliśmy zakończyć nasz artykuł krótką listą 10 najlepszych walk między nimi.

Optimus Prime kontra Megatron: kto wygrałby?

Lista będzie zawierać walki z różnych iteracji serii, z krótką uwagą dla każdej walki na liście:

 1. „Wojna o ciężki metal”epicka walka, która miała miejsce w finale pierwszego sezonu oryginału Transformatory: Generacja 1 W serialu animowanym ulepszony Megatron pokonał Optimusa Prime za pomocą zdrady, ale Autoboty wkrótce odkryły tę sztuczkę.
 2. „Powstanie ciemności, część 5”ta wspaniała walka z Transformatory: Prime było w rzeczywistości dywersją Prime, aby Autoboty mogły sabotować plan Decepticonów przeniesienia Dark Energon do Cybertron. Optimus Prime zdołał zatrzymać Megatrona wystarczająco długo, aby plan Autobotów zadziałał.
 3. Zemsta upadłychepicka walka w lesie z drugiej Transformatory film aktorski jest prawdopodobnie jedyną dobrą rzeczą w tym filmie. Chociaż nie okazało się to bardzo znaczące pod względem serii, był to naprawdę epicki pokaz mocy obu wojowników, a Optimus musiał nawet walczyć z poplecznikami Megatrona jednocześnie.
 4. Transformatory Pierwsza generacja #12pomimo wizualnie bardzo podobnego do oryginalnego serialu animowanego, wznowienie serii komiksów w 2008 roku zapewniło radykalnie inną historię i epicką, ale brutalną walkę między Megatronem i Optimusem Prime, w której Optimus wyrwał działo Megatrona i używał go jako maczugi pokonać Megatrona.
 5. Upadek Cybertronujedna z najlepszych gier Transformers miała również jedną z najlepszych walk między Megatronem a Optimusem Prime. Na ostatnim poziomie gry gracz wybiera stronę (Megatron lub Optimus) i walczy z rywalem w epickim starciu, które decyduje o ostatecznym zakończeniu gry.
 6. „Więcej niż oko, część 2”powrót do Generacja 1 serial animowany, powracamy do pierwszej epickiej walki pomiędzy Megatronem i Optimusem, na szczycie tamy Shermana, gdzie topór Optimusa mierzy się z poranną gwiazdą Megatrona. To było naprawdę epickie starcie, które wpłynęło na narrację i pokazało, jak wspaniały będzie serial animowany G1.
 7. „Mordercza bitwa”Megatron i Optimus prime starli się po raz ostatni po porażce Unicrona w Transformatory: Armada, chcąc ustalić, kto poprowadzi Autoboty. Ale ich wzajemna nienawiść groziła przebudzeniem Unicrona, więc Megatron dokonał niezwykle szlachetnego zwrotu i poświęcił się, aby uratować Cybertron przed niszczącą mocą Unicrona.
 8. „Końcówka, część 2”pomimo tego, że bardzo różni się od zwykłej narracji, Transformatory: animowane pod warunkiem epickiego starcia między Optimusem i Megatronem, w którym zwyciężył Optimus, zmuszając Megatrona do poproszenia Optimusa o zabicie go; Optimus ostatecznie odmówił, stwierdzając, że Megatron nie zasługuje na szybki koniec.
 9. „Jeden upadnie”kolejna bitwa z główny, była to jedna z najbardziej oszałamiających wizualnie i epickich walk między dwoma rywalami. Animacja była naprawdę niesamowita i zapewniała wszystko, czego kiedykolwiek chcieliśmy od walki między Megatronem a Optimusem Prime.
 10. Transformers: Filmnie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że epicka walka w najbardziej epickim filmie z serii zasługuje na pierwsze miejsce. Była to walka ostateczna, walka, która miała zakończyć całą walkę, a animatorzy i scenarzyści tego mrocznego dzieła sztuki dostarczyli należycie, zapewniając nam majestatyczne starcie godne proporcji całego filmu animowanego.

Zanim to zakończymy, oto wideo z najbardziej epickiej walki między nimi, z filmu animowanego z 1986 roku:

I to wszystko na dzisiaj. Mamy nadzieję, że czytając to, dobrze się bawiłeś i że pomogliśmy Ci rozwiązać ten dylemat. Do zobaczenia następnym razem i nie zapomnij nas śledzić!

 • Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?