Skip to content

Czym jest technika dziesięciu cieni i dlaczego jest tak potężna?

7 de sierpień de 2022
10Shadow

Jujutsu Kaisen ma jedne z najlepszych walk w świecie współczesnego anime. Moce postaci naprawdę wysuwają się na pierwszy plan i przy tak świetnej animacji, możemy się tylko zachwycać czym Jujutsu Kaisen ma do zaoferowania. Jesteśmy w Fikcja Horyzont Mówiłem już o Rozszerzeniu Domen, najsilniejszej technice z serii, ale nie jest to jedyna. Jedną z tych potężnych technik jest Technika Dziesięciu Cieni używana przez Megumi Fushiguro i w tym artykule przedstawimy i wyjaśnimy tę technikę.

Technika Dziesięciu Cieni jest dziedziczną techniką przekazywaną w Rodzinie Zenin. Używając cieni jako pośrednika, technika ta pozwala użytkownikowi przywołać dziesięć różnych shikigami. Chociaż jest to technika rodziny Zenin, jej najbardziej znanym użytkownikiem jest Megumi Fushiguro, potomek rodziny Zenin urodzony poza główną gałęzią.

W dalszej części tego artykułu przedstawimy wszystkie szczegóły dotyczące Techniki Dziesięciu Cieni. Dowiesz się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących tej techniki, jak się manifestuje i co może zrobić. Odpowiemy również na kilka dodatkowych, ale powiązanych pytań dotyczących techniki, które pomogą Ci lepiej ją zrozumieć.

Czym jest Technika Dziesięciu Cieni i dlaczego jest tak potężna?

Technika Dziesięciu Cieni to technika odziedziczona po klanie Zenin, która poprzez cienie może przywołać dziesięć różnych shikigami. Znanymi posiadaczami tej zdolności są Megumi Fushiguro i głowa klanu Zenin z okresu Edo lub Keicho (XVI wiek). Faktyczny proces tworzenia zwierzaka jest stosunkowo nieznany.

Sugeruje się, że użytkownik będzie musiał uformować własną przeklętą energię, aby uformować shikigami, i aby to osiągnąć, musi mieć na uwadze model lub plan tego, jak chciałby, aby wyglądało jego dzieło. Po stworzeniu shikigami musi przejść proces oczyszczania lub egzorcyzmów, aby użytkownik mógł przejąć nad nim kontrolę.

Aby użyć shikigami, użytkownik musi wykonać pewne znaki ręką i użyć cienia do uformowania i przywołania swojego stworzenia bez potrzeby używania uroku lub talizmanu. Stworzone zwierzęta przybierają cechy zwierząt, takich jak psy, węże, ptaki, ropuchy i słonie, z pewnymi symbolami lub wzorami na niektórych częściach ich ciała.

Mogą się znacznie różnić wielkością i pojemnością. Ponieważ użytkownik tworzy shikigami z własnej przeklętej energii i z pożądanym aspektem, shikigami może być kontrolowany do różnych zastosowań, poza prostymi egzorcyzmami zgubnymi, po monitorowanie i zwiad. Po stworzeniu i przywołaniu shikigami można go rozproszyć i ponownie przywołać tyle razy, ile potrzeba.

Nawet po zniszczeniu energia okultystyczna, która utworzyła shikigami, powróci do tego, kto ją stworzył i zostanie odnowiona w nowego shikigami, który przyjmie pewne cechy starego shikigami. Stworzone zwierzaki mogą zostać zranione lub zabite. Raz zniszczone nie mogą być ponownie przywołane. Na przywoływacza nakłada się również wiele ograniczeń. Na przykład, użytkownik może wezwać tylko ograniczoną liczbę shikigami na raz, w przypadku Megumi ta ostatnia może wezwać tylko dwóch shikigami na raz.

ZWIĄZANE Z:

Co to jest ekspansja domeny w Jujutsu Kaisen i kto ma najsilniejszą?

Chimera Shadow Garden to rozszerzenie domeny Megumi związane z Techniką Dziesięciu Cieni. Środowisko generowane przez domenę to duży obszar zalany dużą ilością płynnego cienia, tworzącego całkowicie ciemną i negatywną przestrzeń. Na tym terytorium Megumi jest w stanie przywołać wielu chowańców, a nawet stworzyć swoje duplikaty z cieni.

Po rozmieszczeniu Domeny Megumi jest w stanie ukryć się w cieniu wroga i atakować ze swojego martwego pola. Rozwinął swoją domenę, gdy był na skraju śmierci w obliczu Uchwytu na Palce. Swobodnie wyobrażając sobie, jak przekracza swoje granice, Megumi po raz pierwszy rozwinęła swoje terytorium, ale nie miał zbyt dużej kontroli nad jej energią, by móc to w pełni zamanifestować. Obecnie Megumi może tylko częściowo zmaterializować swoją Domenę.

Lista techniki dziesięciu cieni Shikigami

Używając tej techniki, Megumi może zamanifestować następujące Shikigami:

  • Boskie Psy: Megumi przyzywa dwa psy shikigami, jednego białego i czarnego, które polują i pożerają Klątwy. Później, po tym, jak Biały Ogar został zniszczony przez klątwy klasy S podczas przerażającego łona, Megumi zainwestowała zdolności i mroczną energię Divine Dogs w silniejszą wersję Czarnego Psa, która nazywa się Divine Dog: Totality.
  • Numer: Podobny do sowy shikigami, który potrafi latać. Wytrzymały i wystarczająco potężny, by unieść człowieka, jego zdolności ofensywne to przede wszystkim ataki z nurkowania z nieba.
  • Wielki wąż: Gigantyczne wężowe shikigami, które może być użyte jako atak z zaskoczenia wychodzący z ziemi i wiążący przeciwnika. Ten zwierzak został zniszczony przez Sukunę.
  • Ropucha: Duża ropucha, używająca języka do przygważdżania i przytrzymywania przeciwników. Megumi użyła również ropuchy, aby uratować Nobarę i uratować się przed nim.
  • Max Słoń: Słoń shikigami zdolny do uwolnienia dużej ilości wody z tułowia. Megumi może używać tylko swojej podstawowej formy, ponieważ zużywa dużo Przeklętej Energii.
  • Ucieczka królika: Duża liczba króliczków, które odwracają uwagę wroga, dzięki czemu użytkownik może ich uniknąć.
  • Nieznana Otchłań Studni: Używając kombinacji dwóch zwierzaków, Nlouded i Toad, ropuchy zyskują skrzydła, a także zdolność latania.
  • Miecz z ośmioma rękojeścią Rozbieżny Sila Boski Generał Mahoraga: Najpotężniejszy zwierzak, którego można przywołać za pomocą Techniki Dziesięciu Cieni. Jak dotąd żaden użytkownik Techniki Dziesięciu Cieni nie był w stanie egzorcyzmować i kontrolować Makory, a Megumi nie jest wyjątkiem.

Jak sugeruje liczba, nie są to wszystkie shikigami, których Megumi powinna być w stanie przywołać, ale tylko te, które zostały ujawnione do tej pory. Megumi jest potężną Czarodziejką Jujutsu i uważamy, że pozostałe Cienie, które prawdopodobnie są silniejsze niż te, które ujawniliśmy do tej pory, zostaną ujawnione w przyszłości. Wydaje się to logiczne.

Czy ten post był pomocny?