Skip to content

Hell’s Paradise: Kim jest Eizen? Czy naprawdę został zabity przez Rokurotę?

17 de kwiecień de 2023
Eizen

Piekielny Raj: Jigokuraku, czasami nazywana po prostu Hell’s Paradise, to seria mangi stworzona przez Yūji Kaku, który zarówno ją napisał, jak i zilustrował. Manga została wydana po raz pierwszy 22 stycznia 2018 roku i była swobodnie publikowana w odcinkach w aplikacji i na stronie internetowej Shōnen Jump+. Piekielny raj jest pełen niesamowitych i zapadających w pamięć postaci, aw tym artykule postanowiliśmy porozmawiać o jednej konkretnej postaci z serii – Yamada Asaemon Eizen. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o Yamadzie Asaemonie Eizenie, w tym o tym, czy naprawdę został zabity przez Rokurōtę.

Yamada Asaemon Eizen był Asaemo pierwszej rangi należącym do klanu Yamada. Był utalentowanym i mądrym królewskim katem, uważanym za najlepszego i najbardziej utalentowanego. Dlatego został przydzielony do pilnowania Rokurōty. To był ostatecznie powód jego śmierci, ponieważ Rokurōta po przebudzeniu zaatakował Eizena, zabił go, a następnie zjadł, ponieważ był głodny.

Pozostała część tego artykułu skupi się na Yamadzie Asaemonie Eizenie i jego losach w Piekielny raj seria. Yamada Asaemon Eizen był jedną z najbardziej intrygujących postaci w filmie Piekielny raj lore i ma sens tylko to, że fani chcą wiedzieć, co się stało z tym facetem, dlatego zdecydowaliśmy się napisać ten artykuł. Ten artykuł będzie zawierał spoilery z Piekielny raj manga, więc uważaj, jak do niej podchodzisz.

Yamada Asaemon Eizen był najpotężniejszym katem w klanie

Yamada Asaemon Eizen był najwyższym rangą katem klanu Yamada i jego najpotężniejszym. Niestety niewiele wiadomo o nim jako o postaci, ponieważ nie otrzymał zbyt wiele czasu na stronie w mandze. Był z pewnością najpotężniejszym spośród oprawców, ale był też bardzo szlachetnym, życzliwym i mądrym człowiekiem. Był najlepszym kandydatem na stanowisko kolejnej głowy klanu Yamada. Jego atrybutem żywiołu było Drewno. Niewiele wiadomo o jego umiejętnościach i zdolnościach, ale ponieważ był najwyższym rangą Asaemonem, był bez wątpienia najbardziej uzdolnionym spośród całej grupy. Mógł wykonać egzekucję jednym cięciem i uważał, że egzekucja powinna być szybka i bezbolesna dla skazanego. Poza tym, niestety, niewiele o nim wiadomo, ponieważ autor nigdy tak naprawdę nie zagłębił się w swoją historię (przeczytasz dlaczego w następnej części tego artykułu). Tak czy inaczej, powiemy ci, co wiemy o jego osobowości, zanim przejdziemy do jego historii.

Eizen był niesamowicie dumny z klanu Yamada i uważał, że kiedy problemem są egzekucje, nie ma nic, z czym nie mogliby sobie poradzić. Był zawodowym katem, ponieważ rozumiał, że próba skrzywdzenia tych, którzy zostali skazani na egzekucję swoim mieczem, zbezcześciłaby sędziego. Trzymał się również najlepszej metody klanu Yamada polegającej na zabijaniu ludzi poprzez cięcie ich ofiar bez odczuwania bólu lub emocji, koncepcję, którą próbował zaszczepić młodemu Shugenowi. Wcześniej uważał, że sposób, w jaki Gabimaru traktował przestępców w walce na śmierć i życie, był odrażający.

Był także współczujący i kochający, a jego zobowiązanie do opieki nad Shugenem, gdy był dzieckiem, dało mu dziś duży wpływ. Miał wrogie stosunki z Sagiri, ponieważ, podobnie jak jego koledzy z klanu, uważał, że kobiety z klanu Yamada nie powinny prowadzić życia jako samuraj. Próbował wykorzystać ukrytą niechęć Sagiri do odbierania życia innej osobie – czego był w pełni świadomy – aby przekonać ją, by nie przyjęła zadania szoguna. Ponadto Eizen otwarcie poinformował ją, że jej zadaniem jest wygodne życie w domu, ponieważ jako kobieta nie nadaje się do przeprowadzania egzekucji. Eizen starał się zaopiekować nią pomimo jej niezadowolenia, podczas gdy próbował powstrzymać niektórych skazanych przestępców przed skrzywdzeniem jej.

Och, zanim właściwie opowiemy o jego losie, musieliśmy tylko powiedzieć, że jeśli kiedykolwiek było oczywiste Wybielacz odniesienie w anime, to był ten facet. Facet ma na imię Eizen, co jest dość podobne do Aizena, a wszyscy i ich babcia wiedzą, że Aizen jest Wybielaczcentralny antagonista. Co więcej, opaska na oko, którą nosi Eizen, jest prawie identyczna z tą, którą otrzymał Aizen po pokonaniu go przez Ichigo. Ale opaska na oko jest również oczywistym odniesieniem do innego noszącego opaskę Wybielacz postać, Kenpachi Zaraki, który był najbardziej przerażającym i potężnym fizycznie Shinigami w Soul Society. Innym podobieństwem do Kenpachiego jest fryzura Eizena, która jest identyczna z tą, którą nosił Kenpachi podczas wojny z Quincy, z wyjątkiem koloru, który jest identyczny z kolorem Renjiego Abarai. Nie ma to wiele wspólnego z samą postacią, ale po prostu nie mogliśmy tego tutaj pominąć. A teraz wróćmy do tematu.

Eizen został brutalnie zabity przez Rokurotę

Po tym, jak Gabimaru zabił Keiuna w samoobronie, jego pomocnik, Yamada Asaemon Kishō, wyjaśnił jemu i Sagiriemu, że spokojna atmosfera wyspy była tylko iluzją. Faktem było, według niego, że Yamada Asaemon eskortowali niebezpiecznych i brutalnych przestępców, głównie morderców, i że nie mogli liczyć na ich współpracę, niezależnie od warunków ich przydziału. Kiedy przedstawiał swoje oczekiwania, pokazano kilka scen pokazujących, co działo się lub mogło dziać się gdzie indziej. Jedna z tych scen dotyczyła Yamady Asaemona Eizena:

Jak widać, Yamada Asaemon Eizen został przydzielony do pilnowania olbrzyma Rokurōta. Rokurōta był znany jako potwór i ma sens tylko to, że Eizen, jako najwyższy rangą kat, został mu przydzielony. I chociaż wydawało się, że Eizen z pewnością będzie w stanie kontrolować Rokurōtę, sytuacja nie potoczyła się dobrze dla Asaemona. Mianowicie, gdy przybyli na wyspę, Rokurōta obudził się i szedł za Eizenem. Eizen zauważył to i zapytał Rokurōtę, czy jest głodny, ale nie otrzymał odpowiedzi; Rokurōta po prostu patrzył na niego ponuro.

Eizen zdał sobie sprawę, że jest w niebezpieczeństwie i natychmiast zaczął wyciągać miecz. Wkrótce Rokurōta zaatakował go swoją gigantyczną ręką, a Eizen rzeczywiście szybko dobył swojego ostrza i zaatakował go, ale ostrze po prostu rozpadło się na kawałki w kontakcie z ręką Rokurōty, szokując Asaemona. Gigantyczna ręka wkrótce uderzyła także w kata, a jego ciało zostało zmiażdżone na pobliskim drzewie. Scena była krwawym bałaganem i wkrótce zobaczyliśmy, jak Rokurōta je coś ze swojej zakrwawionej ręki, prawdopodobnie głowę Eizena, ponieważ nie było tego widać, gdy pokazano jego zwłoki.

Opierając się na tym, jak Yamada Asaemon Kishō opowiedział to, a także na innych wydarzeniach (zwłaszcza, że ​​Yuzuriha była pozornie martwa w jednym z nich, a wiemy, że nie umarła), te sceny mogły być zarówno prawdziwe, jak i nie, ale jako okazało się, że w przypadku Eizena były więcej niż prawdziwe. Rokurōta rzeczywiście zabił Yamadę Asaemona Eizena, a najwyższy rangą Asaemon zakończył swoją podróż na wyspie, zanim jeszcze się zaczęła. Ta scena była zatem prawdziwa, a Yamada Asaemon Eizen naprawdę zginął z ręki Rokurōty. Dosłownie. (Kenpachi z łatwością poradziłby sobie z Rokurōtą… tak tylko mówię).

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?