Skip to content

Hell’s Paradise: Nie, Gabimaru NIE jest nieśmiertelny! Dlatego!

16 de kwiecień de 2023
Gabimaru 1

I chociaż niedawno miała swoją premierę adaptacja anime Piekielny raj zapowiada się na wielki hit, fani naturalnie zaczęli zadawać pytania na temat głównego bohatera serialu, Gabimaru. Gabimaru to naprawdę intrygująca postać z wieloma aspektami swojej historii i osobowości, które z łatwością mogłyby zaintrygować fanów, dlatego postanowiliśmy poświęcić mu cały ten artykuł. W tym artykule dowiesz się, dlaczego Gabimaru tak naprawdę nie jest nieśmiertelny, chociaż może się wydawać, że jest, na podstawie tego, co widzieliśmy.

Ponieważ jedynym znanym źródłem nieśmiertelności w Piekielny raj jest Eliksirem Życia, a wiemy, że Gabimaru go nie spożył, możemy potwierdzić, że nie jest nieśmiertelny. Jednak jako shinobi Iwagakure, Gabimaru ma nadludzką siłę i wytrzymałość i jest w stanie wykonywać różne dziwne ruchy swoim ciałem, a także znosić różne rodzaje ataków. Mimo to nie jest nieśmiertelny.

Reszta tego artykułu skupi się na Gabimaru i jego (nie)śmiertelności w Piekielny raj seria. Gabimaru został początkowo przedstawiony jako postać, która chciała umrzeć, ale nie mogła, a w miarę rozwoju historii okazało się, że jego życzenie śmierci było tylko podstępem, dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać na ten konkretny temat. Ten artykuł będzie zawierał spoilery z Piekielny raj manga, więc uważaj, jak do niej podchodzisz.

Gabimaru początkowo twierdził, że chce umrzeć

Głównym bohaterem jest Gabimaru Piekielny raj manga i anime. Wychował się w kulturze zabijania i jest najsilniejszym ninja w Iwagakure. Ze względu na brak czucia nazywany jest „Gabimaru the Hollow”. Jest zakochany w swojej żonie, córce sołtysa, która traktuje go inaczej niż innych ludzi. Aby prowadzić normalne życie z żoną, zamierzał zerwać wszelkie więzi ze swoją społecznością, ale został fałszywie oskarżony i wzięty do niewoli przez sojuszników. Jego atrybutem żywiołu jest Ogień.

Uważa się, że cudowne dziecko Shinobi, Gabimaru, jest zbyt niebezpieczne, by stawić mu czoła. Dorastając, Gabimaru miał naturalny dar, który nie tylko pomógł mu stać się jednym z niewielu wybranych dzieci, które przetrwały brutalne reżimy treningowe Iwagakure. Ze względu na jego notoryczną skłonność do zabijania swoich celów, społeczeństwo postrzegało go jako maniakalnego potwora. Gabimaru udowodnił, że jest więcej niż zdolny do pokonania swoich przeciwników w pojedynkę, nawet gdy ma przewagę liczebną. Po dotarciu do Kotaku, Gabimaru stał się jedną z pierwszych osób od tysiąca lat, która pokonała wyzwania wyspy, dotarła do Horai, gdzie wcześniej mieszkał Lord Tensen, i zdołała uciec.

Kiedy po raz pierwszy widzimy go w serialu, Gabimaru the Hollow zostaje przedstawiony jako skazany, który ma zostać stracony. Jednak ze względu na pewne nadprzyrodzone zdolności nie może zostać zabity przez sędziów, przeżywając liczne próby i metody egzekucji, w tym ścięcie głowy, spalenie na stosie i gorący olej. Czekając na kolejną nieudaną egzekucję, widzimy, jak rozmawia z dziewczyną, która zdaje się zapisywać jego historię. W rzeczywistości jest królewskim kronikarzem i katem, Yamada Asaemon Sagiri.

Podczas rozmów między nimi znajdujemy dodatkowe szczegóły dotyczące jego historii i życia. Okazuje się, że Gabimaru był bardzo utalentowanym shinobi z dużą liczbą zabójstw i że obawiano się go w całej Japonii; jego życie zostało dotknięte tragedią, gdy wódz jego wioski zamordował jego rodziców i przyjął go.

Twierdzi, że jest całkowicie pozbawiony emocji i że nie ma absolutnie żadnego przywiązania do życia, to znaczy, że chce umrzeć, ale po prostu nie może umrzeć. Z jego punktu widzenia tak naprawdę nie walczy – śmierć po prostu nie chce jej przyjąć, ale widzimy, że jego reakcje nie wydają się być odruchami, ale raczej manifestacją jego woli, niezależnie od tego, jak bardzo zaprzecza To.

Ten fakt sprawi, że pomyślisz, że był nieśmiertelny. Ale tak naprawdę nim nie jest. Wiadomo, że Gabimaru ma wyjątkową, nadludzką wytrzymałość, co wynika z faktu, że jest byłym shinobi Iwagakure. Mianowicie, ze względu na chorobliwe zachowanie i ideały wodza wioski, shinobi z Iwagakure są znani z tego, że są wyjątkowo silni, bezwzględni, a także skuteczni. Są w stanie dokonać niesamowitych wyczynów i są poddawani intensywnemu treningowi.

Dzięki temu są wyjątkowo mocne i trwałe. Mianowicie, Gabimaru pokazał, że jego skóry nie można przeciąć mieczem, że nie można jej spalić, że może oprzeć się i złamać inną potężną broń, a także potężne ataki fizyczne, a także że może bez wysiłku zwichnąć szyję i inne stawy. Fakt, że nie można go dźgnąć ani ściąć głowy, zdumiał zarówno fanów, jak i postacie z tej historii, więc to naturalne, że pomysł, że Gabimaru może być nieśmiertelny, pojawił się jako opcja. I chociaż wszyscy myśleli, że tak jest, wkrótce okazało się, że to nieprawda.

Doskonale wiedział, dlaczego nie mógł zostać stracony

Mianowicie Gabimaru stwierdził, że chce umrzeć i że wszystkie nieudane próby egzekucji były poza jego kontrolą, tj. że po prostu nie mógł umrzeć (chociaż sam nigdy nie sugerował, że jest nieśmiertelny, co ciekawe). Kiedy porównamy to z jego byłym panem, wodzem wioski Iwagakure, który rzeczywiście był nieśmiertelny (i przeżył po rozcięciu wnętrzności i przebiciu głowy kataną), różnica staje się bardziej niż oczywista.

Jak więc udowodniono śmiertelność Gabimaru? Cóż, kiedy okazało się, że Yamada Asaemon Sagiri był tak naprawdę królewskim katem, Gabimaru był zszokowany. Sagiri wyjawiła mu, że wiedziała, że ​​dobrowolnie opierał się egzekucji, używając swoich nadludzkich cech, by oprzeć się śmierci. Ale jako królewski kat, Saigiri zdecydowanie była w stanie przebić się przez jego obronę, co ostatecznie zrobiła, niemal z łatwością odcinając mu głowę. To wtedy zostało całkowicie udowodnione, że Gabimaru nie jest nieśmiertelny. Dlaczego więc stawiał opór?

Gabimaru zabija Keiuna

W pewnym momencie okazuje się, że powodem, dla którego przeżył wszystkie próby egzekucji, jest silne przywiązanie do życia, ponieważ chce ponownie zobaczyć swoją żonę Yui. Jak się okazało, ich małżeństwo rzeczywiście było na początku zaaranżowane i niezręczne, ale to dlatego, że oboje byli dość osobliwymi ludźmi. Yui została oddana Gabimaru, ponieważ nikt tak naprawdę nie chciał się z nią ożenić z powodu jej blizny na twarzy, którą otrzymała od ojca, ponieważ nie chciała być posłusznym dzieckiem bez wolnej woli.

Ale, jak się okazało, Yui była wyjątkowo miłą, delikatną i inteligentną osobą. Naprawdę lubiła Gabimaru, a on lubił ją. Mimo to minęło trochę czasu, zanim przełamała jego obronę, nie traktując go jak potwora, ale raczej z miłością i szacunkiem, co wystarczyło, by się przed nią otworzył; słuchał jej rad, pozwalał jej pomagać sobie i był przy niej.

Po pewnym czasie zaaranżowane małżeństwo przerodziło się w prawdziwą miłość, a Gabimaru chciał rzucić bycie shinobi, aby móc spędzać czas z Yui. Powiedział jej ojcu, że chociaż wódz się zgodził, tak naprawdę zastawił na niego pułapkę, w wyniku której został skazany na śmierć. Gdy jego kłamstwo zostanie odkryte, proponuje mu oficjalne ułaskawienie, ale pod warunkiem, że uda się do Piekielnego Raju i stamtąd odzyska Eliksir Życia. Oczywiście, że akceptuje, i tak to jest z historią Piekielny raj zaczyna się.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?