Skip to content

Czy Denji jest nieśmiertelny i czy może umrzeć w Człowieku z piłą mechaniczną?

4 de listopad de 2022
CAPA 8 1200x675 cropped

Jedna z najnowszych i popularnych mang Shounen Jump doczekała się adaptacji anime, która również cieszy się dużym zainteresowaniem fanów i nowicjuszy. Chainsaw Man jest już ulubieńcem fanów ze względu na wiele motywów, interesujących postaci oraz ilość krwi i gore, którą ma. Sam Chainsaw Man kończy się tym, że wiele jego krwi przelało się podczas wielu bitew, pozostawiając wielu widzów pytających, czy główny bohater Denji jest nieśmiertelny i czy może umrzeć w Chainsaw Man?

Denji jest nieśmiertelną postacią w Chainsaw Man. Po tym, jak stał się hybrydą i zmienił się w pół-demon, stał się nieśmiertelny, tak jak każdy inny diabeł. Można go jednak zabić, ponieważ całkowite zniszczenie jego diabelskiego serca ostatecznie doprowadzi do jego śmierci. To okaże się trudne, ponieważ pomimo tego, że można go zabić, Denji jest bardzo silny i jest w stanie szybko wyzdrowieć z wielu śmiertelnych ran.

W tym momencie Denji jest bardzo silną postacią i ma wiele możliwości, a nawet więcej miejsca do rozwoju, ale jak dokładnie osiągnął ten sposób i jak nieśmiertelny jest? Zanurzmy się trochę głębiej i zobaczmy, jak Denji jest nieśmiertelny w Człowieku piły łańcuchowej.

Czy Denji jest naprawdę nieśmiertelny w Człowieku z piłą mechaniczną?

W Chainsaw Man Denji staje się hybrydą, co oznacza, że ​​jest jednocześnie demonem i człowiekiem, co daje mu diabelskie moce. W serii hybrydy są znane jako nieśmiertelne, ponieważ będą żyć wiecznie, jeśli będą zdolne, ale można je zabić. Wykazano, że Denji ma te zdolności, podobnie jak inne hybrydy, które pojawiają się w serii, takie jak Quanxi i Reze. Mimo że można je zabić, jest to bardzo trudne i skomplikowane, przez co są prawie niezwyciężone.

Denji stał się hybrydą w Chainsaw Man po rozprawieniu się z Zombie Devil, wynajętym przez gang, dla którego Denji pracował. Denji i ten diabeł pokłócili się, co ostatecznie doprowadziło do śmierci Denjiego i jego kolegi, demona Pochity, który przypominał psa piły łańcuchowej. Po rozczłonkowaniu ciało Denjiego w końcu upuszcza krew do ust Pochity, łącząc ich obu i sprawiając, że Denji nieświadomie zawarł pakt z Pochitą, zmieniając go w hybrydę i Diabła Piły Mechanicznej, jednego z najsilniejszych diabłów w serii.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Makima chce Pochity w Człowieku z piłą mechaniczną? Wyjaśniono

Jak Denji może umrzeć w Człowieku z piłą łańcuchową?

Denji jest pół demonem w Człowieku Piły Mechanicznej i praktycznie jest nieśmiertelny, ale są sposoby na zabicie go lub obezwładnienie. Oto kilka rzeczy, które mogą zakończyć życie hybrydy człowieka i diabła.

Czy Denji jest nieśmiertelny i czy może umrzeć w Człowieku z piłą mechaniczną?

Odcinanie im głowy

W Chainsaw Man ktoś mógł w końcu odciąć głowę hybrydy, aby przejąć wszystkie jego ruchy i wymazać ich połączenie z sercem, kończąc w ten sposób ich życie. Jednak ta metoda może zostać odwrócona, ponieważ w mandze udowodniono, że ponowne rozpalenie ich diabelskiej części poprzez aktywację specyficznego „wyzwalacza” może przywrócić ich życie. W przypadku Denjiego byłoby to pociągnięcie za sznur w jego klatce piersiowej, a w przypadku Quanxi, strzała w jej oku.

Zniszcz ich źródło zasilania

Nie jest to potwierdzone w tradycji Chainsaw Man, ale uważa się, że hybrydę można całkowicie zabić, jeśli odbierzesz im to, co daje im moc i połączenie z pierwotnym diabłem. Na przykład źródłem mocy i życia Denjiego jest jego serce, które w rzeczywistości jest Pochita. Zabranie go Denjiemu lub całkowite zniszczenie może ostatecznie zabić Denjiego na dobre.

Całkowite pozbywanie się ciała hybrydy

W grze Chainsaw Man można również znaleźć sposób na całkowite zniszczenie ciała, aby upewnić się, że nie wróci. Jak widzimy w ostatnich bitwach mangi, aby upewnić się, że Makima nie wróci, ponieważ odeszła i umarła na dobre, Denji używa jej ciała do robienia mięsa i jedzenia go, pozbywając się w ten sposób jej ciała w sposób, w jaki myślał, że na pewno praca.

ZWIĄZANE Z:

Diabły kontra biesy kontra hybrydy w Człowieku z piłą mechaniczną (wyjaśnienie)

Czy Denji zginął w Człowieku z piłą łańcuchową?

W mandze Chainsaw Man Denji nigdy nie umierał, ale wiele razy był bliski śmierci, zawsze wstając i wracając w taki czy inny sposób.

Czy Denji jest nieśmiertelny i czy może umrzeć w Człowieku z piłą mechaniczną?

Pewnego razu był nawet tak bliski śmierci, gdy Makima ścigał Pochitę, potrzebował Mocy, aby wrócić przez krew, którą dała Denjiemu i go uratować. Było to możliwe, ponieważ krew Powera spoczywała w Denjim i doprowadziła ją do rozmowy z Pochitą, który oddał część siebie Powerowi, aby stać się wystarczająco potężnym, by chronić Denjiego. Aby całkowicie ocalić Denjiego, Power musiała również sprawić, by Denji zawarła pakt z jej własnym diabłem, Krwawym Diabłem.

Mimo że Denji jest w zasadzie niezwyciężony, ważne jest, aby być dla niego czujnym, ponieważ w Człowieku piły łańcuchowej jest wiele silnych postaci, które mogą go zabić. Czekając na nowe odcinki anime, sprawdzając niektóre anime, takie jak Chainsaw Man, powinniśmy naprawdę mieć nadzieję, że Denji spełni swoje marzenia i będzie żył życiem, o jakim zawsze marzył.

  • Lucas Brito

    Lucas Brito

    Lucas Brito

    Niezwykle lubi filmy, anime i jego tematy, od My Hero Academia po Grand Hotel Budapest. Obiecujący student filmoznawstwa w Brazylii z nadzieją na zrobienie kariery w branży i opowiedzenie historii światu.

Czy ten post był pomocny?