Skip to content

Demon Slayer: Dlaczego Hotaru odmówiła wykonania kolejnego miecza dla Tanjirō?

17 de kwiecień de 2023
Hotaru

Trzeci sezon Pogromca demonów w końcu nadszedł, a nowe odcinki dostarczają nam więcej szczegółów na temat przygód Tanjirō w Wiosce Miecznika. Chociaż właściwie dowiedzieliśmy się o tym w pierwszym odcinku, drugi odcinek naprawdę zabrał nas głębiej w sedno relacji między Tanjirō Kamado i jego szermierzem, Hotaru Haganezuka. W pierwszym odcinku dowiedzieliśmy się, że Hotaru odmówiła wykonania nowego ostrza dla Tanjirō, aw tym artykule, opierając się na tym, co wydarzyło się później, wyjaśnimy, dlaczego Hotaru odmówiła zrobienia tego i opowiemy o ich wspólnej historii.

Hota odmówił wykonania kolejnego miecza dla Tanjirou, ponieważ Tanjirou złamał już kilka nowo wykonanych mieczy. Hotaru Haganezuka została opisana jako bardzo trudna i kapryśna osoba; był bardzo dumny ze swoich umiejętności, dlatego był na niego tak wściekły za każdym razem, gdy je łamał. Miecz złamany w Dzielnicy Rozrywki był trzecim, więc Hotaru, teraz całkowicie wściekły na Tanjirō, po prostu odmówił zrobienia nowego i zniknął, ciężko pracując nad poprawą swoich umiejętności.

Dalsza część tego artykułu skupi się na Hotaru Haganezuka, najsłynniejszym szermierzu na świecie Pogromca demonów fabuła. Powiemy wam kilka ważnych szczegółów związanych z jego osobowością, umiejętnościami i rolą w Wiosce Mieczników, skupiając się szczególnie na jego związku z Tanjirō Kamado. Ten artykuł może zawierać kilka znaczących spoilerów, więc uważaj, jak do niego podejdziesz.

Hotaru i Tanjirō mieli historię, jeśli chodzi o miecze tego ostatniego

Hotaru Haganezuka został przedstawiony na bardzo wczesnym etapie historii, kiedy został przydzielony do Tanjirō jako jego szermierz. Kiedy Tanjirō przeszedł Ostateczną Selekcję i został Zabójcą Demonów, Hotaru Haganezuka została wysłana do niego – który w tym czasie mieszkał z Sakonjim Urokodakim – aby dostarczyć mu jego katanę.

Chociaż Tanjirō zaprosił go do środka, Hotaru odmówił wejścia do domu i po prostu pozostał na zewnątrz, opisując „mistrzowskie” ostrze, które stworzył. Kiedy w końcu zdecydował się wejść i wręczyć Tanjirō ostrze, był podekscytowany, ponieważ spodziewał się, że ostrze zmieni kolor na jaskrawoczerwony, co uczyniłoby go bardzo dumnym. Ale ostrze stało się czarne jak smoła, a Hotaru była nie tylko rozczarowana, ale także zła na Tanjirō, ponieważ młody Zabójca Demonów nie spełnił jego oczekiwań.

POWIĄZANY:

Jak silny jest Muichiro Tokito (w porównaniu z innymi postaciami pogromcy demonów?)

Tak zaczęła się ich historia, ale szybko się rozwinęła. Podczas wydarzeń na Górze Natagumo, Tanjirō złamał swoje ostrze, a kiedy przebywał w Rezydencji Motyli na rehabilitacji, odwiedziła go Hotaru. Podczas gdy Tanjirō żałował, że złamał ostrze, Hotaru nie przejmował się tym, wziął nóż i zaczął gonić Tanjirō dookoła, wściekły, że chłopak złamał mu ostrze. Po uspokojeniu się, wręczył Tanjirō swoje nowe Ostrze Nichirina i wrócił do domu. To był pierwszy taki incydent.

Jak można się było spodziewać, Tanjirō po raz kolejny złamał swoje ostrze podczas wątku Mugen Train. Kiedy młody Zabójca Demonów wrócił z domu Rengoku, ponownie spotkał wściekłą Hotaru, która ponownie zaczęła go gonić, ponownie wściekła, ponieważ chłopiec – już dwukrotnie – złamał swoje ostrze. Ale znowu, po uspokojeniu się, wręczył Tanjirō swoje nowe Ostrze Nichirina. Ale to nie był koniec.

Mianowicie, fani będą wiedzieć, że Tanjirō po raz kolejny złamał swoje ostrze podczas wątku Entertainment District. Na szczęście dla niego był tak wyczerpany, że musiał odpoczywać w sumie przez dwa miesiące, co oznaczało, że udało mu się uniknąć bezpośredniej konfrontacji z Hotaru. I chociaż można by się spodziewać, że Hotaru stworzy nowe ostrze w ciągu dwóch miesięcy, kiedy Tanjirō o to zapytał, wszystko, co otrzymał od Kiyo, to wiadomość od Hotaru. Jak można się było spodziewać, wiadomość była bardzo ponura, a Hotaru groziła Tanjirō i była na niego bardzo zła. Wyjaśnił również, że nie stworzy dla niego nowego ostrza.

Tanjirō został poinformowany, że będzie musiał odwiedzić Hotaru w Wiosce Miecznika, co jest zadaniem, które chętnie przyjął, pomimo ponurego wydźwięku wiadomości od Hotaru. Po całkowitym wyzdrowieniu przygotował się do podróży i udał się do Wioski Mieczników, aby znaleźć Hotaru.

Hotaru miał trudną osobowość, ale był szlachetnym szermierzem

I chociaż Tanjirō spodziewał się spotkać i omówić sytuację z Hotaru, odkrył, że Hotaru zniknęła. W rozmowie z wodzem wioski Tanjirō zostaje poinformowany, że wioska szuka Hotaru i ma nadzieję, że znajdzie go, zanim Tanjirō całkowicie wyzdrowieje; jeśli nie, zostanie mu przydzielony nowy szermierz. Pozostawiony prawie bez wyboru, Tanjirō postanowił odpocząć w wiosce i zwiedzać, w ten sposób znalazł lalkę Yoriichi Type Zero. Po treningu z lalką Tanjirō zdołał ją rozbić i odkryć ukrytą w niej nagrodę, wielowiekową zardzewiałą katanę, która w tym stanie była bezużyteczna.

W tym momencie pojawił się muskularny i prawie nierozpoznawalny Hotaru, który siłą odebrał Tanjirō ostrze, nie wyjaśniając swoich motywów. Następnie pojawił się Kozo Kanamori i połaskotał Hotaru, która zwiotczała. Następnie Kozo wyjaśnił, że Hotaru trenował w izolacji, aby mógł zrobić niezniszczalne ostrze dla Tanjirō (co Tanjirō uznał za bardzo troskliwe z jego strony) i że jest szczęśliwy, że Tanjirō wciąż prosi Hotaru o więcej ostrzy, ponieważ Hotaru odpędza wiele jego klienta ze względu na jego osobowość. Hotaru wkrótce się obudzi i powie, że naprawi ostrze dla Tanjirō, pomimo jego rdzy. I zrobił.

POWIĄZANY:

Wszystkie 3 demony wyższej rangi, które zabił Tanjirō (ranking)

Hotaru ciężko pracowała nad ostrzem, podziwiając, jakie było genialne. Był tak skoncentrowany, że prawie całkowicie zignorował atak Gyokko i Hantengu na wioskę. Gyokko cały czas go męczył. Zaatakował go nawet i poważnie zranił, ale pomimo złamania maski, zranienia ciała i utraty jednego oka, Hotaru pracował nad ostrzem, dopóki nie dostarczył go Tanjirō. To było jego arcydzieło, a także ostatnie ostrze Tanjirō, ponieważ to nie pękło. Jest ku temu powód, ale o tym musisz przeczytać w jednym z naszych innych artykułów.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?