Skip to content

Demon Slayer: Dlaczego Muzan boi się Tanjirō?

6 de marzec de 2023
MuzanTanjiro

Muzan Kibutsuji jest głównym antagonistą Pogromca demonów. Jest demonem, pierwszym w swoim rodzaju, który żyje od ponad tysiąca lat, jako taki jest odpowiedzialny za pochodzenie innych demonów, odpowiedzialny za zepsucie Michikatsu Tsukiguniego i zamordowanie Tanjirō rodzina i Nezuko, zmieniając tego ostatniego w Demona, będąc wyzwalaczem pragnienia zemsty Tanjirō na nim. W tym artykule porozmawiamy o jednym aspekcie charakteru Muzana, ponieważ mamy zamiar ujawnić wam, dlaczego Muzan, władca demonów, tak bardzo boi się Tanjirō Kamado, początkującego Zabójcy Demonów.

Powodem, dla którego Muzan Kibutsuji tak bardzo boi się Tanjirō Kamado, jest fakt, że Tanjirō jest następcą tańca Hinokami Kagura, który w rzeczywistości jest stylem oddychania słońcem, używanym przez Yoriichi Tsugikuni do pokonania Muzana wieki temu. Hinokami Kagura jest jedyną znaną techniką, która może pokonać Muzana, a ponieważ Tanjirō był jej ostatnim znanym użytkownikiem, Muzan bał się go, ponieważ był ostatnim, który mógł go zabić.

Artykuł rozwinie odpowiedź, której udzieliliśmy powyżej. Opowiemy Ci o technice Hinokami Kagura, a także o tym, dlaczego Muzan tak się jej boi. Dowiesz się również, jak dokładnie Tanjirō jest powiązany z tą samą techniką i dlaczego odgrywa tak dużą rolę w tej historii. Artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc uważaj, jak do niego podejdziesz.

Dlaczego Muzan boi się Tanjirō Kamado?

Tanjirō jest głównym bohaterem Pogromca demonów, podczas gdy Muzan jest głównym antagonistą serii. Obaj zostali połączeni, gdy pewnej nocy, gdy Tanjirō sprzedawał węgiel dla swojej rodziny i musiał zostać u sąsiada do rana, ponieważ było już za późno na samotne podróżowanie po lesie, Muzan Kibutsuji przyszedł do jego domu i zarżnął jego całą rodzinę, z wyjątkiem swojej siostry Nezuko, którą zamienił w Demona. Przysięgając pomścić swoją rodzinę i wyleczyć swoją siostrę, Tanjirō zostaje Zabójcą Demonów, którego jedynym celem jest uwolnienie świata od Demonów, a zwłaszcza Muzana. W ten sposób zostali połączeni, ale nie dlatego Muzan bał się Tanjirō.

Mianowicie, jeśli spojrzysz na ich moce, to nie ma sensu, że Muzan jest potężniejszy niż Tanjirō. Muzan jest zdecydowanie najpotężniejszą postacią w serii. Jest nieśmiertelny i był w stanie zmierzyć się ze wszystkimi Hashirami z serii podczas ostatecznej bitwy. Zabójcy Demonów próbowali go zabić od wieków, ale Muzan zawsze ich unikał. Miał tylko jedną słabość, a był to styl oddychania słońcem używany przez Yoriichi Tsugikuni lata temu, jedyna technika, która prawie zabiła Muzana. Muzanowi udało się przeżyć i uciec, ale jako złoczyńca, który chciał być nieśmiertelny, śmiertelnie bał się legendarnego Zabójcy Demonów i jego techniki, dlatego ukrywał się, dopóki nie był pewien, że technika obumrze w zapomnienie.

Ale w jaki sposób Tanjirō jest z tym wszystkim powiązany? Cóż, Tanjirō nie jest bezpośrednim potomkiem Yoriichiego, ale jego nieżyjący już ojciec, Tanjurō, był potomkiem najlepszego przyjaciela Yoriichiego, którego Yoriichi nauczył stylu oddychania słońcem. Yoriichi nie był w stanie użyć jej do zabicia Muzana, ale technika została przekazana przez przyjaciela Yoriichiego w formie tańca, znanego jako Hinokami Kagura. Tanjirō był świadkiem, jak jego ojciec wykonał to raz, gdy był dzieckiem, ale odkąd jego ojciec zmarł, gdy Tanjirō był jeszcze dzieckiem, nigdy nie mógł przekazać tego Tanjirō. Muzan w jakiś sposób zdał sobie sprawę z faktu, że rodzina Kamado znała tę technikę i postanowił ich zabić, głównie dlatego, że się jej bał.

I to jest główny powód, dla którego Tanjirō jest źródłem strachu dla Muzana. Muzan był świadomy faktu, że Tanjirō może aktywować Hinokami Kagurę w dowolnym momencie i zabić go, dlatego chciał go wyeliminować. Nie wiedział jednak, że Tanjirō nie był świadomy faktu, że Hinokami Kagura był w rzeczywistości stylem oddychania słońcem i zajęło mu trochę czasu, zanim go zapamiętał i faktycznie go użył. Ale to był właściwie problem Muzana i coś, o co musiał zadbać sam i nie możemy go krytykować za to, że nie próbował; ale tak jak powinno być, Tanjirō był w stanie ostatecznie go pokonać.

W czym jest Hinokami Kagura Pogromca demonów?

Pierwszy Zabójca Demonów, Yoriichi Tsugikuni, stosował styl szermierki znany jako Oddech Słońca, znany również jako Pierwotny Oddech. Jest podstawą dla późniejszych technik Oddechu, które zostały z niego zaadaptowane i zostały początkowo stworzone przez uczniów Yoriichi, którzy chcieli zdobyć Oddech Słońca. Ale ponieważ Yoriichi był od nich lepszy, uczył ich i trenował w innym, niestandardowym stylu, który opierał się na ich mocnych i słabych stronach i ostatecznie stał się dominującym stylem oddychania. Kokushibo wspomina tuż przed śmiercią, że on i Muzan Kibutsuji zabili każdego szermierza, który wiedział o Oddychaniu Słońcem.

Jak wyjaśniliśmy powyżej, styl został przekazany w rodzinie Kamado w formie tańca. Taniec składa się z dwunastu elementów powtarzanych przez całą noc aż do świtu. Według Tanjurō, Styl Oddechu użyty w tym tańcu pozwala użytkownikowi nigdy nie stracić tchu, bez względu na to, jak daleko się porusza, pozwalając mu wyglądać, jakby tańczył w nieskończoność. Tanjirō Kamado, któremu udało się nauczyć tego stylu, pamiętając taniec swojego ojca, był ostatnim użytkownikiem tego stylu. Tej metody może nauczyć innych członek rodziny Kamado.

POWIĄZANY:

14 najsilniejszych stylów oddychania w Demon Slayer (ranking)

Shinjuro Rengoku później ujawnia, że ​​Hinokami Kagura to znana technika oddechu znana jako Oddech Słońca, pierwszy styl oddechu, jaki kiedykolwiek opracowano. Yoriichi Tsugikuni, wynalazca Oddychania Słońcem, zmodyfikował go w taki sposób, aby idealnie pasował do natury i możliwości ucznia, którego go uczył, a wszystkie inne wzorce oddychania wywodzą się z niego. Metody oddychania, takie jak Hinokami Kagura i Oddychanie Słońcem, imitują słońce, zmuszając użytkownika do naśladowania go swoimi ruchami, technikami i mocami.

Wszystkie techniki i formy są niezwykle zróżnicowane i nie mają ustalonego wzorca, co czyni je najbardziej wszechstronnymi i skutecznymi przeciwko demonom. Użytkownicy Sun Breathing są w stanie wizualizować siebie manipulujących płomieniami słonecznymi podczas wyzwalania swoich technik. Wydaje się również, że ten styl oddychania może do pewnego stopnia utrudniać regenerację demona i powodować piekący ból. Tanjirō zauważył również, że używanie tego stylu zwiększa jego ogólną moc i szybkość, prawdopodobnie ze względu na to, że jego ciało jest bardziej przystosowane do Oddychania Słońcem niż do jego początkowego Oddychania Wodą.

A to jest historia Hinokami Kagura, jedynej techniki, której bał się Muzan Kibutsuji i jedynej techniki, która faktycznie mogła zabić Muzana. Teraz już wiesz, dlaczego się go bał i dlaczego taniec był tak niebezpieczny, jak i potężny.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?