Skip to content

Czy Tanjiro ma astmę w Demon Slayer?

6 de luty de 2023
TanjiroA

Historia Tanjiro Kamado, głównego bohatera Pogromca demonów, jest jednym z bardziej intrygujących w historii anime i mangi. Mianowicie, po tym, jak prawie stracił całą swoją rodzinę na rzecz Muzana Kibutsuji, złego pana demonów, Tanjiro postanowił zostać Zabójcą Demonów, aby mógł zabić Demona, który zabił członków jego rodziny. W końcu zrobił dokładnie to, ale po drodze prawie stał się demonem podobnym do Muzana. Ale oprócz swojej historii Tanjiro jest także tematem wielu internetowych debat, aw tym artykule rozstrzygniemy jedną z nich. W tym artykule dowiesz się, czy Tanjiro ma astmę, czy nie.

O ile oficjalnie wiadomo, Tanjiro Kamado nie ma astmy. Od czasu do czasu ma objawy podobne do astmy, ale to nie wygląda na astmę. Tanjiro był po prostu narażony na wiele trudnych sytuacji i warunków, a ponadto musiał całkowicie zmienić swój oddech, ponieważ musiał nauczyć się różnych stylów oddychania, aby zostać Zabójcą Demonów, a wszystko to mogło tłumaczyć jego objawy podobne do astmy.

W dalszej części tego artykułu omówimy dokładniej, czy Tanjiro Kamado ma astmę Zabójca demonów: Kimetsu no Jaiba manga i anime. Te fakty wydają się mieć pewne znaczenie dla fanów online, dlatego przedstawimy Ci jak najwięcej szczegółów, abyś znał całą historię.

Czy Tanjiro Kamado ma astmę w Pogromca demonów?

Głównym bohaterem jest Tanjiro Kamado Pogromca demonów seria. Chociaż generalnie jest w dobrym zdrowiu – poza ciągłymi obrażeniami, jakie otrzymuje w związku z pracą jako Zabójca Demonów – mogliśmy zauważyć, że czasami wydaje się, że ma problemy z oddychaniem. To nie jest jak zakrztuszenie się, ale raczej utrata tchu i poczucie, że musi wstać i głęboko oddychać. Podczas gdy fani sugerowali różne teorie na temat źródła jego „problemów z oddychaniem”, w tym astmy, nie sądzimy, aby miał jakiekolwiek problemy z oddychaniem.

Mianowicie, teoria astmy w pewnym stopniu pasowałaby do Tanjiro i jego objawów. To, co Tanjiro manifestuje od czasu do czasu, to objawy bardzo podobne do astmy, zwłaszcza gdy wyraźnie walczy o złapanie oddechu, ale nie myślimy, że to astma. Przede wszystkim te problemy nie są tak naprawdę wyniszczające dla Tanjirou i pojawiają się tylko wtedy, gdy jest fizycznie wysilony i narażony na bardzo trudne warunki. Jednak nawet wtedy nie manifestuje się to za każdym razem.

POWIĄZANY:

Kim jest król demonów Tanjiro i jak silny jest w porównaniu z innymi bohaterami anime?

Co więcej, Tanjiro cierpiący na astmę wydaje się być bardzo ważnym faktem i nie wydaje się to czymś, czego autor by nie ujawnił, zwłaszcza że mamy w serialu postać z astmą, Koyuki. Jeśli ujawnił to dla stosunkowo mało ważnej postaci, nie miałoby sensu – z punktu widzenia rozwoju postaci – ukrywać takiego faktu w przypadku głównego bohatera.

Musimy również stwierdzić, że Tanjiro nigdy nie brał żadnych leków na problemy z oddychaniem i że on sam nigdy nie uważał swoich sporadycznych problemów za coś poważnego. Poza tym te sporadyczne problemy nie powstrzymały go przed przygodami i jesteśmy całkiem pewni, że astma nie pozwoliłaby mu walczyć z Muzanem i innymi Demonami z taką biegłością. Dlatego jesteśmy pewni, że Tanjiro nie ma astmy.

Jeśli chodzi o jego problemy, można je łatwo wytłumaczyć warunkami, w jakich pracuje. Mianowicie, Tanjiro był zwykłym chłopcem, który wiódł szczęśliwe życie ze swoją rodziną, aż do śmierci ojca. Następnie został panem domu – jako najstarszy syn rodziny – ale był jeszcze dzieckiem. Chodził po górach i sprzedawał węgiel, aby jego rodzina mogła wieść normalne życie. I chociaż były to trudne warunki, zwłaszcza zimą, Tanjiro miał dość wytrzymałości, by normalnie wykonywać swoje obowiązki.

Ale kiedy przybył Muzan i wymordował swoją rodzinę, życie Tanjirou zmieniło się drastycznie. Zaproponowano mu możliwość zostania Zabójcą Demonów, co oznaczało zupełnie inny poziom stresu i wyczerpania, na jakie będzie narażony w przyszłości. Jego początkowe szkolenie dało mu mały wgląd w to, jak to jest być Zabójcą Demonów, ale to próby w górach naprawdę pokazały mu, jak to jest być Zabójcą Demonów.

Jako ktoś, kto nigdy wcześniej nie walczył z demonami, Tanjiro musiał się przystosować. Nie był przyzwyczajony do tak dużego wysiłku fizycznego i nie miał dość wytrzymałości, by go znosić. Dlatego miał trudności z oddychaniem, ponieważ każdy, kto się męczy, ma również trudności z oddychaniem; od czasu do czasu wszyscy tracimy oddech po zbyt dużym wysiłku fizycznym. Teraz pomnóż to przez x, a będziesz blisko poziomu wytrzymałości potrzebnego do bycia Zabójcą Demonów.

Co więcej, Tanjiro musiał nauczyć się oddychać, używając stylów oddychania, co było dla niego zupełnie nowym doświadczeniem. Jasne, wszyscy wdychamy i wydychamy powietrze, ale uczenie się oddychania od zera – i właśnie dlatego Tanjiro musiał to zrobić – jest trudnym procesem. Aby używać stylów oddychania i optymalizować swoją wytrzymałość do walki z demonami, Tanjiro musiał się wiele nauczyć i wiele zmienić, ale te zmiany nie były proste; żądali wiele.

POWIĄZANY:

Czy Tanjiro jest wybrańcem (użytkownikiem oddychającym słońcem)?

To trudne, gdy ktoś jest narażony na tak trudne warunki i musi od nowa uczyć się podstaw. Wszystko to mogło z łatwością tłumaczyć sporadyczne problemy z oddychaniem Tanjirou. Z tej perspektywy zrozumiałe jest, dlaczego nie ma astmy. Wydaje się, że jego problemy z oddychaniem wynikają z warunków, na które jest narażony, i natury jego przygód. I to jest całkowicie logiczne i poprawne wyjaśnienie, które nie pozostawia żadnych luk ani problemów, a także może zadowolić wszystkich fanów, którzy domagali się odpowiedzi na to pytanie. I to wszystko, co mamy do powiedzenia na temat Tanjirou i jego problemów z oddychaniem.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?