Skip to content
TV

Jedyne wyzwanie Tanjiro nigdy nie będzie w stanie ukończyć na Demon Slayer

28 de wrzesień de 2021
l intro 1632789941

„Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba” to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych serii manga i anime z ostatniej dekady. Stworzony przez Koyoharu Gotouge, podąża za Tanjiro Kamado w jego dążeniu do przekształcenia swojej siostry, Nezuko, z powrotem w człowieka i pokonania Muzana, demona odpowiedzialnego za wymordowanie jego rodziny i przekształcenie jego siostry w demona.

Seria spisała się znakomicie. Jej 23. i ostatni tom był najlepiej sprzedającą się mangą roku z ponad 4 milionami egzemplarzy, przewyższając równie popularną „Jujutsu Kaisen” według Anime News Network. Film zatytułowany „Mugen Train”, który obejmuje mangę o tej samej nazwie, został wprowadzony do kin w październiku 2020 roku. Pomimo pandemii stał się drugim najbardziej dochodowym filmem anime w historii kasy w USA, jak donosi Funimation.

Z powodu dążenia Tanjiro do pokonania Muzana, który przez lata wymykał się Korpusowi Zabójców Demonów, musi przejść rygorystyczny trening, aby opanować techniki Oddechu i własny taniec Kagura. Podczas swojej podróży, pełnej złamanych serc i śmierci, Tanjiro zaprzyjaźnił się z przyjaciółmi, którzy trenują razem z nim, gdy pracuje z Hashirą — najpotężniejszymi wojownikami w Korpusie — aby stać się silniejszym. W tym łuku Tanjiro demonstruje swoją determinację i siłę, ale nigdy nie jest w stanie ukończyć wyzwania Hashiry Wiatru.

Tanjiro wstawia się za Genya

Hashira Wiatru, Sanemi Shinazugawa i jego brat Genya mają napięte relacje. To dlatego, że Genya oskarżył kiedyś Sanemi o zamordowanie ich matki, chociaż chronił Genyę dopiero po tym, jak stała się demonem. Sanemi jest bardzo wrogo nastawiona do Genyi po tym, i nie uważa go już za swojego brata, a nawet grozi mu, gdy Genya próbuje zadośćuczynić.

Podczas przerwy w treningu Tanjiro na własne oczy widzi nienawiść Sanemi do Genyi. Oprócz odpędzania przeprosin brata, próbuje wyłupić mu oczy, gdy dowiaduje się, że Genya zjada demony, aby stać się silniejszym. Pomimo stanowiska Sanemi, Tanjiro nie może po prostu stać z boku; odpycha Genię z drogi. Chociaż Sanemi potwierdza, że ​​nie próbuje zabić swojego brata – byłoby to sprzeczne z kodeksem Korpusu – przyznaje, że chce go zranić tak bardzo, że musiałby opuścić organizację. Powoduje to długotrwałą bójkę między Tanjiro i Sanemi, którą trzeba przerwać. Udział Tanjiro w walce nie pozostaje bez znaczenia. Nie wolno mu zbliżać się do Sanemi, a co za tym idzie, uczestniczyć w szkoleniu, które ustalili Hashira.

To rozczarowujące, że nie może wziąć udziału w tym procesie, ale Tanjiro udowodnił, że jest wystarczająco silny. Jeszcze bardziej bolesny jest fakt, że nie jest w stanie porozumieć się z Sanemi i przywrócić relacji z Genyą.

Czy ten post był pomocny?