Skip to content

Demon Slayer: Czy Zenitsu kiedykolwiek walczy z przebudzeniem?

18 de kwiecień de 2023
zenitsu awake

Jednym z powtarzających się gagów Demon Slayera jest fakt, że Zenitsu jest tak wielkim tchórzem, że stara się nie zasnąć w starciu z każdym przeciwnikiem. Właściwie dopiero gdy mdleje i traci przytomność, lunatykuje i walczy z pełną siłą. Jako taki jest skuteczny w walce tylko wtedy, gdy faktycznie śpi, ponieważ wtedy jest w stanie zapomnieć o swoim strachu przed demonami i staje się poważnym wojownikiem. Ale czy Zenitsu kiedykolwiek będzie walczył na jawie?

Zenitsu ostatecznie pokonuje swój strach dzięki czystej woli i złości, kiedy walczył ze swoim byłym seniorem, Kaigaku, który został nowym Szóstym Szóstym Rankingiem. Kiedy się obudził, był w stanie wykonać swój najsilniejszy atak, Oddech Grzmotu Siódmej Formy: Honoikazuchi no Kami.

Chociaż Zenitsu jest często postrzegany jako postać komediowa, jego fabuła jest jedną z najciekawszych w Demon Slayer, ponieważ rozwinął się w postać, która nauczyła się przezwyciężać swój strach ze względu na swoich przyjaciół i ludzi wokół niego. W związku z tym stał się wystarczająco silny, aby nie zasnąć, nawet przeciwko niektórym z najsilniejszych demonów w fabule.

Dlaczego Zenitsu nie walczy z Awake

Cała fabuła Demon Slayer może skupiać się bardziej na Tanjiro Kamado, ale zawiera również kilku drugoplanowych bohaterów, którzy również współpracują z Tanjiro w jego dążeniu do zabicia króla demonów i znalezienia sposobu na przywrócenie jego siostry Nezuko do jej ludzkiej postaci. Jedną z takich postaci jest Zenitsu Agatsuma, który jest jedną z najpopularniejszych postaci w fabule ze względu na fakt, że wciela się w komiksową postać Demon Slayera. A powodem, dla którego Zenitsu jest komiczną ulgą, jest fakt, że zawsze panikuje i jest największym tchórzem w Korpusie Zabójców Demonów.

Powtarzający się knebel z udziałem Zenitsu polega na tym, że zawsze mdleje i zasypia, gdy widzi przerażającego i potężnego demona. W związku z tym nigdy nie był przytomny w żadnej z ważnych walk anime Demon Slayer, ponieważ zwykle mdleje, zanim ma szansę walczyć z demonem.

Ale chodzi o to, że kiedy zasypia, staje się potężnym szermierzem, który opanował Pierwszą Formę Oddechu Grzmotu aż do samego rdzenia. To dlatego, że Zenitsu zaczyna lunatykować po omdleniu. Kiedy śpi, staje się zupełnie inną osobą, ponieważ tej osobie brakuje strachu Zenitsu przed demonami i jest tak skupiony na zadaniu.

POWIĄZANY:

Jak silny jest Zenitsu? W porównaniu do Tanjiro, Inosuke, Tengen i innych

W rzeczywistości, pomimo lunatykowania, Zenitsu jest w stanie widzieć, walczyć i mówić. Może nawet walczyć na równi z innymi zabójcami demonów, ponieważ może dorównać Daki w walce i dać z siebie wszystko, aby wzmocnić nogi i poruszać się szybciej, niż ona może zareagować. To jego oślepiająca prędkość pozwoliła mu zabić Dakiego, kiedy ten spał.

Oczywiście powodem, dla którego nie walczy na jawie, jest to, że jest tak wielkim tchórzem, że nie może nie zasnąć przed silnym demonem. W związku z tym, kiedy zasypia, jego podstawowy instynkt przejmuje kontrolę i porusza jego ciałem do walki z demonami, z którymi nie jest wystarczająco odważny, by walczyć na jawie. A powodem, dla którego ostatecznie rozwinął ten nawyk lunatykowania, jest to, że opanował Pierwszą Formę Oddychania Grzmotem do tego stopnia, że ​​​​w zasadzie może to robić we śnie.

Czy Zenitsu kiedykolwiek będzie walczyć na Awake?

Mimo że zwyczaj lunatykowania Zenitsu zawsze był powtarzającym się kneblem w Demon Slayer, faktem jest, że w końcu pokona swój strach przed demonami w ramach rozwoju swojej postaci. Choć może być wielkim tchórzem, wciąż ma wielkie serce, które chce chronić ludzi, których kocha i walczyć o tych, na których mu zależy. Dlatego nadal jeździ na misje i jest wystarczająco chętny do treningu, aby stać się najlepszą wersją siebie.

To dzięki szkoleniu, które przeszedł przed ostatnim łukiem fabuły, w końcu był w stanie przezwyciężyć swoje tchórzostwo. W szczególności trenował, aby pokonać swojego byłego seniora, Kaigaku, który skorzystał z okazji, by zostać demonem i nowym Szóstym Szóstym Rangiem w swoim dążeniu do stania się silniejszym. Ponieważ była to osobista walka dla Zenitsu, ponieważ zdrada Kaigaku była tym, co zmusiło jego pana do popełnienia seppuku, podczas spotkania z byłym seniorem ogarnęła go wola i złość.

W walce z Kaigaku, Zenitsu był całkowicie rozbudzony i był w stanie przezwyciężyć swój strach przed demonami. To wtedy w końcu rozwinął się w prawdziwego zabójcę demonów, który użył całej swojej mocy przeciwko osobie, którą kiedyś podziwiał i szanował. W rzeczywistości Zenitsu zdołał również nie zasnąć w ostatecznej bitwie z Muzanem, mimo że był już zmęczony i kontuzjowany.

Czy Zenitsu jest silniejszy po przebudzeniu?

Jedną z rzeczy, które zauważyliśmy w Zenitsu, jest to, że wydaje się on bardziej skuteczny, gdy lunatykuje. Porzuca wszelki strach i wahanie, by walczyć z demonami, kiedy tylko śpi. Ale czy Zenitsu rzeczywiście jest silniejszy, kiedy nie śpi?

spanie zenitsu

Mimo że Zenitsu był prawie zawsze silniejszy, gdy spał, faktem jest, że jest silniejszy, gdy nie śpi, ponieważ jest to jedyny czas, kiedy jest w stanie świadomie wykorzystać swoją pełną moc. Kiedy nie śpi, jest w stanie w pełni wykorzystać swoje techniki, szczególnie w walce z Kaigaku.

W rzeczywistości Zenitsu był tak silny, gdy nie spał przeciwko Kaigaku, że sugerowano, że mógłby go pokonać od samego początku. Wahał się w tej walce z Kaigaku, ponieważ jego sumienie odegrało rolę w próbie przekonania byłego seniora do powrotu z ciemnej ścieżki. I właśnie to wahanie wobec Kaigaku pozwoliło przeciągnąć bitwę, chociaż możliwe, że byłby w stanie pokonać go niemal natychmiast.

POWIĄZANY:

Demon Slayer: Dlaczego Zenitsu tak bardzo boi się wszystkiego?

Tymczasem w walce z Muzanem, obudzony Zenitsu był tak szybki, że mógł nadążyć za najsilniejszym istniejącym demonem. Można przypuszczać, że obudzony Zenitsu jest co najmniej na poziomie Hashiry.

Kiedy się obudził, Zenitsu był w stanie wykorzystać Siódmą Formę Oddechu Grzmotu, która jest jego osobistym dziełem. Jest jedynym użytkownikiem Oddechu Grzmotu, który używa tej techniki i to była jedna z rzeczy, które sprawiły, że Kaigaku miał do niego urazę, ponieważ wierzył, że ich mistrz bardziej faworyzuje Zenitsu niż jego i nauczył go tej techniki. Ale Zenitsu ujawnił, że była to technika, którą opracował, aby pasowała do Kaigaku, który zawsze był lepszym szermierzem między nimi.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael „Eng” Delicana jest pisarką mieszkającą w mieście Davao na Filipinach. Uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Ateneo de Davao, po czym kontynuował nauczanie w niepełnym wymiarze godzin na tej samej uczelni. Podczas gdy nauczanie było zabawnym zajęciem, bycie maniakiem i pisarzem wydawało się być jego powołaniem…

Czy ten post był pomocny?