Skip to content

„Demon Slayer: Swordsmith Village Arc” Odcinek 2, zakończenie wyjaśnione: Co Tanjiro robi w Wiosce Swordsmith?

17 de kwiecień de 2023
Diseno sin titulo 12 1024x576 1

Witamy w wyjaśnieniu zakończenia gry Demon Slayer: Swordsmith Village, epizod 2, zatytułowany „Yoriichi Type Zero”. Tytuł nawiązuje do bardzo ważnej postaci, którą spotkamy w tej historii. Nazywa się Yoriichi Tsugikuni, a jego historia będzie kluczowa dla zrozumienia pochodzenia zarówno demonów, zabójców demonów, jak i rodziny Tanjiro. Seria szybko zbliża się do końcowych etapów swojej historii, więc od teraz. Prawdopodobnie będziemy świadkami niektórych z najbardziej imponujących bitew w serii.

Wiadomo jednak, w bardzo kontrowersyjny sposób, że jest to bliżej momentu, w którym Kimetsu no Yaiba trochę się zatraca. Struktura opowieści jest wyrzucona przez okno i wygląda na to, że autor postanowił po prostu pośpieszyć się do końca historii. Wciąż jest mnóstwo retrospekcji budujących świat i postaci, ale wydają się one nieco mniej ważne niż wcześniej. Pod koniec historii reszta Hashiry i reszta Górnych Demonów wydają się znacznie słabo rozwinięta w porównaniu z tym, co było wcześniej.

Może anime będzie w stanie zrównoważyć rzeczy w przeciwieństwie do tego, co zrobiła manga.

Poniższe akapity zawierają spoilery dla Kimetsu no Yaiba: Swordsmith Village Arc, Episode 2. Czytasz na własne ryzyko.

Co Tanjiro robi w Wiosce Mieczników?

Drugi odcinek tego sezonu Kimetsu no Yaiba podąża ścieżką Tanjiro, który dochodzi do siebie po ostatniej walce z jednym z wyższych demonów. Podczas tej bitwy, która obejmowała część Entertainment District, Tanjiro stracił swoje słynne czarne ostrze. Teraz jest szermierzem bez miecza, co jest paradoksem. Aby zdobyć nowy, wyrusza w podróż do Ukrytej Wioski Miecznika. Tam będzie szukał swojego szermierza, Hotaru Haganezuka, człowieka, który wykuł i dał Tanjiro swój pierwszy miecz. Jednak są z tym pewne problemy.

POWIĄZANY:

Demon Slayer: Nie, Tanjirō nie umarł w wieku 25 lat! Dlatego!

Nigdzie nie można znaleźć Hotaru. Początkowo Tanjiro myśli, że jest odpowiedzialny za zniknięcie Hotaru. Miecznik musi być na niego zły za zgubienie miecza. Jednak Tanjiro zostaje poinformowany, że klan szermierzy obwinia Hotaru za stworzenie tak słabego miecza. To stwierdzenie oczywiście wywoła sporo emocji u widza, ponieważ miecz Tanjirou nie jest słaby. Jednak tak klan widzi sytuację. Hotaru wydaje się ukrywać, zawstydzony, że jego praca została zniszczona podczas walki z demonem.

Kiedy Tanjiro przybywa do Ukrytej Wioski, jest witany z otwartymi ramionami i spotyka kilku gości, którzy są obecni w wiosce tak jak on. Powód ich wizyty jest nadal nieznany, ale możemy być pewni, że będą głównymi graczami w łuku. Jednym z tych gości jest Genya Shinazugawa, jedna z kandydatek, która zdała egzamin na zabójcę demonów wraz z Tanjiro. Tanjirou próbuje się do niego zbliżyć i zaprzyjaźnić, ale odmawia mu się w niesamowity sposób.

Tanjiro spotyka również jednego z Hashira w wiosce. Mitsuri Kanjori, Love Hashira, odwiedza wioskę. Po raz pierwszy spędzamy trochę czasu z Mitsuri, a ona wydaje się bardzo dziewczęcą kobietą, w rzeczywistości zbyt dziewczęcą. Wyjaśnia, że ​​powodem, dla którego została Hashirą, była chęć znalezienia męża i zdecydowała, że ​​jej mąż musi być silny. To dość głupi powód, ale oto jesteśmy, dzieląc czas z jednym z najlepszych szermierzy w całej krainie. Może wyglądać dziewczęco i nieświadomie, ale wciąż jest dość silna.

Co to jest typ zero Yoriichi?

Gdy Tanjiro kontynuuje eksplorację wioski, napotyka kłótnię między chłopcem, który wygląda na jego wiek, a młodszym dzieckiem. Tanjiro rozpoznaje chłopca, który wygląda na swój wiek jako Muichiro Tokito, Mist Hashira. Wydaje się, że Muichiro zmusza młodszego dzieciaka do poddania się. Chce klucz, a mały nie chce mu go dać. – wtrąca się Tanjiro. Nie może uwierzyć, że Hashira zachowałby się w ten sposób. Obok Hashiry i dzieciaka jest jakiś mechaniczny człowiek, którego Tanjiromu wydaje się, że już wcześniej widział.

Tanjiro próbuje przekonać Muichiro do rozsądku, ale Hashira go powala. Mówi, że nie ma czasu na wysłuchiwanie nudnych przemówień. Kiedy Tanjiro się budzi, mały dzieciak informuje go, że w końcu dał klucz Muichiro. Wyjaśnia, że ​​klucz służy jako mechanizm aktywujący mechanicznego człowieka, którego dzieciak opisuje jako mechaniczną lalkę. Lalka służy jako partner treningowy dla szermierzy. Dzieciak przedstawia się jako Kotetsu, a on i Tanjiro dość szybko stają się bardzo dobrymi przyjaciółmi.

2 16

Para udaje się tam, gdzie Muichiro trenuje z lalką i jest pod wrażeniem umiejętności Muichiro. Kotetsu wyjaśnia, że ​​lalka jest zrobiona na wzór Yoriichi, najlepszego pogromcy demonów, jakiego świat kiedykolwiek widział. Jednak kiedy Kotetsu wyjaśnia, że ​​mężczyzna żył w okresie Sengoku, Tanjirou nie może w to uwierzyć. Tanjiro mówi, że widział mężczyznę we śnie. Kotetsu wyjaśnia, że ​​Tanjirou mógł doświadczyć tak zwanej pamięci odziedziczonej, co może oznaczać, że ktoś z rodziny Tanjirou spotkał Yoriichiego w przeszłości.

POWIĄZANY:

Jak silny jest Muichiro Tokito (w porównaniu z innymi postaciami pogromcy demonów?)

Jest oczywiście to, że Yoriichi wydaje się używać tych samych kolczyków co Tanjiro. Być może stąd wzięła się ta tradycja w jego rodzinie. Muchiro kończy się rozbiciem lalki. Kotetsu wyjaśnia, że ​​nikt nie może naprawić lalki teraz, gdy nie ma rodziny ani krewnych. Tanjiro namawia Kotetsu, by uwierzył w siebie. Kotetsu musi ciężko pracować, aby znaleźć sposób, aby naprawić lalkę i pozostawić po sobie spuściznę, aby inni mogli kontynuować jego pracę. Następnie Tanjiro zaczyna trenować ze zepsutą lalką, a po kilku dniach intensywnego treningu Tanjiro w końcu udaje się zadać śmiertelne uderzenie w lalkę.

Jednak dzieje się coś dziwnego; głowa lalki opada, a na jej miejscu znajduje się rękojeść bardzo starej katany. Tanjirou i Kotetsu patrzą z podziwem, gdy widzą coś, co może być 300-letnim mieczem. Czy to mógł być własny miecz Yorrichiego? Jeśli tak, to przyszedł w idealnym momencie, ponieważ Tanjiro potrzebuje nowego.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta jest zawodowym pisarzem i tłumaczem mieszkającym w Caracas w Wenezueli. Jest także członkiem Caracas Circle of Cinematographic Critics, stowarzyszenia krytyków filmowych w Wenezueli, którego celem jest ochrona i edukacja widzów na temat kina światowego i wenezuelskiego. on studiuje…

Czy ten post był pomocny?