Skip to content

Recenzja „Zombie Meteor”: Gravity Plus Zombies to zabawny film krótkometrażowy [Fantastic Fest]

27 de wrzesień de 2022
278121019 2046021365578571 4463462494086137673 n

Zombie są po prostu niesamowicie popularne, nie ma co do tego wątpliwości. Zwłaszcza w XXI wieku stworzenia te zyskały na tak ogromnym apelu, że trudno nie natknąć się na nie cały czas w Internecie czy nawet podczas przeglądania jakichkolwiek serwisów streamingowych. Istnieje niezliczona ilość seriali, filmów i książek, które poruszają ten temat, a Zombie Meteor to tylko najnowszy projekt, który dotyczy tych stworzeń. Jednak tym razem krótki film przenosi ich w kosmos i nagle zombie znów są ekscytujące.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych mang zombie wszech czasów (ranking)

Nie chodzi o to, że wcale nie są ekscytujące, ale zombie stały się tak powszechne, że czynnik nowości w zasadzie nie istnieje w dzisiejszych czasach. Niemniej reżyserzy José Luis Farias i Alfonso Fulgencio znaleźli sposób na to, aby zombie znów poczuły się świeżo, zabierając je w kosmos. Zombie Meteor wydaje się być idealną mieszanką gatunku zombie i Gravity Alfonso Cuarona. Krótki film opowiada historię dwóch astronautów mieszkających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pewnego dnia, podczas rutynowej kontroli systemu, para odkrywa, że ​​coś złego jest wymierzone w planetę.

Zombie Meteor to animowany film krótkometrażowy. Wszystko jest wykonane przy użyciu CGI i zdecydowało się na estetykę komiksową. Ci, którzy grali w serię gier The Walking Dead, opracowaną przez Telltale Games, uznają estetykę za bardzo znajomą. Postacie wydają się niemal wyjęte z tej serii gier ze względu na sposób, w jaki są animowane i cieniowane. To sprawia, że ​​wygląda całkiem fajnie, nie męczy oczu i pozwala, aby historia była tak krwawa, jak to tylko możliwe, bez konieczności wyglądania na bardzo brutalnego.

Można powiedzieć, że pod względem wizualnym film jest w porządku. Oczywiście nie znajdziesz tu animacji w jakości Pixara, ale jesteśmy pewni, że to, co tu mamy, można poprawić. W niektórych momentach animacje nadal wydają się sztywne, a tekstury brakuje szczegółów. Inne słabe punkty dotyczą pisarstwa, w którym bohaterowie są nieco zbyt stereotypowi, zwłaszcza Pietrow. To zrozumiałe, że filmowcy starają się być zabawni, ale używanie takiego stereotypu jako narzędzia komediowego wydaje się przestarzałe.

Jest tu też kilka rzeczy, które wydają się zupełnie nielogiczne, jeśli chodzi o fabułę. W końcu pozwalasz im odejść, ponieważ dokładną przesłanką krótkiego filmu nie jest to, że próbujesz być realistyczny, ale te punkty zabierają cię z historii za każdym razem, gdy przechodzą przed tobą. Jeśli zespół ma ambicję rozwinięcia tego założenia do pełnometrażowego filmu, byłoby miło, gdyby mogli wyprostować te ostre krawędzie, aby historia wydawała się nieco bardziej wyrafinowana niż jest.

Recenzja

Krótki film jest doskonałym przykładem na to, że istnieje wiele projektów, które mogą być fajnymi funkcjami. Przez długi czas branża była nominowana za to, co Disney i Pixar robią w sferze animacji 3D, podczas gdy sfera 2D została zdominowana od dziesięcioleci przez branżę anime. Widok nowych głosów przedzierających się przez królestwo tytanów i wymyślanie fajnych rzeczy naprawdę dobrze wróży przyszłości animacji poza zwykłymi podejrzanymi.

W końcu Zombie Meteor udaje się być doskonałym filmem krótkometrażowym, prowadzonym przez bardzo fajne założenie i zabawną oprawę wizualną. Film krótkometrażowy jest krótki, ale słodki, trwa około 12 minut. Cały pakiet ma pewne słabości, ale nie trzeba dodawać, że ten projekt ma ogromny potencjał, jeśli zostanie rozszerzony na film pełnometrażowy, z większą ilością czasu na zwiększenie napięcia i pełne poznanie postaci. Rzeczywiście, jest świetnym towarzyszem Paradoksu Antares podczas tej edycji Fantastic Fest.

PUNKTACJA: 7/10

  • Recenzja

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystkie rzeczy związane z opowiadaniem historii. Większość życia spędził na studiowaniu narracji stosowanej we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Mulholland Drive to jego ulubiony film.

Czy ten post był pomocny?