Skip to content

Mandalorian kontra Cad Bane: kto wygrałby?

3 de październik de 2022
djarinbane 1024x576 1

Jedno ze spotkań marzeń, które chcielibyśmy zobaczyć w kontynuacji Gwiezdnych Wojen, dotyczy dwóch łowców nagród, z których każdy ma swoje mocne i słabe strony. Z jednej strony Mandalorianin Din Djarin jest jednym z najlepszych wojowników, jakich widzieliśmy od dłuższego czasu. Tymczasem Cad Bane zawsze był znany w swoim rzemiośle. Ale kto wygrałby w walce Mandalorianina z Cad Bane’em?

Byłoby bardzo blisko, ale Mandalorianin pokona Cada Bane’a. Pomyśl o Din Djarinie jako o młodszej, szybszej i lepiej wyposażonej wersji Boby Fetta. Biorąc pod uwagę, że Boba Fett może mieć szansę w starciu z Cad Bane’em, nie byłoby zaskoczeniem, że Mandalorianin jest również w stanie pokonać Cad Bane’a.

W całym Mandalorianie widzieliśmy, jak Din Djarin wykonuje wyczyny, które są dość imponujące, ponieważ pokonał silnych przeciwników, chroniąc Grogu. Chociaż Cad Bane jest znacznie lepszy niż jakikolwiek najemnik lub łowca nagród, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia Djarin, fakt, że jest on prawdopodobnie silniejszy od Boby Fetta, dowodzi, że może również zmierzyć się z legendarnym łowcą nagród.

Dokładność strzelania

W The Mandalorian widzieliśmy, jak dobry jest strzelec Din Djarin, ponieważ jest dość celny w swoich pistoletach. Prawie nigdy nie pudłuje w żadnej strzelaninie. Oczywiście, chociaż ma wspomaganie systemu celowania w swoim hełmie, nadal nie umniejsza to faktu, że był bardzo sprawny w posługiwaniu się jakąkolwiek bronią dystansową w swoich rękach, ponieważ Mandalorianie są szkoleni na wojowników od dzieciństwa.

Cad Bane zawsze był jednym z najniebezpieczniejszych ludzi w kontynuacji Gwiezdnych Wojen, kiedy w jego rękach był blaster. Był tak biegły w posługiwaniu się pistoletem blasterowym, że stał się niekwestionowanym największym łowcą nagród po śmierci Jango Fetta. Bane prawie nigdy nie chybił i zawsze, gdy tylko było to możliwe, udawał się na śmiertelny strzał. To pokazuje, jak zabójczy był z bronią.

ZWIĄZANE Z:

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Nie można zaprzeczyć, że zarówno Din Djarin, jak i Cad Bane są świetnymi strzelankami i zdobyli doświadczenie i szkolenie, które pozwoliły im rozwinąć celność za pomocą blastera. Dlatego ta runda jest zbyt blisko sprawdzenia.

Punkty: Mando 0, Bane 0

Prędkość

Din Djarin jest w swojej fizycznej sile, a to oznacza, że ​​wciąż ma swoją szybkość po swojej stronie. Jest gdzieś po trzydziestce i przez całą ciągłość całkiem dobrze pokazał swoją prędkość z bronią. W drugim sezonie The Mandalorian był w stanie pokonać najemnika Langa szybkim strzałem, mimo że jego przeciwnik próbował go oszukać, aby stracił gardę. A po zastrzeleniu Langa odzyskał siły na czas, by zastrzelić droida, który chciał wykonać strzał z zaskoczenia.

Cad Bane zawsze był na szczycie, jeśli chodziło o jego prędkość. Był zbyt szybki ze swoim strzałem, że był w stanie pokonać dwóch najlepszych strzelców w kontynuacji Disney + Star Wars przy minimalnym wysiłku. W Księdze Boby Fetta był zbyt szybki zarówno dla Coba Vantha, jak i samego Boby Fetta. A jego szybkość w posługiwaniu się bronią dobrze współgra z motywem westernu.

Mandalorian kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Jeśli spojrzysz na ich wyczyny szybkościowe, trudno powiedzieć, kto jest szybszy między Mando a Cad Bane. Djarin może i jest młodszy, ale Bane zawsze miał najszybsze ręce w branży. W związku z tym, ponieważ nigdy nie widzieliśmy ich zrównujących się, po raz kolejny patrzymy na tę rundę jak na remis.

Punkty: Mando 0, Bane 0

Doświadczenie

Jako łowca nagród Mandalorianin zdobył mnóstwo doświadczenia. W samej serii The Mandalorian nie możemy już policzyć, ilu wrogów pokonał, a wszyscy są całkiem dobrzy, bo musieliby być dobrzy, aby zostać wysłani po Grogu. A ze względu na swój czas jako łowca nagród nie ma wątpliwości, że Din Djarin jest doświadczonym wojownikiem, który widział swój udział w walce.

Mandalorian kontra Cad Bane: kto wygrałby?

To śmieszne, jak żwawy Cad Bane miał 71 lat, ponieważ wciąż był dość szybki w Księdze Boby Fetta. Fakt, że w chwili śmierci miał 71 lat, daje również wyobrażenie o tym, jak bardzo był doświadczony, gdy żył w czasach Republiki Galaktycznej, Wojen Klonów i Imperium. Widział to wszystko i nadal wychodził z nienaruszoną skórą, ponieważ całe doświadczenie, które udało mu się zebrać, utrzymywało go przy życiu przez 71 lat, zanim spotkał swoją śmierć z rąk Boby Fetta.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat ma Cad Bane w Księdze Boby Fetta?

Pomimo faktu, że Din Djarin zgromadził mnóstwo doświadczenia, chroniąc Grogu w The Mandalorian, nie ma wątpliwości, że Cad Bane wciąż był bardziej doświadczony z tej dwójki. To dlatego Bane bierze tę rundę, ponieważ żaden inny łowca nagród nie był tak doświadczony jak przed śmiercią.

Punkty: Mando 0, Bane 1

Ekwipunek

Wszyscy Mandalorianie są ciężko uzbrojeni, ponieważ jest to częścią ich tożsamości i stylu walki. Din Djarin jest wyposażony w zbroję, która jest bardziej zaawansowana i zapewnia lepszą ochronę niż ta, którą nosi Boba Fett. Oczywiście ma do dyspozycji mnóstwo broni, ponieważ prawie nigdy nie brakuje mu opcji, gdy jest na polu. W swoim arsenale ma broń, rakiety, a nawet miecz świetlny.

Cad Bane, jako łowca nagród, przyjął bardziej metodyczne i taktyczne podejście, dlatego zawsze był lekki. Poza pistoletem i miotaczem ognia rzadko pakował mnóstwo broni, ponieważ wykonywał swoją pracę bez konieczności noszenia ton broni. Chociaż jego brak obrony odegrał rolę w jego wrażliwości, nadrabiał to swoją szybkością i refleksem. Ale w czasie Wojen Klonów miał lekki sprzęt, który pozwalał mu walczyć z Jedi, ponieważ był znany jako specjalista od walki z Jedi.

Mandalorian kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Jeśli Cad Bane miał już trudności z uzbrojeniem Boby Fetta, miałby jeszcze trudniejsze posługiwanie się bronią Mando. W uczciwości dla Bane’a, nie ma zbyt wielu postaci z Gwiezdnych Wojen, które mogłyby pasować do broni Mandalorianina i to zawsze była przewaga, jaką Mandalorianie mają nad swoimi przeciwnikami.

Punkty: Mando 1, Bane 1

Walka w zwarciu

Din Djarin pokazał swoje umiejętności w walce wręcz, kiedy pokonał Moffa Gideona, który był uzbrojony w silniejszą broń, taką jak Darksaber. Używając włóczni Beskar, pokonał Moffa ze względną łatwością, mimo że sam Gideon nie jest garbaty w walce wręcz. Oczywiście, Djarin pokonał także większego i silniejszego Paza Vizslę nożem, mimo że jego przeciwnik był w stanie użyć przeciwko niemu Mrocznej Szabli.

Mandalorian kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Cad Bane nie jest specjalistą od walki w zwarciu, ale pokazał, jak dobry jest w posługiwaniu się mieczem świetlnym, walcząc na równi z Obi-Wanem Kenobim, używając miecza świetlnego, którego właścicielem jest Quinlan Vos. Oczywiście można to przypisać temu, że specjalizował się w walce z użytkownikami Force. Jednak brak broni do walki wręcz może być jego największą słabością, ponieważ nie zawsze może polegać na kradzieży broni przeciwnika.

Fakt, że Din Djarin kilkakrotnie pokazał swoje umiejętności jako wojownik w zwarciu podczas swoich występów, oznacza, że ​​może być lepszym wojownikiem z tych dwóch. Z drugiej strony Bane nie był garbaty. Ale fakt, że nie nosi broni do walki wręcz, ostatecznie zmusił go do walki z Bobą Fettem w Księdze Boby Fetta.

Punkty: Mando 2, Bane 1

Wyczyny

Jeśli chodzi o wyczyny, Din Djarin zrobił wiele, gdy był gwiazdą The Mandalorian. Pokonał wielu przeciwników, których niewielu wojowników w uniwersum Gwiezdnych Wojen jest w stanie pokonać w pojedynkę. Jego liczba ciał w samym Mandalorianie jest szalona, ​​biorąc pod uwagę, że nie jest zabójcą z zimną krwią. Z drugiej strony, jeśli chronisz kogoś cennego dla siebie, możesz zrobić wszystko.

ZWIĄZANE Z:

Mandalorianin kontra Jedi: Czy Mandalorianin może zabić Jedi?

Wyczyny Cad Bane’a również były imponujące, zwłaszcza jeśli widzieliście, co robił podczas Wojen Klonów. Bane zmierzył się z dwoma mistrzami Jedi na raz, a to jest coś, co mogli zrobić tylko Sithowie. Co więcej, dokonał również wielu czynów, które frustrowały zarówno Republikę, jak i Jedi, i dlatego był jedną z najniebezpieczniejszych osób w okresie swojej młodości.

Mandalorian kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Trudno powiedzieć, kto z Din Djarin i Cad Bane ma lepsze wyczyny, ponieważ obaj byli w stanie osiągnąć wiele imponujących rzeczy przez cały czas jako łowcy nagród. Dlatego to kolejna kłótnia między nimi.

Punkty: Mando 2, Bane 1

Din Djarin kontra Cad Bane: kto wygrałby?

To byłaby zacięta walka, ale Din Djarin wygra z Cad Bane’em w zaciętej walce, która może się potoczyć w obie strony. Są jednakowo dopasowane w wielu kategoriach, ale wyposażenie Djarina i umiejętności walki wręcz mogą ostatecznie dać mu przewagę nad doświadczeniem Bane’a w walce jeden na jednego. A jeśli Boba Fett był w stanie pokonać zbyt pewnego siebie Cada Bane’a, Din Djarin również może to zrobić.

  • Mandalorian kontra Cad Bane: kto wygrałby?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?