Skip to content

Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby i dlaczego?

14 de wrzesień de 2022
chiefmando

Dwóch najwybitniejszych i najpopularniejszych w zbrojach fikcyjnych bohaterów w historii science-fiction to Master Chief i Mandalorianin Din Djarin. Chociaż obaj należą do różnych wszechświatów, nie różnią się zbytnio, ponieważ prawie nigdy nie widzimy ich twarzy i ponieważ są świetnymi wojownikami, którzy są ciężko uzbrojeni. Więc w walce pomiędzy Master Chief a Mandalorianinem, kto wygra i dlaczego?

Master Chief z pewnością wygrałby bitwę z Mandalorianinem, ponieważ jest znacznie lepszy pod względem swoich fizycznych możliwości i technologii. Co więcej, Master Chief jest również lepszym przywódcą i dokonał wyczynów znacznie lepszych niż kiedykolwiek dokonał Din Djarin.

Chociaż może być prawdą, że prawdopodobnie jest więcej fanów Gwiezdnych Wojen niż fanów Halo, fani Gwiezdnych Wojen muszą zaakceptować to, że Master Chief jest w zasadzie lepszym wojownikiem w porównaniu z innymi opancerzonymi wojownikami, których ma do zaoferowania wszechświat Lucas. Abyś mógł zrozumieć, dlaczego Master Chief wygrał tę walkę, przyjrzyjmy się kilku różnym czynnikom, które wejdą w tę bitwę.

Możliwości fizyczne

Master Chief został wybrany spośród setek różnych dzieci ze względu na cechy, które są genetycznie lepsze, a to oznacza, że ​​jest już o krok od wszystkich innych pod względem swoich możliwości fizycznych. Ma prawie siedem stóp wzrostu i waży prawie 300 funtów mięśni. Ponadto przeszedł genetyczne ulepszenia i eksperymenty, które wzmocniły jego ciało do tego stopnia, że ​​jest znacznie silniejszy, szybszy i trwalszy niż jakikolwiek zwykły człowiek. On jest samą definicją tego, czym jest super żołnierz.

Mandalorianin nie jest garbaty, jeśli chodzi o jego zdolności fizyczne, ponieważ udowodnił, że jest dość silną osobą i ma wystarczająco szybki refleks, aby wyciągnąć broń szybciej niż większość innych postaci z Gwiezdnych Wojen. Jest jednak zwykłą osobą, która nie została genetycznie ulepszona ani eksperymentowana. Oznacza to, że wszystkie jego zdolności fizyczne pochodzą z treningu jako Mandalorianin.

ZWIĄZANE Z:

Gwiezdne wojny: co to jest wielka czystka Mandalore?

To nie jest tutaj żaden konkurs, ponieważ nie można porównać fizycznych możliwości Din Djarina z żołnierzami Spartan-II, takimi jak Master Chief. W teście siły, szybkości, refleksu i wytrzymałości nie ma mowy, by Djarin wygrał z kimś takim jak John-117.

Zwrotnica: Wódz 1, Dżarin 0

Walka wręcz

Odkąd skończył sześć lat, Master Chief był szkolony na idealnego żołnierza i dlatego przeszedł rygorystyczne szkolenie wojskowe. Jest doskonałym wojownikiem walczącym wręcz, który może pokonać obce gatunki, które są równie silne, a nawet silniejsze niż jakikolwiek żołnierz Spartan II. A ponieważ działania wojenne są w zasadzie drugą naturą żołnierza Spartan II, umiejętności walki wręcz Master Chiefa są czymś, co pozwoli mu wyróżnić się w każdym rodzaju walki wręcz.

Jest powód, dla którego Mandalorianie są uważani za największych wojowników w galaktyce, a to dlatego, że są doświadczonymi wojownikami, wyszkolonymi we wszystkich formach walki. Są świetni w posługiwaniu się bronią i są również wykwalifikowanymi wojownikami walczącymi wręcz. Jednak nie widzieliśmy zbyt wiele doświadczenia Din Djarina jako wojownika do walki w zwarciu bez broni w ręku. Mógłby być całkiem uzdolnionym wojownikiem walczącym wręcz, ale nie jest to aspekt, który widzieliśmy w jego postaci.

Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby i dlaczego?

Fakt, że Master Chief był szkolony w sztuce wojennej od dzieciństwa, mówi wiele o tym, co mógł zrobić jako wojownik z bronią lub bez. Jego doświadczenie w walce wręcz pozwala mu wygrywać walki z lepszymi rasami obcych.

Zwrotnica: Wódz 2, Dżarin 0

Ekwipunek

Najważniejszym elementem tożsamości Spartan-II jest jego wspomagany pancerz szturmowy Mjolnir, który jest w zasadzie tytanowym egzoszkieletem, który zwiększa ogólne zdolności fizyczne i wytrzymałość żołnierza. Master Chief już robi wrażenie fizycznie bez zbroi, a noszenie jego pancerza szturmowego tylko czyni go o wiele silniejszym i szybszym niż już jest. Co więcej, zbroja Spartanina jest wyposażona w postęp technologiczny 26ten wieku i ma różne rodzaje broni i tarcz, które pozwalają Chiefowi być czołgiem chodzącym na polu bitwy.

Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby i dlaczego?

Mandalorianie są znani z noszenia zbroi wykonanej ze stali Beskar, która jest w zasadzie niezniszczalna i może wytrzymać uderzenia mieczem świetlnym i pociski blasterowe. Fakt, że Mandalorianie noszą zbroje, sprawia, że ​​są przerażający na polu bitwy, ponieważ mogą przyjąć trafienia i mają wystarczająco dużo broni, aby pokonać każdego wojownika. Oczywiście sam Din Djarin ma imponujący zestaw zbroi i jest wyposażony w różne bronie, takie jak karabin blasterowy, pistolet blasterowy i Darksaber.

Chociaż stal Beskar jest prawdopodobnie lepszym materiałem, technologia zastosowana w zbroi wspomaganej Mjolnir znacznie wyprzedza zbroję Mandalorianina, ponieważ zwiększa również ogólne możliwości fizyczne użytkownika. Podczas gdy broń Din Djarina może równać się z arsenałem broni Master Chief, zbroja Spartanina jest po prostu lepsza.

Zwrotnica: Wódz 3, Dżarin 0

Ekspertyza w zakresie broni

Ze względu na fakt, że Spartanie byli szkoleni w sztuce wojennej od dzieciństwa, Master Chief jest ekspertem od broni, który potrafi zmienić każdą broń w coś znacznie bardziej śmiercionośnego niż pierwotnie. Jest doświadczonym strzelcem, który prawie nie chybia swojego strzału. Oczywiście, dzierżąc swój miecz energetyczny, jest równie niebezpieczny, jak każda inna istota w całym wszechświecie Halo. Dlatego często uważany jest za największego superżołnierza w historii Halo.

ZWIĄZANE Z:

Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

Mandalorianie są również szkoleni na ekspertów od broni od dzieciństwa, ponieważ mentalność wojownika jest zakorzeniona w kulturze ludu Mandalorian. Oznacza to, że Djarin może umiejętnie posługiwać się niemal każdą bronią. Jest doświadczonym strzelcem i świetnie radzi sobie również z włócznią. Co więcej, poprawia swoje umiejętności jako wojownik mieczem świetlnym, a to tylko sprawi, że będzie jeszcze bardziej niebezpieczny niż już jest.

Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby i dlaczego?

Chociaż broń Halo jest technologicznie lepsza w porównaniu z tym, co ma Din Djarin, fakt, że Mandalorianin jest ekspertem w posługiwaniu się każdym rodzajem broni, stawia go na równi z umiejętnościami Master Chiefa jako eksperta od broni.

Zwrotnica: Wódz 3, Dżarin 0

Zdolności przywódcze

Master Chief, podobnie jak wielu innych Spartan, jest wyszkolony na przywódcę i potrafi dobrze współpracować z kolegami z drużyny. Spartanie mogą być chodzącymi czołgami, ale ich mocne strony są potęgowane, gdy pracują razem z drużyną. W związku z tym Master Chief wykorzystuje swoje doskonałe zdolności przywódcze, wymyślając na bieżąco różne strategie i wiedząc, jak w pełni wykorzystać zdolności i mocne strony swoich kolegów z drużyny.

Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby i dlaczego?

Mandalorianie częściej są artystami solowymi niż zespołowymi. Dlatego Din Djarin podkreśla, że ​​woli pracować sam. Jednak kilka razy pokazał swoją zdolność do kierowania zespołem w The Mandalorian. Niemniej jednak jest w dużej mierze niesprawdzony jako przywódca, nawet jeśli pewnego dnia może mieć zadatki na wielkiego przywódcę.

Fakt, że Master Chief był przygotowany do przewodzenia, daje mu tutaj przewagę. Wie, jak w pełni wykorzystać mocne strony swoich kolegów z drużyny i rozumie podstawy taktyki wojskowej w locie. Dlatego ponownie dostaje tę rundę.

Zwrotnica: Wódz 4, Dżarin 0

Wyczyny

W grach Master Chief odegrał kluczową rolę w zapobieganiu inwazji obcych i wielokrotnym powstrzymywaniu galaktycznych ludobójstw. Co więcej, w Halo 4 w pojedynkę zmierzył się z boską istotą w Dydakcie. Fakt, że wyczyny Johna-117 są w rzeczywistości galaktyczne pod względem ich reperkusji, czyni go najbardziej utalentowanym Spartaninem w historii całej serii Halo.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat ma Master Chief w każdej grze Halo (w tym Halo Infinite)?

Wyczyny Din Djarina są bardziej zlokalizowane w tym sensie, że mają mniejsze efekty w porównaniu z innymi bohaterami w galaktyce Gwiezdnych Wojen. Jego największym osiągnięciem jest pokonanie Moffa Gideona, który nie jest najpotężniejszą osobą ani najbardziej imponującym wojownikiem w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Niemniej jednak osiągnął wiele zleceń i ukończył niezliczone misje przez cały swój bieg jako łowca nagród.

Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby i dlaczego?

Fakt, że wyczyny Master Chiefa są większe pod względem zakresu i są znacznie bardziej imponujące, daje mu tę rundę. Nie można porównywać faktu, że Chief wielokrotnie ocalił galaktykę, z osiągnięciem Djarina, jakim było uratowanie Grogu przed resztkami Imperium.

Zwrotnica: Szef 5, Wayne 0

Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby?

Jak widać z tego, jak porównaliśmy Master Chief i Mandalorian, John-117 zawsze będzie deptał Din Djarina, ponieważ jest zdecydowanie lepszym wojownikiem spośród tych dwóch. Jest silniejszy, szybszy i ma lepszą technologię. Co więcej, jego wyczyny mówią same za siebie, ponieważ sprawiają, że osiągnięcia Din Djarina wydają się normalnym dniem dla Master Chiefa. Właśnie dlatego Master Chief Petty Officer John-117 zawsze wygra w walce z Din Djarin, który może i jest silnym wojownikiem Mandalorianina, ale jest znacznie przewyższony w tej bitwie.

Autor

  • Master Chief kontra Mandalorian: kto wygrałby i dlaczego?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?