Skip to content

Czy Master Chief je czy pije? i inne codzienne rzeczy

3 de wrzesień de 2022
9PNcFT6KsoQWMJBRrW6j4G

Jedną z rzeczy, które wiemy o Master Chiefie w serii Halo, jest to, że jego twarz nigdy nie jest pokazywana graczowi, ponieważ twórcy chcą, aby gracze widzieli siebie jako osobę pod kaskiem. To powiedziawszy, jeśli Master Chief jest zawsze w swojej zbroi i nigdy nie widać go zdejmującego, łatwo jest się zastanowić, jak robi zwykłe rzeczy, o których wiadomo, że robią ludzie. Czy więc Master Chief w ogóle je, pije i robi inne codzienne rzeczy, które robią ludzie?

Chociaż nigdy nie widzimy Master Chiefa wykonującego zwykłe codzienne czynności, takie jak jedzenie, picie lub kał, warto zauważyć, że on i pozostali Spartanie nadal robią codzienne rzeczy, ale nie widać ich, aby to robili. A ich zbroja jest również przeznaczona do recyklingu odpadów ludzkich.

Choć Spartanie mogą być nadludzcy, nadal są ludźmi. Oznacza to, że Master Chief i inni Spartanie nadal robią codzienne rzeczy, które ludzie mają tendencję do robienia. Oczywiście obejmuje to jedzenie, picie, spanie i odpoczynek. Teraz, gdy omówiliśmy ten temat, przyjrzyjmy się, jak Spartanie wykonują swoje codzienne czynności, czy faktycznie to robią.

Czy Master Chief i inni Spartanie muszą jeść, pić i spać?

Odkąd Halo zostało wydane w 2001 roku, patrzymy na Master Chief i resztę Spartan jako pewnego rodzaju roboty, które są bardzo potężne i znacznie silniejsze niż zwykli ludzie, ponieważ mogą robić jedne z najbardziej niesamowitych rzeczy na pole bitwy i są pozornie silniejsze niż jakikolwiek wojownik, który ma do zaoferowania Przymierze.

Oczywiście w całej historii gier Halo często widzimy Master Chief i niektórych jego spartańskich towarzyszy w garniturach i hełmach. Nie robią niektórych różnych rzeczy, które zwykli ludzie robią, takich jak jedzenie, picie i spanie. Więc, mówiąc to, czy Spartanie rzeczywiście muszą jeść, pić lub robić niektóre z codziennych rzeczy, które ludzie robią regularnie?

Pomimo faktu, że Spartanie są często postrzegani jako ponad ludzkim poziomem pod względem ich fizycznych możliwości i ogólnych zdolności bojowych, nadal są ludźmi. Pamiętajcie, że Spartanie urodzili się ludźmi, ale zostali uprowadzeni po tym, jak zostali wybrani jako badani genetycznie lepsi w porównaniu z innymi dziećmi. Oznacza to, że zanim zostali porwani, przeszli przez życie robiąc rzeczy, z których ludzie są znani.

Nawet po uprowadzeniu i poddaniu się licznym eksperymentom i udoskonaleniom, nadal są istotami ludzkimi z takimi samymi funkcjami biologicznymi jak każdy inny zwykły człowiek, ale są po prostu silniejsze, szybsze, trwalsze i mądrzejsze. W związku z tym nadal muszą jeść, pić lub spać.

ZWIĄZANE Z:

Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

Niemniej jednak nadal możliwe jest, że Master Chief i pozostali Spartanie są szkoleni i modyfikowani, aby móc wytrzymać długie godziny bez jedzenia i picia, zwłaszcza gdy są na polu bitwy. W końcu niektóre bitwy mogą trwać godzinami i prawdopodobnie nie mają czasu na szybką przerwę na lunch.

Oczywiście, prawdopodobnie jedyny czas, kiedy Spartanie mogą jeść, pić lub spać, jest wtedy, gdy nie są w środku bitwy. To czas, kiedy często widzimy Spartan na ich statkach lub w ich bazie. Niemniej jednak nigdy nie widzimy, jak robi to Master Chief, ponieważ nigdy nie zdejmuje hełmu.

Tymczasem inni Spartanie są prawdopodobnie znani z tego, że jedzą i piją, gdy tylko mają ku temu okazję. W serialu Halo TV pozostali członkowie Srebrnej Drużyny zostali pokazani w bazie na Reach bez kasków, co może oznaczać, że mogli poświęcić czas na uzupełnienie kalorii i wypicie płynów podczas pobytu w bazie.

Faktem jest, że nigdy nie widzimy Master Chiefa w grach wykonującego zwykłe ludzkie rzeczy, co sprawia, że ​​wydaje się, że jest to postać robota, która nie musi jeść, pić ani spać. Ale nadal jest człowiekiem i wszyscy ludzie muszą w pewnym momencie jeść, pić, spać lub pozbywać się odpadów.

Więc tak, nawet Spartanie muszą sobie ulżyć, kiedy muszą. I będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, jak to robią.

Jak Master Chief i Spartanie mogą sobie ulżyć?

Biorąc pod uwagę, że Master Chief i inni Spartanie w Halo również jedzą i piją jak każdy inny zwykły człowiek, cokolwiek jedzą i piją, musiałoby w pewnym momencie wyjść z ich ciał. Jak więc Master Chief i Spartanie pozbywają się odpadów i płynów ustrojowych?

Prosta odpowiedź jest taka, że ​​Master Chief i pozostali Spartanie po prostu załatwiają sobie sprawę, gdy noszą swoje kombinezony na boisku. A powód, dla którego tak jest, można znaleźć w samym projekcie pancerza szturmowego Mjolnir, który noszą ci Spartanie.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Spartan w rankingu Halo (w tym Master Chief)

W powieści Halo: Glasslands z 2011 r. ujawniono, że zbroja, którą noszą Spartanie, jest przeznaczona do recyklingu ich odpadów. Na przykład ich mocz jest zbierany przez zbroję i przerabiany na bezpieczną wodę pitną, którą Spartanie mogliby pić przez swoje kombinezony, gdy tylko są na polu.

Czy Master Chief je czy pije?  i inne codzienne rzeczy

Ta sama koncepcja została powtórzona przez Franka O’Connora, dyrektora kreatywnego odpowiedzialnego za obsługę Halo w firmie Microsoft. W wywiadzie dla Polygon wspomniał, że wydzieliny ciała Master Chiefa są przetwarzane przez skafander w nieinwazyjny sposób i wykorzystywane do zasilania Spartan. Pancerz po prostu przetwarza odpady ciała i służy do zasilania zbroi, jednocześnie dając Spartanom bezpieczną wodę pitną.

Dobrą wiadomością jest to, że, jak już wspomnieliśmy, konstrukcja zbroi jest nieagresywna i nieinwazyjna. Oznacza to, że technologia z XX wieku była w stanie znaleźć sposób, aby pancerz szturmowy Mjolnir mógł przechwycić wydzieliny Spartan bez wkładania cewnika do ciał żołnierzy. W związku z tym wszystko, co muszą zrobić podczas pobytu w terenie, to po prostu załatwić sobie sprawę bez konieczności robienia czegokolwiek innego, ponieważ kombinezon znajdzie sposób na recykling odpadów w sposób bezpieczny, higieniczny i wydajny.

W pewnym sensie zbroja, którą nosi Master Chief, działa jak przenośny nocnik, który pozwoli mu wszędzie się udać. To wyjątkowy rodzaj technologii, która powinna być bardzo pomocna w każdej sytuacji, w jakiej znajdzie się żołnierz. Miejmy nadzieję, że ta technologia trafi do naszego stulecia, abyśmy nie musieli już biegać do toalety, aby się załatwić.

Czy ten post był pomocny?