Skip to content

Kim są Camie i Fixer w Księdze Boby Fetta?

19 de październik de 2022
Book of Boba Fett Camie Fixer

Różne programy Gwiezdne Wojny w Disney+ nie wstydzą się wprowadzać nowych postaci i przywracać stare postacie. Tak samo jest z Księgą Boby Fetta, ponieważ w każdym odcinku pojawiają się nowe i stare postacie. W związku z tym prowadzi nas to do postaci Camie i Fixer, którzy pojawili się krótko w odcinku 2 Księgi Boby Fetta. Ale kim są Camie i Fixer?

Camie i Fixer to dwaj przyjaciele Luke’a Skywalkera z dzieciństwa na Tatooine. Byli pierwotnie częścią kanonu Gwiezdnych Wojen, kiedy scena z udziałem bohaterów została nakręcona w A New Hope. Jednak scena ta nigdy nie dotarła do finału, a Camie i Fixer stali się niekanonicznymi.

Warto zauważyć, że Camie i Fixer byli tylko luźno wspomniani w oryginalnej trylogii, kiedy Luke powiedział wujowi, że chce spędzić więcej czasu z przyjaciółmi. To powiedziawszy, chociaż postacie nigdy nie dotarły do ​​oficjalnego kanonu po tym, jak Disney nabył Lucasfilms i Gwiezdne Wojny w 2012 roku, ich wprowadzenie (lub ponowne wprowadzenie) w Księdze Boby Fetta czyni je kanonami.

Kim są Camie Marstrap i Laze „Fixer” Loneozner w Księdze Boby Fetta?

Jedną z rzeczy, które mogłeś już zauważyć w programach aktorskich z Gwiezdnych Wojen w Disney+, jest fakt, że Disney i Lucasfilm są świetne w znajdowaniu sposobów na wprowadzanie nowych postaci i przywracanie starszych nazwisk, które ludzie mogą lub nie znać. Podczas gdy widzieliśmy postacie przedstawione w komiksach, które znalazły się w centrum uwagi w Księdze Boby Fetta, jesteśmy traktowani przez zaskakujący wygląd dwóch postaci, które wcześniej nie były kanoniczne.

W odcinku 2 Księgi Boby Fetta pociąg należący do Pykesów atakował plemię Tusken Raider, z którym żył Boba Fett. Fett powiedział Tuskenom, że pomoże pozbyć się tego problemu, a to doprowadziło nas do sceny, w której bandyci pozornie nękają ludzi w barze.

Wiemy na pewno, że Fett pobił zbirów w barze i ukradł ich śmigacze, których użył, by pomóc Tusken Raiders zniszczyć pociąg. Jednak w tej kłótni barowej była pozornie niejednoznaczna scena, gdy mężczyzna i kobieta kłócili się z bandytami w barze przed przybyciem Boby Fetta. Mężczyzna i kobieta są w rzeczywistości Laze „Naprawiacz” Loneozner oraz Camie Marstrap. Ale kim są te postacie?

Cofnijmy się do roku 1977, do czasów, gdy Gwiezdne Wojny, część IV: Nowa nadzieja, miały właśnie szturmować cały świat. W A New Hope widzieliśmy Luke’a Skywalkera kłócącego się ze swoim wujem o to, jak wymyśla wymówki, by spotkać się z przyjaciółmi i spędzać z nimi czas. W końcu to normalne, że młodzi dorośli mężczyźni chcą spędzać czas z przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że na tak opustoszałej planecie jak Tatooine nie ma nic fajnego do robienia. A przyjaciele, o których mówił Luke, to Biggs, Camie i Fixer.

ZWIĄZANE Z:

Jak długo zajęłoby obejrzenie wszystkich filmów o Gwiezdnych Wojnach?

Chociaż wiemy, kim jest Biggs, ponieważ Luke w końcu połączył się ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, który dołączył do Rebelii jako pilot, niektórzy ludzie mogą być zdezorientowani co do tożsamości Camie i Fixera. To dlatego, że te postacie nigdy nie zostały pokazane w oryginalnej wersji A New Hope.

Ale prawda jest taka, że ​​George Lucas nakręcił scenę z udziałem przyjaciół Luke’a, Biggsa, Camie i Fixera, którzy obserwowali wydarzenia związane z tym, jak Imperium zdobyło statek Lei na początku filmu. To była jedyna scena, w której brali udział Camie i Fixer, ponieważ Biggs wciąż pojawiał się w Nowej nadziei (i zginął w bitwie pod Yavin). Jednak ta scena nigdy nie dotarła do ostatecznej wersji filmu.

Ponieważ scena z udziałem Camie i Fixera została wycięta z A New Hope, uznano ich za niekanoniczne, ponieważ wszystkie sceny, które nie zostały ostateczne w pierwszych sześciu filmach Gwiezdnych Wojen, zostały uznane za niekanoniczne po przejęciu przez Disneya Lucasfilm i Gwiezdne wojny w 2012 roku. Ale możesz zobaczyć scenę w Disney +, jeśli spojrzysz na dodatkową sekcję Nowej nadziei.

Pomimo tego, że Camie i Fixer nie doszli do finału i zostali uznani za niekanonicznych, ich wprowadzenie w Księdze Boby Fetta ostatecznie uczyniło z nich kanonicznych postaci. W tej serii, która wydarzyła się po tym, jak Luke Skywalker i Rebelianci pokonali Imperium, Camie i Fixer nadal mieszkają na Tatooine.

W pewnym sensie Camie i Fixer byli easter eggami w nowym odcinku Księgi Boby Fetta, ponieważ Lucasfilm był w stanie znaleźć sposób na stworzenie dwóch kanonicznych postaci Luke’a z dzieciństwa w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Kto gra w Camie i Fixera?

Aktorzy grający Camie i Fixera to Mandy Kowalski oraz Biblia Skylera, odpowiednio. Ich oryginalnymi aktorami w scenie, która nigdy nie dotarła do finałowej części A New Hope, są Koo Stark i Anthony Forrest. Ponownie, mieli pojawić się w początkowej scenie filmu, ale George Lucas ostatecznie odciął scenę z ostatecznej wersji filmu.

Dlaczego zostały odcięte od Gwiezdnych Wojen Nowa Nadzieja?

Jak wspomniano, Camie i Fixer mieli pojawić się w Nowej nadziei w początkowych scenach, gdy statek Lei został przechwycony przez Imperium. Mieli spędzać czas z Lukiem i Biggsem, którzy obserwowali potyczkę między Imperium a siłami Lei na niebie przez całą drogę z Tatooine. Jednak scena nigdy nie dotarła do ostatecznego cięcia.

Powodem, dla którego George Lucas zdecydował się wyciąć jedyną scenę z udziałem Camie i Fixera, było to, że chciał, aby Luke i reszta jego przyjaciół mieli ten sam punkt widzenia, co sami widzowie. Oznacza to, że chciał, aby Luke nie był świadomy tego, co działo się w galaktyce, gdy żył pozornie spokojnym życiem na Tatooine. Lucas chciał, aby Luke miał tę samą perspektywę, co publiczność, która również była nieświadoma tego, co się dzieje.

Czy odegrają ważną rolę w Księdze Boby Fetta?

Wprowadzenie Camie i Fixera w Księdze Boby Fetta i fakt, że są teraz kanonicznymi postaciami, otworzyło wiele pytań. Czy to oznacza, że ​​ostatecznie odegrają ważną rolę w serialu?

Trudno powiedzieć, czy Camie i Fixer będą mieli do odegrania większe role w Księdze Boby Fetta. Może istnieć możliwość, że tak się stanie, ponieważ ich pojawienie się w odcinku w jakiś sposób połączyło ich z Bobą Fettem w tym sensie, że są winni łowcy nagród swoje życie. Mogą pojawić się ponownie w przyszłości, gdy będą chcieli odwdzięczyć się Bobie Fettowi za pomoc w wydostaniu się z tego bałaganu w barze.

Możliwe jest jednak, że jedynym powodem, dla którego Lucasfilm przedstawił ich w tym odcinku, jest znalezienie sposobu na stworzenie kanonu Camie i Fixera. To jest coś, co pozostaje do zobaczenia w miarę rozwoju Księgi Boby Fetta.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?