Skip to content

Co to jest Gotra w Księdze Boby Fetta?

17 de październik de 2022
Gotra 1

Pod panowaniem Disneya uniwersum Gwiezdnych Wojen wciąż się rozwija i wprowadza różne postacie, przedmioty i koncepcje, których nigdy nie widzieliśmy w poprzednich filmach. Oczywiście stało się to całkiem modnym trendem w Księdze Boby Fetta, która wykorzystuje naprawdę rozległy wszechświat Gwiezdnych Wojen, wprowadzając nowe rzeczy w każdym odcinku. Jednym z nowszych wprowadzeń w najnowszym odcinku jest Gotra. Ale czym właściwie jest Gotra w Księdze Boby Fetta?

Gotra w kulturze hinduskiej odnosi się do linii lub klanu ludzi. W większości przypadków ludzie w tej samej Gotrze mają to samo nazwisko, które jest imieniem Gotry. Ale mogą też dołączyć inne osoby o różnych nazwiskach. W Gwiezdnych Wojnach ma to oznaczać to samo, co Gotra to rodzina lub klan.

Rzecz w Księdze Boby Fetta polega na tym, że przyjmuje inne podejście do postaci Boby Fetta w tym sensie, że spędzanie czasu z Tuskenami pozwoliło mu zobaczyć inną stronę niż bycie w grupie lub plemieniu. W tym przypadku mówimy o Gotrze. W związku z tym Gwiezdne Wojny wykorzystują koncepcję Gotry we wszechogarniający sposób, który odnosi się do ludzi pod przywództwem i ochroną Fetta.

Co to jest Gotra w Księdze Boby Fetta?

Niesamowitą rzeczą w tym, jak Disney radził sobie z serią Gwiezdnych Wojen, jest to, że pozwolił wszechświatowi rozkwitnąć, biorąc koncepcje, pomysły, a nawet postacie z poprzednich dzieł lub z rzeczy, które można zobaczyć w prawdziwym życiu. Pozwala tylko światu Gwiezdnych Wojen stać się tak rozległym, jak powinien.

Ten sam trend widać w Księdze Boby Fetta, która wykorzystuje różne koncepcje i pomysły z jednego odcinka na drugi. I to było coś, co widzieliśmy w ostatnim odcinku, w którym Fennec Shand był słyszany, gdy wspominał słowo „Gotra” Bobie Fettowi podczas ich dyskusji na temat planów łowcy nagród na przyszłość. Ale czym właściwie jest Gotra w Księdze Boby Fetta?

ZWIĄZANE Z:

Kim są Camie i Fixer w Księdze Boby Fetta?

W prawdziwym życiu Gotra jest koncepcją, którą można zobaczyć w kulturze hinduskiej. Gotry w kulturze hinduskiej są podobne do klanów lub rodów, które składają się z osób o tym samym nazwisku, a nawet osób z innych rodzin i kast. Jednak bycie w tej samej Gotrze jest podobne do przebywania w tej samej rodzinie, ponieważ małżeństwo lub bycie w związku z kimś z tej samej Gotry jest kazirodczym. Krótko mówiąc, Gotras to zwarte klany ludzi.

Wracając do Księgi Boby Fetta, słyszymy, jak Fennec Shand wspomina słowo „Gotra” do Boby Fetta, gdy łowca nagród opowiadał o swoim planie na przyszłość po tym, jak odzyskali swój statek z dawnego pałacu Jabby, który był teraz zajmowany przez Bib Fortuna.

W tej scenie Boba Fett mówił Shandowi, że planuje przejąć terytorium Jabby po zabiciu Fortuny, która, jak powiedział, przekreśliła go. To było wtedy, gdy Shand zapytał Fetta, czy chce być głową Gotry.

Chociaż po tym słowie nigdy więcej nie wspomniano, możemy użyć wskazówek kontekstowych, aby rozszyfrować znaczenie tego, co powiedziała Fennec Shand, gdy wspomniała o Gotrze. A biorąc pod uwagę fakt, że Shand odnosił się do Fetta prowadzącego „rodzinę” zamiast Jabby na jego dawnym terytorium, łatwo jest wywnioskować, że znaczenie Gotry w Gwiezdnych Wojnach jest prawie identyczne z tym, co oznacza w prawdziwym życiu.

W tym sensie Gotra, o której mówił Fennec Shand, był klanem lub rodziną, która miała być pod przywództwem i ochroną Bobby Fetta po przejęciu od Bib Fortuny. Pomyśl o tym jako o tym samym rodzaju rodziny, którą prowadzą przywódcy mafii, ponieważ ci, którzy są częścią tej rodziny, mogą nie być dokładnie członkami rodziny, ale są związani czymś więcej niż tylko krwią. W tym przypadku Gotra, o którym mówił Shand, nie jest znana w tym sensie, że są powiązani krwią, ale w tym sensie, że wszyscy są częścią jednej grupy pod wodzą Boby Fetta.

ZWIĄZANE Z:

Czy Thundercat jest w „Księdze Boby Fetta”? (i kogo on gra)

Dlaczego Boba Fett chce stanąć na czele Gotry?

Gotra

Wracając do dyskusji między Bobą Fettem i Fennec Shandem, kiedy łowca nagród mówił o swoich planach kierowania Gotrą, była zabójczyni była faktycznie zdezorientowana, gdy zapytała, czy Fett chce stanąć na czele Gotry. Dlaczego więc Boba Fett chce stanąć na czele Gotry?

Jeśli pamiętasz, po tym, jak Boba Fett prawie zginął w brzuchu Sarlacca i ledwo zdołał uciec z życiem, zabrali go Tusken Raiders. Najpierw wzięli go jako więźnia lub niewolnika. Ale po tym, jak Fett udowodnił, że jest godny ich zaufania, przyjęli go do swojego plemienia jako jednego z nich.

To było doświadczenie, do którego odnosił się Fennec Shand, kiedy mówiła, że ​​Boba Fett zmiękł. W końcu przez całe życie Fett był samotnym wilkiem, który zawsze pracował sam. Możliwe, że od czasu do czasu pracował z kilkoma osobami. Ale prawie zawsze był sam, kiedy prowadził swoje sprawy, i dlatego Shand powiedział, że zmiękł, gdy Fett wspomniał o swoich planach kierowania rodziną lub Gotrą.

ZWIĄZANE Z:

Kto dwukrotnie przekroczył Boba Fetta? (& Czemu)

W tym celu Boba Fett powiedział Fennecowi Shandowi, że jego czas spędzony z Poszukiwaczami Tuskenów nie uczynił go miękkim. Zamiast tego powiedział, że stał się silniejszy podczas swojego pobytu z nimi, ponieważ po raz pierwszy naprawdę doświadczył, jak to jest być częścią jednego plemienia, którego członkowie wspierają się nawzajem. Fett zdał sobie sprawę, że przebywanie z innymi ludźmi i praca z nimi jest silniejsze niż bycie samotnym wilkiem.

Zasadniczo powodem, dla którego Boba Fett chciał stanąć na czele Gotry, było to, że już zasmakował, jak to jest być częścią grupy. Ktoś taki jak Fett zawsze był wyrzutkiem, ponieważ był klonem, który nie miał rodziny.

Ale przebywanie z Tuskenami sprawiło, że zrozumiał, jak ważne jest bycie częścią silnej jednostki. Powiedział to samo, kiedy powiedział: „Nie, to mnie wzmocniło. Tylko tak daleko można zajść bez plemienia. Widzieliśmy to, kiedy on i Tuskenowie zdołali złapać pociąg Pyke, mając tylko kilka śmigaczy i trochę prymitywnej broni.

  • Co to jest Gotra w Księdze Boby Fetta?

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?