Skip to content

Kim jest czarny Wookiee w Księdze Boby Fetta? Objaśnienie Czarnego Krrsantana

20 de październik de 2022
Black Krrsantan The Book of Boba Fett

Kiedy ukazał się drugi odcinek Księgi Boby Fetta, w trakcie trwania serialu otrzymaliśmy o wiele więcej nowych scen i postaci. Podczas gdy odcinek głównie badał przeszłość Fetta, gdy mieszkał z Poszukiwaczami Tuskenów krótko po ucieczce z dołu Sarlacc, mogliśmy również zobaczyć sceny z bieżących wydarzeń, na przykład kiedy kuzyni bliźniacy Jabby przybyli odwiedzić Tatooine. Huttowie nosili ze sobą czarnego Wookieego jako ochroniarza. Ale kim jest czarny Wookiee w Księdze Boby Fetta?

Czarny Wookiee w Księdze Boby Fetta nazywa się Czarny Krrsantan, który kiedyś był gladiatorem, ale teraz pracuje jako najemnik zatrudniony przez Huttów. Czarny Krrsantan lub Black K nie jest zupełnie nowy, ponieważ został wprowadzony do komiksów w 2015 roku. On i Boba Fett również cofają się.

Wprowadzenie Black K do fabuły oznacza, że ​​ekipa stojąca za Księgą Boby Fetta chce urozmaicić wszystko, zwłaszcza nowymi postaciami, które mogą sprawić, że sprawy będą bardziej interesujące. Co więcej, Black K okaże się kimś, kto może stać się zagrożeniem dla rządów Boby Fetta na Tatooine.

Kim jest czarny Wookiee w Księdze Boby Fetta?

Wraz z premierą najnowszego odcinka The Book of Boba Fetta zrozumieliśmy, że Disney nie wstydzi się wprowadzać nowych postaci do serii, która skupia się głównie wokół starej postaci, która została wprowadzona w oryginale. trylogia. To powiedziawszy, coraz więcej postaci jest wprowadzanych do serii, ponieważ Księga Boby Fetta będzie jeszcze bardziej ekscytująca. Jedną z takich postaci jest czarny Wookiee.

Rasa Wookieech nie jest nam obca, zwłaszcza ze względu na Chewbaccę, którego poznaliśmy w pierwszej trylogii. Widzieliśmy także kilku innych Wookieech w Star Wars Episode III: Revenge of the Sith, kiedy Mistrz Jedi Yoda spędzał czas z Wookieemi na ich ojczystej planecie. Jednak po raz pierwszy widzimy czarnego Wookiee w tej serii.

Chociaż Chewbacca może wydawać się na początku tak przerażający, ponieważ wygląda na twardego i wstrętnego, zrozumieliśmy, że ten gość jest wielkim mięczakiem, który jest po stronie dobrych facetów. Z drugiej strony ten czarny Wookiee w Księdze Boby Fetta wygląda, jakby był zupełnie inną bestią. Ale kim jest ten czarny Wookiee?

Czarny Wookiee przedstawiony w Księdze Boby Fetta nazywa się Czarny Krrsantan. Chociaż wygląda, jakby był tak rozmyty jak Chewbacca, zrozumiesz, że ta bestia jest o wiele bardziej przerażająca niż Wookiee z OG Star Wars. Dlatego ważne jest, aby przyjrzeć się, kim jest Czarny Krrsantan lub Czarny K.

Objaśnienie Czarnego Krrsantana

Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy Black K w Księdze Boby Fetta, mogliśmy być zaskoczeni faktem, że Gwiezdne Wojny wprowadza do serii kolejnego Wookiee. A najbardziej zaskakujące jest to, że w przeciwieństwie do brązowawych Wookiech, których widzieliśmy w przeszłości, ten jest czarny.

Oczywiście wprowadzenie Black K nie było tak naprawdę tym samym, co pierwsza scena Chewbaccy w serii Gwiezdnych Wojen. W odcinku 2 Księgi Boby Fetta zrozumieliśmy, że kuzyni Hutt, bliźniacy Jabby, byli odpowiedzialni za próbę pozbycia się go w pierwszym odcinku. Powodem jest to, że starali się rościć sobie prawo do władzy pozostawionej przez ich zmarłego kuzyna, którego Boba Fett był zatrudniony w wydarzeniach z oryginalnej trylogii.

Kiedy Boba Fett powiedział bliźniakom, że nie zrezygnuje z panowania nad dawnym terytorium Jabby bez walki, wtedy zostaliśmy przedstawieni przerażającemu i ciężko uzbrojonemu czarnemu Wookiee, którego Boba Fett nazwał „gladiatorem”. Nie widzieliśmy czarnego K w akcji, ale jest trochę prawdy w tym, co powiedział Fett, kiedy nazwał Wookieego gladiatorem.

Czarny Krrsantan jest jak każdy inny Wookiee w tym sensie, że mieszkał na Kashyyyk, który jest ojczyzną rasy Wookieech. Jednak Black K był kimś, kto nie dbał o nikogo poza sobą. Za bardzo skupiał się na zarabianiu pieniędzy, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności walki. Ostatecznie został wygnany z planety.

Po wygnaniu Black K postanowił pracować dla braci Xonti w ich boksach bojowych jako gladiator. Wtedy czarny Wookie był w stanie doskonalić swoje umiejętności walki. Po tym Black K, podobnie jak Boba Fett, skończył pracować dla Jabby the Hutt jako członek jego dworu.

Fakt, że Czarny Krrsantan również pracował dla Jabby, jest powodem, dla którego Boba Fett nie był zaskoczony, gdy zobaczył byłego gladiatora pracującego z kuzynami bliźniakami Jabby w Księdze Boby Fetta. Był już zaznajomiony z Wookie i prawdopodobnie był również świadomy umiejętności walki byłego gladiatora. Jednak w historii Black K jest coś więcej.

ZWIĄZANE Z:

Black Krrsantan kontra Chewbacca: kto jest najsilniejszym Wookie

Jeśli zauważyłeś, Czarny K ma bliznę na oku. Powodem, dla którego ma bliznę na oku, jest fakt, że kiedyś otrzymał od Jabby rozkaz polowania na Obi-Wana Kenobiego, który przebywał na Tatooine. Jednakże, ponieważ Mistrz Jedi był lepszym wojownikiem, Wookiee uciekł z życiem i blizną (najprawdopodobniej po mieczu świetlnym Obi-Wana) jako symbolem jego porażki.

Oczywiście Black K walczył także z Hanem Solo i Chewbaccą gdzieś na dalszych etapach historii postaci. Jednak żaden z dwóch Wookieech nie wygrał walki, ponieważ walka między nimi okazała się dobrą prezentacją umiejętności bojowych Chewbacci, biorąc pod uwagę, że był w stanie zmierzyć się z legendarnym gladiatorem, takim jak Czarny Krrsantan.

Tymczasem pierwsze wprowadzenie Black K do kanonu Gwiezdnych Wojen było w pierwszym komiksie wydanym przez Marvela w 2015 roku. Wraz z Bobą Fettem spotkał się z Darthem Vaderem po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci w „Nowej nadziei”. . Podczas gdy Fett otrzymał rozkaz polowania na osobę odpowiedzialną za zniszczenie Gwiazdy Śmierci (Luke Skywalker), Black K otrzymał rozkaz polowania na jednego z byłych popleczników Imperatora.

Czy są inne czarne Wookiee?

W obecnej postaci Black Krrsantan jest pierwszym i jedynym czarnym Wookie, który został wprowadzony do serii Star Wars. Trudno jednak powiedzieć, czy jest jedynym czarnym Wookiem, ponieważ na Kashyyyk mogli być inni tego samego rodzaju. Tyle tylko, że jest jedynym czarnym wookie, który pojawia się na ekranie. Ale to nie znaczy, że gdzieś w galaktyce nie ma innych Wookiech, takich jak on.

Jak zginął Black Krrsantan?

Jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć o aktualnej osi czasu wydarzeń z życia Black K, jest to, że wydarzenia z Księgi Boby Fetta tworzą najnowsze rozdziały osi czasu jego postaci. Oznacza to, że jego ostateczny los w uniwersum Gwiezdnych Wojen pozostaje do rozstrzygnięcia, ponieważ wciąż żyje w wydarzeniach z Księgi Boby Fetta.

Kto gra czarnego Wookieego w Księdze Boby Fetta?

W tej chwili nie ma żadnych wniosków dotyczących aktora, który gra Czarnego Krrsantana w Księdze Boby Fetta. Jednak logicznym wnioskiem opartym na napisach końcowych jest to, że aktor o imieniu Carey Jones jest tym, który stoi za futrzanym kostiumem. Dla tych, którzy nie wiedzą, Carey Jones jest charakteryzatorem, który kiedyś grał Tracker Predator w filmie Predators z 2010 roku. Ponieważ Jones ma 6’7 cali wzrostu, sensowne byłoby, gdyby to on grał czarne K w Księdze Boby Fetta.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?