Skip to content

Ile osób gra w Halo Infinite?

10 de październik de 2022
halo infinite 1

Halo Infinite to obecnie jedna z najpopularniejszych gier firmy Microsoft, ponieważ gracze posiadający komputery z systemem Windows lub konsole Xbox cieszą się grą od momentu jej wydania. Oczywiście można przypisać jego sukces popularności serii Halo, która cieszy się dużą popularnością od czasu jej wydania na początku XXI wieku. To powiedziawszy, czy liczby dowodzą, jak skuteczne jest Halo Infinite? Ile osób gra w Halo Infinite?

W sumie 20 milionów ludzi grało w Halo Infinite od czasu jego wydania. Tymczasem jej szczyt wszechczasów osiągnął ponad 256 000 osób. Jednak średnia liczba graczy w miesiącu 22 stycznia to 23 403, czyli mniej niż połowa liczby graczy w grudniu.

Jednym z powodów, dla których tysiące ludzi gra w Halo Infinite, jest to, że gra jest darmowa. Z drugiej strony, liczba ta maleje, ponieważ w grach może uczestniczyć tylko tylu graczy, którzy regularnie grają w tę samą grę. Ale liczba ponad 20 000 graczy jest już wystarczająco dobra na nasyconym rynku, na którym jest mnóstwo gier online.

Ile osób gra w Halo Infinite w 2022 roku?

Halo zawsze było jednym z najpopularniejszych tytułów gier wideo na przełomie nowego tysiąclecia i było dość popularne od czasu wydania pierwszej gry Halo w 2001 roku. Ten tytuł jest jednym z najlepszych tytułów na konsole Xbox i Microsoft, ponieważ była to jedna z flagowych gier wydanych na konsole Xbox.

Najnowsza odsłona serii Halo to Halo Infinite, która została wydana 8 grudnia 2021 roku na Xbox One, Xbox Series X/S i Microsoft Windows PC. Chociaż Halo Infinite nadal ma zwykły tryb fabularny dla jednego gracza, który sprawia, że ​​ta gra jest tak dobra dla tych, którzy chcą grać samodzielnie, nadal koncentruje się głównie na trybie dla wielu graczy. A najlepsze jest to, że ma crossplay, co oznacza, że ​​ci, którzy grają na konsolach Xbox i PC.

Biorąc pod uwagę, że jest to jedna z nowszych gier Microsoft, a także jeden z najpopularniejszych tytułów w historii gier wideo, ilu graczy gra w Halo Infinite w 2022 roku?

W 2022 r. liczba graczy, którzy grają w Halo Infinite, według wykresów Steam, wynosi średnio 23 403,5 w styczniu. Jeśli uwzględnisz jego ostatnie liczby z ostatnich 30 dni, liczba ta spadnie do 20 794,8. Tymczasem maksymalna liczba graczy w styczniu 2022 roku w Halo Infinite wynosi 62 371.

ZWIĄZANE Z:

Halo Infinite Patch poprawia walkę w dużych drużynach i wprowadza zmiany w sklepie

Z drugiej strony Microsoft twierdzi, że ponad 20 milionów ludzi próbowało grać w Halo Infinite od czasu jego wydania. Oznacza to, że liczba osób, które grały w nią od czasu jej wydania, jest całkiem duża, chociaż statystyki mogą nie mówić dokładnej historii, jeśli chodzi o obecnych i byłych graczy.

Nieskończona liczba graczy Halo na konsolę

Jak twierdzi Microsoft, około 20 milionów grało w Halo Infinite od czasu jego wydania. Jednak naprawdę trudno jest zweryfikować to twierdzenie, ponieważ opublikowano tylko statystyki Steam. Oczywiście, jeśli nie wiesz, Steam pokazuje tylko liczbę graczy, którzy grali w Halo Infinite na platformie Windows PC. Nie pokazuje, ilu graczy gra na konsolach.

Mówiąc o konsolach, jedynymi innymi platformami, na których dostępne jest Halo Infinite, są Xbox One i Xbox Series X/S. Nie jest dostępny na PlayStation ani Nintendo, ponieważ Halo to tytuł Xbox lub Microsoft. Oznacza to, że powinien to być tytuł wyłącznie na PC lub Microsoft.

Niestety nie ma liczb dotyczących osób grających w Halo Infinite na konsolach Xbox. Tylko Microsoft jest wtajemniczony w te liczby, ponieważ Xbox nie polega na usługach innych firm, takich jak Steam. W związku z tym, biorąc pod uwagę, że Microsoft jeszcze nie opublikował liczby graczy grających w Halo Infinite, trudno powiedzieć, ilu graczy gra na konsolach Xbox.

Z drugiej strony ważne jest, aby pamiętać, że Steam jest nadal największą platformą, jeśli chodzi o gry online. Oznacza to, że na Steamie jest najprawdopodobniej więcej graczy niż na którymkolwiek z graczy Xbox. Jeśli więc mielibyśmy oszacować, powiedzielibyśmy, że średnia liczba graczy grających na Xboksie to najwyżej 50% osób grających na Steamie. Nie mamy jednak możliwości zweryfikowania naszych szacunków, biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft jeszcze nie opublikował swoich statystyk.

Czy liczba graczy w Halo Infinite rośnie czy spada?

Kiedy Halo Infinite został wydany w listopadzie w otwartej wersji beta dla trybu wieloosobowego, liczba graczy, którzy grali w tę grę, osiągnęła szczyt 256 000. A powodem, dla którego w pewnym momencie grało tak wielu graczy, jest fakt, że aspekt gry wieloosobowej Halo Infinite jest całkowicie darmowy.

ZWIĄZANE Z:

Ujawniono oficjalną datę premiery serialu „Halo”

Jednak od czasu otwartej bety i jej szczytowych liczb średnia liczba graczy w Halo Infinite stale spada. W grudniu 2021 r. i po oficjalnym wydaniu Halo Infinite miało średnią liczbę graczy 51 889,3 i szczytową liczbę 147 782 graczy.

Tymczasem, jak wspomniano, liczba graczy w styczniu 2022 roku jest mniejsza niż połowa średniej w grudniu, ponieważ styczeń to średnio tylko 23 403,5 graczy. W związku z tym oznacza to, że liczba graczy w Halo Infinite szybko i stale maleje.

Ile osób gra w Halo Infinite?

Oczywiście oczekuje się, że w każdej nowej grze liczba graczy będzie spadać, ponieważ niektórzy ludzie szybko się nią zmęczą. Musisz także wziąć pod uwagę fakt, że żyjemy na nasyconym rynku gier online z dużą ilością konkurentów na boisku.

Tak więc, nawet jeśli prawdą jest, że gracze Halo Infinite spadają, liczby wkrótce się ustabilizują, zwłaszcza jeśli pozostaną tylko zagorzali fani i ci, którzy naprawdę kochają tę grę. Oczywiście możemy również powiedzieć, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy do miksu dołączy więcej graczy, ponieważ mogą to zrekompensować spadki liczb.

  • Ile osób gra w Halo Infinite?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantastyką, sci-fi, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?