Skip to content

Czy Halo Infinite Cross Platform? (i jak grać z przyjaciółmi)

18 de wrzesień de 2022
halo infinite multiplayer 1 1

Halo Infinite okazało się być jedną z najpopularniejszych gier wieloosobowych ze względu na to, jak różni gracze z całego świata mogą grać przeciwko sobie. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że w Halo Infinite można grać na różnych platformach, podobnie jak w inne gry wieloosobowe, które mamy dzisiaj, jest wielu graczy, którzy grają w tę grę na platformach, które nie są do siebie podobne. A więc, czy Halo Infinite jest platformą krzyżową?

Po raz pierwszy w historii Halo Infinite pozwala grać ze znajomymi na różnych platformach, ponieważ tryb wieloosobowy współdzieli jeden i ten sam serwer. Oznacza to, że gracze Xbox One i Series X/S mogą grać z graczami na PC w konkurencyjnych trybach wieloosobowych i wieloosobowych w trybie współpracy.

Po raz pierwszy w historii Halo gra pozwala różnym graczom z różnych systemów grać przeciwko sobie i ze sobą. Nie jest zaskoczeniem, że dzięki tej funkcji Halo Infinite stało się dość popularne wśród różnych graczy. Mając to na uwadze, dowiedzmy się więcej o funkcji międzyplatformowej Halo Infinite i o tym, jak możesz grać ze znajomymi z innych systemów.

Czy Halo Infinite Cross Platform?

Halo zawsze było jedną z najpopularniejszych serii gier wszechczasów, ponieważ jest twarzą konsoli Xbox, biorąc pod uwagę, że pierwsza gra Halo została wydana wraz z pierwszą konsolą Xbox w 2001 roku. trafiła do systemu PC, ponieważ Microsoft mógł łatwo zintegrować grę zarówno na Xboksie, jak i Windowsie, biorąc pod uwagę, że oba są pod tym samym szyldem.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w kolejności

Jednak jedną z rzeczy, które ludzie wiedzą o serii Halo, jest to, że nigdy nie oferowała międzyplatformowego trybu wieloosobowego, który pozwalał różnym graczom z różnych systemów grać przeciwko sobie. Podczas gdy funkcja gry wieloosobowej Xbox-to-Xbox lub PC-to-PC była zawsze dostępna, gry Halo z przeszłości nie pozwalały graczom z konsoli Xbox na grę ze znajomymi, którzy grają na komputerze z systemem Windows.

Biorąc pod uwagę, że Halo w przeszłości nigdy nie zawierało platform cross-platformowych w żadnej ze swoich głównych gier Halo, oznacza to, że Halo Infinite również podąża tą samą ścieżką. Czy Halo Infinite oferuje wieloplatformowy tryb wieloosobowy?

Dobrą wiadomością jest to, że po raz pierwszy w historii Halo uwzględniło wieloplatformowy tryb wieloosobowy w Halo Infinite, co oznacza, że ​​możesz grać w trybie wieloosobowym ze znajomymi, niezależnie od tego, na jakim systemie się znajdują.

Oczywiście nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że tryb wieloosobowy w Halo jest całkowicie darmowy, a to oznacza, że ​​nie musisz kupować przepustki ani subskrybować niczego, aby grać w trybie wieloosobowym, o ile posiadasz grę. Biorąc pod uwagę, że nie ma ograniczeń po stronie serwera, które uniemożliwiałyby graczowi granie w trybie wieloosobowym w Halo, programistom łatwiej jest zintegrować wszystkich różnych graczy na jednym serwerze, niezależnie od tego, na jakim systemie grają w Halo Infinite.

Na jakich platformach możesz grać w Halo Infinite

Halo Infinite jest dostępne na trzech różnych platformach. Pierwszym z nich jest Xbox One, czyli konsola starszej generacji z linii konsol Xbox. Oczywiście konsole nowej generacji Xbox Series X/S pozwalają również na grę w Halo Infinite. Wreszcie, możesz także grać w Halo Infinite w systemie Microsoft Windows.

Zwróć uwagę, że Halo Infinite nie jest dostępne zarówno na PlayStation, jak i Nintendo Switch, ponieważ jest to tytuł ekskluzywny dla Microsoft. Oczywiście Microsoft jest właścicielem zarówno konsoli Xbox, jak i Windows, dlatego firmie łatwiej jest zintegrować wieloplatformowy tryb wieloosobowy, używając jednego serwera dla wszystkich różnych systemów.

Na przykład ci, którzy grają na Xbox One, mogą grać z kimś, kto gra na systemie Windows PC. Możesz także grać między generacjami, ponieważ gracze Xbox One mogą również grać z graczami Xbox Series X/S lub przeciwko nim.

Czy Halo Infinite Campaign Co-Op?

Na początku wieloplatformowy tryb wieloosobowy Halo Infinite obejmuje tylko rywalizację w trybie wieloosobowym, która pozwala grać z różnymi graczami z różnych systemów lub przeciwko nim. To była zupełnie nowa koncepcja w Halo, ponieważ żaden z pozostałych tytułów nie zawierał międzyplatformowego trybu wieloosobowego.

Problem w tym, że Halo Infinite nie pozwala na grę w trybie kooperacji w trybie kampanii. Oznacza to, że jeśli grasz w kampanii serii, nie będziesz mógł grać ze znajomymi w środowisku współpracy. Było to zaskoczeniem dla fanów Halo, ponieważ kooperacja w kampanii zawsze była podstawą serii.

ZWIĄZANE Z:

Czy podzielony ekran Halo Infinite? (& Jak w to grać)

Niemniej jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że Halo Infinite pewnego dnia włączy tryb współpracy w ramach kampanii w przyszłym sezonie lub w kolejnej aktualizacji. Gry Halo trwają latami, a to oznacza, że ​​twórcy nieustannie pracują nad aktualizacjami i ulepszeniami. Możliwe, że przyszła aktualizacja gry pozwoli ci grać w trybie kampanii Halo Infinite w trybie współpracy.

Jak grać na różnych platformach Graj w Halo Infinite

Biorąc pod uwagę, że wieloplatformowy tryb gry wieloosobowej Halo Infinite działa tylko wtedy, gdy grasz w rywalizację z przyjaciółmi lub przeciwko znajomym, możesz się zastanawiać, jak grać na wielu platformach w Halo Infinite.

Powinieneś wiedzieć, że tryb wieloplatformowy Halo Infinite zawsze będzie włączony, ponieważ gra rozpozna wszystkich różnych graczy grających w trybie wieloosobowym online na jednym i tym samym serwerze. Gra nie powie nawet, kto gra na konsoli Xbox lub komputerze, ponieważ identyfikator gracza nie wskazuje, na jakim systemie grasz.

Oznacza to, że tryb wieloosobowy online Halo Infinite obsługuje wszystkich różnych graczy na jednym serwerze, niezależnie od wybranej platformy. A to pozwala grać z różnymi graczami, nawet nie wiedząc, czy grasz na tej samej platformie.

Czy Halo Infinite Cross Platform?  (i jak grać z przyjaciółmi)

Prawdopodobnie powodem, dla którego twórcy celowo ukryli ten fakt przed graczami, jest to, że w strzelankach pierwszoosobowych ci, którzy grają na klawiaturach i myszach, mają przewagę nad graczami korzystającymi z kontrolerów. Tak więc, aby zminimalizować nękanie i zastraszanie, a nawet śmieci, ukrywanie tych informacji przed graczami mogło być jedną z rzeczy, które twórcy celowo włączyli do gry.

Oczywiście, biorąc pod uwagę, że tryb międzyplatformowy Halo Infinite pozwala wszystkim graczom grać na tym samym serwerze, nie ma możliwości wyłączenia trybu międzyplatformowego. Oznacza to, że jeśli grasz na kontrolerze Xbox i chcesz trzymać się z dala od graczy grających na swoich komputerach, nie będziesz w stanie tego zrobić.

Wracając, jeśli chcesz grać ze znajomymi, niezależnie od tego, na jakim systemie grają, wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać ich identyfikator gracza, nawet nie robiąc nic innego. To bardzo proste i łatwe.

Czy Halo Infinite ma progresję krzyżową?

Kolejną dobrą wiadomością dla tych, którzy grają zarówno na Xboksie, jak i na PC, jest fakt, że Halo Infinite ma również zaimplementowaną progresję krzyżową. Oznacza to, że dopóki logujesz się przy użyciu tych samych danych uwierzytelniających, niezależnie od tego, z której platformy korzystasz, Twoje postępy i ranga w trybie wieloosobowym online zostaną przeniesione.

  • Czy Halo Infinite Cross Platform?  (i jak grać z przyjaciółmi)

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantastyką, sci-fi, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?