Skip to content

Nieskończone stopnie Halo: każda ranga i poziom w kolejności

12 de wrzesień de 2022
3949460 haloinfiniteco opdelayedagainwontreleasewithseason2launch

Halo robi furorę w dzisiejszym świecie gier i science fiction, nie tylko z powodu nowego serialu Halo TV, ale także dlatego, że Halo Infinite stało się jedną z najpopularniejszych obecnie gier wieloosobowych. To powiedziawszy, podobnie jak wszystkie gry wieloosobowe, istnieją rankingi, które śledzi Halo Infinite, aby sklasyfikować każdego gracza zgodnie z jego poziomem umiejętności i zaangażowaniem w grę. Spójrzmy więc na poziomy i rangi w Halo Infinite.

Jak działa ranking w Halo Infinite?

Świat gier wideo stał się dość konkurencyjny, zwłaszcza jeśli chodzi o graczy online, którzy często grają z innymi graczami przez Internet. Dlatego wiele różnych gier pozwala ci zdobywać rankingi w oparciu o to, jak dobry jesteś i jak często grasz, ponieważ rankingi nie tylko pokazują twoje umiejętności, ale także zapewniają, że jesteś dopasowany do osób w tym samym ranga.

Halo Infinite stało się dziś jedną z najpopularniejszych gier wieloosobowych, ponieważ pozwala różnym osobom z Xbox i PC grać przeciwko sobie w konkurencyjnej konfiguracji. I właśnie dlatego jest mnóstwo osób, które grają w Halo Infinite online, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że jego aspekt dla wielu graczy jest całkowicie darmowy.

Podobnie jak wiele różnych gier wieloosobowych, Halo Infinite pozwala ci awansować w trakcie gry. Jak jednak działa system rankingowy w Halo Infinite?

System rankingowy Halo Infinite nagradza cię stopniową rangą za każdym razem, gdy ukończysz dziesięć meczów klasyfikacyjnych na Arenie rankingowej. Oznacza to, że system sprawdzi, jak dobrze poradziłeś sobie w tych dziesięciu meczach, aby zobaczyć, gdzie jesteś w rankingu. Oczywiście oznacza to również, że gra może podnieść lub obniżyć twoją konkurencyjną rangę umiejętności (CSR) w zależności od wyniku meczu. Jako taki, CSR reprezentuje twój postęp w Halo Infinite, ponieważ zasadniczo pokazuje, jak dobrze radziłeś sobie w ostatnich dziesięciu meczach kwalifikacyjnych.

Zasadniczo wygrana lub przegrana będą decydować o tym, czy Twój CSR wzrośnie, czy nie, ponieważ system jest zaprojektowany tak, aby obliczać Twój ranking na podstawie tego, jak dobrze wypadłeś w meczach kwalifikacyjnych. Oczywiście im więcej wygranych masz na swoim koncie, tym większe masz szanse na zdobycie wyższej rangi.

Z drugiej strony, wygrana lub przegrana nie jest jedyną podstawą rankingu systemu. Dzieje się tak, ponieważ gra uwzględnia również indywidualną wydajność w algorytmie, gdy ocenia cię. W związku z tym im więcej zabójstw dokonasz w meczach, tym większe prawdopodobieństwo, że poprawisz swoją pozycję w systemie rankingowym.

Oznacza to, że nawet jeśli przegrasz mecz, ale spisałeś się naprawdę dobrze z indywidualnego punktu widzenia, ponieważ musiałeś nosić cały zespół na plecach, nie stracisz tak dużo CSR. Jeśli jednak nie tylko grałeś słabo, ale także przegrałeś, to szanse, że stracisz dużo CSR i zostaniesz zdegradowany, powinny być dość wysokie. Oczywiście, jeśli nie poszło ci wystarczająco dobrze, ale nadal wygrałeś, algorytm może to również wziąć pod uwagę, ale najprawdopodobniej nagrodzi cię mniejszą liczbą CSR.

Do tego dochodzi fakt, że system gry bierze również pod uwagę ranking dobierania graczy (MMR) przy określaniu twojego rankingu. Jest to ukryta statystyka, która nie jest tak popularna jak twój CSR, ale może być dobrą miarą tego, jak dobry jesteś.

Zasadniczo chodzi o to, aby uszeregować wszystkich graczy o równym poziomie umiejętności, jeśli chodzi o ich CSR i MMR, aby gracze mogli rozegrać mecz rankingowy bez martwienia się, że lepszy gracz zdominuje rozgrywkę. Oczywiście, gdy słabsi wygrywają z drużyną z graczami o wyższym CSR i MMR, oznacza to, że otrzymują więcej CSR. I odwrotnie, zespół, który wygra z gorszym składem, nie zyska dużo CSR.

Nieskończone szeregi Halo

Nieskończone stopnie Halo: każda ranga i poziom w kolejności

Teraz, gdy wiesz, jak działa ranking w Halo Infinite, sprawdźmy różne rankingi, przez które powinieneś przejść w grze. W Halo Infinite jest w sumie pięć rang, a każda z tych rang ma 6 poziomów, przez które musisz przejść, aby dostać się do następnej rangi. W związku z tym możesz znaleźć się w sumie 31.

Oto różne rankingi i poziomy Halo Infinite:

Brąz I do VI

Ranking Brązowy to pierwsza pozycja w Halo i od niej zwykle zaczynają gracze. Ma w sumie 6 poziomów, na które musisz się wspiąć, aby dostać się do następnego rankingu, ale nie jest rzadkością, że gracze pozostają tylko kilka godzin w rankingu brązowym, ponieważ przechodzą przez niego dość szybko.

Srebro I do VI

Podobnie jak ranking brązowy, ranking srebrny ma 6 różnych poziomów, przez które musisz się wspiąć, aby dostać się do następnego rankingu. W tym rankingu wciąż jest wielu początkujących graczy, ale im więcej grają, tym szybciej awansują.

Złoto I do VI

Ranking Gold jest tym, co można by nazwać poziomem pośrednim w systemie rankingowym Halo Infinite, ponieważ jest to miejsce, w którym zazwyczaj wpadają gracze, którzy są wystarczająco doświadczeni, ale nie są najlepsi. Oczywiście Gold ma również 6 różnych poziomów, przez które musisz się wspiąć, aby dostać się na wyższy poziom.

Platyna od I do VI

Ranking platynowy to miejsce, w którym znajduje się większość graczy Halo, ponieważ ponad jedna trzecia graczy, którzy grają w Halo Infinite, należy do tej rangi. Dlatego właśnie na randze platynowej spadają bardziej zaawansowani i bardziej doświadczeni gracze, ale zwykle pozostają tutaj, ponieważ walczą o awans z graczami, którzy są równie utalentowani jak oni.

Diament I do VI

Ranga Diamentowa w Halo Infinite to miejsce, w którym wpadają elitarni gracze, którzy oddzielili się od graczy platynowych. Ci gracze mogą nie być tak liczni jak gracze platynowi, ale wciąż są bardzo liczni i są zwykle jednymi z najbardziej utalentowanych graczy w całej grze.

ZWIĄZANE Z:

Czy Halo Infinite Cross Platform? (i jak grać z przyjaciółmi)

Onyks

Wreszcie, Onyks to jedyna ranga, w której nie ma żadnego poziomu, ponieważ jest tylko jeden poziom, na którym gracze muszą pozostać w tej randze, biorąc pod uwagę, że jest to najwyższa ranga w całej grze Halo Infinite. Gracze Onyx są najlepsi z najlepszych i są graczami, którzy byli w stanie udowodnić, że są lepsi od graczy Diamond VI, aby osiągnąć ten poziom.

Jaka jest średnia nieskończona ranga Halo?

Według Halo Tracker średnia ranga w Halo Infinite to w rzeczywistości ranga platynowa. Ta ranga obejmuje około 35% graczy grających w trybie wieloosobowym w grze Halo Infinite. Powodem, dla którego jest wielu graczy na poziomie Platinum, jest fakt, że jest to średni poziom umiejętności w grze i że niektórzy gracze walczą o podniesienie swojej rangi w porównaniu z graczami na poziomie Platinum, którzy są tak samo utalentowani jak oni.

Niemniej jednak jest również wielu graczy, którzy są wystarczająco dobrzy, aby osiągnąć rangę Diamentową, ponieważ Diament jest tylko drugi po Platynie pod względem liczby graczy. Oznacza to, że utalentowany gracz nadal może osiągnąć ten elitarny poziom.

Tymczasem najmniej obfitą rangą w Halo jest rangą brązową, ponieważ większość graczy ma tendencję do wystarczająco szybkiego awansu przez tę rangę. I nie muszą nawet spędzać dużo czasu na Bronze, a nawet Silver, ponieważ jest też wielu graczy na poziomie Gold.

Jak zwiększyć swoją rangę w Halo Infinite?

Oczywiście ranking w Halo Infinite nie jest czymś, co jest ustalane arbitralnie, ponieważ jest to coś, co jest całkowicie oparte na twoim poziomie umiejętności i wydajności jako gracza, gdy grasz w trybie wieloosobowym z innymi graczami.

Jednak twórca gry (343 Industries) nie ujawnił jeszcze dokładnie, co dzieje się w algorytmie jego systemu rankingowego. Ale wiemy, że chodzi o to, aby upewnić się, że wygrywasz i dobrze grasz w grach, w które grasz.

Oczywiście, zgodnie z opisem CSR w grze, ranking gracza poprawia się, gdy gracz osiąga lepsze wyniki niż się od niego oczekuje. Oznacza to, że musisz przekroczyć to, czego oczekuje od ciebie twój obecny ranking, aby dostać się do następnego poziomu lub rangi w Halo Infinite.

W końcu nikt nie awansuje w pracy, robiąc to, co robi przez cały czas w ten sam sposób. Aby uzyskać awans, musisz przekroczyć to, co robiłeś wczoraj, aby stać się lepszym dziś i jutro. Ta sama koncepcja dotyczy CSR w Halo, ponieważ musisz działać lepiej niż sugeruje twoja ranga, aby móc przejść przez system rankingowy w Halo Infinite.

ZWIĄZANE Z:

Ile osób gra w Halo Infinite?

Zasadniczo to, co musisz zrobić, to nadal wygrywać gry i osiągać dobre wyniki, jeśli chcesz poprawić swoją rangę w Halo Infinite. Zwycięstwa są najlepszym wskaźnikiem twojego poziomu umiejętności, ale nie zaszkodzi również, jeśli skończysz dobrze na indywidualnym poziomie, gdy grasz.

Zasadniczo najważniejszymi aspektami są tutaj dobre wyniki i wygrana. Tak długo, jak masz te rzeczy pokryte, jest wysoce prawdopodobne, że zobaczysz, jak twoja ranga rośnie, im bardziej grasz w konkurencyjną konfigurację gry wieloosobowej Halo Infinite.

Jak często resetują się rankingi w grze Halo Infinite?

Dobrą wiadomością jest to, że ranking w Halo Infinite nie trwa wiecznie. Oznacza to, że ci, którzy są na szczycie, ponownie znajdą się na dole wraz ze wszystkimi innymi graczami, gdy rankingi w Halo Infinite zostaną zresetowane. Jak często resetuje się Halo Infinite Rankings?

Podobnie jak wiele innych konkurencyjnych gier wieloosobowych, rankingi w Halo Infinite zostaną zresetowane po rozpoczęciu nowego sezonu. Oznacza to, że rankingi w tej grze są sezonowe, ponieważ będą resetowane co sezon. Jesteśmy obecnie w sezonie 1, a to oznacza, że ​​nie wiemy, kiedy nastąpi kolejny reset ani jak długo będą trwały poszczególne sezony.

Pierwotny plan zakładał, że w Halo Infinite sezony będą trwały co najmniej trzy miesiące każdy. Biorąc jednak pod uwagę, że od rozpoczęcia pierwszego sezonu minęły już ponad trzy miesiące, możliwe jest, że każdy sezon w Halo Infinite trwa około 3 do 5 miesięcy, w zależności od tego, jak szybko programiści są w stanie pracować nad ulepszeniami i nowe dodatki do gry.

Autor

  • Nieskończone stopnie Halo: każda ranga i poziom w kolejności

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?