Skip to content

God Eater Zamówienie czytania mangi (aktualizacja 2021)

27 de wrzesień de 2021
god eater manga

Oglądałeś kiedyś serial anime God Eater? A może skończyłeś już grę i chcesz dowiedzieć się więcej o każdej postaci i poznać rozległy świat God Eater? Cóż, jeśli to są twoje powody lub po prostu chcesz zacząć od mangi, ta kolejność czytania poprowadzi cię do przeczytania mangi God Eater w porządku chronologicznym i kolejności wydania.

God Eater to pierwotnie gra akcji RPG, opracowana i wydana przez firmę Bandai Namco Games w Japonii. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznej scenerii, w świecie wypełnionym i zdewastowanym przez okrutnego Aragami (gwałtownego boga), w którym świetlana przyszłość ludzkości wydaje się niemożliwa. Gracz przejmie kontrolę nad nowym typem człowieka, który nazywa się God Eater (człowiek z komórką Aragami), który może walczyć z potwornym Aragami, aby chronić pozostały 1% populacji świata.

Manga God Eater jest znana z tego, że powoduje zamieszanie co do tego, od czego zacząć czytać, więc postanowiliśmy stworzyć przewodnik, aby zmniejszyć zamieszanie co do tego, co najpierw przeczytać. Zawiera również przegląd każdej mangi, a także rok jej wydania. W ten sposób możesz zacząć od przeczytania mangi, która została wydana po raz pierwszy, a następnie zmontowania wszystkich historii, gdy przeczytasz je wszystkie. Więc zacznijmy!

God Eater Zamówienie czytania mangi w skrócie

Wiele osób jest zdezorientowanych, ponieważ istnieją różne media używane do opowiadania historii o God Eater, jest seria anime, powieść świetlna, historia w grze i manga, ale głównym celem tego artykułu jest kolejność czytania Manga zjadacza Boga. God Eater manga ma inną historię niż anime, ponieważ historia z serii anime jest skłaniana do gry.

Jednak manga jest inna, skupia się na punkcie widzenia wszystkich postaci w historii God Eater, w tym postaci kanonicznych i niekanonicznych. Zobaczmy historie mangowe o God Eater i sprawdź kolejność czytania, więc jeśli zdecydujesz się je przeczytać, możesz łatwo zrozumieć złożoną historię i oś czasu GE.

Oto nakaz uwolnienia całej mangi God Eater i jej rok wydania:

 • God Eater: Powrót Mesjasza (2009)
 • God Eater: spiralny los (2010)
 • God Eater: Letnie wojny (sierpień 2011)
 • God Eater: -druga przerwa- (grudzień 2011)
 • God Eater 2 (luty 2014)
 • God Eater 2: Undercover (lipiec 2014)
 • God Eater: -obok siebie- (2015)
 • Chronologiczny Zakon Bogożercy Manga
 • God Eater: -obok siebie- AD 2068
 • God Eater: spiralny los AD 2071
 • God Eater: Letnie Wojny
 • God Eater: Powrót Mesjasza AD 2072
 • God Eater: -druga przerwa-
 • God Eater 2: Undercover
 • God Eater 2 AD 2074

Porządek czytania mangi Zjadacz Bogów

Teraz, gdy już wiesz, jaka jest dokładna kolejność mangi, poniżej znajdują się różne mangi z serii God Eater, a także krótki przegląd każdej z nich:

Zjadacz Boga: powrót Mesjasza

Ta manga została napisana przez Eiji Karasuyama. Jest publikowany przez Shounen Rival. Akcja rozgrywa się w Fenrir America Branch, rok po wydarzeniach z God Eater Burst. Akcja rozgrywa się w 2072 roku, skupiając się na najlepszej grupie God Eater w Fenrir America Branch, znanej jako Unit 1, której dowodzili ich kapitan Edger K. Rogers i jej członkowie Silva Orcride, Mizuki i Jake. Manga obraca się wokół tego, jak Jednostka 1 wykonuje swoją pracę zgodnie z oczekiwaniami swoich umiejętności i daje światło pozostałemu 1% populacji ludzkiej, chroniąc ją i pokonując Aragamisa.

God Eater: spiralny los

Jest to manga, która oferuje alternatywną rzeczywistość dla głównej kontynuacji serii God Eater, ponieważ głównym bohaterem jest Ryo Kagami (postać niekanoniczna), a nie Yuu Kannagi. Akcja toczy się w 2071 roku, a ziemia jest wypełniona Aramisem. Historia rozpoczęła się od Ryo Kagamiego, lidera pierwszej jednostki dalekowschodniego oddziału Fanrir, który podróżuje z Finlandii, aby powrócić do tego, co wcześniej nazywano japonią. Stała się nieoczekiwana rzecz, ponieważ Ryo stracił wspomnienia po walce z Aragami.

Ten incydent stawia Jednostce 1 trudne wyzwanie: Jednostka 1 jest w rzeczywistości grupą bez przywódcy, a ich sytuacja również staje się najgorsza, gdy zostają usunięci jako jednostka główna i stają się jednostką zapasową, ponieważ ich miejsce zajmuje nowy rodzaj Asasora Zespołu God Eater.

God Eater: Letnie Wojny

God Eater Summer Wars to manga narysowana przez Okiurę. Jest wydawany przez Fujimi Shobo. W porównaniu z innymi God Eater Manga ta historia ma romans w swoim gatunku. To nie jest romans, ponieważ w tej serii jest mnóstwo walk, ale ta historia mówi wiele o tym, jak Alisa Ilinichina Amiella rozwija uczucia podobne do szacunku dla lidera 1. Oddziału, Yuu Kannagi. Po wielu rzeczach, które wydarzyły się w ich życiu jako God Eater w Oddziale Dalekiego Wschodu. Alisa Ilinichina Amiella i Yuu Kannagi zostali wysłani na wyspę Aegis, aby mieć misję ochronną.

God Eater: -Druga przerwa-

Ta historia została zilustrowana przez Ikumi Katagiri, wydaną przez Dengeki Maoh. To jest prequel do God Eater 2 w mandze. W roku 2074 po wydarzeniach w grze God Eater Burst (gra) Alisa Ilinichina Amiella i Soma Schicksal otrzymują misję sprawdzenia, czy w pobliżu Dalekiego Wschodu Fenrir pojawiły się nowe osiedla. Fabuła skupia się na historii trzech postaci Alisy, Somy i Kota Fujiki. Ma to miejsce przed i w trakcie opowieści o God Eater 2.

Pożeracz Boga: 2

Jest to trwająca manga autorstwa Katagiri Ikumi i jest bezpośrednią adaptacją gry wideo, God Eater 2. Została wydana 27 lutego 2014 roku w magazynie Dengeki NEXT i została zserializowana przez ASCII Media Works. Manga rozwija więcej mitologii oryginalnej gry i wyznacza debiut Hiro Kamui.

Fabuła kręci się wokół formowania Jednostki Krwi, a jej nowo wybrani rekruci Hiro Kamui, Ciel Alencon, Gilbert McLane, Nana Kazuki i Romeo Leoni próbują stworzyć potężny zespół z kilku rekrutów, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Czarnej Plagi. Ale oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ mają różne przekonania i cechy, zwłaszcza Gilbert McLane musi dostosować się do nowego środowiska, ponieważ pochodzi z innej gałęzi Fenrira.

Trzy lata po wydarzeniu w God Eater Burst, nowa śmiertelna pandemia zwana Czarną Plagą spowodowaną czerwonym deszczem nawiedziła obszar Dalekiego Wschodu, gdzie Brat (transport, a także mobilna baza, w której znajduje się Jednostka Krwi) zmierza do badań program God Arc Soldier stworzony przez zespół badawczy Friar.

God Eater 2: Undercover

Jest to nadchodząca manga God Eater 2 w odcinkach w God Eater Magazine, która ma miejsce jakiś czas po God Eater – 2. przerwie -. Akcja rozgrywa się po tym, jak pewne osoby wracają z misji w Europie (czasem przed God Eater 2).

Ta postać, która jest zaangażowana w tę historię, to Yuu Kannagi, były dowódca 1. jednostki Oddziału Dalekiego Wschodu, ale teraz członek Kołyski (niezależnego oddziału, który eksploruje świat i bada miejsce pobytu Aragamis i znajduje pozostałe nadające się do zamieszkania obszary dla Domy satelitarne.

Inne postacie zaangażowane w tę historię to Lindow, Anamiya, Tsubaki, Anamiya, Lydia Pazaroba, Kota Fujiki, Sakuya Tachibana i dr Paylor Sakaki

God Eater: ramię w ramię

Jest to manga, która została po raz pierwszy wydana w japońskim magazynie Dengeki Maoh 27 kwietnia,

2015. Fabuła skupia się na Tatsumi O’Mori jako głównym bohaterze i byłym drugim

Kierownik jednostki, Marco Donath. Inną postacią zaangażowaną w tę historię są Brendan Bardell, Shun Ogawa, Karel Schneider i Gina Dickinson. Ta historia została pokazana z perspektywy Tatsumi Oomori.

Trochę ciekawostek, The God Eater: Side by Side, wraz z God Eater: The Return of the Messiah to jedyna manga, w której nie występuje Alisa Ilinichina Amiella.

Manga Zjadacza Bogów

Czy manga jest skończona?

Większość mangi God Eater nie jest jeszcze ukończona, z wyjątkiem God Eater: The Summer Wars. Wszystkie z nich nie są jeszcze blisko finału, ponieważ wydają się dopiero w połowie historii. W obecnym tomie każdej mangi God Eater wydaje się, że główni bohaterowie są już przedstawieni, a sytuacja, w której się znajdują, została pokazana w mandze.

Jednak historia drugiej postaci w God Eater: The Return of the Messiah i God Eater 2 nie została jeszcze pokazana. Na przykład nie mamy pojęcia o pochodzeniu Silvy Orcride, a nawet skąd pochodzi Hiro Kamui.

Znamy jeszcze tylko kilka szczegółów na temat innych postaci, więc wydaje mi się, że God Eater Manga nie jest jeszcze w połowie historii, ale jak zauważam, że ich czytelnicy dobrze poznali tę postać, powoli wprowadzają jej historie.

Chociaż God Eater Manga nie jest jeszcze skończona, wierzę, że spodziewalibyśmy się, że nadchodzące rozdziały ich serii stają się coraz bardziej intensywne w miarę rozwoju historii.

Czy ten post był pomocny?