Skip to content

Filmy Starship Troopers w porządku (w tym seria Roughnecks)

28 de październik de 2022
3580232

Kiedy Robert A. Heinlein napisał swoją… Żołnierze statków kosmicznych powieść w 1959 roku, niewiele wiedział, że będzie to początek kultowej serii science-fiction, która składa się z kilku filmów, filmów animowanych i seriali telewizyjnych. Adaptacje rozpoczęły się od serii anime w 1988 roku, ale to film Paula Verhoevena z 1997 roku naprawdę zrobił to dla serii.

W tym artykule przedstawimy Ci wszystkie Żołnierze statków kosmicznych filmy i seriale w odpowiedniej kolejności chronologicznej. Oprócz porządku chronologicznego, przedstawimy Wam dodatkowe informacje na temat filmów i całej serii, głównie poprzez odpowiedzi na palące pytania, ale także informacje o produkcji filmów, które otrzymacie.

Ile Żołnierze statków kosmicznych Czy są filmy i seriale?

Od listopada 2021 r Żołnierze statków kosmicznych seria składa się z trzech filmów akcji na żywo, dwóch filmów animowanych i dwóch seriali animowanych, czyli łącznie siedmiu dzieł. Są to:

Film Data wydania Dyrektor(zy) Scenarzyści Producent(y)
Żołnierze statków kosmicznych 25 października 1988 – 17 grudnia 1988 Tetsuro Amino Tsunehisa Ito
Sho Aikawa
Hironori Nakagawa
Minoru Takanashi
Żołnierze statków kosmicznych 7 listopada 1997 r. Paul Verhoeven Edward Neumeier Jon Davison
Alan Marshall
Roughnecks: Starship Troopers Chronicles 30 sierpnia 1999 – 3 kwietnia 2000 Różnorodny Richard Raynis
Duane Capizzi
Jeff Kline
Audu Paden
Starship Troopers 2: Bohater Federacji 24 kwietnia 2004 Phil Tippett Edward Neumeier Jon Davison
Starship Troopers 3: Marauder 5 sierpnia 2008 Edward Neumeier Edward Neumeier David Lancaster
Żołnierze statków kosmicznych: Inwazja 28 sierpnia 2012 Shinji Aramaki Flint Dille Józef Chou
Starship Troopers: Zdrajca Marsa 21 sierpnia 2017 Shinji Aramaki
Masaru Matsumoto
Edward Neumeier Józef Chou
Max Nishi
Tomi Hashimoto

Żołnierze statków kosmicznych Franczyza w porządku chronologicznym

Ta sekcja zawiera listę Żołnierze statków kosmicznych franczyza w odpowiedniej kolejności chronologicznej. Kolejność nie pokrywa się z faktyczną kolejnością wydania, ale zdecydowaliśmy się na fabułę jako istotny czynnik.

Żołnierze statków kosmicznych (1988)

Oryginalny przebieg: 25 października 1988 – 17 grudnia 1988
Liczba odcinków: 6

Anime jest właściwie adaptacją oryginalnej powieści, podzieloną na sześć odcinków. Jest to dość wierna adaptacja oryginalnego materiału.

Żołnierze statków kosmicznych (1997)

Filmy Starship Troopers w porządku (w tym seria Roughnecks)

Dyrektor: Paul Verhoeven
Pisarze: Edward Neumeier
Data wydania: 7 listopada 1997 r.
Czas trwania: 129 minut

W odległej przyszłości kraje Ziemi połączyły się w Federacji, rządzie światowym. Ta Federacja następnie rozpoczęła podbój kosmosu. Ziemianie kolonizują planety i odkrywają nowe układy planetarne.

  • ZWIĄZANE Z: 50 najlepszych filmów o kosmitach wszech czasów

Wchodzą również w kontakt z cywilizacjami pozaziemskimi. Stopniowo stają się zagrożone przez jednego z nich, wojowniczą cywilizację Pajęczaków. Rzeczywiście, ta rasa gigantycznych owadów od czasu do czasu przeprowadza ataki ze swojego systemu Klendathua 1. W Federacji Ziemianie dzielą się na dwie bardzo różne grupy.

Roughnecks: Starship Troopers Chronicles (1999-2000)

Filmy Starship Troopers w porządku (w tym seria Roughnecks)

Oryginalny przebieg: 30 sierpnia 1999 – 3 kwietnia 2000
Liczba odcinków: 36 + 4 pokazy klipów

W 2078 roku, kiedy kolonia Plutona zostaje zaatakowana przez pozaziemskie gatunki pajęczaków, Federacja, światowy rząd ludzi, rozpoczyna „Operację Pest”: w ramach Interwencji Strategicznie Zintegrowana Koalicja Narodów wysyła swoje siły zbrojne do obrony badań bazy zainstalowane na Plutonie, wierząc w prostą plagę.

Ale szybko okazuje się, że pajęczaki są znacznie mądrzejsze i lepiej zorganizowane niż zwykłe gigantyczne owady, co prowadzi Federację do zaangażowania się w „Pierwszą Wojnę Międzygwiezdną”.

Starship Troopers 2: Bohater Federacji (2004)

Filmy Starship Troopers w porządku (w tym seria Roughnecks)

Dyrektor: Phil Tippett
Pisarze: Edward Neumeier
Data wydania: 24 kwietnia 2004
Czas trwania: 92 minuty

Kompania żołnierzy Bravo 6 ukrywa się w opuszczonej placówce w regionie Kowadło Szatana po bitwie z Pajęczakami. Otaczają ich setki wrogów, ale potężne ogrodzenie elektryczne oddziela owady od żołnierzy. Do grupy żołnierzy szybko dołącza kapitan uwięziony za zabicie swojego przełożonego oraz trzech cudem ocalałych żołnierzy z innych jednostek.

Następnie rozpoczyna się bolesna sesja przy zamkniętych drzwiach. Jeden z żołnierzy, Lei Sahara, okazuje się nie tylko mieć moce psychiczne, ale także być w ciąży. Ten stan znacznie zwiększa jego zdolności psychiczne i pozwala wyczuć coś nienormalnego u niektórych żołnierzy.

Starship Troopers 3: Marauder (2008)

Filmy Starship Troopers w porządku (w tym seria Roughnecks)

Dyrektor: Edward Neumeier
Pisarze: Edward Neumeier
Data wydania: 5 sierpnia 2008
Czas trwania: 105 minut

Wojna między owadami a ludźmi trwa nadal: na polu bitwy pojawiają się nowe gatunki owadów, tak bardzo, że można się zastanawiać, czy zwycięstwo jest nadal możliwe, czy nie. Nie ma miejsca dla tych, którzy myślą inaczej, ani dla żołnierzy, którzy nie słuchają rozkazów, są natychmiast osądzani jako zdrajcy i wieszani.

John Rico, pułkownik piechoty mobilnej, przebywa teraz na rolniczej planecie Roku San, zmagając się z coraz bardziej wytrwałymi i agresywnymi Arachnoformami, które atakują forty bronione przez śmiercionośne, elektryczne ogrodzenie.

Żołnierze statków kosmicznych: Inwazja (2012)

Filmy Starship Troopers w porządku (w tym seria Roughnecks)

Dyrektor: Shinji Aramaki
Pisarze: Flint Dille
Data wydania: 28 sierpnia 2012
Czas trwania: 89 minut

Po ataku Pajęczaków na posterunek Fort Casey, statek Alésia został tam wysłany, aby wzmocnić Johna A. Wardena i ewakuować ocalałych. W drodze powrotnej John A. Warden – zarekwirowany przez ministra spraw paranormalnych Carla Jenkinsa do tajnej operacji – znika z radaru. Generał Johnny Rico wysyła Alesię na misję ratunkową.

Tam zespół odkrywa, że ​​John A. Warden został zaatakowany przez Pasożytów i przejęli kontrolę nad statkiem. Zdoławszy użyć broni, owady rozdrabniają Alesię i uruchamiają silniki.

  • ZWIĄZANE Z: 50 najlepszych filmów o inwazji wszech czasów

Starship Troopers: Zdrajca Marsa (2017)

Filmy Starship Troopers w porządku (w tym seria Roughnecks)

Dyrektor: Shinji Aramakim Masaru Matsumoto
Pisarze: Edward Neumeier
Data wydania: 21 sierpnia 2017
Czas trwania: 88 minut

Po wydarzeniach z InwazjaJohnny Rico został ponownie wykorzystany jako kozła ofiarnego, a następnie zdegradowany do stopnia pułkownika i przeniesiony na satelitę marsjańskiego, aby szkolić nową grupę żołnierzy. Jednak ci żołnierze są najgorszymi, jakich Rico kiedykolwiek wyszkolił, nie wykazując ducha wojny, ponieważ Mars nie był jeszcze zaangażowany w wojnę z owadami i rzeczywiście dąży do pacyfikacji.

Mieszkańcy Marsa, ze względu na ich zrelaksowaną postawę, są więc zaskoczeni atakiem owadów. Tymczasem, w wielkiej tajemnicy, Air Marshal Amy Snapp przedstawia swoje plany przejęcia władzy.

Czy musisz oglądać Żołnierze statków kosmicznych Filmy w porządku?

Oś czasu Żołnierze statków kosmicznych franczyza jest już zagmatwana, nawet jeśli nie myślisz o sequelach i ich miejscu na osi czasu. Dlatego z całego serca radzimy postępować zgodnie z kolejnością, którą podaliśmy w tym artykule, ponieważ jest to najlepszy sposób na zrozumienie całej historii.

Czy będzie więcej? Żołnierze statków kosmicznych Kino?

Jak dotąd nie było oficjalnych wiadomości o potencjalnej nowości Żołnierze statków kosmicznych film. W 2011 roku ogłoszono ponowne uruchomienie serii, a w 2016 roku Mark Swift i Damian Shannon zostali zatrudnieni do napisania nowej adaptacji oryginalnej powieści, ale od tego czasu nic o tym nie było słychać.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?