Skip to content

Demon Slayer: Kim jest Sumiyoshi i dlaczego wygląda jak Tanjiro?

10 de kwiecień de 2023
SumiyoshiDS

Kiedy ktoś zdecyduje się porozmawiać Pogromca demonów, zwykle mówi się o samych zabójcach demonów lub o demonach, mimo że serial zaoferował nam szereg innych intrygujących postaci. Jedna z tych „innych” postaci będzie tematem tego artykułu, ponieważ opowiemy wam trochę o Sumiyoshi, postaci, która najwyraźniej odegra dużą rolę w życiu Tanjiro, jeśli pierwszy odcinek sezonu 3 ma być zaufany. Sumiyoshi jest postacią drugoplanową, ale odgrywa ważną rolę w historii, dlatego w tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Sumiyoshi jest dalekim przodkiem Tanjirou i całej rodziny Kamado. Żył w tym samym czasie co Yoriichi, który był jego bliskim przyjacielem. Miał żonę i córkę Sumire i chociaż nie wiadomo, jak dokładnie jest spokrewniony z Tanjiro i jego ojcem, potwierdzono, że są oni bezpośrednio spokrewnieni i że Sumiyoshi zapoczątkował tradycję przekazywania Hinokami Kagura w ciągu Rodzina Kamado. Dlatego też bardzo przypomina Tanjiro.

Reszta tego artykułu skupi się na Sumiyoshi i jego roli w historii, historii, rodzinie i wpływie na fabułę. Sumiyoshi może być historyczną postacią drugoplanową, ale mimo to jest bardzo ważną postacią, dlatego powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć. Uważajcie jednak, ponieważ artykuł będzie pełen spoilerów.

Sumiyoshi jest bardzo ważny dla Tanjirou

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu serialu Pogromca demonów ujawnił scenę, w której mężczyzna, bardzo podobny do Tanjiro, wita nieznanego wówczas mężczyznę w swoim domu, przepraszając, że jego żona i dziecko śpią. Mężczyzna mówi mu, żeby się nie martwił i dodaje, że nie powinien brać od niego darmowego jedzenia, ale mężczyzna przypominający Tanjiro odrzuca to; dodaje, że nieznany mężczyzna uratował jego i jego rodzinę i dlatego jest zawsze mile widziany w jego domu.

Na koniec dodaje, że przekaże historię gościa wszystkim późniejszym pokoleniom, gdyż sam gość nie ma dzieci, oświadczając, że zrobi to nawet, jeśli jest zwykłym węglarzem. Gest mówi mu, że jest wyjątkowy i że nie powinien myśleć o sobie w ten sposób, co również mówi mu Tanjiro, który tak naprawdę tam nie pasuje.

POWIĄZANY:

Demoniczny król Tanjirō kontra Yoriichi: Kto wygrałby w walce?

W tym momencie scena znika, a my widzimy zszokowanego i zabandażowanego Tanjiro budzącego się ze snu po dwóch miesiącach snu i odpoczynku. Człowiekiem we śnie był Sumiyoshi, daleki przodek Tanjiro i jego rodziny, a gościem był Yoriichi Tsugikuni, pierwszy i najpotężniejszy Zabójca Demonów w historii. W ten sposób i kiedy wyszło na jaw, że rodzina Kamado jest powiązana z Yoriichi Tsugikuni, ale też, że nie jest spokrewniona, ponieważ często pytano, czy Tanjiro i Yoriichi są rzeczywiście krewnymi. Nie są, ale istnieje ścisła więź między rodziną Tanjiro i Yoriichi.

Pogromca demonów fani będą wiedzieć, że Yoriichi Tsugikuni uważał Sumiyoshi za swojego jedynego prawdziwego przyjaciela. Po wygnaniu Yoriichi udał się do Sumiyoshi, aby cieszyć się ich towarzystwem i ponieważ potrzebował z kimś porozmawiać. Yoriichi zrobił się nieszczęśliwy, gdy pomyślał o nieszczęściach, które go spotkały i wyraził skruchę z powodu pozostawienia Muzan żywego, kiedy spotkali się po raz pierwszy, a także niezliczonych zgonów, które miały nastąpić.

Sumire, córka Sumiyoshiego, podchodzi w tym momencie i prosi go o uścisk; zachęcony przez Sumiyoshi, podnosi ją, rozśmieszając ją i krzycząc z zachwytu, zmuszając go do płaczu, a następnie pocałowania. Wkrótce potem żona Sumiyoshiego, Suyako, pociesza go, dostarczając kolację.

Suyako kazała Yoriichi zagrać Hinokami Kagura dla rodziny Kamado, kiedy ich odwiedzał. Robił to delikatnie, poruszając się z taką delikatnością, że częściej porównywano go do Shinto niż do człowieka. Sumiyoshi uważnie obserwował te występy i zapamiętywał je. Yoriichi wręczył Sumiyoshiemu swoje własne kolczyki Hanafuda podczas swojej ostatniej wizyty, chociaż zaznaczył, że może je odwiedzać, kiedy tylko zechce. Sumiyoshi i Suyako od razu wiedziały, że to ich ostatnie spotkanie.

Sumiyoshi krzyknął do Yoriichiego, gdy odchodził, prosząc go, by przestał nazywać go bezużytecznym człowiekiem, ogarniętym udręką z powodu tej wiedzy. Przypomniał sobie, że ich chronił i zobowiązał się do przekazania form tańca Hinokami Kagura swojemu potomstwu (co ostatecznie zrobił). Prawdopodobnie możesz zrozumieć, jak to wszystko jest w tej chwili powiązane z Tanjuro i Tanjiro Kamado.

Ponieważ ustaliliśmy, że Sumiyoshi jest przodkiem rodziny Kamado, sensowne jest tylko to, że odgrywa on ważną rolę w historii Tanjirou. Najlepiej widać to w odniesieniu do Hinokami Kagura, tańca, który ucieleśnia Styl Oddechu Słońca, jedyny Styl Oddechu, który jest w stanie pokonać Muzana i pierwszy Styl Oddechu w historii. Yoriichi uratował Sumiyoshiego, przypuszczalnie przed Demonem, i obaj stali się bardzo bliskimi przyjaciółmi, tak bliskimi, w rzeczywistości, że Yoriichi uważał Sumiyoshiego za swojego jedynego prawdziwego przyjaciela. I dlatego Sumiyoshi jest tak ważny dla Tanjirou, dlatego sen Tanjirou miał swoją strukturę i dlatego było dla nas na tyle ważne, że mogliśmy o nim porozmawiać.

POWIĄZANY:

Demon Slayer: Dlaczego Muzan boi się Tanjirō?

Sumiyoshi wygląda jak Tanjiro, ponieważ są spokrewnieni

Tak więc powodem, dla którego Sumiyoshi wygląda prawie dokładnie jak Tanjiro, jest to, że są spokrewnieni. Fani mogli być zdezorientowani, ponieważ ci dwaj wyglądają bardziej podobnie niż Tanjiro i jego tata, ale zakładamy, że było to zamierzone ze strony autora i zakładamy, że autor celowo chciał zmylić czytelników. Ale tak, powód jest dość prosty i logiczny, ponieważ obaj są dalekimi krewnymi.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?