Skip to content

Danny Trejo w Księdze Boby Fetta, odcinek 3: Kto jest trenerem urazy?

19 de październik de 2022
danny trejo tho book of boba fett

Book of Boba Fetta i prawie wszystkie seriale Gwiezdne Wojny na Disney+ świetnie nadają się do wydawania epizodycznych występów znanych postaci z Gwiezdnych Wojen, a nawet popularnych aktorów. Ten trend był kontynuowany w Księdze Boby Fetta, która nadal wprowadza jedną nową postać po drugiej. A najnowszy dodatek do serii podekscytował fanów, gdy zobaczyliśmy Danny’ego Trejo. Ale co robi Danny Trejo w Księdze Boby Fetta?

Danny Trejo wciela się w rolę trenera Rancor. Został wprowadzony do serii, gdy Bliźniacy Hutt popełnili błąd polegający na tym, że Czarny Krrsantan zaatakował Boba Fetta we śnie. Przed opuszczeniem Tatooine Bliźniaczki dały Fettowi rozstanie w postaci cielęcia Rancora i jego trenera granego przez Danny’ego Trejo.

Choć pojawienie się Danny’ego Trejo w serialu jest zaskakujące, niektórzy fani już przewidzieli, że tak się stanie z powodu filmowca Roberta Rodrigueza, który jest jednym z producentów serialu. Jest prawie pewne, że Trejo jest w pobliżu, gdy Rodriguez pracuje za kulisami filmu. Ale chociaż niektórzy fani już przewidywali pojawienie się Danny’ego Trejo, nikt nie myślał, że będzie trenerem Rancor.

Kim jest Danny Trejo grający w 3 odcinku Księgi Boby Fetta?

Cała galaktyka Gwiezdnych Wojen jest tak ogromna i rozległa, że ​​może być pełna różnych postaci, które zawsze mogą odegrać dowolną rolę, jaką można sobie wyobrazić. To powiedziawszy, seriale Gwiezdne Wojny w Disney + dowodzą, jak ogromny jest wszechświat, ponieważ programy nadal wprowadzają nowe postacie z jednego odcinka do drugiego. To było coś, co widzieliśmy w The Mandalorian, co dało nam mnóstwo usług fanowskich w postaci występów znanych aktorów i znanych osobistości z Gwiezdnych Wojen.

Biorąc pod uwagę, że Księga Boby Fetta stosuje tę samą formułę, która odniosła sukces w The Mandalorian, nie jest niespodzianką, że widzimy nowe postacie pojawiające się w serialu w jednym odcinku na raz. Oczywiście możemy również podziękować za to ogromnemu budżetowi Disneya na jego programy Gwiezdne Wojny.

Oczywiście, gdy odcinek 3 Księgi Boby Fetta stał się dostępny do przesyłania strumieniowego, byli fani, którzy byli zaskoczeni, widząc pojawienie się Danny’ego Trejo. Z drugiej strony niektórzy fani nie byli zaskoczeni.

Kiedy okazało się, że Robert Rodriguez jest jednym z producentów wykonawczych serialu, fani szybko zauważyli, że Danny Trejo, legendarna gwiazda Machete, prawdopodobnie pojawi się. To dlatego, że Rodriguez i Trejo prawie zawsze pracują razem przy filmach. Kiedykolwiek Rodriguez kręci filmy, prawie zawsze ciągnie za sobą Trejo. Ale jaka dokładnie jest rola Danny’ego Trejo w Księdze Boby Fetta?

Jeśli pamiętasz, w odcinku 2 Fennec Shand, próbując wydobyć informacje od zabójcy z Zakonu Nocnego Wiatru, uwięził go w jamie Rancor. Strach przed zjedzeniem przez Rancora zmusił zabójcę do krzyku o życie, tylko po to, by dowiedzieć się, że klatka Rancora była pusta. Możesz za to podziękować Luke’owi Skywalkerowi w Star Wars Episode VI: Return of the Jedi.

Idąc dalej, w odcinku 3, śpiący Boba Fett został zaatakowany przez czarnego Wookiee Czarnego Krrsantana, który teraz pracował dla bliźniaków Hutt, którzy są również kuzynami Jabby, ponieważ ślimaki chciały przejąć rolę Fetta jako nowego daimyo Tatooine. Jeśli pamiętasz, Bliźniacy powiedzieli Fettowi w odcinku 2, aby spał lekko, jako ostrzeżenie przed tym, co miało się wydarzyć w tej scenie.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest czarny Wookiee w Księdze Boby Fetta? Objaśnienie Czarnego Krrsantana

Nie mając na sobie zbroi i właśnie przebudził się ze swojego zbiornika bacta, Boba Fett nie mógł się równać z siłą i okrucieństwem gladiatora Wookieech, ponieważ Czarny Krrsantan prawie zabił łowcę nagród w niedźwiedzim uścisku. Tylko dzięki pomocy gangu Drasha, nowych popleczników Fetta, gamorreańskich strażników i Fenneca Shand, Wookiee został pokonany i został uwięziony w jamie Rancor.

Krótko po schwytaniu Krrsantana Bliźniacy przybyli do pałacu Boby, aby powiedzieć mu, że zamierzają zrzec się swoich roszczeń do posiadłości Jabby, ponieważ burmistrz Mok Shaiz obiecał to już innemu syndykatowi. Na znak przeprosin za wysłanie Wookieego, by go zabił, Bliźniacy zaoferowali Boba Fettowi cielę Rancora i jego trenera, którego grał Danny Trejo.

Postać Danny’ego Trejo nigdy nie przedstawiła ani nie podzieliła się niczym o sobie. Jedyne, co o nim wiemy, to to, że specjalnie uratował Rancora, który został wyhodowany z linii mistrzowskiej, aby go trenować. Krótko mówiąc, Trejo jest tylko trenerem Rancor, jeśli chodzi o ten odcinek.

Co to jest uraza?

Teraz, gdy rozmawialiśmy o roli Danny’ego Trejo jako trenera Rancora, możesz się zastanawiać, czym jest Rancor. Ogólnie rzecz biorąc, Rancory to duże, na wpół rozumne gadzie stworzenia, które pochodzą z planety Dathomir, tej samej planety, z której pochodził Darth Maul i jego gatunek.

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy Rancora, ponieważ to stworzenie zostało nam przedstawione w Epizodzie VI, kiedy Luke Skywalker musiał walczyć z Rancorem w lochach Jabby. Nie trzeba dodawać, że Luke zabił Rancora i dlatego klatka Rancora w pałacu Boby stała się pusta przed przybyciem nowego Rancora.

Chociaż w przeszłości widzieliśmy już Rancora, Księga Boby Fetta, poprzez postać Danny’ego Trejo, pozwoliła nam lepiej zrozumieć te stworzenia. Trejo powiedział, że Rancory to emocjonalne stworzenia, które nawiążą więź z pierwszą osobą, którą zobaczą. Dlatego cielę Rancor podarowane Fettowi nosiło klapki na oczach, ponieważ intencją było odciśnięcie go na legendarnym łowcy nagród i umożliwienie mu nawiązania więzi z nowym panem.

Czy Rancory naprawdę przypominają Pitt Bulls z Gwiezdnych Wojen?

Opierając się na tym, co postać Danny’ego Trejo powiedziała o Rancorach, łatwo można wywnioskować, że te stworzenia nie są tak okrutne, jak mogłoby się wydawać. Są bardzo emocjonalnymi i inteligentnymi stworzeniami, które tworzą więzi z ludźmi.

W pewnym sensie Rancory są tak samo źle rozumiane jak Pit Bulls, które mamy w dzisiejszym świecie. Pit Bulle, które są często używane w podziemnych walkach psów, mogą być zaciekłymi wojownikami, ale są bardzo emocjonalne i słodkie w stosunku do ludzi, którym ufają. I podobnie jak Rancors, Pit Bully zaatakują tylko wtedy, gdy poczują się zagrożone.

Jaka jest praca trenera Rancor?

Jak wspomniano, Rancor, który Bliźniacy przekazali Bobie Fettowi, odcisnął piętno na łowcy nagród i rozpoznał go jako swojego nowego pana. Jeśli więc Fett jest mistrzem Rancora, jaka jest rola postaci Danny’ego Trejo?

Zasadniczo Danny Trejo służy jako trener i opiekun Rancora. Nie jest jego panem per se, ale ma za zadanie opiekować się nim i dbać o jego potrzeby, podobnie jak zwierzęta w ogrodach zoologicznych mają własnych opiekunów. Widzieliśmy tę rolę już wcześniej w Return of the Jedi, kiedy widzieliśmy, jak jeden z popleczników Jabby the Hutt załamał się emocjonalnie po tym, jak Luke zabił Rancora.

Czy Danny Trejo będzie odgrywał większą rolę w nadchodzących odcinkach?

Jedną z rzeczy, które Boba Fett powiedział Danny’emu Trejo w odcinku 3 Księgi Boby Fetta, było to, że chciał nauczyć się jeździć na Rancor. Nastąpiło to po tym, jak postać Trejo powiedziała, że ​​czarownice z Dathomira jeździły na Rancorach na ich rodzimej planecie.

Biorąc pod uwagę fakt, że Fett chce nauczyć się jeździć na Rancorze, oczywiste jest, że postać Danny’ego Trejo będzie odgrywać większą rolę w nadchodzących odcinkach, ponieważ może on równie dobrze nauczyć łowcę nagród, jak jeździć na bestia.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?