Skip to content

Czym jest Bankai Mayuriego Kurotsuchiego w Bleach (w tym zmodyfikowany)? Wyjaśniono!

9 de grudzień de 2022
BAnkaiMayuri

Wybielacz fani z pewnością będą pamiętać pierwsze spotkanie z Mayurim Kurotsuchim. Ekscentryczny kapitan 12. Dywizji walczył z Ishidą i prawie zginął w bitwie, ale jak się później okazało, w bitwie miał do zaoferowania znacznie więcej. Ale oprócz swoich umiejętności walki, Maruyi Kurotsuchi był fascynujący Wybielacz fanów zarówno swoją inteligencją, jak i dziwaczną osobowością, dlatego jest tak popularny w fandomie. Teraz Mayuri jest znany jako bardzo produktywna postać i jako wielki wynalazca, chociaż wiele jego wynalazków jest bardziej dziwacznych niż cokolwiek innego. To pomogło mu również zmodyfikować jego Zanpakutō. W tym artykule skupimy się na Bankai Mayuriego Kurotsuchiego i wyjaśnimy, dlaczego jest tak wyjątkowy w świecie Wybielacz.

Ze względu na swoją specyficzną ewolucję i wszystkie zmiany, jakie przeszedł, Bankai Mayuriego Kurotsuchiego stanowiło główną część Wybielacz wiedzy, a ponieważ Bankai było tak wyjątkowe, postanowiliśmy napisać artykuł wyjaśniający jego moce i możliwości. Bankai Mayuriego jest dość specyficzne w świecie Wybielacz, i bardzo ważne było dla nas wyjaśnienie, jak to działa, jak zostało aktywowane i dlaczego jest tak wyjątkowe przed wielkim ujawnieniem w anime. Będą spoilery, więc musisz uważać na podejście do niektórych części artykułu.

Czym jest Bankai Mayuriego Kurotsuchiego, Konjiki Ashisogi Jizō?

Ashisogi Jizō jest Zanpakutō Mayuriego Kurotsuchiego. Zewnętrznie jest to zwykła katana z fioletową rękojeścią i jakimś uchwytem na osłonie, który umożliwia przymocowanie jej do pasa. Sama pochwa jest czerwona, a Mayuri trzyma miecz między nogami. Duch Ashisogi Jizō jest widziany po raz pierwszy w łuku wypełniającym. Jest mały (około 50 cm) i ma skrzydła bardzo podobne do ćmy.

Głowa ducha Ashisogi Jizō jest bardzo podobna do Bankai, ma złoty kolor i ma pojedyncze pasmo niebieskich włosów. Nad jego głową znajduje się okrąg, który jest połączony ze skrzydłami i przypomina aureolę (Bankai Ashisogi Jizō również ma ten okrąg, tyle że unosi się w tej formie nad jego głową). Nosi również zieloną pelerynę i czerwoną chustę na szyi, pod którą, podobnie jak w Bankai, ukrywa kilka ostrych ostrzy, które może również wysuwać. Ponadto nie mówi poprawnie, a jedynie wydaje dźwięk dzwonka, który brzmi jak mowa.

Ponadto mechanizm samozniszczenia Bankai jest również w duchowej formie Ashisogi Jizō, co pozwala Mayuriemu zniszczyć go jednym naciśnięciem przycisku. Ashisogi Jizō zostaje przemieniony komendą uwolnienia „Rip”, po czym zmienia się w swoją formę Shikai. Miecz staje się złoty, a z tarczy ochronnej wyrastają trzy ostrza, które reprezentują rodzaj twarzy. Specjalną zdolnością Ashisogi Jizō jest to, że ostrze wydziela lek, który paraliżuje uderzoną część przeciwnika, ale nie odbiera odczuwania bólu.

Teraz, gdy wyjaśniliśmy wszystkie podstawy, omówmy Bankai. Oryginalna forma Bankai przed modyfikacją Ashisogi Jizō nazywa się Konjiki Ashisogi Jizō, z Zanpakutō przekształconym w gigantyczną złotą gąsienicę z głową dziecka, która wydziela bardzo niebezpieczną truciznę. Nosi czerwony szalik, a nad jego głową unosi się srebrny krąg, przypominający aureolę. Co więcej, Mayuri wyposażył swój Bankai w mechanizm samozniszczenia, dzięki czemu może go zniszczyć, jeśli obróci się przeciwko niemu.

Mayuri zasadniczo zmodyfikował swój Bankai w dalszej części historii, aby móc skutecznie walczyć ze Sternritterami. Nazwany Konjiki Ashisogi Jizō: Matai Fukuin Shōtai, przybiera postać gigantycznego, zniekształconego dziecka leżącego na szczycie góry pępowiny. Bankai zasadniczo różni się od poprzedniej wersji: Mayuri przekazuje swoje Zanpakutō dane o swoim przeciwniku podczas poprzedniej walki, więc kiedy bankai zostanie uwolnione, dziecko może teraz „urodzić” Konjiki Ashisogi Jizō, które jest specyficzne dla danego umiejętności przeciwnika i łatwiej go pokonać. Z szerokiej blizny w brzuchu dziecka wyskakuje kolejne dziecko, które wygląda jak dawny Bankai Mayuriego.

Podczas bitwy z Pernidą Parnkgjas Bankai urodziła dziecko, którego nerwy znajdowały się bezpośrednio na zewnątrz skóry. To uczyniło dziecko bardziej wrażliwym na ból, a także stanowiło doskonały cel dla „Obowiązku” Pernidy. Jednak zmiana miała również bardzo decydującą zaletę: nerwy dziecka są rozłożone na ok. 70 000 różnych warstw tkanki skóry, co oznacza, że ​​nawet jeśli Pernida zawładnie jedną z nich i zdeformuje ją, to tylko cienka warstwa skóry stwora złuszczy się i może dalej bez przeszkód atakować. W przeciwnym razie, ze względu na swoje ogromne rozmiary, dziecko jest w stanie zjeść nawet ogromnych przeciwników, takich jak Pernida.

Kiedy Mayuri po raz pierwszy używa swojego Bankai?

Bankai Mayuriego było właściwie jednym z pierwszych, jakie widzieliśmy w całej serii, ponieważ użył go podczas swojej pierwszej walki z Ishidą w pierwszej historii. Ale od tego czasu Bankai Mayuriego przeszło wiele zmian, które zostały starannie i szczegółowo opracowane przez samego Mayuriego. Wszystko to zakończyło się jego gigantycznym Konjiki Ashisogi Jizō: Matai Fukuin Shōtai, co było zwieńczeniem eksperymentów Mayuriego z jego Zanpakutō.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Bankai w Bleach (ranking)

Stało się to podczas bitwy Mayuriego z Pernidą Parkgjas, gdy Mayuri blokuje atak, a Pernida ponownie zaczyna się przekształcać. Mayuri przypomina sobie wtedy, że prawa ręka Króla Dusz symbolizuje spokój, podczas gdy lewa symbolizuje postęp. Potwierdza się to, gdy Pernida nareszcie przybiera nową formę, która tym razem składa się z trzech ramion. Następnie Mayuri uwalnia swój Bankai. Po ujawnieniu ma zupełnie inny wygląd niż zwykle. Kurotsuchi komentuje, że przekonfigurował swoje Bankai i że zdolność tej metamorfozy polega na narodzinach nowego Ashisogi Jizō. Szczegóły zostawimy na inny artykuł, więc to tylko wstęp do tego, jak i kiedy to się stało.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?