Skip to content

Czym jest Bankai Zarakiego Kenpachiego w Bleach? Wyjaśniono!

7 de grudzień de 2022
ZarakiBankai

Tak daleko jak Wybielacz postaci, Kenpachi Zaraki jest jednym z najbardziej intrygujących i popularnych. Facet, który wyglądał jak bezmózga bryła surowej siły, w rzeczywistości stał się postacią o dużej głębi i jedną z najlepszych historii w całej serii. Jest obecnym kapitanem 11. Oddziału Gotei 13 i postacią, która bardziej niż cokolwiek innego lubi wyzwania. Im silniejszy przeciwnik, tym bardziej cieszy go walka. Był również wyjątkowy pod wieloma względami, a jego nieznajomość imienia jego Zanpakutō była jedną z takich cech. Ale to wszystko zmieniło się podczas Wojny Quincy przeciwko Sternritterom, kiedy Kenpachi dowiedział się, jak nazywa się jego Zanpakutō, a także udało mu się aktywować Bankai.

Ujawnienie Bankai Kenpachiego było ważnym momentem dla Wybielacz a ponieważ ten moment, podobnie jak Bankai, był tak wyjątkowy, postanowiliśmy napisać artykuł wyjaśniający jego moce i możliwości. Bankai Kenpachiego jest zupełnie wyjątkowy w świecie Wybielacz i bardzo ważne było dla nas wyjaśnienie, jak to działa, jak zostało aktywowane i dlaczego jest tak wyjątkowe przed wielkim ujawnieniem w anime. Będą spoilery, więc musisz uważać na podejście do niektórych części artykułu.

Czym jest nienazwany Zanpakutō Kenpachiego?

Statystycznie Kapitan 11. Oddziału powinien być najsłabszym z Kapitanów, ale w praktyce jest jednym z najsilniejszych. Kenpachi Zaraki jest bardzo potężnym Shinigami, co wielokrotnie udowadniał w tej historii. Jego występy w samym anime, w tym w filmach, pokazują, jak potężny jest; pokonał samotnie Quinto Espadę i poważnie zranił Cero Espadę wraz z Byakuyą.

Może również stawić czoła innym kapitanom, którzy walczą z nim swoim Bankai, podczas gdy on się powstrzymuje. Nie wiadomo, skąd pochodzi jego siła, ale ponieważ był już silnym wojownikiem, kiedy był w Rukongai, może istnieć jakiś związek z jego przeszłością. Ponieważ Kapitan Unohana posiadała tytuł Kenpachiego, była najsilniejszym Shinigami swojego pokolenia.

Shikai Kenpachiego

Jeśli chodzi o jego Zanpakutō, przez długi czas uważano, że Kenpachi nigdy nie pozna jego nazwy, a tym samym nie uzyska pełnej mocy. Ale podczas Wojny Quincy, Kenpachi zdołał poznać nazwę swojego Zanpakutō – Nozarashi – i użył go, by pomóc Shinigami pokonać najeźdźców. Później podamy więcej szczegółów na ten temat, ale teraz zobaczmy, w skrócie, dlaczego Zanpakutō Kenpachiego jest tak wyjątkowe.

Moc cięcia Nozarashi jest tak ogromna, że ​​może zniszczyć ogromny meteoryt, który wyprodukował Gremmy. Shikai Kenpachiego przypomina nóż rzeźnicki z pochwą przymocowaną do zielonego frędzla. Nawet jako małe dziecko, Zaraki był w stanie nasycić swoje Zanpakutō. Jego ostrze jest znacznie dłuższe niż typowy Zanpakutō, prawie wielkości nodachi i ma ogromną osłonę, która rozciąga się w kierunku środka, przypominając shinai.

Chociaż jest zabandażowany, jego rączka jest biała. Zanim został kapitanem, Kenpachi był jedynym członkiem Gotei 13, który nie znał imienia swojego Zanpakutō i nie był w stanie użyć do tego żadnego uwolnienia. Kenpachi, który identyfikował się z brakiem imienia po walce z Ichigo, chciał dowiedzieć się więcej o swoim Zanpakutō, aby stać się silniejszym.

Kenpachi nie był w stanie usłyszeć głosu swojego Zanpakutō z powodu niezgody między Zarakim a jego ostrzem, jak zauważył Zangetsu, który twierdził, że to była przyczyna ich ciągłych obrażeń. Z powodu braku harmonii, Nozarashi miał bardzo małą siłę duchową, co czyniło go podatnym na obrażenia i skutkowało mieczem z wieloma nacięciami w przedłużeniu i zauważalnym zużyciem na krawędzi.

Nozarashi, pomimo swojego zewnętrznego wyglądu, ma zdolność łatwego przecinania rzeczy. Zaraki użył go do przecięcia Zanpakutō Ichigo, a później użył go do bezproblemowego podzielenia budynku na pół, uwalniając swoją duchową moc. Później, kiedy Kenpachi pokonał Retsu Unohana w walce i uwolnił swoją prawdziwą moc, w końcu usłyszał głos swojego miecza.

Soul Society, zanim Kenpachi odkrył swoją tożsamość, uważało, że Nozarashi stale pozostaje w stanie uwolnienia z powodu ogromnej mocy duchowej Zarakiego, głównie z powodu skomplikowanego projektu miecza. Drink jest rozkazem jego uwolnienia. Nozarashi ma niesamowitą siłę ataku w stanie uwolnienia i jest w stanie zniszczyć meteoryt jednym ciosem. Moc cięcia Zarakiego również się poprawiła, umożliwiając mu przebijanie się przez ciała przeciwników, a nawet przez samą przestrzeń.

Bankai Kenpachiego

1670390263 818 Czym jest Bankai Zarakiego Kenpachiego w Bleach Wyjasniono.webp

Po aktywacji Kenpachi uwalnia znaczną ilość mocy duchowej, która jest większa niż sąsiednie struktury. W tej postaci Kenpachi ma czerwoną skórę z czarnymi znakami, parę rogów rosnących na jego czole i inne cechy, które nadają mu demoniczny wygląd. Jego broń z wyglądu przypomina nóż i jest dość podobna do jego Shikai, choć w zmienionej formie. Zaraki może dorównać i pokonać gigantyczną postać Gerarda Valkyrie jednym ciosem, usuwając jego rękę jednym ruchem i przecinając go na dwie części z dużej odległości ze względu na jego Bankai, który zapewnia mu również wyjątkową siłę fizyczną i waleczność w cięciu.

Jak Kenpachi aktywował swój Bankai?

W środku konfliktu między Wandenreich a Soul Society, Kenpachi natknął się na Lloyda Royda, który udawał Yhwacha. Został skonfrontowany z Kenpachim, który wyjaśnił ich słabość, niosąc trzech martwych Sternritterów. Później jest widziany, jak zostaje pokonany przez Lloyda, którym jest Yhwach. Pojawia się ponownie tylko wtedy, gdy Yachiru Unohana musi zostać pokonany, aby mógł opanować sztukę zabijania.

Unohana często zabija Kenpachiego podczas tej bitwy, a następnie używa swoich mocy uzdrawiania, aby przywrócić go do życia, ponieważ wie, że Kenpachi jest od niej silniejszy i chce pomóc mu odzyskać dawną siłę. Unohana walczyła już raz z Kenpachim, kiedy był dzieckiem, i przegrała, jak się przekonasz. Ale Kenpachi zapieczętował znaczną część swojej prawdziwej mocy, ponieważ chciał jeszcze bardziej cieszyć się walką.

Kiedy Kenpachi odniósł znaczne obrażenia i został wyleczony, to w końcu powróciło. Kiedy walka dobiega końca, Kenpachi odzyskuje swoją poprzednią moc i zabija Unohana. Po śmierci Unohany, Kenpachi słyszy niezidentyfikowany głos mówiący mu, że cały czas miała na niego oko i że teraz chce ujawnić swoją tożsamość.

Po tym, jak Gremmy Thoumeaux zaatakował Yachiru, pojawia się Kenpachi i rozpoczyna walkę ze Sternritterami. Chociaż walczą na równych zasadach, Gremmy wydaje się być o jeden rozmiar większy od Kapitana ze względu na jego specjalną zdolność „Wizjoner”. Guremi grozi, że użyje meteorytu do zniszczenia Seireitei, gdy walka zbliża się do końca. W tym momencie Kenpachi po raz pierwszy używa swojego shikai „Nozarashi”. Kenpachi w końcu udaje się zniszczyć meteoryt dzięki swojej nowo odkrytej sile.

Następnie Gremmy próbuje wysłać Kenpachiego na orbitę. Kapitan walczy o przetrwanie w pustce, ale mu się to udaje. Następnie Gremmy powoduje eksplozję, ale Kenpachi ucieka z oparzeniami. Kiedy Gremmy w końcu wyobraża sobie, że chce być silniejszy niż Kenpachi, w końcu umiera, ponieważ ciało chłopca nie może utrzymać tak dużej masy mięśniowej.

Kenpachi jest świadomy swoich poważnych wewnętrznych ran po wygranej. Wkrótce po zobaczeniu Shihakusho i Yachiru leżących na ziemi, zaczyna się zastanawiać, gdzie podział się Yachiru. Kenpachi nakazuje żołnierzom 11. Kompanii natychmiast rozpocząć poszukiwania Yachiru, gdy biegną, aby pogratulować mu zwycięstwa. Aby wyeliminować kapitana, który jest słaby, przybywają Candice Catnipp, Meninas McAllon, Giselle Gewelle i Liltotto Lamperd i powstrzymują ich.

1669154903 410 W ktorym rozdziale Kenpachi po raz pierwszy uzywa swojego Bankai.webp

Sternritterowie zaczynają dziesiątkować shinigami niższego poziomu, powodując, że Kenpachi atakuje ich ostatkiem sił. W końcu jednak zostaje rzucony na ziemię przez Giselle i Meninasa ich połączoną siłą i początkowo wydaje się, że nie jest w stanie walczyć. Później Kenpachi zostaje zabrany do laboratorium Urahary Kisuke, gdzie jego obrażenia są leczone przez Jūshirō Ukitake.

Ukitake jest zdumiony, gdy Kenpachi, który był na sali operacyjnej, pyta, kogo ma na myśli, mówiąc, że przez jakiś czas nie będzie mógł się ruszyć. Następnie, po zapytaniu Urahary, gdzie jest Yachiru i odkryciu, że jego Departament wciąż szuka, Kenpachi próbuje opuścić budynek pomimo rozkazów Urahary, by został. Nanao Ise rzuca wyzwanie Kenpachiemu i przypomina mu, że ma obowiązek wypełnić w tym miejscu, podczas gdy Urahara próbuje go powstrzymać barierą dla dzieci.

Po krótkiej przerwie Kenpachi akceptuje pozycję Urahary i wycofuje się, po czym prosi o kulę do wypełnienia swoim Reiatsu. Kiedy Kenpachi później pyta, czy ładowanie kul spowoduje ich latanie, Urahara odpowiada, że ​​otworzy to drzwi do pałacu Króla Dusz. W odpowiedzi na przyznanie się Urahary, że może nie być odwrotu, Kenpachi mówi, że jego jedynym celem jest zabicie członków Wandenreich. Gdy Seiretei zaczyna się rozpadać, Kenpachi jest zszokowany słysząc, jak Urahara oznajmia, że ​​Król Dusz został zabity.

ZWIĄZANE Z:

10 najsilniejszych Hollowów w Bleach uszeregowanych według mocy

Następnie Kenpachi obserwuje, jak Ukitake zastępuje Króla Dusz siłą Mimihagi. Później pojawia się wraz z Nemu i Mayurim Kurotsuchi w nowo odmienionym królestwie, bardzo szokując i irytując tego ostatniego. Następnie cała trójka napotyka Sternritter Pernida Parnkgjas. Próbując go od razu zabić, Kenpachi tnie go w głowę, raniąc przy tym rękę.

Potem, ku jego zdumieniu, Pernida nagle zaczyna rosnąć. Aby powstrzymać dodatkowe uszkodzenia jego ciała, Kenpachi natychmiast przeciął sobie rękę po tym, jak zdał sobie sprawę, że nadal jest źle ustawiona. Podczas gdy Nemu leczy kontuzje, Kenpachi planuje atak na Pernidę, który nie narazi go na niebezpieczeństwo. Szybko jednak zbliża się do Pernidy i tnie część swojego tułowia; niestety, to po prostu powoduje, że jego nogi się wyginają. Starając się ocalić swoje życie, Mayuri uderza szybko i używa Czynnika Strachu 4, aby dźgnąć Kenpachiego w klatkę piersiową od tyłu. W rezultacie Kenpachi traci przytomność.

Mayuri nazywa Kenpachiego potworem, kiedy zauważa, że ​​wciąż może poruszać oczami. Ikkaku i Yumichika pojawili się po walce z Pernidą, w której Mayuri triumfował mimo ciężkich obrażeń. Transportują rannego kapitana 12. Dywizji do aparatu, który zabrał ze sobą, który zawiera komorę, w której może się leczyć. Mayuri mówi, że nie ma nic przeciwko, jeśli obaj wykorzystają drugą komorę, która jest „przypadkowo” dostępna, do leczenia swojego kapitana.

Jakiś czas później budzi się z nieprzytomności i otwiera komorę lekarską od środka, aby natychmiast udać się na miejsce walki z Gerardem Valkyrie razem z Toshiro Hitsugayą, który również został przywrócony. Tam szybko zwraca pełną uwagę gigantycznego przeciwnika i instruuje pozostałych Shinigami i Visoredów zaangażowanych w bitwę, aby trzymali się z dala od niej. Po zaciekłej wymianie ciosów, kiedy Kenpachi używał nawet swojego Shikai, nadal nie jest w stanie zdobyć przewagi nad kolosalnym Quincy.

Dopiero gdy zostaje przez to poważnie osaczony, Yachiru, którego zaginął od czasu spotkania z Gremmy’m Thoumeaux, pojawia się przed nim, który mówi, że nadszedł czas, aby opanował moc zwaną „Bankai”. W rezultacie Kenpachi w końcu zdobywa ten Bankai i zdecydowanie przecina potężnego Quincy.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?