Skip to content

Czym jest Bankai Ichigo i dlaczego wygląda inaczej w Bleach: tysiącletnia wojna krwi?

24 de listopad de 2022
Zangetsu 1

Tak daleko jak Wybielacz postaci, Ichigo Kurosaki jest oczywiście najważniejszą postacią, ponieważ jest bohaterem tej historii. początkowo Janki-typ postaci, Ichigo ewoluuje stopniowo w całej serii, aby stać się prawdziwie szlachetną postacią z dużą głębią. Wraz z rozwojem jego historii, ewoluują również jego moce i zdolności, a do czasu zakończenia historii Ichigo będzie przechodził przez kilka faz i transformacji, z których każda dawałaby mu więcej mocy. Jednym z jego najbardziej lojalnych towarzyszy był jego Zanpakuto, którego formę Bankai osiągnął w ciągu zaledwie trzech dni, co było osobliwością w świecie Wybielacz.

Ujawnienie Bankai Ichigo było dla niego ważnym momentem Wybielacz a ponieważ ten moment, podobnie jak Bankai, był tak wyjątkowy, postanowiliśmy napisać artykuł wyjaśniający jego moce i możliwości, a także kiedy i jak zadebiutował.

Czym jest Bankai Ichigo, Tensa Zangetsu?

Bankai Zangetsu, a tym samym jego ostateczna forma, nazywa się „Tensa Zangetsu”. Osiągnięcie tego poziomu zajęło Ichigo tylko trzy dni, dzięki wynalazkowi Kisuke Urahary. W tym treningu Ichigo musiał wybrać swój miecz spośród wielu setek w walce ze Starcem Zangetsu, ponieważ tylko nim mógł pokonać ducha swojego Zanpakutō.

W końcu osiągnął to, znajdując Zangetsu w sobie, ponieważ teraz zdał sobie sprawę, że Zangetsu jest jego częścią. Tensa Zangetsu ma niezwykły wygląd, ponieważ zwykle Bankai wygląda imponująco na wielu zanpakutō i zwykle jest również większy niż shikai. Z Ichigo, z drugiej strony, jest odwrotnie, Zangetsu kurczy się i zwęża, stając się daitō, japońskim długim mieczem, cały czarny, z łańcuchem na końcu zamiast wstążki i płytą ochronną w kształcie manji, który ma taki sam kształt jak kanji 卍 (co w rzeczywistości oznacza „zakaz”, mniej więcej pełny).

Dlatego w ich trzeciej walce, Byakuya Kuchiki również nie wierzył, że Ichigo dotarł do Bankai, wierząc, że będzie to niemożliwe w ciągu trzech dni i że wygląd był zbyt niezwykły. Co więcej, można powiedzieć o wyglądzie, że uwolnienie Bankai, podobnie jak Zanpakutō Renjiego, zmienia ubranie użytkownika. W przypadku Ichigo otrzymuje czarny płaszcz z długimi rękawami, do kostek, podobny do starego Zangetsu.

Ubranie pokazuje, ile posiada Reiatsu Ichigo: kiedy tonie podczas wyczerpującej walki, niektóre części ubrania stają się mniej odporne, a tkanina stopniowo się rozpuszcza; kiedy jego reiatsu zostaje przywrócone, odzież również zostaje przywrócona. Pomimo niezwykłego wyglądu, umiejętności Tensy Zangetsu nie należy lekceważyć. Jak zauważył Byakuya, Bankai Ichigo jest koncentracją jego mocy, a nie rozwijaniem, w przeciwieństwie do innych Bankai, które powodują duży wzrost umiejętności.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Bankai w Bleach (ranking)

Ta „kompresja” reiatsu pozwala Ichigo poruszać się z prędkością przekraczającą zwykłe Shunpo, a także daje mu odpowiednią zwinność i refleks, dzięki czemu może wykorzystać swoją naturalną siłę do granic możliwości. Dodatkowo, po prostu kompresja jego umiejętności pozwala Ichigo używać Tensa Zangetsu dłużej niż inni Shinigami na podobnym poziomie używają Bankai, co pozwala mu używać mniej Reiatsu w porównaniu z momentem uwolnienia.

Początkowy brak doświadczenia Ichigo z jego Bankai spowodował ogromne niedogodności, ponieważ ciśnienie całej duchowej energii sprężonej w jego ciele spowodowało pęknięcie wszystkich jego kości, co zostało zauważone przez jego wewnętrzne zagłębienie, drastycznie zmniejszając w ten sposób jego moc w czasie. Jednakże, ponieważ ta wada nie została do tej pory wspomniana, Ichigo prawdopodobnie ją przezwyciężył. Po nauczeniu się ostatniej Getsugi Tenshō, Bankai Ichigo uległo zmianie. Brakuje mu obuwia i prawego rękawa, ale ma czarną prawą rękawiczkę i czarny łańcuszek na ramieniu.

Garda manji urosła całkiem sporo, a reiatsu Ichigo całkiem sporo urosło. W rzeczywistości jest tak wysoko, że nawet tak silny shinigami jak Sosuke Aizen nie może go poczuć. W rezultacie jego zdolności fizyczne znacznie się poprawiły. To pozwala Ichigo zmiażdżyć górę bez dotykania jej jednym zamachem miecza. Po tym, jak Ichigo odzyskał swoje moce Shinigami, a nawet opanował Fullbring, jego Bankai ponownie przybrało nieco inną formę. Miał więc teraz pod płaszczem małą zbroję, na której w wycięciu widać trzy krzyże.

Co więcej, sam Zangetsu wygląda bardziej jak długa szabla, a osłona ma ostrzejsze ostrza. Po tym, jak Ichigo przekuł Zangetsu, jego Bankai również się zmieniło. Tensa Zangetsu przypomina teraz Shikai Zangetzu po odzyskaniu swoich umiejętności Shinigami. Ostrze ma teraz przedłużenie, które jest mniej więcej tak długie, jak rękojeść i łańcuch jest przymocowany do końca tego i jest również przymocowany do górnej części Tensa Zangetsu.

Jak i dlaczego zmienił się Bankai Ichigo?

Cóż, w poprzedniej sekcji wyjaśniliśmy, jak i kiedy zmienił się Bankai Ichigo. Podróż Ichigo z Bankai była trudna, ponieważ każdy krok w tym procesie był tylko małym fragmentem ostatecznej układanki. Właśnie dlatego jego Bankai zmieniał się w trakcie serii. Nigdy tak naprawdę nie osiągnął ostatecznej formy i dlatego każda nowa zmiana powodowała również zmianę formy. Poza tym był to narracyjny sposób pokazania ewolucji Ichigo jako postaci.

Zmiany wizualne są całkiem normalne w anime, a gdy postać ewoluuje, zmienia się również wizualnie. Czasami zmiany są bardziej oczywiste, a innym razem są widoczne tylko wtedy, gdy moc jest aktywowana. Zmiany Ichigo należą do tej drugiej kategorii, choć nie wyłącznie, ponieważ było kilka „form” Ichigo, które zmieniły jego wygląd, jak również jego Zanpakuto. Ale fizyczne zmiany Bankai były bardziej oczywiste, nawet gdy Ichigo pozostał Ichigo.

Jak i kiedy Ichigo nauczył się używać Bankai?

Dobra, skoro już wszystko omówiliśmy… pozostaje jeszcze jedno pytanie! Jak, do cholery, Ichigo nauczył się Bankai, wiedząc, że nie jest Shinigami, jak inni członkowie Gotei 13? Cóż, jeszcze raz omówimy te wydarzenia. Przed treningiem Bankai i po walce z Kenpachim, Ichigo udaje się do Senzaikyū, aby uratować Ganju i Hanatarō przed Byakuyą Kuchiki. Kiedy przybywa, konfrontuje się z Byakuyą, chociaż nie odzyskał jeszcze pełni sił. Walka Ichigo idzie lepiej niż wtedy, gdy spotkali się po raz pierwszy, ale tym razem Yoruichi przerywa walkę, sugerując, że ona i Byakuya mają wspólne doświadczenia z przeszłości. Następnie zabiera Ichigo na trening Bankai. Yoruichi mówi Ichigo, że nie może uratować Rukii z jego obecną siłą i radzi mu, aby ćwiczył osiąganie Bankai Zanpakutō.

Trening miał trwać trzy dni, ponieważ tyle czasu miał Ichigo przed zaplanowaną egzekucją Rukii. Aby pomóc mu trenować, Yoruichi sprowadziła Tenshintai, wynalazek Kisuke Urahary, który znacznie skraca czas nauki Bankai. Według Byakuyi Kuchiki i Youruichi, utalentowany Shinigami potrzebuje dużego doświadczenia bojowego i co najmniej 10 lat, aby zmaterializować się i pokonać ducha ich Zanpakutō, aby nauczyć się Bankai, podczas gdy Tenshintai skrócił czas potrzebny do zaledwie trzech dni.

Dźgając swoim Zanpakutō w postać Tenshintai przypominającą człowieka, Shinigami zmusza ducha swojego Zanpakutō do materializacji. Trwa to przez jeden dzień, po czym duch wraca do Zanpakutō, które wciąż jest w Tenshintai. W tym czasie Shinigami muszą pokonać swoje Zanpakutō, aby opanować Bankai. W przeciwieństwie do zwykłej metody, ten sposób dotarcia do Bankai wiąże się również z pewnym ryzykiem, ponieważ siłą zmuszając ducha Zanpakutō do opuszczenia duszy Shinigami, istnieje ryzyko, że zostanie ona rozdarta. Z tego powodu ta metoda może być śmiertelna, jeśli zostanie użyta więcej niż trzy razy z rzędu.

Po wezwaniu Starego Człowieka Zangetsu, ten ostatni wybiera swoją metodę walki – przywołuje liczne fałszywe Zanpakutō na obszar treningowy i mówi Ichigo, że musi znaleźć prawdziwego; tylko jeden jest oczywiście prawdziwy wśród licznych Zanpakutō na arenie. W tym samym czasie musi starć się ze Starcem Zangetsu i uniknąć zabicia przez niego. Na pierwszy rzut oka wydaje się to zadaniem niemożliwym do wykonania. Jest zbyt wiele mieczy, Ichigo absolutnie nie ma pojęcia, który z nich może być tym właściwym, a Stary Zangetsu naprawdę chce go zabić. Udaje mu się jednak przetrwać pierwszy dzień szkolenia.

Drugiego dnia, po odpoczynku, dołącza do niego Renji, który również chce osiągnąć Bankai w Komnacie Studiów. Ichigo nie odnosi sukcesu drugiego dnia i podczas gdy Renji udaje się osiągnąć Bankai przed nim, Ichigo przysięga, że ​​będzie chronił Rukię i rzuca wyzwanie Zangetsu, który mówi, że nie będzie się powstrzymywał, mimo że ich czas ucieka. Widziano go kilka razy, zakrwawionego i pobitego, ale nie poddaje się i jak pokaże przyszłość, Ichigo odniesie sukces w aktywacji swojego Bankai, chociaż zostanie to ujawnione dopiero w nadchodzącej walce z Byakuyą.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?