Skip to content

Kiedy Ichigo używa Bankai po raz pierwszy w wybielaczu?

29 de październik de 2022
Bankai 1

Zanpakutō Ichigo Kurosakiego, Zangetsu, jest jednym z ciekawszych w Tite Kubo. Wybielacz. Zangetsu zawsze wygląda jak zwykłe ostrze i chociaż zmienia trochę kształt, nigdy nie miało stylu innych Zanpakutō wprowadzonych w serii. Poza tym nigdy nie miał żadnych specjalnych zdolności, z wyjątkiem Getsugi Tenshō, ale Getsuga Tenshō miała kilka form. Jak już wspomniano, Zangetsu jest jednym z ciekawszych Zanpakutō, nawet jak na standardy Soul Society i dlatego zamierzamy o tym porozmawiać w tym artykule. Zdecydowaliśmy się skupić na jego Bankai, ponieważ powiemy wam, jak i kiedy Ichigo użył swojego Bankai po raz pierwszy.

Ichigo używa Bankai po raz pierwszy w rozdziale 162 Wybielacz manga, podczas rewanżu z Byakuyą Kuchiki w Soul Society. Wydarzenia zostały przedstawione w odcinku 58 anime, zatytułowanym „Uwolnij! Czarne Ostrze, Cudowna Moc”. Stało się to po intensywnym treningu Ichigo z Yoruichi i Starym Zangetsu, którzy faktycznie nauczyli Ichigo, jak używać Bankai.

Reszta tego artykułu skupi się na dwóch rzeczach: treningu Ichigo z Yoruichi i Starym Zangetsu, aby opanować Bankai, a także jego rewanżu z Byakuyą Kuchiki, który był pierwszym, kiedy Ichigo Kurosaki użył swojego Bankai w walce. Jeśli jesteś nowy w Wybielaczten artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc uważaj, jak do niego podchodzisz.

Jak i kiedy Ichigo nauczył się korzystać z Bankai?

Przed treningiem Bankai i po walce z Kenpachim, Ichigo udaje się do Senzaikyū, by uratować Ganju i Hanatarō przed Byakuyą Kuchiki. Kiedy przybywa, konfrontuje się z Byakuyą, chociaż jeszcze nie odzyskał pełni sił. Walka Ichigo przebiega lepiej niż podczas pierwszego spotkania, ale tym razem Yoruichi przerywa walkę, sugerując, że ona i Byakuya mają wspólne doświadczenia z przeszłości. Następnie zabiera Ichigo na trening Bankai. Yoruichi mówi Ichigo, że nie jest w stanie uratować Rukii z jego obecną siłą i radzi mu, aby ćwiczył zdobywanie Bankai Zanpakutō.

Trening miał trwać trzy dni, ponieważ tyle czasu miał Ichigo przed zaplanowaną egzekucją Rukii. Aby pomóc mu trenować, Yoruichi przyniosła Tenshintai, wynalazek Kisuke Urahary, który znacznie skraca czas nauki Bankai. Według Byakuyi Kuchiki i Youruichi, utalentowany Shinigami potrzebuje dużego doświadczenia bojowego i co najmniej 10 lat, aby zmaterializować się i pokonać ducha ich Zanpakutō, aby nauczyć się Bankai, podczas gdy Tenshintai skrócił czas potrzebny do zaledwie trzech dni.

Wbijając swoje Zanpakutō w z grubsza ludzką postać Tenshintai, Shinigami zmusza ducha swojego Zanpakutō do materializacji. Trwa to przez jeden dzień, po czym duch powraca do Zanpakutō, które wciąż znajduje się w Tenshintai. W tym czasie Shinigami muszą pokonać Zanpakutō, aby opanować Bankai. W przeciwieństwie do zwykłej metody, ten sposób dotarcia do Bankai wiąże się również z pewnym ryzykiem, ponieważ zmuszając ducha Zanpakutō do opuszczenia duszy Shinigami, istnieje ryzyko, że zostanie ona rozerwana. Z tego powodu ta metoda może być fatalna, jeśli zostanie użyta więcej niż trzy razy z rzędu.

Po wezwaniu Staruszka Zangetsu, ten wybiera swoją metodę walki – przywołuje liczne fałszywe Zanpakutō na obszar treningowy i mówi Ichigo, że musi znaleźć prawdziwego; tylko jeden jest oczywiście prawdziwy wśród licznych Zanpakutō na arenie. W tym samym czasie musi starć się ze Starym Człowiekiem Zangetsu i uniknąć bycia przez niego zabitym. Na początku wydaje się to niemożliwe. Jest zbyt wiele mieczy, Ichigo nie ma absolutnie pojęcia, który z nich może być właściwy, a Staruszek Zangetsu naprawdę chce go zabić. Jednak udaje mu się przetrwać pierwszy dzień treningu.

Drugiego dnia, po odpoczynku, dołącza do niego Renji, który również chce zdobyć Bankai w Izbie Naukowej. Ichigo nie odnosi sukcesu w drugim dniu i podczas gdy Renji udaje się zdobyć Bankai przed nim, Ichigo przysięga, że ​​będzie chronił Rukię i rzuca wyzwanie Zangetsu, który mówi, że nie będzie się powstrzymywał, mimo że ich czas się kończy. Jest widziany kilka razy, zakrwawiony i pobity, ale nie poddaje się i jak pokaże przyszłość, Ichigo odniesie sukces w aktywowaniu swojego Bankai, chociaż nie zostanie to ujawnione aż do jego nadchodzącej walki z Byakuyą.

Kiedy Ichigo używa Bankai po raz pierwszy?

Po treningu Ichigo i Yoruichi, wraz z podobnie myślącymi Jūshirō Ukitake i Shunsui Kyōraku, atakują Sōkyoku, aby zapobiec egzekucji Rukii. W ostatniej chwili Ichigo zatrzymuje egzekucję i gołymi rękami pokonuje trzech atakujących poruczników, Chōjirō Sasakibe, Marechiyo Ōmaedę i Isane Kotetsu. Robiąc to i zatrzymując Sōkyoku, ostrze o mocy 1 000 000 Zanpakutō, udowodnił, że stał się znacznie silniejszy w ciągu trzech dni treningu.

Następnie zostaje wyzwany do bitwy przez Byakuyę, rewanż, który wszyscy chcieli zobaczyć. Obaj zaczynają dość powoli, ponieważ Byakuya myśli, że będzie w stanie pokonać Ichigo, tak jak ostatnim razem. Jasne, Byakuya był świadomy, że moce Ichigo wzrosły, ale wciąż był pewien, ze względu na jego próżność i fakt, że Ichigo był Ryoka, że ​​może go łatwo pokonać. Tylko tym razem tak się nie stało, ponieważ Ichigo trenował zarówno z Uraharą, jak i Yoruichi, które są prawdopodobnie silniejsze od Byakuyi.

W miarę postępu walki Byakuya użył Senbonzakury, ale Ichigo z łatwością odbił jego atak, co zaskoczyło kapitana 6. Dywizji. Ichigo szydził z Byakuyi, by użył swojego Bankai, mówiąc mu, że go brzydzi i że na pewno zapłaci za to, że nie pomaga Rukii. zabijając go. Kiedy potężna Getsuga Tenshō Ichigo przecina Senbonzakurę i rani rękę Byakuyi, powodując jej krwawienie, ten zdał sobie sprawę, że będzie musiał dać więcej, aby pokonać Ichigo.

Byakuya następnie aktywuje swój Bankai, Senbonzakura Kageyoshi, którego pierwsza forma mocno uderza Ichigo. Ale, podczas gdy Byakuya spodziewał się, że to wystarczy do pokonania Ichigo, ten wciąż stał, chociaż został poważnie ranny przez tysiąc ostrzy Byakuyi. Wstając, Ichigo deklaruje, że opanował także Bankai, w co Byakuya nie może uwierzyć, ponieważ wie, jak trudno jest go zdobyć; Byakuya myślał, że nie da się tego zrobić w trzy dni, a poza tym nie wierzył, że Ichigo ma to w sobie. To dlatego był zdumiony, kiedy Ichigo rzeczywiście to zrobił i aktywował Bankai, co według Byakuyi było niemożliwe.

Byakuya twierdzi, że Tensa Zangetsu nie może być Bankai ze względu na swój kształt i moce właściciela, ale Ichigo wkrótce demonstruje swoje moce, prawie zabijając Byakuyę; ten ostatni uniknął tego dzięki pomocy własnego Bankai, po czym bezskutecznie próbował uderzyć Ichigo płatkami, ale nie udało mu się to za każdym razem, aż Ichigo w końcu przeciął jego ostrza serią szybkich odbić przy użyciu Bankai. Zdając sobie sprawę, że nie może pokonać Ichigo w ten sposób, Byakuya zdecydował się użyć drugiej formy swojego Bankai – Senkei: Senbonzakura Kageyoshi. Twierdzi, że Ichigo jest dopiero drugą osobą, która to widziała, na co Ichigo odpowiada, że ​​jest całkiem dumny.

ZWIĄZANE Z:

Najsilniejsze Formy Ichigo w Bleach (Ranking)

I podczas gdy Ichigo początkowo odnosi sukces, w pewnym momencie, gdy ich miecze zderzają się, Byakuya przywołuje dodatkowy miecz i dźga w stopę Ichigo, po czym wystrzeliwuje Hadō #4, Byakurai, przez ramię Ichigo, uniemożliwiając mu poruszanie się. Byakuya jest gotów zabić Ichigo, który jest wyczerpany i znajduje się w stanie krytycznym. W tym momencie Wewnętrzny Hollow Ichigo zyskuje przewagę i rani Byakuyę wraz z Getsugą Tenshō w Bankai do tego stopnia, że ​​przedłużająca się walka o jednego z nich wydaje się niemożliwa.

Hollow Ichigo jest maniakiem i chce zabić, ale Ichigo – jednocześnie – walczy z nim od środka iw pewnym momencie udaje mu się odzyskać kontrolę nad swoim ciałem; cała ta scena zaskakuje Byakuyę, który również jest dość wyczerpany. Zdając sobie sprawę, że żaden z nich nie może trwać dłużej, oboje postanawiają dać sobie ostatnią szansę, aby wyłonić zwycięzcę.

Następuje ostateczne starcie mieczy. Byakuya ze swoją ostateczną formą Zanpakutō, Shūkei: Hakuteiken i Ichigo z całą pozostałą energią duchową, mówiąc, że „nie ma do zaoferowania fajnej techniki”. Po tym ostatecznym ataku oboje stoją na nogach z nieznanym zwycięzcą, ale jasne jest, że żaden z nich nie ma siły, by kontynuować walkę. Po chwili widzimy krwawiącego Byakuyę, który deklaruje swoją porażkę, ponieważ Ichigo zniszczył jego miecz.

Oto jak i kiedy Ichigo po raz pierwszy użył swojego Bankai. To, co wydarzyło się później, jest historią samą w sobie, gdy Aizen w końcu przybył i ujawnił swoje prawdziwe intencje, do których dołączyli Gin i Kaname. Gdy Goteri 13 próbowali ich powstrzymać, Aizen i jego sojusznicy po prostu udali się do Hueco Mundo, wypowiadając wojnę Gotei 13, która miała nastąpić bardzo szybko.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?