Skip to content

Ichigo Kurosaki kontra Quilge Opie: Kto wygrałby walkę?

18 de październik de 2022
IKvQO

Jeśli jesteś podekscytowany Wybielacz fanem, który ogląda Tysiącletnią Wojnę Krwi, dowiesz się, że w odcinku 3 czeka nas walka Ichigo z Quilge Opie, Sternritterem „J”, któremu Yhwach powierzył Hueco Mundo. inwazja królestwa. Teraz moglibyśmy po prostu przedstawić wam analizę bitwy, ale nie zepsujemy wam wszystkiego, więc przeanalizujemy Quilge i Ichigo, aby określić, kto wygra w walce; będziesz mógł potwierdzić, czy mamy rację w przyszłym tygodniu!

W swoim obecnym stanie, Ichigo nie byłby w stanie sam pokonać Quilge Opie. Jego moce nie są jeszcze na tym poziomie, aby całkowicie stawić czoła Sternritterowi, mimo że jego Bankai nie może zostać skradziony przez Sternrittera. Opie jest obecnie szybszy i potężniejszy niż Ichigo, ale Ichigo, który pokonał Yhwacha, z łatwością poradziłby sobie z Opiem.

Teraz, gdy masz skróconą wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy sekcje, z których dwie pierwsze przedstawiają postacie, ich moce i umiejętności. Na koniec przedstawimy nasz ostateczny werdykt i wyjaśnienie, dlaczego X byłby w stanie pokonać X ze względną łatwością.

Ichigo Kurosaki i jego moce

Ichigo Kurosaki to fikcyjna postać i bohater mangi Bleach, a także adaptacji anime o tej samej nazwie. Został stworzony przez Tite Kubo i jest 17-letnim uczniem liceum, który potrafi widzieć duchy. Po niefortunnym incydencie, Soul Reaper o imieniu Rukia Kuchiki przekazuje mu swoje moce, aby mógł uratować swoją rodzinę, po czym sam staje się Soul Reaperem.

Ichigo nie ma rangi Shinigami, ale jego siła jest wystarczająco duża, by walczyć na równi z Shinigami na poziomie kapitana. W swojej formie Shinigami ma już dużą prędkość, a jego siła jest znacznie większa. Ponieważ Ichigo ma więcej mocy duchowej, niż może znieść jego ciało, stale traci moc. To uniemożliwia mu stłumienie swojej duchowej mocy.

Zanpakutō Ichigo nazywa się Zangetsu. W przeciwieństwie do innych Shinigami, Zanpakutō Ichigo jest zawsze w formie Shikai. Zanpakutō jest tak duży, ponieważ Ichigo nie może kontrolować swojej mocy duchowej. Dusza Zangetsu to mężczyzna w średnim wieku, z okularami przeciwsłonecznymi i długim płaszczem. Jest przedstawiany jako mądry i spokojny człowiek, który lubi testować Ichigo w niezwykły sposób.

Bankai Zangetsu nazywa się Tensa Zangetsu. Bankai Ichigo powoduje kurczenie się jego Zanpakutō i zmianę munduru. Potrafi też szybciej się poruszać i poprawił się jego refleks. Specjalnym atakiem Zangetsu jest Getsuga Tenshō, która uruchamia atak energetyczny z wierzchołka miecza Ichigo. Dusza Tensy Zangetsu jest młodszą wersją Zangetsu, mniej więcej w wieku Ichigo. Jest też agresywny.

Oprócz mocy Shinigami, Ichigo posiada również moce Hollowa. Po przegranej pierwszej walce z Byakuyą Kuchiki i utracie mocy Shinigami, udał się na trening z Kisuke Uraharą, aby odzyskać moce Shinigami. Podczas tego treningu, Ichigo również częściowo stał się Hollowem. Siła Hollowa rośnie w całej serii.

W przeciwieństwie do Ichigo, Hollow walczy jak berserker. Hollow lekceważy obrażenia Ichigo i przewyższa szybkość i siłę Ichigo. Ichigo został nauczony kontrolowania Hollowa przez Vizardów, którzy pozwolili mu przywołać jego moce Hollowa bez przejęcia kontroli przez Hollowa. Po opanowaniu Hollowa, Ichigo trenuje, aby wydłużyć czas, w którym musi używać mocy. Jego limit to 11 sekund, ale podczas walki z Grimmjowem Jeagerjaques jest znacznie dłuższy.

Po walce z Aizenem w mieście Karakura, wszystkie moce Ichigo zniknęły i stał się zwykłym człowiekiem. Ale po treningu z Xcution, Soul Society przywróciło mu jego moce.

Quilge Opie i jego moce

Quilge Opie jest Quincy i członkiem Wandenreich i jej Sternrittera; jego oznaczenie to Sternritter „J” – „Więzienie”. Jest także kapitanem 1. Armii Myśliwskiej Wandenreich i ma za zadanie polować na silnych Arrancarów w Hueco Mundo, aby siłą zwerbować ich do Wandenreich. Jego pseudonim to Quilge Opie, więzienie.

Ichigo Kurosaki kontra Quilge Opie: Kto wygrałby walkę?

Quilge jest zdolnym wojownikiem, zdolnym nawet zmierzyć się z trzema Fracciónami, Tres Bestias, bez draśnięcia. W walce przywołuje miecz ze swojego Krzyża Qunicy, którego może również użyć do wystrzelenia Świętej Strzały. Opanował również formę Qunincy: Vollständig, którą aktywuje odrzucając swoją (ulepszoną) Rękawicę Sanrei; co znacznie zwiększa jego umiejętności Quincy i zmienia jego wygląd, powstają buty, rękawiczki, anielskie skrzydła i aureola reishi.

Dzięki technice „Slavery” jest w stanie wchłonąć ciała duchowe pokonanych pustych, aby stać się jeszcze silniejszym, ale ta technika nie działa na dłuższą metę. Jego czcionka to „J” – The Jail. Wśród umiejętności, które zdobył od Yhwacha, jest stworzenie Heilig Pfeil, który więzi wroga w więzieniu reishi. Jest niezwykle odporny i był w stanie wytrzymać wielokrotne Getsuga Tenshō od Ichigo w stanie Bankai.

Ichigo Kurosaki kontra Quilge Opie: Kto by wygrał?

Jak już powiedzieliśmy, Quilge i Ichigo rzeczywiście walczyli w mandze, ale ponieważ wokół anime jest tyle szumu, nie zamierzamy zepsuć wam walki, ale raczej przeanalizujemy ich moce i umiejętności na podstawie faktów, które wiedzieć. Teraz musimy dodać zastrzeżenie, że nasza analiza będzie oparta wyłącznie na ich mocach, tj. będzie jak najbardziej obiektywna. Nie będziemy brać pod uwagę możliwych przyczyn fabularnych, które mogą wpłynąć na ostateczną walkę, ponieważ niekoniecznie muszą one opierać się na obiektywnych faktach. Powiedziawszy to, możemy kontynuować.

Biorąc pod uwagę stan, w jakim Ichigo był w starciu z Opie, ten ostatni byłby silniejszy w walce jeden na jednego. Jasne, Ichigo pokonał później Yhwacha, ale nie był na tym poziomie, gdy zmierzył się z Quilge Opie. Z drugiej strony Sternritterowie byli przedstawiani jako niezwykle potężni, nawet bez Qunincy: Vollständig. Opie nie jest tu wyjątkiem i samo obserwowanie jego szybkości i mocy pokazuje, że jest niezwykle niebezpiecznym wrogiem.

Na swoim obecnym poziomie i samotny, Ichigo nie miałby szans w starciu z Quilge. Jasne, zraniłby go, ale skończyłoby się to jak jego walka z Ulquiorrą – był blisko, ale nie wystarczająco blisko. Z drugiej strony, Ichigo, który walczył z Yhwachem, tj. Ichigo, który trenował później i odkrył jeszcze więcej mocy, Ichigo klepał Quilge Opie jak dziecko, a Sternritter nawet nie wiedział, co go uderzyło.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?