Skip to content

Ichigo kontra Ulquiorra: kto wygrał walkę? (i czy jest naprawdę silniejszy?)

26 de lipiec de 2022
IKvUC

Patrząc wstecz na to, jak Tite Kubo Wybielacz wpłynął na świat anime, wraz z Naruto oraz Jeden kawałeknie sposób nie przypomnieć sobie epickich bitew, których byliśmy świadkami przez lata. Wybielacz z pewnością miał swój udział w niesamowitych bitwach od samego początku i podczas gdy przygotowujemy się do nowych bitew, które trafią na ekran w nadchodzącym Tysiącletnia Wojna Krwi Przyjrzymy się jednej starej rywalizacji z serii – tej pomiędzy głównym bohaterem, Ichigo Kurosakim, a jedną z najbardziej intrygujących postaci z całej serii, Espadą Ulquiorrą Ciferem. W tym artykule powiemy ci, kto jest silniejszy z tych dwóch.

Kiedy Ulquiorra przegrał z Ichigo, Ichigo uzyskał dostęp do swoich mocy Hollowa, które były jego szczytem w tamtym czasie, i pokonał Ulquiorrę. Teraz, gdy Ichigo ma jeszcze więcej mocy i doświadczenia niż wcześniej, pokona Ulquiorrę z większą łatwością. Więc tak, Ichigo naprawdę jest silniejszy niż Ulquiorra, a oryginalna walka była obiektywną reprezentacją ich umiejętności i zdolności.

Pozostała część tego artykułu będzie dalej rozwijała powyższą odpowiedź, ponieważ zamierzamy bardziej szczegółowo porównać Ichigo Kurosaki i Ulquiorrę Cifer. W kilku kategoriach zobaczysz, kto jest silniejszy z tych dwóch i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego Ichigo ostatecznie był w stanie pokonać Ulquiorrę, gdy walczyli.

Ichigo Kurosaki i jego moce

Ichigo Kurosaki to fikcyjna postać i bohater mangi Bleach, a także adaptacji anime o tej samej nazwie. Został stworzony przez Tite Kubo i jest 17-letnim uczniem liceum, który potrafi widzieć duchy. Po niefortunnym incydencie, Soul Reaper o imieniu Rukia Kuchiki przekazuje mu swoje moce, aby mógł uratować swoją rodzinę, po czym sam staje się Soul Reaperem.

Ichigo nie ma rangi Shinigami, ale jego siła jest wystarczająco duża, by walczyć na równi z Shinigami na poziomie kapitana. W swojej formie Shinigami ma już dużą prędkość, a jego siła jest znacznie większa. Ponieważ Ichigo ma więcej mocy duchowej, niż może znieść jego ciało, stale traci moc. To uniemożliwia mu stłumienie swojej duchowej mocy.

Zanpakutō Ichigo nazywa się Zangetsu. W przeciwieństwie do innych Shinigami, Zanpakutō Ichigo jest zawsze w formie Shikai. Zanpakutō jest tak duży, ponieważ Ichigo nie może kontrolować swojej mocy duchowej. Dusza Zangetsu to mężczyzna w średnim wieku, z okularami przeciwsłonecznymi i długim płaszczem. Jest przedstawiany jako mądry i spokojny człowiek, który lubi testować Ichigo w niezwykły sposób.

Bankai Zangetsu nazywa się Tensa Zangetsu. Bankai Ichigo powoduje kurczenie się jego Zanpakutō i zmianę munduru. Potrafi też szybciej się poruszać i poprawił się jego refleks. Specjalnym atakiem Zangetsu jest Getsuga Tenshō, która uruchamia atak energetyczny z wierzchołka miecza Ichigo. Dusza Tensy Zangetsu jest młodszą wersją Zangetsu, mniej więcej w wieku Ichigo. Jest też agresywny.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych postaci Bleach (rankingowych)

Oprócz mocy Shinigami, Ichigo posiada również moce Hollowa. Po przegranej pierwszej walce z Byakuyą Kuchiki i utracie mocy Shinigami, udał się na trening z Kisuke Uraharą, aby odzyskać moce Shinigami. Podczas tego treningu, Ichigo również częściowo stał się Hollowem. Siła Hollowa rośnie w całej serii.

W przeciwieństwie do Ichigo, Hollow walczy jak berserker. Hollow lekceważy obrażenia Ichigo i przewyższa szybkość i siłę Ichigo. Ichigo został nauczony kontrolowania Hollowa przez Vizardów, którzy pozwolili mu przywołać jego moce Hollowa bez przejęcia kontroli przez Hollowa. Po opanowaniu Hollowa, Ichigo trenuje, aby wydłużyć czas, w którym musi używać mocy. Jego limit to 11 sekund, ale podczas walki z Grimmjowem Jeagerjaques jest znacznie dłuższy.

Po walce z Aizenem w mieście Karakura, wszystkie moce Ichigo zniknęły i stał się zwykłym człowiekiem. Ale po treningu z Xcution, Soul Society przywróciło mu jego moce.

Ulquiorra Cifer i jego moce

Ulquiorra Cifer jest Cuatro Espadą armii Arrancarów Aizena, co czyni go czwartym najpotężniejszym Arrancarem i jednym z pierwszych Espadów widzianych wraz z Yammym Llargo. W miarę rozwoju historii staje się porywaczem Orihime Inoue i jednym z największych rywali Ichigo Kurosakiego.

Ichigo kontra Ulquiorra: kto wygrał walkę?  (i czy jest naprawdę silniejszy?)

Ulquiorra jest bardzo silnym wojownikiem. Przed swoją ostateczną bitwą z Ichigo wydaje się, że nie ma problemów z radzeniem sobie z przeciwnikami, zamiast tego walczy z rękami w kieszeniach, których używa tylko do blokowania ataków lub dźgania nieuzbrojonych wrogów. Dopiero w ostatniej walce w końcu dobywa miecza, w którym również jest bardzo uzdolniony. Jego inne umiejętności są wymienione tutaj:

Ulquiorra może z łatwością wystrzelić jasnozielone Ceros z koniuszków palców z ogromną siłą. Dzierży również Bala, szybszą, ale słabszą wersję Cero, która jest wystarczająco potężna, by poważnie zranić słabszych Shinigami. Jednak woli silniejszego. Potrafi również wystrzelić Cero Oscuras, czarne i niezwykle potężne Cero, które przypomina Getsuga Tenshō Ichigo. Jego niszczycielska moc jest na tyle wielka, że ​​prawie obezwładnia Ichigo.

Espada jest niesamowicie silna ze względu na swoją sylwetkę i może nawet z łatwością powstrzymać Yammy’ego przed atakiem lub odrzucić innych przeciwników daleko od ataków połowicznych. Jego umiejętności walki wręcz rywalizują również z umiejętnościami Ichigo w ich pierwszej walce w Hueco Mundo. Ma tendencję do przebijania piersi przeciwników ręką, aby ich zabić, wykazując wyraźną siłę fizyczną dużej wielkości.

Jego siła defensywna jest równie wielka, co pozwala mu na parowanie potężnych ataków jedną ręką. Każda forma Getsugi Tenshō Ichigo zadaje mu niewielkie lub żadne obrażenia. W swoich formach transformacji Hierro jest tak silny, że żaden normalny atak nie wydaje się być w stanie go skrzywdzić. Jednak w swojej drugiej formie Hollowa, Ichigo może łatwo zranić Ulquiorrę, a nawet oderwać rękę.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych postaci z anime ze skrzydłami (ranking)

Według samego Ulquiorry, jego umiejętności regeneracji są nawet silniejsze niż jego umiejętności ataku. Jeśli jego ciało jest uszkodzone, części ciała natychmiast odrosną, co jeszcze bardziej utrudni jego uszkodzenie. Jednak ta umiejętność nie działa na jego narządy wewnętrzne ani mózg. Ulquiorra posiada tak wysoki poziom Reiatsu, że Aizen zabronił mu używania Gran Rey Cero i jego Wskrzeszenia w Las Noches.

W jego Segunda Etapa jego Reiatsu jest zupełnie inne niż zwykłe Reiatsu, niezależnie od wielkości i konsystencji. Niepokoiło to Uryu Ishidę, który powiedział, że czuje się jak ocean na niebie. Resurrección Ulquiorry nazywa się Murciélago i aktywuje się z wykrzyknikiem Blokada! Jest także jedynym z Espady, który opanował drugi etap, Segunda Etapa.

Ulquiorra jest również niezwykle szybki, podobnie jak inne Espady. W swojej przemienionej formie wydaje się, że staje się jeszcze szybszy. W swoim Zmartwychwstaniu i jego Segunda Etapa pokonał Ichigo swoją mocą i szybkością.

Bardzo rzadko pokazuje swoje znpakutō w walce i tylko wtedy, gdy uważa, że ​​jego przeciwnik jest wystarczająco godny. W związku z tym jego umiejętności Zanjutsu są na bardzo wysokim poziomie, więc Ichigo początkowo miał duże trudności z nadążaniem za Ulquiorrą. Siła ataku mieczem jest niszczycielska, a Ulquiorra może nawet zablokować mieczem Kuroi Getsugę. Potrafi dźgać z niesamowitą prędkością, a jego cięcia potrafią odrzucić przeciwników na kilka metrów.

Ichigo kontra Ulquiorra: Kto wygrał?

Właściwie moglibyśmy dać ci odpowiednią analizę rzeczy, które napisaliśmy powyżej, ale to naprawdę nie wystarczy w porównaniu z tym, z czym zdecydowaliśmy się pójść. Mianowicie, ponieważ Ichigo i Ulquiorra rzeczywiście walczyli w mandze i anime, pomyśleliśmy, że byłoby lepiej, abyśmy po prostu podsumowali te walki, aby potwierdzić to, co powiedzieliśmy powyżej.

Kiedy dowiaduje się o przybyciu Ichigo, Ishidy i Sado do Las Noches, znajduje i wyzywa shinigami na pojedynek. Ulquiorra udowadnia, że ​​jest w stanie zablokować najsilniejszy atak Ichigo bez odnoszenia obrażeń. Bardzo łatwo pokonuje Ichigo bez użycia swojego Zanpakuto, po prostu przy pomocy klasycznego cero i ciosu gołymi rękami. Wykańcza Ichigo, wybijając dziurę w jego klatce piersiowej w tym samym miejscu, co jego własne, ponownie gołymi rękami.

Gdy rozpoczyna się Bitwa Zimowa, między Espadą a przywódcami Gotei 13, przygotowuje się do ponownej walki z Ichigo. Ichigo przechodzi w tryb Vizarda i zaczyna atakować Ulquiorrę, który zostaje nieco osaczony przez ataki Ichigo. Wchodzi na szczyt Kopuły Las Noches i używa swoich pierwszych śmiercionośnych technik.

Całkowicie pobity, Ichigo wciąż upiera się, że wygra bez względu na to, jak potężny jest Ulquiorra. Ten ostatni chce sprawić, by zobaczył prawdę prosto w twarz i pokazuje nam swoją drugą postać, Resurrección Segunda Etapa. Ulquiorra ponownie niszczy maskę Ichigo prostym atakiem fizycznym i używa Cero Oscuras do przebicia dziury o średnicy ramienia w środku klatki piersiowej Ichigo.

Gdy Ichigo nie żyje, Ishida próbuje zaatakować Ulquiorrę. Inoue woła o pomoc Ichigo, a jego zwłoki reagują na głos Orihime i zamieniają się w pełne pustki. Ulquiorra, bardzo zaskoczony tą brutalną zmianą, a zwłaszcza cudownym zmartwychwstaniem Ichigo, nie może uwierzyć w to, co widzi. Rozpoczyna się walka, a Ulquiorra i Hollow mają cero o tej samej mocy.

Ulquiorra następnie uwalnia coś, co wydaje się być jego ostatecznym atakiem: Lanza Del Relampago (Włócznia Błyskawicy). Włócznia po uderzeniu w ziemię wywołuje gigantyczną eksplozję. Pusty używa Sonido, aby oszukać Peskisę Ulquiorry, która jest zmuszona rzucić w niego włócznią, jednak Hollow zatrzymuje strzałę jedną ręką i zadaje cios mieczem Ulquiorrze, który upada na ziemię. Pokonany Hollow depcze po głowie Ulquiorry leżącej na ziemi.

Ulquiorra jest w bardzo złym stanie: ma tylko górną część ciała, brakuje mu tylko jednej ręki i jednego skrzydła. Jednak jego głowa i tors pozostały nienaruszone. Hollow rzuca resztę Ulquiorry na ziemię, po czym upewnia się, że całkowicie go wykończy, ale Ishida go powstrzymuje. Ulquiorra, pomimo swojego bardzo złego stanu, wykorzystuje ten moment, by utworzyć Lanza Del Relampago, który ma złamać jeden z rogów Hollowa, który utworzył Cero i zaatakować od tyłu.

Kształt Cero jest następnie rozogniskowany i całkowicie się odkształca, aż eksploduje we wszystkich kierunkach. Eksplozja niszczy maskę Hollowa i ujawnia się twarz Ichigo. Ichigo traci przytomność na chwilę, po czym jego ciało się regeneruje, a dziura w klatce piersiowej się zamyka. Ichigo zrywa się na nogi, jakby budził się z koszmaru.

Ulquiorra wyciąga Tensę Zangetsu z ciała Ishidy i umieszcza go przed Ichigo, prosząc go o zakończenie walki raz na zawsze. Ichigo stanowczo odmawia i mówi mu, że jeśli chce kontynuować walkę, będzie musiał oderwać sobie rękę i nogę, tak jak zrobił to z Ulquiorrą, aby walka była wyrównana. Jednak Ulquiorra nie ma już ani grama siły, a jego ciało zaczyna się powoli rozpadać. To koniec Cuatro Espady.

To była naprawdę intensywna walka i Ichigo technicznie wygrał. W tej formie Hollowa Ichigo jest silniejszy niż Ulquiorra. W tej chwili Ichigo ma dostęp do jeszcze większej liczby mocy i poradzi sobie z Ulquiorrą nawet bez swojej formy Hollowa.

Czy ten post był pomocny?