Skip to content

Czy Trinity to „jedyna”, czy też Neo wciąż „jedyna”?

26 de październik de 2022
The Matrix Resurrections Still 215 1

Zmartwychwstania Matrix zmienił kilka rzeczy w porównaniu z oryginalną trylogią, co ma sens, biorąc pod uwagę, jak praktycznie Matrix musiał zostać odbudowany od zera. Teraz, gdy rola Neo nieco się zmieniła, a rola Trinity wzrosła, ludzie zastanawiali się, czy zmieniła się również mesjanistyczna koncepcja „Jedynego” – mówiąc dokładniej, czy Trinity jest nową „Jedyną”, czy też Neo nadal jest „Jedynym”. ”?

W Zmartwychwstania Matrix, Trinity otrzymała część kodu Neo i The Analyst zdał sobie sprawę, że oboje razem stanowili prawdziwe zagrożenie. Chociaż nie była „Jedyną” w oryginalnej trylogii, Trinity z pewnością stała się częścią „Jedynej” w Zmartwychwstaniaale oznacza to również, że Neo pozostał „Jedynym” i teraz oboje razem są „Jedynym”.

Musimy cię ostrzec, że w kontynuacji tego artykułu są duże spoilery, więc jeśli nie widziałeś Zmartwychwstania Matrix, powinieneś ostrożnie podejść do tego artykułu. Powiedziawszy to, zamierzamy dalej rozwinąć powyższą odpowiedź z dodatkowymi szczegółami z nowego Matryca film. Dzięki informacjom zawartym w tym artykule dobrze zrozumiesz naszą odpowiedź i nową sytuację w filmie.

Czy Trójca jest „jedyna”?

Aby właściwie zrozumieć ten artykuł i pytanie, na które odpowiadamy, uważamy, że musimy wyjaśnić koncepcję „Jedynego”, tak jak została ona nakreślona w serii. W Macierz Morfeusz powiedział, co następuje:

Kiedy Matrix został zbudowany po raz pierwszy, w środku urodził się człowiek, który miał możliwość zmiany wszystkiego, co chciał, przerobienia Matrixa według własnego uznania. To on uwolnił pierwszego z nas, nauczył nas prawdy – Dopóki istnieje Matrix, ludzkość nigdy nie będzie wolna. Po jego śmierci Wyrocznia przepowiedziała jego powrót i że jego przyjście przyniesie zniszczenie Matrix, zakończy wojnę, przyniesie wolność naszemu ludowi. Dlatego są tacy, którzy spędzili całe nasze życie, szukając go w Matrixie.

– Morfeusz

Ten cytat zasadniczo wyjaśnia koncepcję „Jedynego”, jaka została przedstawiona w całej serii; „The One” to mesjanistyczny byt, który ma uwolnić ludzi od Matrixa. Jedyny, znany również jako Program Prime, to systemowa cecha Matrycy, w której losowo wybrana osoba nosi specjalny kod.

Ta osoba jest następnie obdarzona jako awatar w Matrixie z ogromnymi nadludzkimi zdolnościami, które czasami manifestują się jako niezwykłe moce w prawdziwym świecie.

Specjalny kod ma za zadanie kolektywne przypisanie osobie, która go nosi, wszystkich anomalii, które emanują z kilku osób, które nadal odrzucają Matrycę. To zasadniczo czyni Jedno z „Integralnej anomalii” lub SUMA wszystkich anomalii.

ZWIĄZANE Z:

Co się stało z Syjonem i Morfeuszem w Matrixie Zmartwychwstania?

Mechanizmy, dzięki którym pojawia się Jedyny, są dość proste i osadzone w procesie Prime Program: Kiedy anomalie w Matriksie osiągną pewien próg i zaczynają powodować poważne problemy, maszyny wybierają losowego człowieka, który ma się narodzić za pomocą specjalnego kodu (Anomalia Integralna), która, jak wspomniano wcześniej, łączy i łączy wszystkie anomalie w Matrycy z programowaniem tego człowieka.

Wyrocznia, wiedząc o istnieniu i celu Wybranego, ponieważ jej obowiązkiem jest prowadzenie ludzkości, aby znaleźć Wybranego, oświeci go co do jego prawdziwej natury i poprowadzi go do Źródła, gdzie wypełni swoje zadanie ponownego wprowadzenia program główny i resetowanie macierzy.

Czyni to, zapowiadając powrót Wybrańca do ludu Syjonu, aby pomóc im uwolnić ludzkość z uścisku maszyn. Architekt, który stworzył Matrycę, jest również świadomy istnienia i celu Jednego i odnosi się do Jednego jako „ewentualności”.

Zasadniczo, celem Jedynego jest zapewnienie stabilności Matriksa poprzez powstrzymanie anomalii w jednostce, a nie pozwalanie im na rozprzestrzenianie się w całym systemie.

Skoro wyjaśniliśmy już rolę The One w serii, możemy przejść do głównego pytania – czy Trinity to teraz The One? Cóż, Trinity otrzymała moc Neo w Zmartwychwstaniaczego nie można zaprzeczyć.

I chociaż nie byłoby to takie dziwne jako taki ze względu na jej intensywny kontakt z kodem Neo, sam Analityk potwierdził, że Trinity stała się zagrożeniem – ale tylko w powiązaniu z Neo.

Oznacza to, że Trinity sama w sobie nie jest „Jedyną”, ale razem z Neo wydają się być nowym Wybrańcem, który teraz stał się podwójnym bytem. Tak więc Trinity jest „Jedyną” i nie jest „Jedyną”. Lana Wachowski trochę to skomplikowała, ale ma to sens, jeśli oglądasz film.

Czy Neo wciąż jest „tym jedynym”?

Neo początkowo wątpi, czy rzeczywiście jest wybranym, kiedy spotyka Wyrocznię, która jawi mu się jako stara kobieta. Twierdzi, że Neo ma „dar”, ale wydaje się, że na coś czeka.

Teraz oryginalna trylogia kończy się tym, że Neo to Jedyny, jedyny Wybrany pod tym względem. Ale wraz ze zmianami w Zmartwychwstania Matrix ludzie – słusznie, możemy dodać – zaczęli zadawać pytania.

Kiedy zobaczymy Neo w Zmartwychwstania, jest normalnym facetem, który nie jest świadomy swojej roli ani swojej historii, ale po zmartwychwstaniu i ponownym odkryciu swojej prawdziwej natury, moce Neo powoli wracały do ​​niego z czasem, choć początkowo nie był w stanie ich wszystkich wykorzystać, m.in. nie latać, kiedy próbował. Jednak teraz był w stanie wysłać potężne telekinetyczne fale uderzeniowe jednym ruchem nadgarstka.

Czy Trójca? "Jeden" Czy Neo wciąż? "Jeden"?  klasa="wp-obraz-40899" title=

Wciąż mógł zatrzymać kule, ale jego telekineza wydawała się słabsza w tym obszarze, ponieważ Neo musiał włożyć więcej wysiłku niż wcześniej. Kiedy Neo i Trinity ponownie konfrontują się z analitykiem, wydaje się, że moce Neo w pełni powróciły, w tym jego zdolność do samodzielnego latania, gdy jest widziany lecący po niebie obok Trinity.

W końcu widzimy, że Neo wciąż jest „Jedynym” i że ma te same moce, które miał, gdy wiedział, że jest Tym Jedynym. Oznacza to, że Neo pozostał The One, ale ponieważ nowy One jest podwójną istotą, jego pełny potencjał jest aktywowany tylko w spójności z Trinity.

Jak Trinity zdobyła moce Neo?

Dokładny powód tego nie jest znany, ale zakłada się, że podczas rekonstrukcji oryginalnego Matrixa, oryginalny kod Neo, w tym jego połączenie z Programem Najwyższym, został zachowany. Analityk zdał sobie w pewnym momencie sprawę, że moc Neo była wielka, ale jego prawdziwy potencjał w nowej Matrycy zostanie przebudzony tylko w połączeniu z Trinity.

Oznacza to, że Trinity stała się jednym z Neo i że oboje tworzą jedną, potężną istotę. Podczas odbudowy Matrix, Trinity najwyraźniej uzyskała część kodu Neo, dając jej możliwość dostępu do Programu Prime. To z kolei pozwoliło jej uzyskać dostęp do tych samych mocy (lub przynajmniej ich części), które posiadał Neo w oryginalnej trylogii.

  • Artur S. Poe Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?