Skip to content
TV

Prawdziwy seryjny morderca, który zainspirował mordercę Trinity od Dextera

15 de październik de 2021
l intro 1634184265

W serialu kryminalnym Showtime „Dexter” na przestrzeni lat pojawiło się wielu przerażających seryjnych morderców. Zainspirowany powieścią Jeffa Lindsaya „Darkly Dreaming Dexter” gra Michaela C. Halla jako Dextera Morgana, analityka rozprysków krwi, który w nocy śledzi i morduje innych seryjnych morderców. Stosuje się do ścisłego kodeksu postępowania wpojonego mu przez jego przybranego ojca Harry’ego Morgana (James Remar), gliniarza, który przyjął Dextera i próbował zaszczepić mu ujście jego potrzeby zabijania. Początkowo zabójcy i sytuacje w „Dexterze” zostały zaczerpnięte z powieści Lindsay, ale w czwartym sezonie zadebiutowała postać unikalna dla serialu telewizyjnego: Arthur Mitchell (John Lithgow), znany również jako Zabójca Trójcy.

Mitchell zadebiutował w premierowym odcinku 4 sezonu „Dexter” „Living The Dream” jako Trinity Killer, tajemnicza postać, która zabijała trójkami i przez lata z powodzeniem wymykała się policji. Dexterowi udaje się go z powodzeniem wyśledzić, ale odkrywa, że ​​Mitchell jest człowiekiem rodzinnym i wybitnym członkiem społeczności. Podobnie jak Dexter, Mitchell przedstawia się jako normalna i normalna osoba. Dexter początkowo wierzy, że Mitchell mógłby nauczyć go, jak lepiej ukrywać swój sekret, ale mężczyzna okazuje się kompletnym potworem, którego inspiracja pochodzi z prawdziwego życia.

Zło chowa się na widoku

Wszystkie zabójstwa Arthura Mitchella w Trinity są zgodne z rytualnym wzorem, odtwarzając w kółko tragiczne wydarzenia z jego własnego dzieciństwa w serii makabrycznych zabójstw: porwanie i morderstwo dziesięcioletniego chłopca, zabójstwo kobiety przez zmuszenie jej zeskoczyć z budynku i zatłuc mężczyznę na śmierć w ramach corocznego rytuału. Mimo to Mitchell prowadzi godne szacunku życie domowe, wyglądając na kochającego ojca i męża oraz aktywnego członka swojego kościoła oraz jako członek grupy o nazwie Cztery Ściany Jedno Serce, która pomaga budować domy dla bezdomnych w sposób podobny do Habitatu dla Ludzkości.

Koncepcja Trinity Killer została zainspirowana prawdziwym seryjnym mordercą Dennisem Raderem. Rader, znany również jako Zabójca BTK (Bind, Torture, Kill), przez lata prowadził spokojne życie z żoną i dziećmi i był oddanym członkiem Kościoła Chrystusowo-luterańskiego, cały czas drwiąc z policji listami opisującymi jego zbrodnie ( przez NBC News). W końcu Rader został złapany, gdy wysłał plik z dołączonym dokumentem Kościoła Chrystusowo-luterańskiego. W „Dexterze” podobna wpadka ze strony Mitchella pozwala policji z Miami ustalić powiązanie między jednostkami mieszkalnymi Cztery Ściany Jedno Serce a Trinity Killer.

Przerażająca rzeczywistość kryjąca się za fikcyjnym zabójcą

W końcu rządy terroru Arthura Mitchella dobiegają końca z rąk Dextera, który zabija go młotem, ulubioną bronią Mitchella w finale 4 sezonu „Dexter” „Ucieczka”. Mitchell mierzy się z wersją sprawiedliwości Dextera i daje widzom szansę na bardzo potrzebne katharsis, poczucie, że chociaż Mitchell popełnił straszliwe zbrodnie, przynajmniej za nie zapłacił. W prawdziwym życiu zabójca BTK przez lata uchodził na sucho za swoje zbrodnie. W latach 1974-1981 Dennis Rader zabił 10 osób i został aresztowany dopiero w 2005 roku po tym, jak sam popełnił błąd, który zaalarmował władze, według NBC News.

Programy takie jak „Dexter” zapewniają ekscytującą rozrywkę, a potwory, które przedstawiają, są często przesadzone, aby spotęgować dramat. Wraz z Arthurem Mitchellem zespół kreatywny „Dextera” zainspirował się istniejącym potworem, co sprawiło, że ten fikcyjny stał się jeszcze bardziej przerażający.

Czy ten post był pomocny?