Skip to content

Czy Luffy jest Brazylijczykiem? Oto, jakimi narodowościami byłyby postacie z One Piece!

26 de marzec de 2023
SBS56

Eiichiro Oda Jeden kawałek to jedna z najpopularniejszych serii manga i anime w historii. (Nie)przygody Monkey D. Luffy’ego i jego załogi Słomianego Kapelusza są popularne na całym świecie, a miliony fanów czekają na nowe rozdziały mangi i nowe odcinki anime, które wciąż trwają. Jeden kawałek jest jedną z serii anime „Wielka Trójka”. Wybielacz I Narutoaw tym artykule postanowiliśmy porozmawiać o niesamowitych postaciach z tej serii.

Za chwilę przedstawimy wam listę dziewięciu członków Piratów Słomianego Kapelusza wraz z ich prawdziwymi narodowościami. Dlaczego tylko oni? Cóż, fani Jeden kawałek będzie wiedział, że sławny SBS sekcje zawsze zawierają różne zabawne i interesujące informacje, aw SBS 56, Eiichiro Oda został poproszony o podanie narodowości swoich bohaterów i oto, co powiedział:

Postać Narodowość
Monkey D. Luffy brazylijski
Roronoa Zoro język japoński
Nami szwedzki
Usopp afrykanin
Vinsmoke Sanji Francuski
Tony Tony Chopper kanadyjski
Niko Robin Rosyjski
Cutty „Franky” Flam amerykański
Potok austriacki

Oda ujawnił narodowości niektórych swoich bohaterów

Podobnie jak wiele interesujących i zabawnych informacji, narodowości Słomkowych zostały ujawnione w odcinku specjalnym SBS sekcja, w której Oda odpowiada na pytania fanów. Ta informacja została ujawniona w SBS Tom 56, a pytanie brzmiało:

D: Miło cię poznać, Oda-sensei. Mam pytanie. Gdyby One Piece miało miejsce w prawdziwym świecie, z jakich krajów pochodziłoby dziewięć Słomkowych? Pseudonim: BRAT MICHAELA JACKSONA

O: Dobrze. Wstawię tylko to, co pasuje do wizerunku postaci.

 • Luffy: Brazylia
 • Zoro: Japonia
 • Nami: Szwecja
 • Usopp: Afryka
 • Sanji: Francja
 • Chopper: Kanada
 • Robin: Rosja
 • Franky: Stany Zjednoczone
 • Brook: Austria

Teraz, gdy mamy już oficjalne informacje, przyjrzyjmy się każdej postaci z osobna. Teraz nie mamy żadnych informacji, ponieważ Oda-sensei powiedział, że po prostu wybrał narodowość, patrząc na swoje postacie, ale wprowadzenie ich trochę nigdy nie jest złe.

POWIĄZANY:

20 najwyższych jednoczęściowych postaci wszechczasów (ranking)

Monkey D. Luffy

Narodowość: brazylijski

Oda ujawnił, że Luffy jest Brazylijczykiem, a biorąc pod uwagę, że jest nieco egzotyczny, ma to sens z pewnego punktu widzenia; mogliśmy sobie wyobrazić, że pochodzi z Brazylii. Luffy, znany również jako „Słomkowy Kapelusz” lub „Luffy Słomianego Kapelusza” po swoim znaku firmowym, jest kapitanem Gangu Słomianego Kapelusza.

Jego wielkim marzeniem jest odnalezienie One Piece, legendarnego skarbu i tym samym zostanie królem piratów. Jako dziecko jadł owoc Hito-Hito no Mi (model Nika) i dzięki temu ma rozciągliwy gumowy korpus. Na pierwszy rzut oka Luffy zawsze wydaje się żywy, beztroski, bez celu i dociekliwy. Ale jeśli znajdzie cel, nigdy nie spuszcza go z oczu i nigdy się nie poddaje.

Roronoa Zoro

jednoczęściowy zoro 1278854 1280x0 1

Narodowość: język japoński

Przekształcenie Zoro w Japończyka miało sens. On jest samurajem, Jeden kawałek pochodzi z Japonii i chociaż nie ma japońskiego imienia, jego pseudonim (Bushido) wystarczy, abyśmy zgodzili się z Odą w tej sprawie. Zoro, zwany także „Łowcą Piratów”, jest byłym łowcą nagród i jako pierwszy dołączył do Luffy’ego. Jego celem jest zostać najlepszym szermierzem na świecie. Aby osiągnąć ten cel, bardzo ciężko trenuje, by móc pokonać aktualnego najlepszego szermierza, samuraja mórz, Dracule’a „Hawkeye” Mihawka. Jest jedynym znanym szermierzem, który walczy jednocześnie trzema mieczami. Zoro jest trochę podobny do swojego kapitana i bardzo wysoko ceni sobie lojalność. Jego słabością jest słabe wyczucie kierunku.

Nami

One Piece: Z kim skończy Nami?

Narodowość: szwedzki

Mówi się, że Nami jest Szwedką i jest to wybór, co do którego nie jesteśmy tak pewni; zdecydowanie mogłaby być Europejką, ale z jej rudymi włosami byłaby raczej Brytyjką, a nawet Rosjanką niż Szwedką, ale to naprawdę nie jest tak daleko. Nami, znana również jako Nami „Kot Włamywacz”, jest nawigatorem i kartografem zespołu. Nami jest bardzo porywcza i nie kocha niczego bardziej niż pomarańcze i pieniądze. Jej marzeniem jest narysowanie idealnej mapy świata. Po pierwszym użyciu prostego drewnianego kija w bitwach, później używa pałki klimatycznej skonstruowanej przez Usoppa, której składniki tworzą specjalne bąbelki, które uwalniają ciepło, zimno lub elektryczność.

POWIĄZANY:

Kogo kocha Nami w One Piece? Wyjaśniono jej zainteresowania miłosne!

Usopp

One Piece: Czy Usopp zjada diabelski owoc?

Narodowość: afrykanin

Z wyjątkiem nosa, Usopp faktycznie wygląda jak postać z Afryki i faktycznie zgadzamy się z wyborem Ody, jeśli chodzi o Usoppa. Usopp, znany również jako „Sogeking”, jest strzelcem załogi i specjalistą od broni, a także stolarzem statku, zanim Franky dołączył do gangu. Usopp jest synem Yasoppa, członka pirackiego gangu Shanka, i Banchiny. Często tchórz, gawędziarz i kłamca, czasami można na niego liczyć w trudnych sytuacjach. Jego celem jest zostać dzielnym wojownikiem mórz, a później także najlepszym strzelcem wyborowym na świecie.

Vinsmoke Sanji

One Piece: Z kim skończy Sanji?

Narodowość: Francuski

Bycie Sanjim Francuzem ma sens w sensie symbolicznym iz kulturowego punktu widzenia, ponieważ Francuzi byli konsekwentnie określani jako wielcy kochankowie, co w pewnym stopniu pasuje do Sanjiego, nawet jeśli tylko w komiczny sposób. Sanji, znany również jako „Czarna Noga”, jest szefem kuchni na statku Luffy’ego. Ma słabość do pięknych kobiet i flirtuje z każdą ładną dziewczyną, często zachowując się bardzo dziecinnie. Aby oszczędzić ręce, które są potrzebne do gotowania, Sanji walczy tylko stopami.

Tony Tony Chopper

Tony.Tony.Chopper.full.212539

Narodowość: kanadyjski

Chopper będąc Kanadyjczykiem jest również symboliczny, ponieważ Chopper to jeleń. Wszyscy wiemy, że jeleń (a dokładniej łoś, ale są do siebie podobne) to zwierzę tradycyjnie kojarzone z Kanadą. Chopper „Cotton Candy Lover” to samiec renifera, który zjadł ludzko-ludzki owoc, stając się ludzkim reniferem. Chopper jest jedyną znaną osobą, która może zasilić swój diabelski owoc czymś, co nazywa się Rumble Balls. Jest lekarzem okrętowym Słomkowych. Jest bardzo zamknięty w sobie, przez co nieśmiały i trudno mu przyjmować komplementy, ale potrafi rozmawiać ze zwierzętami.

Niko Robin

nico robin 2022 urodziny

Narodowość: Rosyjski

Bycie Nico Robinem Rosjaninem nie jest odległe, ale nie jest to też najdokładniejszy wybór; wygląda bardziej na Włoszkę, a nawet Hiszpankę niż Rosjankę, ale podobnie jak w przypadku Nami, nie jest to aż tak odległe. Nico Robin jest archeologiem i czwartym najstarszym członkiem załogi. Jadła z owocu Flora Flora, który dawał jej możliwość wyhodowania części ciała w dowolnym miejscu, które widziała. Jej celem jest poskładanie Rio Poneglyph, o którym mówi się, że zawiera prawdę o prawdziwej historii. Dzięki swoim badaniom archeologicznym i zniszczeniu Ohary jest jedyną osobą na świecie, która potrafi odczytać i rozszyfrować ten Poneglyph.

POWIĄZANY:

One Piece: Kim jest ukochana Nico Robin?

Cutty „Franky” Flam

Logo Franky We Go

Narodowość: amerykański

Fakt, że Franky jest Amerykaninem, również ma sens; ma fryzurę Elvisa, a fakt, że Franky jest Amerykaninem, ma również bardzo symboliczne znaczenie, więc możemy się z tym zgodzić. Franky, właściwie „Cutty” Framm, jest cyborgiem i stolarzem statku dla Gangu Słomianego Kapelusza po tym, jak uratowali go i Robina z Lobby Enies. Marzy o zbudowaniu statku, który zabierze go w podróż dookoła świata. Mówi się, że ten statek jest nowym statkiem Gangu Słomianego Kapelusza, który gang otrzymał jako podziękowanie. Aby jednak statek marzeń mógł to zrobić, przyjął ofertę Luffy’ego, by dołączyć.

Potok

strumyk czuwający nad laboonem

Narodowość: austriacki

Bycie Austriakiem Brooka ma taki sam sens, jak to, że Brook nadal żyje – żadnego. Nie wiemy, dlaczego Oda wybrał dla Brooka Austrię, bo nawet za życia nie wyglądał na Germana; może to był przypadek? Brook, często nazywany „Królem Dusz”, jest żywym ludzkim szkieletem i członkiem pirackiego gangu Rumby. Fakt, że jest żywym szkieletem, zawdzięcza owocowi martwej krainy, który pozwolił jego duszy powrócić do ciała po jego fizycznej śmierci.

 • Arthura S. Poe

  Arthura S. Poe

  Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?