Skip to content

Czy Luffy jest piątym cesarzem mórz w One Piece?

25 de listopad de 2022
LuffyGoko

Piracki świat Ody Jeden kawałek został ostatnio wstrząśnięty, gdy doszło do dużej zmiany w jednej z głównych grup w serii – Yonko, znanej również jako Czterech Cesarzy. Czterej Cesarze są znani od lat i wszyscy wiedzieliśmy, kiedy Czarnobrody zastąpił Białobrodego na stanowisku Imperatora, ale co z Luffym. Czy jest sąsiednim „Piątym Cesarzem”, czy też kimś zupełnie innym? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Monkey D. Luffy jest obecnie jednym z Czterech Cesarzy, więc nie jest „Piątym Cesarzem”. Przed pokonaniem Kaidou i Big Mom, Luffy był określany przez prasę jako „piąty cesarz”, ale nigdy nie został oficjalnie uznany za cesarza, dopóki Kaidou i Big Mom wciąż byli wśród nich. Tytuł „piątego cesarza” był więc po prostu tytułem prasowym i nie był oficjalny.

W dalszej części tego artykułu powiemy ci, co stało się z Luffy’m i jak jest spokrewniony z Yonko, tj. jak jest z nim powiązany tytuł „Piątego Cesarza”. Dowiesz się także o aktualnych mocach i zdolnościach Luffy’ego, co da odpowiedź na pytanie, czy jest wystarczająco potężny, by być Yonko, czy nie. Spoilery dalej!

Czy Luffy był kiedykolwiek „piątym cesarzem”?

Teraz, gdy wiemy, że Monkey D. Luffy jest obecnie jednym z Czterech Cesarzy, czyli Yonko, nie musimy właściwie wyjaśniać zbyt wiele na temat tego drugiego tytułu. Wydaje się, że liczba cesarzy jest ustalona i zawsze było ich czterech, aw tej chwili jest ich czterech. W następnej sekcji ujawnimy więcej szczegółów na ich temat, ale wyjaśnijmy tylko, dlaczego Luffy został nazwany „Piątym Cesarzem” i co to właściwie oznacza.

Po wydarzeniach z Whole Cake Island Arc, The Dokument z wiadomościami o gospodarce światowej pisał o Luffy’m jako piracie bliskim Czterem Cesarzom i nadał mu tytuł „Piątego Cesarza”. Jak już powiedzieliśmy, zawsze było Czterech Imperatorów i teraz jest Czterech Imperatorów, ale Luffy był najpotężniejszym Piratem, który nie był członkiem i dlatego prasa nadała mu tytuł. Nie był Yonko, ale był na ich poziomie i zdecydowanie zasługiwał na to, by być wśród nich. Udowodnił to w Kraju Wano, o czym możesz przeczytać poniżej.

Tytuł „Piątego Cesarza” był nieoficjalny, nadany Luffy’emu przez media. Nigdy nie zmieniło to faktu, że jest tylko czterech cesarzy, ani nikt nie uważał Luffy’ego za cesarza aż do wydarzeń w Kraju Wano. Teraz, gdy to wszystko wyjaśniliśmy, możemy przejść do opowiadania wam, jak Luffy faktycznie został Imperatorem.

Czy Monkey D. Luffy to Yonko?

Nie chcemy podawać zbędnych szczegółów na temat Czterech Cesarzy, których już znasz; powtórzymy tylko, że na początku historii Kraju Wano Czterech Cesarzy składało się z Shanksa, Czarnobrodego, Kaidou i Big Mom. Pod koniec łuku te nazwy ulegną zmianie.

Luffy obserwuje w Kraju Wano negatywne skutki podwójnych rządów Kaido i Shoguna Kurozumi Orochiego. Wkrótce po przedstawieniu Jacka Kaido pojawia się jako ogromny smok w stylu wschodnim ze śmiercionośnym oddechem. Nietrzeźwy Imperator zaprasza Shutenmaru do przyłączenia się do jego grupy.

Piraci Słomianego Kapelusza i ich sojusznicy kwaterowali w gruzach zamku Oden, który został brutalnie zniszczony przez Luffy’ego za pomocą oddechu. W odwecie Luffy stara się unicestwić bestię, zmuszając ją do powrotu do ludzkiej postaci. Jednak pomimo siły Gear 4, nie był w stanie skrzywdzić Imperatora, który zneutralizował go potężnym uderzeniem jego maczugi. Jednak Kaido jest świadomy siły i wytrwałości Luffy’ego i postanawia uwięzić Słomkowego Kapelusza, aby złamać jego ducha i przekonać go, by dołączył do jego załogi.

Jak powiedziała przez telefon, Big Mom udaje się do Kraju Wano. Wściekły Kaido nakazuje swoim żołnierzom uniemożliwić cesarzowej i jej załodze zejście ze statku, ale im się to nie udaje. Kingowi do ostatniej sekundy zajęło wkroczenie i odepchnięcie ich silnym uderzeniem, które spowodowało, że łódź rozbiła się o szczyt wodospadu i posłała Big Mom na dno oceanu.

Cesarzowa budzi się na plaży w Kuri z amnezją. Jest niesiona do wioski Okobore przez Choppera, Tamę, Kiku i Momonosuke, gdzie Tsuru i inni mieszkańcy opiekują się nią i zapewniają jej skromne pożywienie: prostą zupę z czerwonej fasoli. Niestety, uważa, że ​​to za mało.

Chopper i jego towarzysze wykorzystują jej głód, prowadząc ją do Udon, więzienia, w którym przetrzymywany jest Monkey D. Luffy, i twierdząc, że jest tam zupa. Nie byli świadomi, że to oszustwo było rzeczywiście prawdziwe i że zupa z czerwonej fasoli rozsławiona przez królową istniała w Udon. Nawet z amnezją Big Mom potrzebuje tylko dwóch trafień, aby pokonać sojusznika Kaido, pomimo najlepszych starań Queen, by zachować swój posiłek.

Wtedy Big Mom ku swemu przerażeniu dowiaduje się, że Luffy zjadł całą zupę z czerwonej fasoli z poprzedniego wieczoru. Uderza Pirata Słomianego Kapelusza i Hyogoro z powodu frustracji, że nie jest w stanie zanieść go z powrotem do wioski i dać go wszystkim jako wyraz uznania dla życzliwości mieszkańców miasta. Ścigana Big Mom przeszukuje więzienie Udon, zanim zostaje brutalnie uderzona w głowę w wyniku oszustwa Queen.

ZWIĄZANE Z:

Kim są Yonkō w One Piece? (i jak silne są?)

Kiedy zamierzała zaatakować Królową, która została unieruchomiona, traci przytomność, gdy odzyskuje pamięć w tym momencie. Jest to wykorzystywane przez ludzi Kaidou, którzy dają jej kilka silnych środków uspokajających, po czym związują ją licznymi łańcuchami wykonanymi z morskiego granitu i eskortują ją do Onigashimy, legowiska Kaido i jego gangu.

Cała wyspa jest wtedy wstrząśnięta, gdy Kaido i Big Mom angażują się w walkę na śmierć i życie. Po krótkim rozejmie obaj postanawiają połączyć swoje załogi, aby podbić całą planetę.

Jednak wiadomość o ich współpracy skłania również Marco i Izo z Piratów Białobrodego do udania się z Nekomamushi do Kraju Wano, aby wesprzeć Sojusz Ninja-Pirate-Norek-Samurajów. Marco uniemożliwia również Piratom Big Mom udanie się do Onigashimy, zrzucając ich do wodospadu przy drugiej próbie.

Sojusz ninja, piratów, norek i samurajów pokonuje dwóch cesarzy, Big Mom i Kaidou podczas najazdu na Onigashima, ustanawiając Monkey D. Luffy i Buggy the Clown jako nowych władców świata.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?