Skip to content

Czy Deku jest ostatnim użytkownikiem One For All? (i czy przekaże to dalej?)

5 de luty de 2023
deku last user

W 131. odcinku My Hero Academia dowiedzieliśmy się więcej o prawdziwej naturze One For All oraz o tym, jak przeszedł ogromną zmianę i ewolucję na przestrzeni lat, kiedy był używany. W związku z tym dowiedzieliśmy się, że Dar jest teraz zupełnie inną wersją samego siebie w porównaniu z typem, kiedy Yoichi Shigaraki był nadal tym, który go posiadał, ponieważ sugerowano, że Deku może być ostatecznym użytkownikiem. Czy więc Deku jest ostatnim użytkownikiem One For All i czy przekaże to dalej?

Poprzedni posiadacze One For All zasugerowali, że Deku jest ostatnim użytkownikiem Daru ze względu na to, że przekazanie go dalej stało się zbyt niebezpieczne. Ewolucja One For All sprawiła, że ​​stał się zbyt potężny, by ktokolwiek mógł sobie z nim poradzić. W związku z tym, jeśli Deku miałby to przekazać, tylko skróciłoby to życie tej osoby.

Rzecz w Deku polega na tym, że był właściwą osobą we właściwym czasie dla One For All ze względu na fakt, że jest bez dziwactw i ma odpowiednią siłę woli i temperament, aby ostatecznie zakończyć All For One podczas ostatniego etapu One For All długość życia. Powiedziawszy to, spójrzmy, czy Deku jest ostatnim użytkownikiem One For All, czy też przekaże go dalej w przyszłości.

Czy Deku jest ostatnim użytkownikiem One For All?

Jedną z rzeczy, które wiemy o My Hero Academia, jest to, że dar One For All jest prawdopodobnie najpotężniejszym darem ze względu na fakt, że może być przekazywany z jednej osoby na drugą i przechodzi ewolucję, gdy gromadzi moc, gdy zostaje przekazany. Pod tym względem Dar stał się tak potężny w czasach All Mighta, że ​​stał się uzasadnionym zagrożeniem dla All For One. A w czasach Deku przeszedł ogromną ewolucję.

To było w czasie, gdy Deku jako posiadacz One For All ewoluował do tego stopnia, że ​​Dary poprzednich użytkowników zostały do ​​niego przeniesione. W odcinku 131 dowiedzieliśmy się więcej o naturze daru i jego wpływie na poprzednich użytkowników. I wtedy dowiedzieliśmy się, że korzystanie z One For All ma ogromną wadę.

Czwarty użytkownik One For All, który trzymał Quirk dłużej niż ktokolwiek inny niż All Might, prawdopodobnie zmarł ze starości w wieku 40 lat po tym, jak spędził całe życie unikając All For One, ponieważ wiedział, że to nie mógł się równać z potężnym złoczyńcą. All Might, dzięki swoim badaniom, w końcu odkrył, że One For All nie radzi sobie dobrze z użytkownikami, którzy już mają Dary, ze względu na jego potężną moc. Gdy połączy się z wcześniej istniejącym Darem użytkownika, ciało nie będzie już w stanie poradzić sobie z dwoma Darami, ponieważ zbiera żniwo na ciele użytkownika do tego stopnia, że ​​szybko się starzeje.

POWIĄZANY:

Jak Toya Todoroki zginął w My Hero Academia?

Jednak All Might był wyjątkiem ze względu na fakt, że był bez dziwactw. Ponieważ All Might nie miał daru, zanim odziedziczył One For All, jego organizmowi łatwiej było sobie z tym poradzić. I dlatego był w stanie trzymać się One For All przez 40 lat bez umierania.

Oczywiście wiemy, że Deku nie ma własnego daru i polega wyłącznie na mocy One For All. Oznacza to, że jest idealnym kandydatem do daru, który najlepiej sprawdza się w przypadku tych, którzy nie mają daru. I tutaj zasugerowano, że Deku będzie ostatnim użytkownikiem One For All.

Wiedząc, że Izuku Midoriya może nie być w stanie przekazać daru komuś innemu w przyszłości, poprzedni posiadacze daru zapytali, czy ma to, czego potrzeba, aby powstrzymać lub nawet zabić All For One. I wtedy Deku zdecydował, że zatrzyma się i ocali Tomurę Shigarakiego, zamiast go zabijać, ponieważ wiedział, że ten Dar miał ratować ludzi.

Czy Deku przejdzie jeden za wszystkich?

Jak wspomniano, jest mało prawdopodobne, aby Deku przekazał dar komuś innemu. Oczywiście film Heroes Rising jest wyjątkiem, ponieważ Deku nigdy w pełni nie przekazał Daru Bakugo, ponieważ transfer nie został zakończony. I przeniósł do niego One For All, zanim przeszedł ogromną ewolucję, której doświadczył, gdy Deku zdał sobie sprawę, że może wykorzystać Dary poprzednich użytkowników.

POWIĄZANY:

My Hero Academia: Czy Dabi zabija Endeavour?

W wewnętrznym świecie One For All wspomniano również, że poprzedni użytkownicy zrozumieli, że nadszedł czas Deku, aby All For One zostało zatrzymane raz na zawsze, ponieważ nie mógł już przekazać daru komuś innemu. Tak więc, powiedziawszy to, jest bardzo mało prawdopodobne, że w przyszłości przekaże dar innej osobie.

Dlaczego Deku nie może przejść jeden za wszystkich?

Powodem, dla którego Deku nie może już przekazać One For All innej osobie, jest fakt, że ewoluował w jego czasach. Kiedy All Might przekazał go Midoriya, miał on jeszcze ewoluować w Dar, który umożliwiłby użytkownikowi dostęp do Dziwactw poprzednich użytkowników. W związku z tym nadal można było bezpiecznie przekazać One For All innej osobie, o ile następny użytkownik był Quirkless.

1675585956 588 Czy Deku jest ostatnim uzytkownikiem One For All i czy.webp

Ale kiedy Dar ewoluował w czasach Midoriyi, rozwinął zdolność używania wszystkich Darów poprzednich użytkowników. To sprawiło, że nikt inny nie mógł sobie z tym poradzić, ponieważ Deku musiałby przekazać wiele Darów innej osobie. Takie postępowanie spowodowałoby duże obciążenie dla ciała osoby, tak że istnieje duża szansa, że ​​nawet osoba bez wcześniejszego daru nie byłaby w stanie sobie z tym poradzić.

Oczywiście istnieje również fakt, że liczba ludzi bez dziwactw już spada do tego stopnia, że ​​ludzie urodzeni bez dziwactw prawie wyginęli. Oznacza to, że Midoriya byłoby zbyt trudne, aby przekazać Dar innej osobie, ponieważ na świecie prawie nie ma już ludzi bez Daru i jest mało prawdopodobne, aby nawet ktoś, kto jest Bez Daru, był w stanie poradzić sobie z mocą wyewoluowanego dziwactwa Jeden za Wszystkich.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?