Skip to content

Manifest Boss załamuje „potężny” finałowy moment w środku sezonu — i co stanie się dalej w ostatnim sezonie

4 de listopad de 2022
Manifest Season 4 Melissa Roxburgh Josh Dallas

Poniżej znajdują się ogromne spoilery z 10. odcinka Manifest ostatni sezon (aka finał midseason).

Kiedy liryczna uczona Taylor Swift w „Śniegu na plaży” nuciła „życie jest emocjonalnie nadużywane, a czas nie może mnie powstrzymać, tak jak ty” w „Śniegu na plaży”, prawdopodobnie była nawiązując do pierwszych 10 odcinków Oczywistyczwarty i ostatni sezon, który został wydany w piątek na Netflix.

Mówiąc dokładniej, mówimy o rozdzierających wnętrznościach ostatnich momentów odcinka 10, w których Zeke (grany przez Matta Longa) użył swoich empatycznych mocy, by wchłonąć białaczkę Cala (Ty Dorana), ratując w ten sposób życie nastolatka, ale poświęcając własne w proces. Oznaczało to również, że Michaela (Melissa Roxburgh), która rozpoczęła epizod w błogości małżeństwa, nagle została wdową.

„To była jedna z naszych flag na piasku, o której wiedzieliśmy, że nadchodzi”, twórca serialu i showrunner Jeff Rake opowiada TVLine o śmierci Zeke’a.

Kiedy Oczywisty przeniesiony do Netflix na sezon 4 po anulowaniu przez NBC, Rake otrzymał zadanie skompresowania dodatkowego trzy sezony, które zaplanował w 20 odcinkach, które składają się na super-wielki bieg pożegnalny. Po kilku reorganizacjach najważniejszym punktem historii dla szefa serii był ten moment na dole schodów Stonesów w finale sezonu, kiedy Zeke zdał sobie sprawę, że umierający Cal był kluczowy dla ocalenia ludzkości.

Melissa Roxburgh i Matt Long w Manifest„Zeke podjął tę niewiarygodnie bezinteresowną, potężną decyzję, tragiczną decyzję poświęcenia się” — zauważa Rake. „W ten sposób doszedłem do decyzji, że tak wyjdziemy z 10. odcinka”.

Rake przekazał wiadomość Mattowi Longowi, który gra Zeke’a, podczas lunchu, zanim zaczęli kręcić ostatni sezon. „Wytłumaczyłem mu, dlaczego to było tak ważne dla serialu, a on to zrozumiał”. Rake wspomina. „To świetny sport i dał nam niesamowity występ”.

Zeke może nie żyje, ale czy to naprawdę koniec dla niego i Michaeli? Według Rake’a odejście empaty „niekoniecznie uniemożliwia dwóm kochankom, takim jak Michaela i Zeke, znalezienie sposobu na komunikowanie się ze sobą”.

Ale co to wszystko oznacza dla Jareda? W pewnym momencie stróż prawa wierzył, że Michaela jest miłością jego życia, ale cofnął się, gdy zdecydowała się poślubić Zeke. Poza tym obecnie spotyka się z kolegą z policji, Dreą. Ponieważ Zeke zniknął z obrazu, otwiera mu to drzwi do ponownego rozpalenia spraw ze swoją dawną miłością w drugiej połowie sezonu 4. (Data premiery części 2 nie została jeszcze ogłoszona).

Kiedy wybieramy ostatnie 10 odcinków serii, „liczba miesięcy” minie od wydarzeń z odcinka 10, ujawnia Rake. „Jared okazał szacunek, a potem postawione pytanie [is]”Ile czasu trzeba czekać, zanim przejdziemy dalej?”. To będzie pytanie, które zadają sobie zarówno Michaela, jak i Jared”.

Jak się czujesz po śmierci Zeke’a w? OczywistyFinał środka sezonu? Oceń odcinek poniżej, a następnie daj nam znać w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?