Skip to content

Czy Darth Vader zabił Ahsokę Tano w Star Wars Rebels?

6 de listopad de 2022
Did Darth Vader kill Ahsoka Tano in Star Wars Rebels 00

Ahsoka Tano to bez wątpienia jedna z najciekawszych i wyjątkowych postaci, poruszających się na granicy światła i ciemności. Wielu było zaskoczonych, zastanawiając się, co się z nią stało po scenie z Darthem Vaderem. Cóż, czy przeżyła pojedynek?

Darth Vader nie zabił Ahsoki Tano. Po ich walce Ezra cofnął się w czasie, aby odciągnąć ją w bezpieczne miejsce. To by oznaczało, że umarłaby, gdyby tego nie zrobił. Ale kiedy mówimy o podróżach w czasie, gdyby cofnął się w czasie, przeszła przyszłość nigdy się nie wydarzyła.

Historia Ahsoki jest złożona, tragiczna i potężna. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to się prawie skończyło i na pewno się skończyło, zajrzyj i dowiedz się!

Czy Ahsoka została zabita przez Vadera?

Fani zastanawiali się, czy zmarła w wyniku swojego ducha Mocy, czy Ahsoka nie umarła i faktycznie z jakiegoś powodu schodziła do świątyni Sithów, czy też jej tajemniczy los był sposobem na pożegnanie się z głównym bohaterem Dave’a Filoniego. nie pojawił się w oryginalnej trylogii.

Cóż, „Świat między światami” rozwiązał zagadkę, a nie w sposób, w jaki wszyscy oczekiwali. Jak się okazuje, Ahsoka przeżyła pojedynek z Vaderem na Malachorze, ale nie dlatego, że go pokonała.

Ezra uratował ją, cofając się w czasie i wyciągając ją w bezpieczne miejsce, aby Darth Vader nie mógł jej zabić. Ahsoka wciąż żyje. Po zakończeniu trzeciego sezonu Star Wars Rebels producent wykonawczy serialu Dave Filoni ogłosił, że Tano spotkał Bendu podczas wydarzeń z „Tajemnicy bazy śmigłowców”.

Pomimo tego, że incydenty te nigdy nie zostały przedstawione na filmie, Filoni zamieścił na Twitterze dialogi z ich doświadczeń, a także grafiki przedstawiające sprawę. Bendu rozmawiała o zbliżającym się starciu Tano ze swoim byłym mistrzem podczas ich rozmowy.

Kiedy Tano wyjaśnił, że chce poznać prawdę, Bendu odparł, że wszystko, łącznie z nią, zmieni się w wyniku ich spotkania. Ponieważ Togruta nie dostrzegł jego punktu widzenia, stwierdził, że „zmiana” oznacza śmierć. Tano zapytał wtedy, czy umrze, ale Bendu nie był pewien, czy powinna usłyszeć odpowiedź, więc odpowiedział, że nie wie o tym przed pożegnaniem.

Znamy już fakty o tym, co stało się z Ahsoką na Malachorze w sezonie 2!

Czy Ahsoka umiera?

To powiedziawszy, Ahsoka nie występuje w oryginalnej trylogii filmowej ani żadnej z obecnie dostępnych treści kanonicznych poza oryginalnym okresem trylogii, więc jest prawdopodobne, że albo nigdy nie wróci do głównej akcji, albo pozostanie pod radarem głównych graczy, kiedy czy.

Jedynym sposobem na poznanie jest czekanie i patrzenie. Kto może powiedzieć? Nie mogła stać z boku i sprawiać cierpienia niewinnym ludziom, więc walczyła z nowym Imperium i jednym z ich Inkwizytorów.

Łączy siły z Bail Organa po tym, jak pomagała mieszkańcom rolniczego świata w ich wojnie przeciwko imperialnej okupacji i zostaje jednym z pierwszych szpiegów Sojuszu Rebeliantów pod pseudonimem Fulcrum. Na Malachorze spotkała i pojedynkowała się z Darthem Vaderem, pracując z Duchem.

Mówiono, że nie żyje, ale przeżyła dzięki ponadwymiarowym właściwościom świątyń Sithów na Malachorze. Ostatni raz widzimy ją wkrótce po wydarzeniach z Powrotu Jedi. Zostaje uwolniona z Malachora i podąża za Sabine z Ducha na polowanie na Ezrę.

Poprzez rysunek rodziny Mortis, Ezra uzyskał wejście do świątyni Jedi na Lothal, gdzie znalazł się w świecie pomiędzy światami. Wejście do obrazu było czymś więcej niż tylko nową drogą do świątyni, którą wcześniej odwiedził Ezra; była bramą do ścieżki obejmującej cały czas i przestrzeń.

Każdy, kto jest właścicielem portalu, ma dostęp do kanału, z którego może wywierać wpływ na wydarzenia z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

W odcinku zatytułowanym Córka, Ahsoka, Anakin i Obi-Wan mają niemal realną wizję, w której Moc manifestuje się w dwóch istotach: Córce, która reprezentuje jasną stronę i Synu, który reprezentuje ciemną stronę .

Jak to wchodzi w grę? Dobrze…

Gdy Tano leżał umierający, Syn zwrócił się, by zamordować swojego ojca. Zamiast tego Córka rzuciła się i przyjęła cios, a zszokowany Syn opuścił pistolet, gdy tylko dowiedział się, że Córka została śmiertelnie ranna.

Córka poradziła Skywalkerowi, że może uratować Tano, jeśli użyje go jako medium, by skierować w nią swoją energię życiową. Zakończyli operację, gdy Córka zmarła, wskrzeszając Ahsokę i oczyszczając ją z ciemności.

Ale jak do tego doszło? Tano i Kenobi zostali wkrótce uprowadzeni przez Syna i Córkę. Ojciec, władca królestwa Mortis, dał Skywalkerowi możliwość uratowania Tano lub Kenobiego i poświęcenia drugiego.

Skywalker postanowił wykorzystać wpływ Mortisa, aby uratować zarówno swojego mistrza, jak i ucznia. Tano został schwytany i uwięziony w wieży przez Syna. Próbując się uwolnić, usłyszała głos i znalazła się w towarzystwie istoty, która odpowiedziała na jej największe podejrzenia i obawy, zwłaszcza te otaczające jej pana.

Tano został następnie skażony przez ciemną stronę Mocy. Kiedy Skywalker przybył, by uratować Tano, Syn powiedział mu, że jeśli do niego nie dołączy, zabije Ahsokę. Anakin odmówił, a Syn wysłał w odpowiedzi skorumpowanego Tano, by zaatakował jej pana.

Tano walczył przeciwko Kenobiemu i Skywalkerowi, gdy Syn i Córka walczyli. W końcu wyrwała Kenobiemu Sztylet, uśmiechnęła się i przekazała go Synowi.

Siła życiowa Tano została wyczerpana i została natychmiast zabita przez Syna, który powiedział, że Tano nie jest już użyteczny.

Czy Ahsoka umarła przed powstaniem Skywalkera?

Czy Darth Vader zabił Ahsokę Tano w Star Wars Rebels?

Mimo że nie jest fizycznie obecna we wszystkich filmach, efekt Ahsoki można odczuć aż do The Rise of Skywalker, gdy rozmawia z Rey przez Moc podczas kulminacyjnej bitwy filmu z Palpatine.

I jest tak samo prawdopodobne, że jej obecność w tej scenie jest ukłonem w stronę fanów Gwiezdnych Wojen, którzy uwielbiają tę postać, pojedyncza linia Ahsoki w The Rise of Skywalker skłoniła niektórych do zastanowienia się, czy to oznacza, że ​​​​zginęła przed wydarzeniami z Sequel Trilogy.

Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Mace Windu, Yoda, Qui-Gon Jinn, Luminara Unduli, Aayla Secura, Kanan Jarrus i Adi Gallia nie żyją w The Rise of Skywalker.

Chociaż różnica polega na tym, że widzieliśmy, jak wszystkie te inne postaci umierają, czy to w filmach, programach telewizyjnych, czy na stronach książek i komiksów. I po prostu nie możemy tego wiedzieć na pewno!

Jak Ahsoka przetrwała Rozkaz 66?

Kiedy musiała uciec wraz z Rexem, miała mądry plan. Gdy klony zaczęły przebijać się przez drzwi, Rex poinformował Tano, że prawie skończyli, ale Tano wciąż kazał mu czekać.

Tano użył Mocy, by otworzyć drzwi i odrzucić kilka klonów, co pozwoliło im łatwiej uciec.

Po chwili ogłuszenia Rex szybko znokautował trzech pozostałych żołnierzy; Co więcej, klony pojawiły się po obu stronach, gdy Tano wybiegł z zatoki medycznej, zapalając miecze świetlne, blokując jeden z ich strzałów, gdy Rex ogłuszył wszystkie klony stojące na ich drodze.

W końcu postanawia uratować swojego zastępcę.

Nie ma innego wyjścia, jak pozbawić go przytomności, aby wydobyć biochip z jego mózgu.

Kiedy ukryła się, aby chronić się przed Imperium, zdolność Ahsoki do zmiany i jej umiejętności przetrwania uratowały jej życie.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?