Skip to content

Czy Cad Bane nie żyje i jak umarł?

7 de październik de 2022
82a801f3ca055570415fe76b010380f7

Galaktyka Gwiezdnych Wojen jest pełna ciekawych historii pobocznych i postaci pobocznych, które same w sobie stały się dość popularne, a jedną z rzeczy, które możesz w nich zauważyć, jest to, że prawie zawsze są łowcami nagród. Jednym z najpopularniejszych łowców nagród w uniwersum Gwiezdnych Wojen jest Cad Bane, który miał starcie z Jedi podczas Wojen Klonów, a także jest podopiecznym Jango Fetta i mentorem Boby Fetta. Choć Cad Bane jest interesujący, czy on nie żyje?

Cad Bane zginął z rąk Boby Fetta w finale Księgi Boby Fetta po pojawieniu się w dwóch odcinkach. Przed pojawieniem się w serialu aktorskim jego status był niejednoznaczny, ponieważ nic w kanonie Gwiezdnych Wojen nie sugerowało, że żył lub umarł w Wojnach klonów i The Bad Batch.

Dobrym posunięciem ze strony pisarzy było wprowadzenie Cada Bane’a z powrotem do ciągłości poprzez pojawienie się go w Księdze Boby Fetta. Jednak biorąc pod uwagę jego wiek i historię z Bobą Fettem, dobrym posunięciem dla pisarzy było przypieczętowanie swojego losu w Księdze Boby Fetta, aby zamknąć rozdział o życiu jednej z najpopularniejszych postaci Gwiezdnych Wojen wszechczasów .

Kim jest Cad Bane?

Cały wszechświat Gwiezdnych Wojen jest pełen różnych interesujących postaci, z których każda ma swoje własne role do odegrania w szerszym schemacie rzeczy. Podczas gdy główny cel opowieści kręci się wokół walki dobra ze złem między Jedi i Sithami oraz różnymi grupami, które wspierają, istnieją inne postacie, które zwykle znajdują się w szarych obszarach, ponieważ chcą po prostu zarobić na życie.

Pod tym względem, jednymi z najciekawszych postaci w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen są łowcy nagród, którzy żyją w podziemnej części galaktyki, ponieważ nie wspierają ani Jedi, ani Sithów i Rebeliantów /Resistance ani Empire/. Pierwsze zamówienie. Po prostu robią swoje nagrody, aby zarobić pieniądze.

Chociaż często patrzymy na Jango Fetta i Bobę Fetta jako na jednych z najpopularniejszych łowców nagród w galaktyce Gwiezdnych Wojen, jedną z postaci, która stała się dość popularna w animowanym serialu Wojny klonów, jest Cad Bane.

Cad Bane to łowca nagród Durosa, który w pewnym momencie był największym łowcą nagród w galaktyce po śmierci Jango Fetta. Ciekawe jest to, że był też kimś, kto uczył się pod Jango w pewnym momencie swojego życia i dlatego jest tak dobry jak on.

Jednym z powodów, dla których Cad Bane jest dość popularny, jest fakt, że ma fajny wygląd, który ma zachodnią naturę ze względu na jego kowbojski kapelusz i płaszcz. Co więcej, zachowuje bezsensowną postawę, która pozwala mu wykonać zadanie. Nie wykracza poza wykonywanie nawet najniższych działań, aby móc ukończyć swoją nagrodę.

Oczywiście, jako najlepszy łowca nagród w galaktyce, Cad Bane był wyposażony w umiejętności, które pozwalały mu przetrwać potyczki z Jedi za każdym razem, gdy miał konflikt z prawem. I przekazał niektóre z rzeczy, których się nauczył, Boba Fettowi, który uczył się pod jego kierunkiem podczas Wojen Klonów.

Mówiąc o Wojnach Klonów, Cad Bane stał się prominentny w bitwie między Republiką a Separatystami, ponieważ podejmował się pracy, która wymagała jego wiedzy jako łowcy nagród. I dlatego było kilka wydarzeń w Wojnach Klonów, które dotyczyły jego pracy.

Czy Cad Bane nie żyje?

Pomimo faktu, że Cad Bane był wybitną postacią podczas Wojen Klonów, jedną z rzeczy, nad którymi zastanawiają się ludzie, jest jego ostateczny los. Powodem, dla którego ludzie zastanawiali się nad jego losem, było to, że przez długi czas istniała niejasność co do jego statusu, dopóki nie przywiodła go Księga Boby Fetta. Jednak odkąd Księga Boby Fetta wyemitowała swój ostatni odcinek, jest więcej osób zastanawiają się, co się z nim stało, zwłaszcza jeśli jeszcze nie widzieli odcinka.

Więc pod tym względem Cad Bane nie żyje?

Przed pojawieniem się Cada Bane’a w Księdze Boby Fetta jego status był nieznany. Być może pojawił się w The Bad Batch, która miała miejsce niedługo po Wojnach Klonów. Trudno było jednak naprawdę potwierdzić jego status, ponieważ nigdy nie pojawił się w żadnym z innych mediów Gwiezdnych Wojen, które miały miejsce po The Bad Batch.

ZWIĄZANE Z:

55 najlepszych postaci z Gwiezdnych Wojen według popularności

Powodem niejasności jest fakt, że Dave Filoni, który pracował nad Wojnami klonów, pokazał niedokończony odcinek dotyczący Boby Fetta i Cada Bane’a. To właśnie ten odcinek sprawił, że sprawy dotyczące statusu Bane’a stały się dość niejasne.

W tym odcinku Cad Bane współpracował z Bobą Fettem nad jednym ze swoich zleceń. Bane trzymał zakładników, których był gotów użyć jako karty przetargowej. Fett, będąc honorowym łowcą nagród, wynegocjował z Bane’em uwolnienie zakładników. Ale to doprowadziło do pojedynku między dwoma legendarnymi łowcami nagród, ponieważ Cad Bane nie chciał negocjować ze swoim protegowanym.

Pojedynek łowców nagród doprowadził do strzelaniny w stylu zachodnim. W końcu zarówno Bane, jak i Fett zostali postrzeleni i leżeli na ziemi.

Czy Cad Bane nie żyje i jak umarł?

Jednak obowiązującą teorią w tamtym czasie było to, że odcinek nigdy nie był kanoniczny, ponieważ nigdy nie był emitowany. W związku z tym Cad Bane rzeczywiście żył. Teoria, że ​​żyje, została potwierdzona przez Księgę Boby Fetta, kiedy pojawił się w odcinku 6 jako główny najemnik pracujący dla Syndykatu Pyke.

Biorąc pod uwagę, że Cad Bane został przywrócony do ciągłości, trajektoria jego postaci zmierzała w kierunku starcia między nim a Bobą Fettem, ponieważ byli po przeciwnych stronach, zmierzając do finału sezonu.

W finale sezonu Cad Bane rzeczywiście zginął z rąk łowcy nagród, który kiedyś był jego uczniem. W związku z tym historia Bane’a i Fetta zatoczyła pełne koło, gdy były mentor zginął z rąk swojego podopiecznego.

Czy Cad Bane przeżył wojny klonów?

Najbardziej znanym występem Cada Bane’a był Gwiezdne wojny: Wojny klonów, ponieważ brał udział w wielu różnych zleceniach związanych z Separatystami. To dlatego wielokrotnie miał swoje własne starcia z Jedi, a nawet pracował z Obi-Wanem Kenobim na misji. Ale czy Cad Bane przeżył wojny klonów?

Przed pojawieniem się w The Bad Batch i The Book of Boba Fetta status Cada Bane’a był dość wątpliwy, ponieważ ludzie zastanawiali się, czy przeżył wydarzenia z wojen klonów, szczególnie ze względu na niewyemitowany odcinek, w którym został zastrzelony przez Bobę Fetta. samego siebie.

Jednakże, ponieważ pojawił się w The Bad Batch, która wydarzyła się po Wojnach Klonów i we wczesnych dniach Imperium, oraz w Księdze Boby Fetta, nie ma wątpliwości, że przeżył Wojny Klonów.

Czy Cad Bane nie żyje w złej partii?

Bad Batch to spin-offowa seria, której akcja toczy się po Star Wars: Clone Wars. Oznacza to, że oś czasu Bad Batch jest nieco po osi czasu Wojen klonów. Oczywiście fani byli podekscytowani, że Cad Bane pojawił się w Bad Batch. Ale czy umarł w Bad Batch?

Czy Cad Bane nie żyje i jak umarł?

Cad Bane pojawił się w The Bad Batch, ale nie zginął w spotkaniu z Hunterem i jego załogą. Zamiast tego został po prostu utknął na planecie, gdy Fennec Shand zadzierał ze swoim statkiem. A biorąc pod uwagę, że dotarł aż do Księgi Boby Fetta prawie trzy dekady później, można śmiało powiedzieć, że przeżył wydarzenia związane z The Bad Batch.

Jak zginął Cad Bane?

W ostatnim odcinku Księgi Boby Fetta drażniono nas z wczesną potyczką Boba Fetta i Cada Bane’a, gdy ten próbował sprowokować swojego byłego ucznia do pojedynku. Jednak dzięki wysiłkom Fenneca Shand, Fett zdał sobie sprawę, że to nie jest odpowiedni czas na pojedynek ze swoim byłym mentorem.

Cad Bane nie spieszył się, by znów się pojawić, ponieważ dopiero po zniszczeniu droidów Scorpenek, kart atutowych Pyke’ów i śmierci niezliczonych żołnierzy Pyke pojawił się, by wyrównać rachunki z Bobą Fettem. W tym czasie Fett jeździł Rancorem i był gotowy, by zdeptać nim Bane’a.

Bane był jednak wystarczająco szybki, aby odepchnąć Rancora i odeprzeć go za pomocą miotacza ognia, jednocześnie zsiadając z Fetta z bestii. Doprowadziło to do starcia między dwoma największymi łowcami nagród w historii galaktyki.

ZWIĄZANE Z:

Łowcy nagród z Gwiezdnych wojen: 15 najbardziej niebezpiecznych

Bane, będąc szybszym z tej dwójki, rozbroił Boba Fetta, który próbował stoczyć dobrą walkę, ale najwyraźniej przewyższył go jego były mistrz. Jednak, gdy Bane miał już oddać ostatni strzał opancerzonemu byłemu łowcy nagród, Boba Fett odwrócił szanse, używając włóczni Tusken, aby zaskoczyć niebieskoskórego łowcę nagród.

Czy Cad Bane nie żyje i jak umarł?

Dzięki treningowi walki w zwarciu z Tuskenami, Boba Fett całkowicie obezwładnił Cada Bane’a i powalił go na ziemię, zanim dźgnął go w klatkę piersiową za pomocą włóczni. To zakończyło długie 71-letnie życie łowcy nagród, którego niegdyś nazywano najlepszym w galaktyce.

  • Czy Cad Bane nie żyje i jak umarł?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantastyką, sci-fi, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?