Skip to content

Czy BD-1 z Księgi Boby Fetta jest tym samym droidem, co w Jedi: Upadły zakon?

15 de październik de 2022
bd book of boba fett

Jedną z najlepszych rzeczy w serialach Gwiezdnych Wojen, które można oglądać w Disney+, jest to, że showrunnerzy są bardzo oddani, jeśli chodzi o śledzenie ciągłości Gwiezdnych Wojen, wprowadzając kamee i nawiązując do wydarzeń z przeszłości. To powiedziawszy, jednym z odniesień, które ludzie uważają, że łączą wydarzenia z Księgi Boby Fetta z Jedi: Upadły zakon, to droid BD, który zadebiutował w odcinku 5 serialu. Czy więc BD z Księgi Boby Fetta to ten sam droid w Jedi: Upadły zakon?

Droid BD w Księdze Boby Fetta to nie ten sam BD-1, który można zobaczyć w grze Star Wars Jedi: Upadły zakon. To dlatego, że schemat kolorów jest zupełnie inny. Droidy BD to masowo produkowane droidy eksploracyjne, a Peli Motto musiała dostać się do jednego jakiś czas po Mandalorianie.

Chociaż może być interesujące, aby mieć jakiś związek między The Book of Boba Fetta i Jedi: Fallen Order, wiemy, że droidy BD, podobnie jak wszystkie droidy, są masowo produkowane. Chociaż jest to tylko jeden z nielicznych przypadków, w których widzieliśmy droida BD, istnieje duża szansa, że ​​nie jest to ten sam BD-1 w Upadłym Zakonie. Z drugiej strony nie odrzucamy możliwości związku między tymi dwiema historiami.

Co to jest droid BD?

Cały wszechświat Gwiezdnych Wojen jest pełen różnych droidów, które są dość inteligentne w tym sensie, że potrafią myśleć poza swoim programowaniem. Jednak w większości przypadków droidy Gwiezdnych Wojen są przeznaczone do określonych celów, zwłaszcza gdy mówimy o droidach, które mają być towarzyszami dla pilotów, takich jak droidy astromechaniczne.

Istnieją jednak również droidy przeznaczone do celów o bardziej praktycznym charakterze, takie jak droidy protokolarne. Są też droidy, które służą bardziej konkretnemu celowi praktycznemu. Tu właśnie wkracza droid BD.

Mimo że droid BD nie jest najpopularniejszym droidem w uniwersum Gwiezdnych Wojen, służy dobremu celowi. Jest to droid, który został zaprogramowany jako towarzysz odkrywców, ponieważ są w stanie pomagać ludziom w odległych i niebezpiecznych miejscach.

ZWIĄZANE Z:

N-1 Starfighter: Wszystko, co musisz wiedzieć o Mandalorian New Naboo Starfighter

Droidy BD mają być również małymi droidami, aby odkrywcom łatwiej było je nosić, gdy przemierzają niebezpieczne szlaki i miejsca. Mogą również służyć jako mapy lub przewodniki dla odkrywców, ponieważ są w stanie pokazać wszelkiego rodzaju informacje dotyczące lokalizacji. To sprawia, że ​​są idealnymi towarzyszami dla odkrywców i archeologów w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Jednak ze względu na to, że producent tych droidów BD już dawno upadł, droidy te są bardzo rzadkie. W rzeczywistości w całej ciągłości Gwiezdnych Wojen widzieliśmy droida BD tylko dwa razy.

Czy BD w książce Boba Fetta jest tym samym droidem, co w Star Wars Jedi: Upadły zakon czy nowy?

bd-1 Star Wars Jedi: Upadły zakon

Jak wspomniano, droidy BD widzieliśmy tylko dwa razy w całej ciągłości Gwiezdnych Wojen. To dlatego, że te droidy są bardzo rzadkie. Bardzo trudno jest znaleźć droida BD w galaktyce, mimo że zostały stworzone do masowej produkcji.

Pierwszym droidem BD, jaki kiedykolwiek pojawił się w kanonie, jest BD-1, który zadebiutował w Star Wars Jedi: Upadły zakon. BD-1 służył jako towarzysz Mistrza Jedi Eno Cordovy, który pracował głównie jako odkrywca i archeolog. Cordova powierzył wiele znanych mu danych o niektórych planetach i lokalizacji holocronu Jedi firmie BD-1, która teraz służy jako droidowy towarzysz Cala Kestisa podczas jego przygód.

W międzyczasie drugi droid BD był widziany w odcinku 5 Księgi Boby Fetta. Ten droid można zobaczyć w garażu Peli Motto jako najnowszy członek jej droidowego zespołu. Jednak ten droid BD był używany głównie jako chwalona latarka w czasie, gdy Peli Motto i Din Djarin naprawiali statek Naboo Starfighter, który Mandalorianin kupił jako zamiennik swojego Razor Crest.

ZWIĄZANE Z:

Star Wars Jedi: Fallen Order 2: data premiery, zwiastun, fabuła, obsada głosowa i nie tylko

Ze względu na fakt, że droidy BD są niezwykle rzadkie, niektórzy ludzie wierzą, że droidy BD zarówno w Jedi: Fallen Order, jak i The Book of Boba Fett są jednym i tym samym. Ale czy to naprawdę prawda?

W chwili pisania tego tekstu jesteśmy skłonni wierzyć, że te droidy są całkowicie różne od siebie. A powodem, dla którego uważamy, że BD-1 i droid BD, który widzimy w Księdze Boby Fetta różnią się od siebie, jest kolorystyka. BD-1 miał czerwone akcenty, podczas gdy droid BD w Księdze Boby Fetta jest całkowicie biały.

Oczywiście, jak wspomniano, droidy BD były kiedyś masowo produkowane, ale teraz są niezwykle rzadkie, ponieważ nie są już produkowane. Tak rzadkie, jak są, nie jest daleko, że Peli Motto była w stanie zdobyć jednego z tych droidów, biorąc pod uwagę, że ma swoje sposoby na zdobycie rzadkich części. Możliwe, że zamówiła jakiegoś Jawów, aby pomogli jej znaleźć jednego z tych droidów lub że sami Jawowie ukradli droida BD, a następnie sprzedali jednego jej.

Czy to oznacza, że ​​Księga Boby Fetta i Mandalorianin są powiązani z Jedi: Upadły Zakon?

Chociaż jesteśmy skłonni wierzyć, że droid BD w Księdze Boby Fetta to nie BD-1, nie odrzucamy możliwości, że są one jednym i tym samym. W końcu nic nie zostało potwierdzone. Możliwe, że BD-1 zmienił kolorystykę i stał się całkowicie biały.

Powinieneś również wiedzieć, że wydarzenia Jedi: Upadły Zakon mają miejsce pięć lat po Zemście Sithów i zanim jeszcze w pełni powstał Sojusz Rebeliantów. Z drugiej strony Księga Boby Fetta dzieje się zaledwie pięć lat po upadku Imperium w Powrocie Jedi. Biorąc pod uwagę, że Imperium upadło zaledwie 23 lata po jego utworzeniu, oznacza to, że Księga Boby Fetta dzieje się 28 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów.

ZWIĄZANE Z:

Kiedy Mandalorianin ma miejsce na osi czasu Gwiezdnych Wojen?

Oznacza to również, że istnieje 23-letnia różnica między Jedi: Upadły zakon a Księgą Boby Fetta. Wszystko mogło się wydarzyć od tego czasu do teraz, a to oznacza, że ​​możliwe jest, że droid BD w Księdze Boby Fetta jest taki sam jak ten w Jedi: Upadły zakon. Ale skłaniamy się ku możliwości, że są zupełnie inne. Mimo to nie odrzucamy szansy, że mogą być takie same.

Tak więc, jeśli droid BD jest tym samym, który widzieliśmy w Jedi: Upadły zakon, showrunnerzy muszą próbować znaleźć połączenie między tymi dwiema historiami. Możliwe, że w przyszłości zobaczymy Cala Kestisa.

Ale jest za wcześnie, aby mówić o jego historii i możliwości pojawienia się go w Księdze Boby Fetta lub jakiejkolwiek innej serii Disney+ Gwiezdne Wojny, ponieważ wciąż jest nadchodząca kontynuacja Jedi: Upadły zakon. Tak więc, dopóki nie dowiemy się więcej o losie Cala Kestisa w całej kontynuacji Gwiezdnych Wojen, nie możemy przyjąć żadnych założeń dotyczących możliwości wystąpienia przez niego epizodu w Księdze Boby Fetta czy nawet w Mandalorianie.

  • Czy BD-1 z Księgi Boby Fetta jest tym samym droidem, co w Jedi: Upadły zakon?

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?