Skip to content

Co się stało z Ezrą Bridgerem? Czy on nadal żyje?

3 de listopad de 2022
What Happened To Ezra Bridger Is He Still Alive 00

Finał czwartego sezonu Star Wars Rebels dobiegł końca, a w każdym umyśle fanów, którzy byli świadkami jego premiery, pojawiło się mnóstwo pytań. Jedno z pytań, nad którymi większość fanów zastanawiała się do dziś, brzmi: dlaczego zniknął Ezra Bridger? Doprowadziło to również do pytania numer jeden, które fani Rebeliantów wciąż zastanawiają się do dziś: czy Ezra umarł, gdy zniknął? W końcu Star Wars Rebels pozostawiło wielu fanów w zawieszeniu bez żadnego zamknięcia, gdy zniknął główny bohater.

Ezra Bridger zniknął w głębokim kosmosie, gdy purrgil, który trzymał Chimerę, gdzie Bridger i wielki admirał Thrawn, antagonista serii, skoczyli w nieznane, udając się w nadprzestrzeń. Uważano jednak, że Ezra wciąż żyje, ale teraz znajduje się głęboko w kosmosie.

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego tak się stało i pomóc nadrobić zaległości w oglądaniu Rebeliantów przez długi czas, zanim się to skończyło, udzielę wam wielu informacji o tym, dlaczego Ezra Bridger może nadal żyć. Wyjaśnię tutaj punkt kulminacyjny Wyzwolenia Lothal, a także różne teorie wysuwane przez fanów na temat tego, dlaczego Ezra Bridger wciąż żyje.

Co się stało z Ezrą Bridgerem?

To, co stało się z Ezrą Bridgerem i dlaczego fani zastanawiają się, czy nadal żyje, opiera się na kulminacyjnym punkcie Wyzwolenia Lothal, który można było zobaczyć w finale serii Star Wars Rebels. W tej sekcji wyjaśnię tylko końcowe części Wyzwolenia Lothal, aby w pełni zrozumieć, co stało się z Ezrą.

Podczas Wyzwolenia Lothal, rodzinnej planety Ezry, którą chce wyzwolić z Imperium, gdy rozpoczęli Rebelianci, Ezra był w ogniu bitwy z Imperialną Gwardią Królewską i kilkoma szturmowcami. Wszyscy znajdowali się wewnątrz Chimery, a także zabierali się do Wielkiego Admirała Thrawna i samego Imperatora Palpatine’a.

W tym momencie ma pełną determinację, by użyć Jasnej Strony Mocy, aby w końcu wyzwolić swoją ojczystą planetę spod tyranii Imperium, pomimo błagania Palpatine’a i Thrawna, by Ezra do nich dołączył. Dlatego Palpatine i Thrawn po prostu postanowili zamiast tego zabić Ezrę. W ogniu bitwy sojusznikom Ezry udało się ochronić stolicę Lothal przed drugą falą bombardowań ze strony Imperium.

Ich dobrze zaplanowana strategia osłaniania Kopuły wiąże się również z sukcesem przyjaciół Ezry, Wolfe’a, Cikatro Vizago, Marta Mattina i niektórych z ich buntowniczych sojuszników, w przyzwaniu grupy purrgilów. Purrgils i półrozumne gatunki żyjące w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Są istotami podobnymi do wielorybów, co widać po wyglądzie ich głów, ale z mackami jako ogonem. Te gigantyczne stworzenia latają w kosmosie i wiadomo, że są zdolne do biologicznego wykorzystywania hiperprzestrzeni.

Kapsuła wezwana przez rebeliantów zniszczyła większość floty Wielkiego Admirała Thrawna, skutecznie ratując Lothal i stolicę wraz z reaktywowaną Kopułą. To był plan Ezry, aby całkowicie pozbyć się floty Thrawna na dobre. To tam Ezra rozpoczął kontratak przeciwko swoim przeciwnikom, szturmując most Chimery, podczas gdy jedna z macek Purrgila przyczepiła się do Chimery.

Ezra dobrze wiedział, co będzie dalej, nawet gdyby Thrawn powiedział Ezrze o tym i konsekwencjach, które przydadzą im się obojgu. Ezra powiedział nawet Sabine i innym, że to wszystko jest częścią tego planu. To tutaj Ezra bronił się po raz ostatni, używając Mocy w pełni, aby odeprzeć wszystkich nadchodzących szturmowców, a także samego Thrawna. Ezra zostawił wszystko swoim towarzyszom i powiedział im, że Moc zawsze będzie z nimi, ponieważ upewnił się, że Thrawn na dobre wyleci z Lothal.

Kiedy purrgil zaczął wchodzić w nadprzestrzeń, Ezra i jego wrogowie zniknęli na dobre. Nadal uważa się, że żyją po skoku w nadprzestrzeń, ale nie wiadomo, co stało się później z Ezrą i Thrawnem. Nie jest również powiedziane, czy stoczyli ostatnią bitwę po skoku nadprzestrzennym, czy też obaj nadal żyją po tej części kulminacji.

Ale ofiara złożona przez Ezrę nie poszła na marne, ponieważ zakończyła jego ostateczny cel, jakim było wyzwolenie Lothal. Rebelianci byli w stanie zniszczyć Kopułę, aby zmieść z Lothal całe siły Imperium. Jego sojusznicy planowali go natychmiast znaleźć, ale zatrzymała ich wiadomość zawierająca jego nagrany wcześniej hologram. Opierając się na ostatniej wiadomości, wydaje się, że Ezra był w pełni przygotowany na tę ofiarę, niezależnie od tego, czy go zabije, czy nie.

Czy Ezra Bridger wciąż żyje?

Co się stało z Ezrą Bridgerem?  Czy on nadal żyje?

Aby dowiedzieć się, czy Ezra Bridger wciąż żyje, musisz najpierw sprawdzić, jak zbudowana jest Chimera, dokładną lokalizację Ezry w Chimerze i czy Chimera może wytrzymać skok w nadprzestrzeń. Jeśli już to wszystko wiesz, możesz wreszcie teoretyzować, czy Ezra przeżył skok dokonany przez Purrgilów, czy nie.

Przede wszystkim zwróć uwagę, że purrgile są powodem, dla którego we wszechświecie Gwiezdnych Wojen wynaleziono podróże nadprzestrzenne. Używając mózgu purrgila, byli w stanie stworzyć technologię hipernapędu, która jest powszechnie używana we wszechświecie Gwiezdnych Wojen. Doprowadziło to również do stworzenia Wayfindera, który jest używany przez Jedi i Sithów do poruszania się po planetach. Wykorzystanie hiperprzestrzeni jest powszechną rzeczą we wszechświecie Gwiezdnych Wojen, ponieważ stanowiło podstawę handlu i polityki w jej systemach gwiezdnych.

Dlatego masywne gwiezdne niszczyciele, takie jak Chimera, są zbudowane tak, aby wytrzymać prędkość, nawet jeśli są siłą ciągnięte przez istotę, która może naturalnie wejść w hiperprzestrzeń. Nawet jeśli okna kokpitu są otwarte, z pewnością podjęto w ostatniej chwili środki, aby zapobiec ofiarom w nadprzestrzeni. Technologia we wszechświecie Gwiezdnych Wojen jest dobrze rozwinięta do tego stopnia, że ​​budowane są duże statki, które podróżują do iz hiperprzestrzeni, o ile hipernapęd statku działa prawidłowo.

Prawdopodobnie Ezra Bridge wciąż żyje. Ponieważ Ezra jest zdolny do używania Mocy, może wytrzymać próżnię kosmosu przez dłuższy czas niż ci, którzy nie są wrażliwi na Moc. Aby podsumować potwierdzenie, że przeżył, twórca Star Wars Rebels Dave Filoni stwierdził również, że zarówno Ezra, jak i Thrawn wciąż żyją podczas pokazu Rebeliantów w maju 2018 roku.

To, co również sprawiło, że fani uwierzyli, że Ezra wciąż żyje, to fakt, że Ezra powiedział Sabine, że „liczy” na nią. Wielu początkowo myślało, że jego przesłaniem jest to, aby Sabine chroniła Lothal na wypadek, gdyby Imperium wróciło, by je odzyskać. Jednak stwierdzono, że Imperium nigdy już nie wróciło, aby zemścić się na Lothal. Lata po wydarzeniach z Gwiezdnych Wojen Rebelianci Ashoka Tano nawet wrócił i zobaczył Lothal jako bardziej zamożną planetę niż wcześniej.

Dlatego niektórzy fani uważają, że Ezra liczył na to, że Sabine w końcu go znajdzie. Fani snuli teorię dalej, gdy pokazano, że Sabine i Ashoka Tano wyruszyli na poszukiwanie Ezry gdzieś głęboko w kosmosie. Nawet myślę, że Ezra może wrócić w pewnym momencie z powodu tego, co powiedział Filoni, a także z powodów, o których wspomniałem powyżej, dlaczego Ezra przeżył skok w hiperprzestrzeń.

Czy Ezra Bridger powraca?

Co się stało z Ezrą Bridgerem?  Czy on nadal żyje?

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Ezra Bridger w końcu powróci do tej historii, wraz z bardzo długą historią o tym, jak udało mu się przetrwać po tym, jak został wciągnięty w nadprzestrzeń. Biorąc pod uwagę to, jak przebiega aktualna historia w Gwiezdnych Wojnach, a także jak seria wypuściła kilka nowych historii, takich jak The Mandalorian i nadchodząca seria Ashoka, istnieje bardzo duża szansa, że ​​Ezra może wyjść.

Istnieje kilka wskazówek, dlaczego Ezra Bridger wciąż żyje i może wrócić. Wszystko to opiera się na fakcie, że jego imię zostało wymienione w innych historiach, które wydarzyły się po fabule Rebeliantów. Jedną z najlepszych wskazówek na temat obecnego stanu Ezry i powodów, dla których może on powrócić, jest to, że Rey nie słyszał jego głosu wśród dawnych Jedi, którzy zginęli. Zwróć uwagę, że Kanan, kolejna główna postać w Rebels, która nauczyła Ezrę sposobów Mocy, był jednym z głosów, które usłyszała Rey.

Jeśli jest coś związanego z powrotem Ezry w serii, żywym i zdrowym, to czy Thrawn przeżył skok w nadprzestrzeń. Możliwe przeżycie Thrawna może być również wskazówką, że Ezra również powraca. Mógł przeżyć, ponieważ jego rasa Chissów daje mu naturalną zdolność do wytrzymywania próżni kosmicznej i mógł zrobić coś, co pośrednio spowodowało, że Ezra przeżył wewnątrz Chimery.

Na koniec pamiętaj tylko o rzeczach, o których Ezra wspomniał w swojej ostatniej wiadomości hologramowej dla swoich przyjaciół. Poza tym, że powiedział Sabine, że na nią liczy, wspomniał również, że nie mógł sobie życzyć „lepszej rodziny”, jak jego przyjaciele. Powiedział mu nawet, że nie może się doczekać powrotu do domu. To dalej sugeruje, że może znaleźć sposób na przetrwanie tego, przez co przeszedł i wróci w innej historii.

To najsilniejsze wskazówki, że Ezra może nadal być w pobliżu i ostatecznie powróci w jednej z serii. Ze względu na to, że Krowner ma na sobie garnitur Mandalorian, niektórzy fani stwierdzili nawet, że Ezra może być wspomniany lub może pojawić się również w Mandalorianie. Jest jednak kolejna wskazówka, która może wskazywać na powrót Ezry, w oparciu o kolejne popularne pytanie dotyczące przetrwania Ezry i ogólnego stanu.

Czy Sabine kiedykolwiek odnajdzie Ezrę?

Wykazano również, że Sabine i Ashoka Tano rozpoczęli misję odnalezienia Ezry rok po bitwie o Endor. W tym momencie wydaje się, że Sabine wyrobiła sobie nazwisko w ochronie pokoju w Lothal w oparciu o to, jak C-3PO wiedział o historii Ezry, kiedy opowiedział ją Ewokom. Jako droga przyjaciółka Ezry, Sabine była gotowa udać się z Ashoką, aby odnaleźć ich dawno zaginionego przyjaciela i sojusznika.

Nie wiadomo, czy kiedykolwiek znalazła Ezrę, ale pojawienie się Ashoki Tano w Mandalorianie jest możliwą wskazówką, że oboje szukają Ezry, ponieważ fabuła Mandalorianina miała miejsce 5 lat po bitwie o Endor.

Inną godną uwagi możliwością odnalezienia Ezry przez Sabine było pojawienie się Pierwszego Porządku na planecie Batuu w 34 roku ABY. Na planetę przybyła osoba, która nosi Mandaloriańską zbroję, a także hełm Nocnej Sowy, który wygląda podobnie do tego, co nosiła Sabine w Rebeliantach.

Tajemnicza osoba skontaktowała się z Dok-Ondarem w Batuu, aby zapytać o stary hełm zwiadowcy Ezry, który ma Ondar. Tajemnicza postać powiedziała, że ​​dawno należała do pewnego buntownika. Tajemnicza osoba o imieniu Krowner zapłaciła za hełm i poprosiła o dostarczenie go pod wskazany adres.

Imię Krowner wydaje się być ojczystą planetą Sabine, a zbroja i hełm Krownera wskazują, że ta osoba może być Sabine lub kimś z nią spokrewnionym. Jest to mocna wskazówka, że ​​może być w toku kolejna fabuła i może pokazać Ezrę w tej możliwej nowej historii.

Czy kiedykolwiek dowiemy się, co się stało z Ezdraszem?

Opierając się na tym, jak zakończyły się Gwiezdne Wojny Rebelianci, wraz ze wskazówkami dotyczącymi przetrwania Ezry, rozsianymi po innych filmach i serialach, takich jak The Mandalorian i najnowsza Trylogia, z pewnością my, jako fani, w przyszłości otrzymamy więcej informacji o Ezrze. Może po raz kolejny wyjdzie poza trylogię lub Ezra może pojawić się w jednej z bieżących serii Gwiezdnych Wojen, tak jak Ashoka pojawiła się w Rebeliantach lata po Wojnach Klonów.

Istnieje bardzo duża szansa, że ​​wszystkie aluzje i wzmianki o Ezrze w innych seriach i filmach Gwiezdnych Wojen ujawnią, co stało się z bohaterem, który swoim ostatecznym poświęceniem rozsyłał nadzieję po całej galaktyce. Na razie wydaje się, że seria Star Wars po prostu chce, aby fani trzymali się tych wskazówek, ponieważ ewentualny powrót Ezry może pokazać coś większego, co jeszcze bardziej rozwinie niesamowitą historię Gwiezdnych wojen.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?