Skip to content

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

3 de październik de 2022
fettvsbane

Dwóch największych łowców nagród, jakich kiedykolwiek widzieliśmy w galaktyce Gwiezdnych Wojen, to Boba Fett i Cade Bane. Obaj są połączeni przez ojca Boby, Jango, który trenował Bane’a. Ale chociaż łączy ich wspólny związek, różnią się od siebie stylem i podejściem. Więc kto wygrałby bitwę między Bobą Fettem a Cadem Bane’em?

Cad Bane wygrałby bitwę z Bobą Fettem. Zginął z rąk swojego byłego protegowanego w Księdze Boby Fetta, ale Bobowi udało się zdobyć przewagę nad Bane’em tylko dlatego, że postanowił się napawać, zamiast od razu wykończyć Fetta. Więc gdyby nie zdecydował się napawać, Bane by wygrał.

Może być prawdą, że Boba Fett jest dokładną genetyczną kopią jedynego łowcy nagród, który był lepszy niż Cad Bane. Jednak Jango i Boba różnią się od siebie, ponieważ Boba ma sumienie, podczas gdy jego ojciec był zabójcą. Co więcej, Cad Bane znacznie poprawił swoje doświadczenie od czasu jego ostatniego spotkania z Jango Fettem.

Dokładność strzelania

Największą bronią Cada Bane’a był zawsze jego pistolet blasterowy, którego skutecznie używał we wszystkich swoich występach w kontynuacji Gwiezdnych Wojen. Z tym pistoletem w dłoni wydawał się nie do powstrzymania, ponieważ mógł w pośpiechu eliminować przeciwników, nawet nie chybiając. Rzadko chybił, a przeciwko niektórym z najlepszych strzelców w galaktyce prawie zawsze triumfował dzięki swojej biegłości w strzelaniu.

Boba Fett nie mógłby pretendować do miana jednego z najlepszych łowców nagród w galaktyce, gdyby nie jego niesamowita celność strzelania. Jest kimś, kto również rzadko pudłuje strzał, ponieważ jest tak biegły w posługiwaniu się wszelkiego rodzaju miotaczami, niezależnie od tego, czy mówimy o karabinie, czy o pistolecie. Jednak jego celność jest poprawiona dzięki pomocy systemu celowania, który ma w hełmie.

Trudno powiedzieć, kto z tych dwóch jest celniejszym strzelcem, ponieważ prawie nigdy nie widzieliśmy ich zaginionych. Bane może dostać tutaj skinienie głową, ponieważ nie ma systemu celowania Fetta, ale to nie jest pukanie do zdolności Boby jako celnego strzelca. Za blisko, by zadzwonić w tej kategorii.

Punkty: Fett 0, Bane 0

Prędkość

Cad Bane był bez wątpienia najszybszą bronią w całej ciągłości Gwiezdnych Wojen. Widzieliśmy niesamowitych strzelców, takich jak Han Solo i Jango Fett, ale Bane zawsze był szybszy niż jakikolwiek inny strzelec, którego widzieliśmy w całej galaktyce. Ze względną łatwością poradził sobie zarówno z Cobbem Vanthem, jak i jego zastępcą, mimo że sam marszałek jest szybkim karabinem. I właśnie dlatego Bane zawsze wychodzi zwycięsko w starych zachodnich starciach.

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Boba Fett jest świetnym strzelcem i może z łatwością walczyć z wieloma przeciwnikami, ponieważ ma również szybkie ręce. Z drugiej strony szybkość nie jest jego najlepszym atrybutem, ponieważ jest bardziej strzelcem z pierwszej linii, który może przyjąć trafienia i zadać je dziesięciokrotnie. Wciąż jest znacznie szybszy niż przeciętny chrząszcz, ale nie ma szybkości, która mogłaby dorównać strzelcom, którzy wyróżniają się szybkimi rękami.

ZWIĄZANE Z:

Boba Fett kontra Mandalorian: różnice i kto wygrałby?

Widzieliśmy Cada Bane’a pokazującego, jak duża była przepaść między nim a Bobą Fettem, jeśli chodzi o szybkość. Księga Boby Fetta dowiodła, że ​​niebieskoskóry łowca nagród jest zdecydowanie szybszym pistoletem, ponieważ miał szybszy refleks. Właśnie dlatego chodzi o Cada Bane’a.

Punkty: Fett 0, Bane 1

Doświadczenie

Jeśli chodzi o jego doświadczenie, 71 lat istnienia pozwoliło Cadowi Bane’owi zdobyć dziesiątki lat doświadczenia jako łowca nagród. Widział to wszystko i wyszedł ze wszystkich swoich prac (z wyjątkiem ostatniej) żywy. Bane był łowcą nagród na długo przed tym, jak Boba Fett również rozpoczął swoją karierę jako łowca nagród. A fakt, że Cad Bane miał wiele starć z Jedi i klonami podczas Wojen Klonów, dowodzi, jak bardzo jest doświadczony.

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Gdybyśmy mieli mówić o jego kanonicznych występach, nie widzieliśmy zbyt wiele Boby Fetta. Wiemy, że podczas wydarzeń z oryginalnej trylogii był wystarczająco dobry, by zostać nazwanym największym łowcą nagród w galaktyce, a to oznacza, że ​​jego doświadczenie mówiło samo za siebie. I mógł mieć duże doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi rodzajami nagród w okresie między jego czasem w Wojnach klonów a oryginalną trylogią.

Nawet gdybyśmy powiedzieli, że liczy się doświadczenie Boby Fetta w niekanonicznych opowieściach Gwiezdnych Wojen, wciąż jest on 30 lat młodszy od Cada Bane’a. Tymczasem Bane widział to wszystko, ponieważ był łowcą nagród od czasów Republiki Galaktycznej, Imperium i Nowej Republiki. Jego doświadczenie jako łowcy nagród jest niezrównane.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat ma Cad Bane w Księdze Boby Fetta?

Punkty: Fett 0, Bane 2

Ekwipunek

Cad Bane to ktoś, kogo nazwalibyście lekkim pakowaczem, ponieważ nie ma przy sobie dużo sprzętu, gdy jest na misjach. Możesz to zawdzięczać faktowi, że woli zachować zwinność, gdy wyrusza na poszukiwanie. Polega głównie na swoim pistolecie i miotaczu ognia, ale miał więcej uzbrojenia w Wojnach Klonów, ponieważ specjalizował się w walce z użytkownikami Mocy. Z drugiej strony, ponieważ od rządów Imperium nie pozostało prawie żadnych Jedi, Bane prawdopodobnie zapakował lżejszy sprzęt.

Jak wszyscy Mandalorianie, Boba Fett jest ciężko uzbrojony. Ma do dyspozycji różne rodzaje broni i narzędzi, a wszystko to pomogło mu zdobyć miejsce na szczycie podziemia. Ma mnóstwo broni, miotacz ognia, plecak odrzutowy i dużą rakietę, która może zestrzelić wszystko oprócz silnie osłoniętego droida. Oczywiście fakt, że ma na sobie zbroję Beskar zwiększa jego szanse na przeżycie dziesięciokrotnie.

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Ekwipunek Boby Fetta jest jego atutem w walce z Cadem Bane’em, który ma tendencję do lżejszego pakowania. Fakt, że ma na sobie zbroję, pozwala mu wypełnić lukę między nim a jego starym mentorem, ponieważ Bane nie mógł zabić go jednym strzałem.

Punkty: Fett 1, Bane 2

Walka w zwarciu

Cad Bane ma wystarczająco szybki refleks i doświadczenie, aby dobrze walczyć, gdy musi walczyć z przeciwnikami w zwarciu. Specjalizując się przeciwko użytkownikom Mocy, był w stanie walczyć na równi z Obi-Wanem Kenobim w walce na miecze świetlne. Ale fakt, że nie ma przy sobie żadnej broni do walki wręcz, może być jego największą słabością.

W przeszłości Boba Fett nie był szczególnie dobrym wojownikiem w walce wręcz. Jednak trening z Raiders Tusken pozwolił mu poprawić użycie swojej włóczni / kija Tusken. Rozwinął umiejętności, których Cad Bane nie był świadomy, co pozwoliło mu odwrócić losy ich pojedynku jeden na jednego na swoją korzyść, kiedy wyciągnął włócznię. Tak więc, nawet jeśli nie ma takiego samego treningu, który pozwoliłby mu walczyć na równi z Jedi, i tak pokonał Bane’a.

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Księga Boby Fetta pozwoliła nam zobaczyć, jak Boba Fetta ostatecznie zabija Cada Bane’a, gdy zaangażowali się w walkę w zwarciu. Bane nie posiadał żadnej broni do walki w zwarciu, co okazało się jego upadkiem w tej walce, ponieważ nie miał szans w starciu ze swoim byłym uczniem, gdy Fett wyciągnął włócznię.

Punkty: Fett 2, Bane 2

Wyczyny

Wyczyny Cada Bane’a są jednymi z najbardziej imponujących, jakie można było zobaczyć u kogoś, kto nie używa Mocy. Można nawet powiedzieć, że ma lepsze wyczyny niż sami Jedi. W Wojnach Klonów był siłą, z którą trzeba się było liczyć, ponieważ za każdym razem, gdy się pojawiał, odwracał losy bitwy nawet przeciwko Jedi. Oczywiście, dzięki temu, jak specjalizuje się w walce z użytkownikami Mocy, zmierzył się jednocześnie z Mistrzami Jedi Obi-Wanem Kenobim i Quinlanem Vosem.

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Wyczyny Boby Fetta nie są tak zbadane jak Cada Bane’a, ponieważ między wydarzeniami z Zemsty Sithów i Imperium kontratakuje w jego życiu istnieje ogromna niekanoniczna dziura. Zmierzenie się z Hanem Solo i stoczenie dobrej walki z Lukiem Skywalkerem to prawdopodobnie największe wyczyny pokazane w kanonie. Z drugiej strony pokonał Cada Bane’a na ekranie, co jest również imponującym wyczynem.

Cad Bane pokonał dwóch mistrzów Jedi. Już samo to mówi ci, że ma lepsze wyczyny na ekranie.

Punkty: Fett 2, Bane 3

Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

Tak, doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że Boba Fett pokonał Cada Bane’a w pojedynku w Księdze Boby Fetta. Ale nie zapominajmy, że Bane odniósł zwycięstwo, gdyby nie napawał się w ostatniej chwili (dlatego Darth Maul przegrał z Obi-Wanem, mimo że był lepszym wojownikiem). Gdyby po prostu zdecydował się pociągnąć za spust, zanim dałby Fettowi wystarczająco dużo czasu na wyciągnięcie włóczni, z pewnością wygrałby, ponieważ ma przewagę w wielu różnych obszarach nad swoim byłym uczniem. Dlatego uważamy, że Cad Bane powinien był wygrać, gdyby się nie chełpił.

  • Boba Fett kontra Cad Bane: kto wygrałby?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?