Skip to content

Voltron vs Transformers: kto wygrałby?

30 de październik de 2022
Vol vs Tran

Oglądanie gigantycznych robotów bijących sobie nawzajem życie jest równie zabawne, jak oglądanie, jak robią to dwa potwory lub superbohaterowie, zwłaszcza jeśli jesteś mech miłośnik. Dlatego postanowiliśmy przedstawić wam analizę hipotetycznej walki między najsłynniejszymi robotami fikcji – potężnym Voltronem i Transformersami, starożytną rasą czujących robotów.

W walce pomiędzy Voltronem a wszystkimi Transformersami Voltron nie miałby tak naprawdę szans ze względu na samą liczbę Transformatorów. Indywidualnie Voltron byłby w stanie pokonać większość Transformatorów z kilkoma godnymi uwagi wyjątkami.

Teraz, po krótkim wprowadzeniu, omówimy bardziej szczegółowo temat tego artykułu.

Kim jest Voltron?

Voltron to nazwa fikcyjnego robota z serii o tej samej nazwie. Jest gigantycznym superrobotem, który powstaje, gdy pięć pojedynczych robotów, pilotowanych przez grupę badaczy kosmosu, łączy się ze sobą.

Jest niezwykle potężny i potrafi walczyć z różnymi zagrożeniami na poziomie galaktyki. Poszczególne roboty mogą zmieniać kolejność, aby zwiększyć moc Voltrona. Voltron jest jednym z najbardziej znanych mech franczyzy na świecie.

Pięciu odkrywców kosmosu, którzy pilotują roboty składające się na Voltrona, to:

 • Akira Kogane jest dowódcą Sił Voltron, który pilotuje Czarnego Lwa, który tworzy tułów i głowę Voltrona. Jest spokojną osobą, która spędza większość czasu na rozważaniu swoich decyzji, wymyślaniu nowych strategii i po prostu byciu liderem. Jego hobby to czytanie książek i często można go znaleźć, gdy robi to w salonie pilota lub w swoim pokoju.
 • Isamu Kurogane jest zastępcą dowódcy Voltrona, który pilotuje Czerwonego Lwa, który tworzy prawe ramię Voltrona. Jest wysokim mężczyzną, żylastym i przebiegłym, a Isamu zawsze opowiada dowcipy i dokucza innym, kiedy tylko ma okazję. Jest jedynym w grupie, który kwestionuje jakiekolwiek polecenia Akiry. Jest świetnym pilotem, choć czasami lekkomyślnym. Takashi Shirogane był pierwotnym zastępcą dowódcy, ale pilotował Niebieskiego Lwa, a nie Czerwonego.
 • Hiroshi Suzuishi jest najmłodszym, najmądrzejszym i najmniejszym z grupy; pilotuje Zielonego Lwa, który tworzy lewe ramię Voltrona. Jego rodzinna planeta, Ziemia, została zniszczona przez pociski nuklearne cesarza Zarkona. Akademię ukończył w młodym wieku, a jego specjalnością jest nauka. Podobnie jak inni, jest dobrze wyszkolony w sztukach walki i wykorzystuje swoją wielkość i zwinność na swoją korzyść. Hiroshi nie boi się mówić, co myśli, zwłaszcza złoczyńcom. Jego serce jest często w jego słowach. Ma też brata Chipa, który jest członkiem Vehicle Voltron Air Team.
 • Tsuyoshi Seidou to siłacz grupy, pilotujący Żółtego Lwa, który tworzy lewą nogę Voltrona. Choć Tsuyoshi jest twardy i pełen temperamentu, ma też delikatną stronę, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci i szczenięta. Nigdy nie spóźnia się na posiłek. Chociaż jego przyjaciele drażnią się z jego apetytem, ​​większość masy Tsuyoshiego to mięśnie.
 • Księżniczka Fala z planety Arus jest władczynią Królestwa Arus (Altea), a także ton de facto władca całej planety. Córka zmarłego króla Alfora, Allura odziedziczyła autorytet ojca po jego śmierci i jest głównodowodzącym i głową państwa na planecie Arus, a tym samym przełożonym komandora Akiry. Jednak później przejmuje kontrolę nad Takashi jako pilot Niebieskiego Lwa, który tworzy prawą nogę Voltrona.

Kim są transformatory?

Jeśli chodzi o Transformers, to są oni bohaterami serii o tej samej nazwie. Transformers to czujące roboty, rasa z planety Cybertron.

Zostali stworzeni przez Quintessonów, ale wkrótce zbuntowali się i wypędzili swoich tyranicznych stwórców. Są znani z tego, że potrafią przekształcać się w różne pojazdy, przedmioty i/lub broń, a pokolenie jest nawet w stanie przekształcić się w zwierzęta.

Transformers: Kompletna lista obserwowanych (seriale animowane i filmy)

Istnieją dwie główne frakcje Transformerów – życzliwe Autoboty i tyrańskie Decepticony.

Autoboty

Zarówno Autoboty, jak i Decepticony to roboty humanoidalne (w większości), które mogą przekształcać się w maszyny, pojazdy i inne znane obiekty mechaniczne, a także naśladować organiczne formy życia (Dinoboty).

Autoboty zwykle przekształcają się w zwykłe samochody, ciężarówki lub inne pojazdy drogowe (automatycznytelefony komórkowe), ale niektóre mogą przekształcić się w samoloty, pojazdy wojskowe, urządzenia komunikacyjne, broń, a nawet zrobotyzowane zwierzęta.

Te Autoboty są często pogrupowane w specjalne „zespoły”, które mają na końcu sufiks „-bot”, tak jak w Dinonerw (Nazwy grup Decepticonów kończą się na „-con”). Zwierzęcy potomkowie Autobotów są znani jako Maximals.

Oszustwa

Jeśli chodzi o Decepticony, mogą one przekształcać się w maszyny, pojazdy i inne znane obiekty mechaniczne, a także naśladować organiczne formy życia (Insecticony). Decepticony zazwyczaj przekształcają się w różne samoloty, pojazdy wojskowe, urządzenia komunikacyjne, broń, a nawet roboty, w przeciwieństwie do Autobotów, które w większości przekształcają się w zwykłe pojazdy.

Te Decepticony są często pogrupowane w specjalne „zespoły”, które mają na końcu przyrostek „-con”, tak jak w Constructikon (Nazwy grup Autobotów kończą się na „-bot”). Zwierzęcy potomkowie Autobotów są znani jako Predacons.

Voltron kontra transformatory: kto jest silniejszy?

Porównywanie mocy tych bohaterów nie miałoby sensu, ponieważ Transformersi są tak różnorodne i jest ich tak wiele, że bardzo wątpimy, abyśmy mogli przeprowadzić odpowiednią analizę w ciągu życia.

Obaj dzierżą potężną broń, przy czym Voltron jest niezwykle szybki i zwinny jak na swój rozmiar, podczas gdy Transformers – jak wszyscy wiemy – mogą przekształcać się w różne pojazdy, przedmioty i broń, a także łączyć się w większe roboty.

Voltron vs Transformers: kto wygrałby?

Do tego pytania można podejść z dwóch punktów widzenia.

Z pierwszego punktu widzenia mamy Voltrona walczącego ze wszystkimi Transformersami jednocześnie. Pomimo tego, że Voltron jest niezwykle silny i szybki – tj. zaprojektowany do walki z wieloma wrogami naraz – z trudem pokonałby wszystkie Transformatory ze względu na samą liczbę jego wrogów.

Mógłby wytrzymać przez jakiś czas, ale w końcu upadnie, ponieważ nawet on nie ma nieskończonej ilości energii i wytrzymałości. Dodatkowo jest kilka całkiem potężnych Transformatorów i jeśli wszystkie zjednoczą siły przeciwko Voltronowi, będą w stanie go pokonać.

Voltron vs Transformers: kto wygrałby?

Jeśli chodzi o drugą sytuację, Voltron walczył z poszczególnymi Transformerami. Tutaj Voltron byłby w stanie pokonać większość Transformatorów, z kilkoma wyjątkami, które byłyby w stanie rzucić wyzwanie Voltronowi, ale niekoniecznie go pokonać.

Każdy z miejskich botów, takich jak Trypticon lub Fortress Maximus, byłby w stanie poradzić sobie z Voltronem w walce, podobnie jak Metroplex.

Ponadto niektóre mniejsze grupy, takie jak Dinoboty, prawdopodobnie byłyby w stanie utrzymać się przeciwko Voltronowi. Jeśli chodzi o niektóre indywidualne Transformatory, które z pewnością mogą pokonać Voltrona, ponieważ ich moce przekraczają wszystkie zwykłe, są oni Trzynastoma Najwyższymi i należą do najsilniejszych Transformatorów w historii. To samo dotyczy Unicrona i Primusa.

I na tym kończy się nasza opowieść o Voltronie i Transformersach. Jak widać, Voltron przegrałby ze wszystkimi Transformatorami naraz, ale mógłby pokonać większość z nich indywidualnie, z wyjątkiem niezwykle potężnych Transformatorów z – w większości – boskimi zdolnościami.

Co było pierwsze: transformatory czy Voltron?

Voltron został wydany przed Transformers. Voltron zadebiutował jako Beast King Go Lion w 1981 roku. Transformers Series 1 miał swoją premierę w amerykańskiej konsorcjum w 1984 roku, po wydaniu linii zabawek.

 • Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?