Skip to content

Reed Richards otrzymał kryptonim Mr. Fantastic w zaskakująco szczery sposób

19 de czerwiec de 2023
l intro 1686919534

Komiks Marvela

Reed Richard uśmiecha się w stroju Fantastycznej Czwórki

Jako pierwsza rodzina Marvela, Fantastyczna Czwórka pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych supergrup w komiksach od czasu ich debiutu w 1961 roku. Reed Richards, Sue Storm, Johnny Storm i Ben Grimm — znani również odpowiednio jako Mister Fantastic, The Invisible Woman, The Human Torch i The Thing — przez dziesięciolecia stali się ikonami popkultury. Dlaczego więc Reed jako jedyny nazywa siebie Fantastycznym?

Pseudonim Sue Invisible Woman jest odpowiedni, podobnie jak Human Torch Johnny’ego. Ben przyjmujący etykietę The Thing, czując się niepotrzebnie okrutny, ma jakiś sens, ponieważ nie przypomina już niczego bliskiego człowiekowi. Ale zamiast podążać śladami swoich kolegów i iść z nazwiskiem takim jak Mr. Stretchy lub Rubber Man, Reed poszedł prosto do Fantastic.

Chociaż początkowo wydaje się, że wyborem kieruje ego wystarczająco duże, by rywalizować z ego Tony’ego Starka, później okazuje się, że imię jest wzruszającym odniesieniem do momentu, w którym Reed po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że kocha Sue. W „Fantastycznej czwórce w… Ataque Del MODOK!” z 2010 roku widzimy retrospekcję, kiedy Reed zainstalował system dźwiękowy dla Sue, dodając po drodze kilka ulepszeń. Sue jest pod takim wrażeniem pracy, że nadaje tytuł Mister Fantastic. Chwila była tak kluczowa dla Reeda, że ​​pomogła zdefiniować resztę jego życia.

Komentarz Sue uczynił Reeda Richardsa Panem Fantastycznym

Mogło wcześniej wydawać się ostentacyjne, że Reed Richards nadał sobie imię takie jak Mister Fantastic, ale to odkrycie sprawia, że ​​​​wybór jest nieco bardziej rozsądny. Jak wspomina Reed, Sue zwróciła się do niego tym imieniem po raz pierwszy, kiedy ktokolwiek okazał uznanie dla jego inteligencji, w przeciwieństwie do jego rówieśników, którzy wcześniej uważali go za „jajogłowego”. To nie tylko początek jego miłości do Sue, ale także przełomowy moment w życiu Reeda, który daje iskrę pewności siebie, która poprowadzi go aż do zostania przywódcą Fantastycznej Czwórki.

Końcowe strony „Ataque Del MODOK!” wróć do pierwszego oficjalnego zjednoczenia Fantastycznej Czwórki, a ta perspektywa dodaje trochę emocjonalnej wagi i kontekstu do pozornie przechwalającego się wyboru imienia Reeda. Nawet jako prawdopodobnie najmądrzejsza osoba na świecie, zdobycie tytułu Mister Fantastic po tym, jak twój najlepszy przyjaciel niechętnie utknął w The Thing, nie jest najlepszym wyglądem. Ale ta historia stawia zaskakująco wzruszający zwrot w pochodzeniu Pana Fantastycznego.

Czy ten post był pomocny?