Skip to content

Gdzie streamować Nope w domu

14 de maj de 2023
l intro 1684017536

Kino

Jupiter patrzy w górę przestraszony kowbojski kapelusz

Jeśli chodzi o współczesne horrory i thrillery społeczne, niewiele nazwisk jest tak znanych jak Jordan Peele. Po tym, jak rozpoczął karierę jako skecz komediowy wraz ze swoim partnerem komediowym Keeganem-Michaelem Keyem w tytułowym serialu „Key & Peele”, prawdopodobnie większości jego fanów wydawało się to szaleństwem, kiedy ogłosił, że podejmie się mroczniejszego projektu z „Get Na zewnątrz.” Ci fani byli jednak prawdopodobnie mile zaskoczeni, gdy „Uciekaj” okazał się niesamowitym „thrillerem społecznym” — jak nazwał go Peele — który ostatecznie przyniósł scenarzyście i reżyserowi Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny i ustanowił nowy standard, gdy doszło do przemyślanych horrorów.

Peele podążył za tym z „Us” w 2018 roku, który nie był tak chwalony przez krytyków, ale zawierał absolutnie wyjątkowy zwrot od innego zdobywcy Oscara, Lupity Nyong’o w głównej roli w filmie, aw 2022 roku zdmuchnął publiczność „Nope. ” Pomimo braku uwagi podczas sezonu nagród, „Nope” został okrzyknięty kolejnym sukcesem krytyków i chwalony za ponadprzeciętne podejście do pozornie znajomego tematu, a także za złożone przesłanie o tym, co należy „oglądać” przez inni.

Jak więc oglądać „Nope”? Na szczęście dla ciebie jest przesyłany strumieniowo na Amazon Prime dla subskrybentów.

Możesz oglądać Nope na Amazon Prime za darmo z subskrypcją

O czym więc w ogóle jest „Nope”, skoro z tytułu nic nie można wywnioskować? Historia koncentruje się na Otisie Juniorze „OJ” Haywoodzie (Daniel Kaluuya, odtwórca roli Peele’a z „Get Out”) i jego siostrze Emerald „Em” Haywood (Keke Palmer), których cicha ranczo zostaje nagle terroryzowana przez coś, co wydaje się być UFO unoszące się nad nimi. Po pierwsze, ich ojciec zostaje zabity przez spadające szczątki tajemniczego obiektu latającego, a potem sprawy stają się jeszcze dziwniejsze, gdy ich prąd zostaje odcięty na krótkie okresy, a ich konie zaczynają szybko znikać – w tym momencie Em decyduje, że muszą sfilmować UFO, mówiąc, że mogą zarabiać pieniądze, jeśli dostaną to, co nazywa „zastrzykiem Oprah”.

Z pomocą eksperta technicznego Angela Torresa (Brandon Perea) i operatora Antlersa Holsta (Michael Wincott), z których ten ostatni ustawia ręcznie obracaną kamerę, aby uniknąć widocznego impulsu elektromagnetycznego UFO, próbują to sfilmować, mimo że OJ zdaje sobie sprawę, że przerażającą prawdę o latającym spodku, zanim jeszcze podejmą próbę. Nie będziemy tutaj zdradzać, czy gang dostanie w końcu „zastrzyk Oprah”, czy nie, ale jeśli jeszcze nie widziałeś „Nie”, udaj się na Amazon Prime, aby sprawdzić sprytne, introspekcyjne podejście Peele’a do letniego hitu i film o potworach w jednym.

Czy ten post był pomocny?